IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Амстердам или Рим?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Амстердам или Рим?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
aco_t Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aco_t Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Амстердам или Рим?
    Испратена: 08.Март.2010 во 19:32
ima 2 ponudi za apsolventska : ednata e so poseta na amsterdam , a drugata so rim.

STO DA ODBERAM ????
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2010 во 19:49
Јас лично би одбрала Рим.
Некако ми е поавтентичен самиот град, така стар, со некоја своја историја позади себе, со многу фонтани, катедрали, Italijanci плазење

Amsterdam
http://www.airportdirecttravel.co.uk/live/Portals/10/Holland/Amsterdam-Bridge.gif


RIM

http://farm1.static.flickr.com/143/327526960_6b5cc43e0d.jpg
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2010 во 20:50
кое и да е, убаво е, навистина тешка одлука и јас не би можел да се одлучам

единствена разлика е што во Амстердам можеш да правиш ствари кои не можеш да ги правиш во Рим голема%20насмевка
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Tetratka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Септември.2008
Локација: дрвара
Статус: Офлајн
Поени: 5153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tetratka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2010 во 21:01
Кај го мењам Рим за наркомански град,....изненадување
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!

Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2010 во 21:02
Рим е банално, Амстердам- актуално!љубов
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2010 во 21:04
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

кое и да е, убаво е, навистина тешка одлука и јас не би можел да се одлучам

единствена разлика е што во Амстердам можеш да правиш ствари кои не можеш да ги правиш во Рим голема%20насмевка
 
 
И јас тоа сакав да го кажам ама незнав со какви зборови.црвенеење 
 
дада
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2010 во 22:30
Originally posted by Tetratka Tetratka напиша:

Кај го мењам Рим за наркомански град,....изненадување
абе тебе све наркомани ти се вртат по глава газење%20од%20смеење
Амстердам е исто толку интересен град за разгледување како Рим
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
zaratustra Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 69
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zaratustra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2010 во 22:46
Prvo Roma,pa Amsterdamned!!!
Rim banalno!?ne znam so si prael ti,ama...
A za na apsolventska definitly Amste(l)dam!!!Rim e poblizok,so plivanje mozis da odis
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2010 во 23:14
amsterdam.....naravno !
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2010 во 23:18
Амстердам дефинитивно...иначе нај наркомански град во државите на Европска унија е Франкфурт , според процентуална застапеност на криминал , достапност и цена на наркотици....рај за џанките .
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2010 во 12:51
Ја би во Амстердам...
Во Рим има италијанци... има и италијанки...
Амстердам...некако посебна атмосфера и угодна клима, барем така си го замислувам.
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsimaКон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2010 во 12:58
Amesterdam definitivno..........odis i tolkuтанцување

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
mimicria Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
magnet za defekti

Регистриран: 27.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mimicria Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2010 во 13:04
amsterdam....vo rim ke si odis so zena ti... koga ke napolnis 30-40-50.....
amsteeeerdaaaam! (zemi me i mene pls)трепкање
Dajem ti verse i note, sve moje sarene perle na dar, jos te mogu pjesmom kupiti, lukavo i slatkorjecivo, jos uvjek mogu ti podvaliti ljubav...
Кон врв
hipper Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hipper Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2010 во 17:30
Оди во Амстердам таму е супер и прават одлични журки и може да сретнеш разни луѓе да се дружиш и многу повеќе од тоа и плус ти е поевтино од Рим
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.