IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - А што прави овој народ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

А што прави овој народ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6465666768 69>
Автор
Порака
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2013 во 13:27
Е ова дефинитивно ме нервира.И сметало на госпожата галамата.

Шеќеринска на Фејсбук: Грујо мисли дека сите ко него одат на работа на пладне!?

А знае ли госпожата колку жени-мајки немаат ни секунда време за своите дечиња оти мора да трчаат изборни кругови (да се статистика во бројката на излезеност на митинг) оти така мора ако сакаат да дојдат до работа.Нека се праша госпожата кој ја почна, ја продолжува практиката на вработување по партиска линија и партиско докажување. Ако се си одеше нормално во оваа земја не ќе мораа сите да се политички активни за да дојдат до корка леб. Не се сите со нејзин к`смет-да котираат политички високо, добро да се омажат и да не мора да молат некој партиски моќник за работа. Ако ми објасни дека никој во онаа бројка луге не трча за работа туку од љубов за СДСМовчина или ВМРОвчина јас ќе си го повлечам зборот. Ама ова нејзиното ми личи на она народната-Подржете ми колилето да и се изнасмеам на копиљарката!!!!!
Отиииии мене на нерви ми одеше она нивно свирење со колите ко на свадба кога шетаа низ Скопје и трубеа, ама таа тогаш не прашуваше дали некој во тоа работи, спие, гледа болен. Тогаш се можеше да се галами сега не може а????
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2013 во 13:33
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Се дума- Бранко ја уништи Македонка  чекањеАј некој нека ме потсети (сум подзаборавилаголема насмевка)Амди Бајрам пред тоа или по тоа  беше во затвор?збунетост


.
prvo hamdi mu udril avtogol kako so sam izjavil koga branko imal plan da go rushi ljubco od vlast
i neuspeal oti handi igrase svoja igra vo manchavtot na brane
potoa dojde vojna i branko dojde na vlast da prodolzi so vladenje tn STATUS QUO i za toj avtogol go napika hamdi u prdekan
.
taka da na tvoe prasanje.. PO, PO TOA GO UPIKA OTKAKO JA UNISTI


SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2013 во 13:42
Originally posted by anakin anakin напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Се дума- Бранко ја уништи Македонка  чекањеАј некој нека ме потсети (сум подзаборавилаголема насмевка)Амди Бајрам пред тоа или по тоа  беше во затвор?збунетост


.
prvo hamdi mu udril avtogol kako so sam izjavil koga branko imal plan da go rushi ljubco od vlast
i neuspeal oti handi igrase svoja igra vo manchavtot na brane
potoa dojde vojna i branko dojde na vlast da prodolzi so vladenje tn STATUS QUO i za toj avtogol go napika hamdi u prdekan
.
taka da na tvoe prasanje.. PO, PO TOA GO UPIKA OTKAKO JA UNISTI



Благодаримголема насмевка
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2013 во 13:50
niso
ja su enciklopedija za hamdi
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2013 во 14:19
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Отиииии мене на нерви ми одеше она нивно свирење со колите ко на свадба кога шетаа низ Скопје и трубеа, ама таа тогаш не прашуваше дали некој во тоа работи, спие, гледа болен. Тогаш се можеше да се галами сега не може а????
...a koga trubele?!збунетост

...ako bilo megju 1 i 6 PM,изненадување

...zemi udri im edna privatna tuzba ,...zatoa shto te voznemiruvale so nivnata ''muzika'' .намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2013 во 00:04
...samo edna poraka do eden del od...narodot:

***...***  ***ДА СЕ ЗНАЕ ДЕКА Е ТАКА...голема насмевка


Изменето од brza - 09.Април.2013 во 00:05
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
pillot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 836
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pillot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2013 во 00:03
brza bre dosta drapash ... bubrzi
bidi sekogash onoj sto vistinski si
Кон врв
pillot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 836
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pillot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2013 во 00:04
p.s narodni de
bidi sekogash onoj sto vistinski si
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2013 во 00:23
Петре М Андреевски има напишано:Племето наше е пиреј и не го ништи ни една војска...
Ова апсолутно не е позитивно зошто кога некој народ не е френетичен,ратоборен,лојален за да опстои толку време мора да е желен за секс.
И така Македончето вековно беше подложено на жестоко сексање и тоа резултира со промена на генетскиот код па сега кога нема некој да го секса мора тоа меѓусебно да го прави за да ја смири големата желба која прерасна во манијакална потреба.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2013 во 11:35
Што прави овој народ?
Кука!
-А завчера месарите се испразнија-ни коски за кучиња не останаа. Сите на скара, ко да дошол судниот ден. И ни помалку и ни повеќе во неделата на големи велигденски пости.
-Вчера училиштата празни. Само учителките на работа.Децата на продолжен викенд, кој по села, кој на вода, кој во Грција.

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2013 во 17:50
...trpi i trae,..(a i shto da pravi , koga turcite  se krivi( ako go izzememe branko!намигнување)

ИЗБРАНО РЕШЕНИЕ ЗА РЕКОНСТРУКЦИЈА
И ГТЦ ќе добие барокна фасада

...i gleda kako mu go pikaat  u g'z ...na ''golo'',

.. mislam ,...bez lubrikanti i naglo !смеење

Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2013 во 15:15
Се спрема за уште повисоки казни изненадување 


наздравје 


Изменето од емил - 04.Јуни.2013 во 15:16
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2013 во 15:47

Вртоглави 3 милијарди денари должат Скопјани кон Водовод

Детали
Создадено на Среда, 05 Јуни 2013 15:38
Последно освежено на Среда, 05 Јуни 2013 15:38
Напишано од И.Марически
Категорија: Економија

На денешната прес-конференција, раководството на Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ соопштија дека вкупните долгови кон претпријатието достигнале 3.116.315.566 денари.

Износот на ненаплатени редовни побарувања од домаќинствата достигнал 552.827.395 денари, а на тужените побарувања 1.153.386.165,50. Од стопанството имаат редовни побарувања од 301.496.254 денари, а тужени во износ од 213.162.398 денари

Сепак како што изјави директорот на Водовод, Стојан Србиновски, поскапување на водата нема да има.

-Оние кои имаат заостанат долг, може да го платат на рати, со претходно потпишување соодветен договор, земајќи го во предвид висината на долгот. Досегашното искуство покажува дека договорите за отплата на заостанатите долгови на рати во глобала се почитуваат. Непочитувачите по доставена опомена се доставуваат за наплата кај овластени извршители, информира Србиноски.


Ма и ова мора да е некоја лага... ќе да е и ова дел од бојкотот, а не обична без парица, каде народот неможе да плати ни за водата, која е една од најмалите давачки во месецот.


The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2013 во 17:13
- ke dozivee li nekogash ovoj narod neshto slichno:

Јанез Јанша осуден на две години затвор

Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6465666768 69>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,484 секунди.