Испечати | Затвори го прозорот

Што би направиле на моето место??

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: АРХИВА
Име на форумот: Забава, разно, игри, интима
Опис на форумот: џиџимиџарница
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=21849
Датум на принтање: 20.Јуни.2024 во 13:50
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Што би направиле на моето место??
Постирано од: Zoka16
Наслов: Што би направиле на моето место??
Датум на внесување: 26.Февруари.2010 во 20:06
:D



Коментари:
Постирано од: емил
Датум на внесување: 26.Февруари.2010 во 20:15
Јас би прекинал на твое место секаква врзка со професорот.Нема смисл.Разликата во годините е многу голема и таква врзка нема да продолчи долго ако бидете заедно.
 
Види, покрај тебе вероватно има многу убави дечковци кои си немат девојка............барај таму љубов и среќа среќа


-------------


Постирано од: Zoka16
Датум на внесување: 26.Февруари.2010 во 20:19
разбирам... ама едноставно, не можам да прекинам, пошто го сакам многу! и само ме интересира дали постои барем малааа шанса он да сака нешо :(((( имаше порано млада швалерка, ама 4-та беше таа... не знам :(


Постирано од: Anarchy
Датум на внесување: 26.Февруари.2010 во 20:27
Originally posted by Zoka16 Zoka16 напиша:

Значи луѓе имам еден ептен голем проблем. Пред некое време читав баш на форумов сличен на мојот, за заљубеност во професор... Арно ама... Ја не можев да издржам и почнав да му праќам љубовни-еротски песнички на професорот од таен меил. Еднаш читаше меил додека имаше час со нас и стварно беше ептен насман. Фала богу секому би му годело тоа, ама сепак... Работата е што на некој начин ем сакам да дознае кој му праќа, а од една страна ми е страв и срам. Не ми се само хормони во прашање, веќе долго време го осеќам овоа и мислам дека ќе пукнам. Некако ми доаѓа скроз да му се отворам во наредниот меил, и све да му кажам... И на крај да се потпишам нормално. Имам стравови дека може да ме прати кај директор или психолог, но не верувам, не е таков човекот..Сеедно не можам овака више, стојам во мртва точка. И би сакала ваше мислење. Инаку, он е 35 години, јас 16...и несреќно оженет :))

Застани пред огледало, погледни се добро и удри си 5-6 ШЛАКАНИЦИ! Имат време, не се секирај ќе порасниш. Засега само неколку шамари ти требаат. Подобро од тебе да се, отколку од сите постари од твојта околина.

И мислам не би требало поинакви одговори да очекуваш од нас, прочитај ја добро таа другата тема, се е кажано.


Постирано од: Anarchy
Датум на внесување: 26.Февруари.2010 во 20:41
P.S. Дали сакаш да бидеш на местото на предходната швалерка? изненадување

Ако сакаш, тој е вистинскиот човек за тебе. Само напред. да

Ех, мангуп професор види ти!


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 26.Февруари.2010 во 20:57
Полудели хормони.
Немам коментар.
За жалење.
Боље види се со школскиот психолог.


-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: да бе
Датум на внесување: 26.Февруари.2010 во 21:00
Originally posted by Zoka16 Zoka16 напиша:

Инаку, он е 35 години, јас 16...и несреќно оженет :))


убу

само неразбарх коj e несрекно оженет - ти или професоротзбунетост


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=cG_uWZxKaoU - ¡ʎɐp ʎɯ ǝʞɐɯ 'pɐǝɥɐ oƃ


Постирано од: гоcтин
Датум на внесување: 26.Февруари.2010 во 21:19
леле девојко од кај знаеш дека е несреќно женет...дома да не си му...

инаку што се однесува на тоа што си го напишала мислам дека нешто не е ОК со тебе...извини вака ама која нормална девојка ќе се затреска во 35 годишен професор....се си има своја граница...
место да му праќаш тајни меилови седни и размисли малку што ќе се случи ако случајно дознае дека си ти...нели е тоа понижување...срам..
што ако стигне до директорот па до мајка ти и татко ти...како ти ќе ги погледнеш луѓето во очи?...човекот има жена и е 20 години постар од тебе...
викаш му годат ЕРОТСКИТЕ песни...па да..на кого не би му годеле..а може и се смеел бидејки претпоставувал кој му го испратил меилот...

извини вака...ама преиспитај си ги постапките и чукни си ја малку главата...и оп...трк два чекори назад....


-------------


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 26.Февруари.2010 во 21:23
Инаку, он е 35 години, јас 16...и несреќно оженет :))
нормално..не ќе каже дека е среќно оженет а ваму брка средношколки...дете,подобро бркај ги момчињата од класот,батали го професоротголема%20насмевка

-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува



Постирано од: да бе
Датум на внесување: 26.Февруари.2010 во 21:23
каде да прочитаме од поезиjатазбунетост

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=cG_uWZxKaoU - ¡ʎɐp ʎɯ ǝʞɐɯ 'pɐǝɥɐ oƃ


Постирано од: Anarchy
Датум на внесување: 26.Февруари.2010 во 21:25
Ја средно ко беф, секој ден ја викав професорката поо англиски да ојме на кафе....и секој ден ме одбиваше. голема%20насмевка изгледа среќно омажена била. 


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 26.Февруари.2010 во 21:27
Originally posted by да бе да бе напиша:

каде да прочитаме од поезиjатазбунетост
остави телефонски број и кажи дека си несреќно оженет...тоа пали изгледа кај цуриве...многу се жалосливи на несреќни мажи голема%20насмевка


-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува



Постирано од: да бе
Датум на внесување: 26.Февруари.2010 во 21:32
555 000 000 95
Бил Геjтс


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=cG_uWZxKaoU - ¡ʎɐp ʎɯ ǝʞɐɯ 'pɐǝɥɐ oƃ


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 26.Февруари.2010 во 21:34
Бил Гејтс..уаууууда... значи Емил лаже дека си Марфиплазење

-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува



Постирано од: да бе
Датум на внесување: 26.Февруари.2010 во 21:37
мда

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=cG_uWZxKaoU - ¡ʎɐp ʎɯ ǝʞɐɯ 'pɐǝɥɐ oƃ


Постирано од: ПодВодно
Датум на внесување: 26.Февруари.2010 во 21:51
Originally posted by Zoka16 Zoka16 напиша:

... И на крај да се потпишам нормално. Имам стравови дека може да ме прати кај директор или психолог, но не верувам, не е таков човекот...


не верувам ни јас, белки не е толку мутав да се бламира и пред нив. јас мислам дека попрво тој и жена му (со која е несреќно оженет) ќе те однесат на сладолед. ќе поразговарате, ти ќе се разладиш, облажиш и „оладиш“.



Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 26.Февруари.2010 во 22:16
Не е да вреѓам...
Ама девојкава е...глупа...трепкање

Девојче, иди на Гламстик и постави го прашањево. Ќе видиш шо ќе ти одговорат...голема%20насмевка


-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: pansako
Датум на внесување: 27.Февруари.2010 во 05:46
nesrekno ozenet.vidi zaklucok.po toa li sto imal svalerka?!


Постирано од: Zoka16
Датум на внесување: 27.Февруари.2010 во 11:27
:D


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 27.Февруари.2010 во 11:31
И ти баш во таков се затреска на 16 години?
Или ти е досадно на школо па си бараш забава?


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Zoka16
Датум на внесување: 27.Февруари.2010 во 11:38
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

И ти баш во таков се затреска на 16 години?Или ти е досадно на школо па си бараш забава?



Moja greska e sto sum dosla tuka da baram sovet :) Posto, ocigledno od site ke dobijam predrasudi i osudi, a nikoj ne probal da se stavi na moe mesto i da si pomisli deka mozebi ne se samo hormoni vo prasanje. Nema vrska... Ke pravam sto znam :)


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 27.Февруари.2010 во 12:19
Девојче,  ова ти е веројатно минлива фаза на идеализирање на професорот. Ќе ти помине верувај, треба само да внимаваш да не направиш некоја фатална грешка во меѓувреме. намигнување
Да не навлегувам во психологија, твоето емотивно врзување со професорот (кој има двапати и кусур како твоите години) најверојатно има потсвесна врска со улогата на татковската фигура во твојот живот.

Дружи се повеќе со твои врсници, професорот остај го на жена му и швалерките, освен ако не сакаш и ти да му бидеш само рецка во тефтерот.
Пробај на часовите да се сконцентрираш на предметот, а професорот ако веќе ти е опсесија, замислувај си го во не толку идеални секојдневни ситуации со жена му или швалеркитеголема%20насмевка, веројатно ќе ти се одмили постепено...




-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 27.Февруари.2010 во 14:29
Originally posted by Zoka16 Zoka16 напиша:

Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

И ти баш во таков се затреска на 16 години?Или ти е досадно на школо па си бараш забава?



Moja greska e sto sum dosla tuka da baram sovet :) Posto, ocigledno od site ke dobijam predrasudi i osudi, a nikoj ne probal da se stavi na moe mesto i da si pomisli deka mozebi ne se samo hormoni vo prasanje. Nema vrska... Ke pravam sto znam :)
 
А ти девојче очекуваше дека ќе наидеш на неизмерна поддршка и разбирање?
Бараш совети кои би те поддржале во својата незрела идеа за остварување на некаква си врска што си ја замислила во својата глава, која нема да ти донесе никаква среќа и исполнување.
Убав одговор имаш погоре, ако сакаш да си му уште една на професорот во низата на неговите авантури со емотивно незрели девојки и да се впуштиш во нешто за кое немаш ни трошка животно искуство, ти е загарантиран пат до самоуништување. За неговиот брак не се секирај, ако му било толку лошо и бил несреќен како што си мислиш Ти, тој е возрасен човек и знае што сака.
Треба да живееш и делуваш во согласност со своите години и потреби и препиши се на како самата си опишала „зовриени хормони„.
Да, само хормони се во прашање.
И ако толку те привлекуваат постари момци, имаш еден куп ерегни на свои 30 и кусур год па и постари што шетаат слободно по градот, па барај ги таквите.
Памет у глава! Животот не е 2 и 2.


-------------
Beauty fades, dumb is forever


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 27.Февруари.2010 во 14:49
Стварно имаш проблем...За почеток повеќе време минувај на другата страна на windows-от лесно фантазиите стануваат лаги на кои почнуваме да веруваме.Тргни од фактот дека ти меиловите ги праќаш со лажен идентитет зашто веруваш дека тој не лаже околу несреќниот брак.Тоа што почнуваш да размислуваш за љубовта не значи дека се за неа знаеш.Грешките што ќе ги направиме не се бришат како меил кој не сакаме да го читаме на delete...но остануваат

-------------


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 27.Февруари.2010 во 15:26
добро бе луѓе по 5 000 000 пат читам ваква тема, дај престанете со такви глупости и живејте си го животот како млади луѓе



-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 28.Февруари.2010 во 12:48
Originally posted by Zoka16 Zoka16 напиша:

Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

И ти баш во таков се затреска на 16 години?Или ти е досадно на школо па си бараш забава?



Moja greska e sto sum dosla tuka da baram sovet :) Posto, ocigledno od site ke dobijam predrasudi i osudi, a nikoj ne probal da se stavi na moe mesto i da si pomisli deka mozebi ne se samo hormoni vo prasanje. Nema vrska... Ke pravam sto znam :)
Еве ме и мене...
16 имам и јас


да сум на твое место (т.е. да се затрескам во некоја професорка) знам дека ќе го претрпам тоа и дека никогаш нема да и кажам пошто со тоа ќе се доведам во ептен неубава ситуација...

Знам дека си во грозна ситуација и дека се чувствуваш крајно глупаво и безизлезно, ама пробај да го издржиш ова и да остане само на пишување по меил БЕЗ ДА МУ КАЖЕШ КОЈА СИ, пошто ќе се доведиш во многу грозна ситуација во која (верувај) не сакаш да се најдеш
важи срцке... ај послушај менамигнување големо%20гушкање


-------------


Постирано од: Anarchy
Датум на внесување: 28.Февруари.2010 во 13:06
Volks ako se zaljubis vo profesorka i ne i kazis, od mene kotek ke jadis. :D


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 28.Февруари.2010 во 13:59
и да и кажам и да не и кажам нема да имам фајде, барем вака нема да ме озборуваат...

а од друга страна, во професори верба да се нема не


-------------


Постирано од: ПодВодно
Датум на внесување: 28.Февруари.2010 во 19:11
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

.... во професори верба да се нема не




Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 28.Февруари.2010 во 19:28
Одлепен е овој волс...смеењесмеењеголемо%20гушкањебакнеж

-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 01.Март.2010 во 12:16
фала драги мои...големо%20гушкањеплазењетрепкање

да да... и во сите фанови на онаа фраза: седи КЕЦ...

оти кец по кец и паѓа добро кецањеплазење


-------------


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 01.Март.2010 во 13:18
Полека дечки... еј

чупето има 16 години и се може да и истекне, па дајте бре луѓе , не ја правете ненормална. Пробајте да и излезете во пресрет и да и помогнете да ги помини сите тие тин-глупости без да направи погрешен чекортрепкање


-------------


Постирано од: ПодВодно
Датум на внесување: 01.Март.2010 во 16:00
Originally posted by Zoka16 Zoka16 напиша:

Moja greska e sto sum dosla tuka da baram sovet :) Posto, ocigledno od site ke dobijam predrasudi i osudi, a nikoj ne probal da se stavi na moe mesto i da si pomisli deka mozebi ne se samo hormoni vo prasanje. Nema vrska... Ke pravam sto znam :)


Зока, тоа што си дошла тука по совет ти е правилен потег, иако ти се чини дека повеќето сме обични сероњи.

Види го Фолсфаген! Златно момче, а твој врсник. Не верувам дека тоа професорчето е поарен дечко во било кој поглед. Сврти се околу себе, сигурно некој Фолсфаген посакува да го забележиш.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 01.Март.2010 во 16:40
Originally posted by ПодВодно ПодВодно напиша:


Види го Фолсфаген! Златно момче, а твој врсник. Не верувам дека тоа професорчето е поарен дечко во било кој поглед. Сврти се околу себе, сигурно некој Фолсфаген посакува да го забележиш.


да


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 01.Март.2010 во 20:08
Со согласувам со подводно.
Фолс, дај и фејсбук бе, ќе го заборави тој професорот.смеење

Иначе, толку убави машки има на световзадоволство што се на твоја возраст...
Поготово 16 години таму негде...
Нешто измеѓу право машко и мало момче...
Шо чекаш?
Ти си се залетала по некој си професор, што татко може да ти биде.големо%20гушкање


-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 01.Март.2010 во 20:58
Зока, можи тој и страда од импотенција...плазење
Остави го таму, тешко него, мизерен во душата и во никој случај немој да му излезеш во пресрет пошто е несреќно оженет, па ти да го усреќуваш...

чупенце... озбилно....





-------------


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 01.Март.2010 во 21:04
па што сте навалили на девоjчето...има само 16...
кога се вратам наназад во времето се секjавам колку 14-годишни беа затрескани во учителот по физкултура...но тоj, jадниот, си беше срекно оженет.смеење...
па, мила, ке се смее на меjлите---тоj сега, ти- за некоjа и друга година.забава


Постирано од: ПодВодно
Датум на внесување: 01.Март.2010 во 21:06
Зока ма, нели ти реков (За Фолсфаген)




П.С. Дали си слушнала за тета Марина Перазиќ и песничката „Колачиња“?



Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 01.Март.2010 во 21:07
зоки... на твое место би си купил еден точак и ќе си се возам по цел дендасмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеење
абе гледај си го здравјетоплазење

Абе Воднич, ти многу ме испофали голема%20насмевкапа ќе се уважам јас сеаплазењекул


хеххе... шала на страна, чупе побарај си некој фраер, 100 пати пишав, ама те нема да реплицирашголема%20насмевка


-------------


Постирано од: Zoka16
Датум на внесување: 02.Март.2010 во 15:18
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:


зоки... на твое место би си купил еден точак и ќе си се возам по цел дендасмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењеабе гледај си го здравјетоплазењеАбе Воднич, ти многу ме испофали голема%20насмевкапа ќе се уважам јас сеаплазењекулхеххе... шала на страна, чупе побарај си некој фраер, 100 пати пишав, ама те нема да реплицирашголема%20насмевка



hahahahha :D aj opisi se, moze ke te bendisam :D
inace ja sum smegi oci plava kosa bel ten 165 visoka 52 teska :D


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 02.Март.2010 во 17:23
газење%20од%20смеењеабе ќе ме бендисаш обавезноплазење
Ај Тиги ќе ме опиши детално
иначе... темно-кафеава коса, зелени очи, бел тен, 170 висок, 62-3 тежок... (лол... ко за на систематски преглед описов...плазење) и така...
За некои претставува голем минус што сум фан на метал и гранџ музика , т.е. имам долга коса и сакам така да се облекувам.... well... whatever... nevermindтрепкање  (п.с. ова чисто колку да ме знаеш, пошто ширам само другарства преку форум...трепкање)

Се надевам дека ќе се читаме и низ другите подфоруми, а не само овде голема%20насмевка

големо%20гушкањебакнеж
бакнеж

-------------


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 02.Март.2010 во 17:57
Ццц...вие сте чукнати во десно крило, дефинитивно.голема%20насмевка
Бтв. од овој абер се нема, Зока, 24/7 дрн дрн јариња.трепкањеголемо%20гушкање


-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 02.Март.2010 во 19:09
тиги... преформулирај ја реченицата за да те разберимеголема%20насмевка
можи срцкатрепкање?


-------------


Постирано од: BisernA
Датум на внесување: 02.Март.2010 во 21:05
нека%20ти%20е%20срам....... чекање.....

-------------


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 02.Март.2010 во 22:48
Бисеров се лути.голема%20насмевка

Он топик малце луѓе...
Зока, послушај го “мудрецов“ и батали тоа професорот.


-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 03.Март.2010 во 10:21
тиги ... што ти е станатоизненадување
чудна ми стануваш бе

иначе ... Зока... ај и по другиве подфоруми, не само овдетрепкање


-------------


Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 03.Март.2010 во 12:06
Значи и го решивте проблемот на Зока, и го наместивте Фолцвагенотсмеење
Ти Волс не се исчудувај толку, Тиги само се грижи за тебетрепкање


-------------
Beauty fades, dumb is forever


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 03.Март.2010 во 13:59
абе и ќе ме оженат вака ко што тргналесмеење


ааа... не сетив... фала тиги за грижата... не мора толку да се грижиштрепкањеплазење


-------------


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 03.Март.2010 во 18:01
Не би било чудно и да те ожениме.плазење
плазењеВиртуелно.голема%20насмевкаголема%20насмевка
Шала на страна...
Темава демек беше “сериозна“ а само глупости се изнатрескавме.трепкање


-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 03.Март.2010 во 20:20
клин се клином избијанамигнување

-------------


Постирано од: Zoka16
Датум на внесување: 18.Март.2010 во 19:04
uste na pocetokot rekov, dzabe ovde si go pisav problemot :) tuka site se zainteresirani samo za sebe :)


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 18.Март.2010 во 19:37
ЕЕЕЕе сеа пак и ти...ненене
нене
што сакаш да ти речиме.., а?

сакаш да ти кажеме  - бравооо.... оди мувај се со оженет човек,.. само напред.... продолжи така, тој сигурно ќе се разведе од жена му за да оди со малолетна ученичка...  тоа ли сакаш да ти го кажеме??? а???? Да ти даваме совети како да го освоиш професорот...???? Да му земеш број од мобилен као му треба на некој , па да му праќаш еротски СМС...???

Не очекекувај такво нешто , девојче, тоа бега од границите на нормалата... У осталом, ако не можиш да си го контролираш пубертетот пробај малце фазла да се зближиш со твоите соученици врсници, белки ќе се прилагодиш пред да направиш некоја глупост со провесорот...

а ти таа нестабилна личност (мизерно даскалче) кое фаќа швалерки ученички не смее да биде во училиште и во контакт со тинејџерки....

И ако толку не ти одговараме (пошто нели сме заинтересирани само за себе - НЕ НЕ ЧИТАЈ БЕ, КОЈ ТЕ ТЕРА!!!!




п.с. Ова го сватив малку лично и затоа реагирам бурно. Ако нешто е во спротивност со правилата на форумов , контактирајте ме и ќе го изменам постотголема%20насмевка








-------------


Постирано од: гоcтин
Датум на внесување: 23.Март.2010 во 16:10
Originally posted by Zoka16 Zoka16 напиша:

uste na pocetokot rekov, dzabe ovde si go pisav problemot :) tuka site se zainteresirani samo za sebe :)


ма дај те молам...ако сме биле заинтересирани само за себе немало ништо да напишеме на темава...
уствари..ти мислиш дека е нормално да се зближиш со еден професор кој има нестабилен брак.. ..да му испратиш интересни СМС...што е следно.. да му се пикнеш во кревет ...прво ти си малолетна..второ тој (условно кажано)е старец за твоите 16 години..(да не ме разберат погрешно тие што се околу 35год...споредбата ми е 16 со 35...)...трето дали некогаш си размислила за последиците од можното зближување со тој човек ...
немој да мислиш дека солам памет...
ама ај те молам кажи ми ...што мислиш дека ќе добиеш со тоа?...што би било позитивно од сето ова?

-------------


Постирано од: BisernA
Датум на внесување: 25.Март.2010 во 11:06
има тема, љубовен совет и љубов со професор... оваа ја затворам, не ги преместувам постовите, многу се

-------------



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk