IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Што би направиле на моето место??
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што би направиле на моето место??

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
да бе Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
О’ Дабштајн

Регистриран: 10.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5367
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај да          бе Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2010 во 21:37
мда
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2010 во 21:51
Originally posted by Zoka16 Zoka16 напиша:

... И на крај да се потпишам нормално. Имам стравови дека може да ме прати кај директор или психолог, но не верувам, не е таков човекот...


не верувам ни јас, белки не е толку мутав да се бламира и пред нив. јас мислам дека попрво тој и жена му (со која е несреќно оженет) ќе те однесат на сладолед. ќе поразговарате, ти ќе се разладиш, облажиш и „оладиш“.

Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2010 во 22:16
Не е да вреѓам...
Ама девојкава е...глупа...трепкање

Девојче, иди на Гламстик и постави го прашањево. Ќе видиш шо ќе ти одговорат...голема%20насмевка
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
pansako Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pansako Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2010 во 05:46
nesrekno ozenet.vidi zaklucok.po toa li sto imal svalerka?!
Кон врв
Zoka16 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoka16 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2010 во 11:27
:D

Изменето од Zoka16 - 18.Март.2010 во 19:13
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2010 во 11:31
И ти баш во таков се затреска на 16 години?
Или ти е досадно на школо па си бараш забава?
Кон врв
Zoka16 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoka16 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2010 во 11:38
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

И ти баш во таков се затреска на 16 години?Или ти е досадно на школо па си бараш забава?



Moja greska e sto sum dosla tuka da baram sovet :) Posto, ocigledno od site ke dobijam predrasudi i osudi, a nikoj ne probal da se stavi na moe mesto i da si pomisli deka mozebi ne se samo hormoni vo prasanje. Nema vrska... Ke pravam sto znam :)
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2010 во 12:19
Девојче,  ова ти е веројатно минлива фаза на идеализирање на професорот. Ќе ти помине верувај, треба само да внимаваш да не направиш некоја фатална грешка во меѓувреме. намигнување
Да не навлегувам во психологија, твоето емотивно врзување со професорот (кој има двапати и кусур како твоите години) најверојатно има потсвесна врска со улогата на татковската фигура во твојот живот.

Дружи се повеќе со твои врсници, професорот остај го на жена му и швалерките, освен ако не сакаш и ти да му бидеш само рецка во тефтерот.
Пробај на часовите да се сконцентрираш на предметот, а професорот ако веќе ти е опсесија, замислувај си го во не толку идеални секојдневни ситуации со жена му или швалеркитеголема%20насмевка, веројатно ќе ти се одмили постепено...




Изменето од Анастеа - 27.Февруари.2010 во 12:20
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2010 во 14:29
Originally posted by Zoka16 Zoka16 напиша:

Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

И ти баш во таков се затреска на 16 години?Или ти е досадно на школо па си бараш забава?



Moja greska e sto sum dosla tuka da baram sovet :) Posto, ocigledno od site ke dobijam predrasudi i osudi, a nikoj ne probal da se stavi na moe mesto i da si pomisli deka mozebi ne se samo hormoni vo prasanje. Nema vrska... Ke pravam sto znam :)
 
А ти девојче очекуваше дека ќе наидеш на неизмерна поддршка и разбирање?
Бараш совети кои би те поддржале во својата незрела идеа за остварување на некаква си врска што си ја замислила во својата глава, која нема да ти донесе никаква среќа и исполнување.
Убав одговор имаш погоре, ако сакаш да си му уште една на професорот во низата на неговите авантури со емотивно незрели девојки и да се впуштиш во нешто за кое немаш ни трошка животно искуство, ти е загарантиран пат до самоуништување. За неговиот брак не се секирај, ако му било толку лошо и бил несреќен како што си мислиш Ти, тој е возрасен човек и знае што сака.
Треба да живееш и делуваш во согласност со своите години и потреби и препиши се на како самата си опишала „зовриени хормони„.
Да, само хормони се во прашање.
И ако толку те привлекуваат постари момци, имаш еден куп ерегни на свои 30 и кусур год па и постари што шетаат слободно по градот, па барај ги таквите.
Памет у глава! Животот не е 2 и 2.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2010 во 14:49
Стварно имаш проблем...За почеток повеќе време минувај на другата страна на windows-от лесно фантазиите стануваат лаги на кои почнуваме да веруваме.Тргни од фактот дека ти меиловите ги праќаш со лажен идентитет зашто веруваш дека тој не лаже околу несреќниот брак.Тоа што почнуваш да размислуваш за љубовта не значи дека се за неа знаеш.Грешките што ќе ги направиме не се бришат како меил кој не сакаме да го читаме на delete...но остануваат
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2010 во 15:26
добро бе луѓе по 5 000 000 пат читам ваква тема, дај престанете со такви глупости и живејте си го животот како млади луѓе

размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2010 во 12:48
Originally posted by Zoka16 Zoka16 напиша:

Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

И ти баш во таков се затреска на 16 години?Или ти е досадно на школо па си бараш забава?



Moja greska e sto sum dosla tuka da baram sovet :) Posto, ocigledno od site ke dobijam predrasudi i osudi, a nikoj ne probal da se stavi na moe mesto i da si pomisli deka mozebi ne se samo hormoni vo prasanje. Nema vrska... Ke pravam sto znam :)
Еве ме и мене...
16 имам и јас


да сум на твое место (т.е. да се затрескам во некоја професорка) знам дека ќе го претрпам тоа и дека никогаш нема да и кажам пошто со тоа ќе се доведам во ептен неубава ситуација...

Знам дека си во грозна ситуација и дека се чувствуваш крајно глупаво и безизлезно, ама пробај да го издржиш ова и да остане само на пишување по меил БЕЗ ДА МУ КАЖЕШ КОЈА СИ, пошто ќе се доведиш во многу грозна ситуација во која (верувај) не сакаш да се најдеш
важи срцке... ај послушај менамигнување големо%20гушкање


Изменето од volkswagen - 28.Февруари.2010 во 12:49
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2010 во 13:06
Volks ako se zaljubis vo profesorka i ne i kazis, od mene kotek ke jadis. :D
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2010 во 13:59
и да и кажам и да не и кажам нема да имам фајде, барем вака нема да ме озборуваат...

а од друга страна, во професори верба да се нема не
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,375 секунди.