IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - А што прави овој народ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

А што прави овој народ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 69>
Автор
Порака
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: А што прави овој народ?
    Испратена: 18.Март.2010 во 13:14
uchitelkata se prasha shto pravi,...e pa , eve,kazete i shto pravi narodot.
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2010 во 13:18
...moze jas prv?
 
nema sto drugo da pravi...pa se zeza !se zaebava po naski...голема%20насмевка
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2010 во 13:18
народот не прави ништо зошто нема потреба да прави било што во време како ова и со влада како оваа сега поради која живее во мед и млеко а нашата мила државичка во споредба со останатите е како калифорнија .......... само глуп народ би се бунел ............газење%20од%20смеење
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2010 во 13:58
Што прави овој народ (95% од народот), другите не.
1. Зема пенкало во рака и смета- овој месец плаќам парно, другите сметки нека почекаат
2. Ако вратам една рата на ОК кредитот ке платам помала каматазбунетост
збунетост3. Ке платам една струја оти ке ме исклучат.тага
Ке позајмам ПП апарат од 2 литра за да не ме казнат од комсијата, па ке видам ако не си го побара ке с епраам на Тошонамигнување
4. Ке одам вечерва кај тие и тие на гости. Не с ежалење, имаат уште зимница.да
И така шема до шема, цел ден. А навечер, од попладне негде после 16 саатот
пред ТВ и  монолог
Тања Бумбар- аха арно им изнарече се оној од Битола, комуњари едни
па канал 5- ахаа арно ги открија, лопови едни
па Сител дознава се- леле ама му го плеснаа на Бранкооо
па а1- овие па овие само против Груевски одат
Па јанко јаде бурек- ...и така ке си с еумори народецот од ситење што с еим рекоа на политичарите и уморен ке си заспие.изненадувањеизненадување Абе топ не го буди до сабајле- оти ако с еразбуди и ке му с епријаде, а нема што да јаде.тагатага

Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2010 во 14:20
никако да ги симне розевите очила народов...што народ ќе бевме бре?
слабо памтиме...брзо забораваме...ништо не не потресува...се ни е ок...секој политичар се би дал за ваков народ
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2010 во 15:20
што прави народот?... па прилично ништо за жал, и тоа во време кога најмногу треба да го крева гласот, да одлучува и да учествува во случувањата тага
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2010 во 16:00
...treba da go pravi ( i napravi !)....ona shto i negovite komshii,...rumunite, srbite,...grcite......e, togash ke go dobie i mojot respekt i gordost shto sum ( koja li zla sudbina?!тага)...shto sum del od nego !
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
dras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 858
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2010 во 17:29
....освен што гласа за ПРЕРОДБАТА,...., а пота ТРПИ и го псуе својот лош ИЗБОР,....ВЕРОЈАТНО ги чека ново печените извршители ( државни ВТЕРУВАЧИ НА ДОЛГОВИ) да дојдат и да си ја звршат ЗАКОНСКАТА работна обврска!?....нозете се пружаат колку е чергата,...., но кога е празен стомакот,..,не помага ни долга исцепана черга!?....
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2010 во 21:08
E, mi se gadi od ovoj narod.

Mi se gadi od primitivizmot, gluposta na Makedoncite zrtvi.

Tolkavi zrtvi i tolkava teska sudbina, sto od gomnata nikako ne se izleguva.

So sistemot i vodacite moze da se spravi samo zdrav narod. Samo zdrav narod, i pravi vrednosti pravat revolucija, nudat moznosti da se sprotivstavis, da se izboris za svoite prava.
Znaci, ne e problemot Gruevski, ni negovite primitivni nacini, kolku sto e problem celnata grupa.

Problem se ovie zrtvi, koi ne razmisluvaat za svoite deca i ona sto im go ostavaat. Za vrekja brasno si ja prodavaat idninata na svoite deca? Sto gi ucat, deka uspehot lezi vo korupcijata, vo navredite, vo partijata?

Dzabe e se, dodeka postoi vakov narod. Sto moze da se ocekuva, dodeka postoi vakva svest?


Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2010 во 21:15
да


shto pravi?!збунетост...paa, napravi toa shto e kazano pogore,..napravi, normalen chovek da se srami da kaze shto  e ...nadvor od nea, ( kako shto i pravat)...

a, tuka nekoj nashol da mu go diga ......so bezumno troshenje na negovite pari !....e, pa ,...i go zasluzil izgleda ,...toa shto mu go pravat!не
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2010 во 21:17
Originally posted by Kali Kali напиша:

E, mi se gadi od ovoj narod.

Mi se gadi od primitivizmot, gluposta na Makedoncite zrtvi.

Tolkavi zrtvi i tolkava teska sudbina, sto od gomnata nikako ne se izleguva.

So sistemot i vodacite moze da se spravi samo zdrav narod. Samo zdrav narod, i pravi vrednosti pravat revolucija, nudat moznosti da se sprotivstavis, da se izboris za svoite prava.
Znaci, ne e problemot Gruevski, ni negovite primitivni nacini, kolku sto e problem celnata grupa.

Problem se ovie zrtvi, koi ne razmisluvaat za svoite deca i ona sto im go ostavaat. Za vrekja brasno si ja prodavaat idninata na svoite deca? Sto gi ucat, deka uspehot lezi vo korupcijata, vo navredite, vo partijata?

Dzabe e se, dodeka postoi vakov narod. Sto moze da se ocekuva, dodeka postoi vakva svest?


 
 
аплауз
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2010 во 21:23
а што да прави кога однапред му е подготвена програмата збунетост 
 
 
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2010 во 21:28
Овој народ плаќа ретроактивно радио-дифузна такса.....за да може да ја гледа програмата што ја наведе другарот Маршал....намигнување
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Античкиот Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Поглавица Тешки Очи

Регистриран: 14.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Античкиот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2010 во 21:56
Овој народ - гласа - исто како браќата Роми - за оној кој ке даде вреќа брашно или сто евра...
А ако случајно ми обезбедат работа во државно- иако нема ни биро ни стол, а камоли канцеларија или компјутер , и земам плата од 10,000,00 ден. ке гласам доживотно за него... макар и магаре кандидирале... за фикус еднаш гласав... сепак гласање за магаре е напредок - да не речам еволуција во кандидатите...
Ке се прам патриот дома и по форуми, ама на шопинг се знае „У СОЛУН БРАТЧЕ--- ПРОФИ“....
КЕ ја дадам леб и сол - само војна да нема - нели навалена гла сабја не ја сечит...
Да скратам- нашиот народ е како мувите- само брмчи... И таков зачмаен за едно 50 до 100 години- ке не збриши глобализацијата....ако не го сторат албанците тоа предходно....
Жалосно...

Изменето од Анастеа - 19.Март.2010 во 00:02
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 69>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.