IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - Давачки за увоз на половни автомобили - н
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Давачки за увоз на половни автомобили - н

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2010 во 14:45
Edinstvena novost za polovnite vozila e deka ke se ukine carinata za vozila proizvedeni vo EU, no toa e minimalna suma, koja bi iznesuvala od 200 do 1000 eura max.... 1000 eura, za vozilata koi bi iznesuvale nad 15-16000 eura. a dodeka za pomalite i postarite vozila bi se dvizela od 200 do 4-500 eura max.


The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
bulaov Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bulaov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2011 во 11:27
Здраво.Нов сум во целава приказна со увоз на автомобили и би сакал да прашам некој ако има искуство со внес на автомобил од Бугарија или Словенија.Заинтересиран сум да внесам Форд Фокус 1.6 од 1999 до 2002 год со поминати некои си 140000 максимум.Колку би ме фатиле давачки од плацот таму до мк таблици? Фала однапред
Кон врв
motocross Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Март.2016
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај motocross Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2016 во 15:31
znae li nekoj da mi kaze kolku ke kosta carina za fiat punto model 188 benzin 2004 god 1200kb bez oprema 3 vrati i ima pominato 300.000 km
Кон врв
motocross Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Март.2016
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај motocross Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2016 во 15:33
Originally posted by motocross motocross напиша:

znae li nekoj da mi kaze kolku ke kosta carina za fiat punto model 188 benzin 2004 god 1200kb bez oprema 3 vrati i ima pominato 300.000 km
dali se isplati da se donese vo mk
Кон врв
motocross Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Март.2016
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај motocross Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2016 во 15:41
kolku bi kostalo crina za fiat punto model 188 benzin 2004 god 1200kb 300.000km so 3 vrati i bez oprema
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.