IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Фудбал > Фан клубови
  Активни теми Активни теми RSS - Фан клуб Арсенал
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Фан клуб Арсенал

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2012 во 17:53

РОСИЦКИ ПРОДОЛЖУВА ВО АРСЕНАЛКапитенот на фудбалската репрезентација на Чешка Томас Росицки потпиша нов повеќегодишен договор со лондонски Арсенал.


Англискиот клуб не ги соопшти финансиските детали и должината на договорот, а менаџерот на “тобџиите“ Арсен Венгер за Росицки рече дека се работи за одличен фудбалер, “кој е роден шампион“.


Росицки во Арсенал дојде летото 2006-та година од Борусија Дортмунд, но од тогаш имаше доста проблеми со повредите.


Сепак оваа сезона се избори за место на стандарден првотимец, а на 28 натпревари постигна 2 гола за Арсенал.


Овој 31-годишен фудбалер за репрезентацијата на Чешка до сега има одиграно 85 натпревари и постигна 20 гола.

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2012 во 06:14

АРСЕНАЛ ГО САКА ЏАГОЕВ


Арсенал ќе се обиде да го доведе во своите редови играчот од средниот ред на Русија и ЦСКА Москва Алан Џагоев, кој импресионираше со настапите во првите два натпревари на "Зборнаја" на Евро 2012.

Џагоев е на првото место по бројот на погодоци на ЕВРО 2012 - три, заедно со Марио Гомез и Марко Манџукиќ.

Според "Daily Mail" Арсенал e подготвен да плати околу 13 милиони фунти за да го види Џагоев на "Емирати".
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2014 во 18:02
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.