IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Видни личности во списокот на Пепи
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Видни личности во списокот на Пепи

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Видни личности во списокот на Пепи
    Испратена: 15.Февруари.2010 во 19:18

Уапсена скопјанка за шверц на кокаин

Катерина Гетева  
14.02.2010 16:58
 

 

Дел од македонскиот џет сет, политичари, пејачи, останаа без својот набавувач на брендирана облека.

Вториот бизнис на Персида Момировска Пепи и даде нова титула, освен позната по снабдување со Версаче, Долче Габана, Армани на оние со длабок џеб Пепи стана и скопската кралица на кокаинот.

Полицијата и го расветли вториот бизнис. Се сомневаат дека „со одело Армани“, Персида Момировска на дел од клиентите им дилала и по некој грам кокаин.


http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?vestID=119884


Видни личности во списокот на Пепи
Катерина Гетева   
15.02.2010 19:11




Ќе пукне ли брука од тефтерот на Пепи? Главен муабет во скопските елитни кругови е дали списокот на Персида Момировска ќе се дознае во јавноста.

Кој се бил нејзин муштерија овде во станот број 15 на улица „Лондонска“ во скопски Карпош. Наши извори зборуваат дека многу познати фаци го посетувале импровизираниот бутик. Некои за скапа кошула, бунда, костим, други за неколку грама кокаин.

Во црниот тефтер на Пепи стоело името на една поранешна прва дама, актуелни политичарки, директори на банки, казина, адвокати, бизнисмени, царинарници, манекенки, водителки, пејачи - некои од нив може*и само пријатели, но некои и муштерии.

Но тефтерот на Момировска криел и нешто друго. Во него пишувало имиња на парови во тајни врски.

Првично Момировска ќе треба да објаснува пред судот за вредната пратка во пошта Скопје Два, онаа која ја заплени полицијата, а чинеше 200 илјади евра. Кој и го дал рецептот за кокаинот но и кои биле купувачите. Еден тефтер на клиенти, друг на должници - и оние со длабок џеб не плаќале во ќеш.

На Момировска сега кривична и токми и секторот за економски криминал - ќе треба да одговара за неплатена царина и данок на стотиците парчиња скапа облека, која ја шверцувала во Македонија, ни и зошто ја продавала на црно.

http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?vestID=119934

Ke bide interesno da se doznae koj se bil na spisiokot kako musterija...

Osobeno me interesira imeto na poranesnata prva dama, ima samo dve moznosti Trajkovska ili Crvenkovska...





Изменето од Анастеа - 15.Февруари.2010 во 22:47
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2010 во 19:21
И мислиш Култузин дека ќе се дознае содржината ма тевтерчето?
 
Чисто се сомевам дека ќе види тоа светлина,ќе го затемнат убаво според мене.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2010 во 19:23
Originally posted by fiks fiks напиша:

И мислиш Култузин дека ќе се дознае содржината ма тевтерчето?
 
Чисто се сомевам дека ќе види тоа светлина,ќе го затемнат убаво според мене.


Se zavisi od toa koj e vo tevterceto...
Inaku poveke ili pomalku moze da se pretpostavi koj se glavnite musterii...
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2010 во 19:24
а по потреба може и да се допише во замена за олеснителности при обвинението ............ голема%20насмевка
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2010 во 19:32
Ајде ќе покаже времето што ќе се случи,макар да имам голем сомнеж дека некоја голема риба ќе ја објават јавно.
 
Сега не сум правник и не знам која тежина има име во тевтер напишано.
Не знам дали тоа може да се искористи во некоја си судска постапка,освем ако првообвинетата не посведочи за тоа.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2010 во 19:42
токму тоа зборувам .......... за олеснителни околности во обвинението може да се случат мноооооогу пресврти и да се допишат мнооооооогу “ звучни имиња “ ............ ќе слушнеме наскоро  ...... сигурен сум дека латас ќе ја информира севкупната и високосвесна јавност .........газење%20од%20смеење
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2010 во 19:51
koj e pa toj ...pepi?збунетостизненадување....veruvajte ne sum videl,.....pogore!....niti me boli!среќа
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2010 во 19:54
пепи е “ силниот адут “ во ракавот на илузионистот и маѓионичарот ...... адут со кој ќе докаже дека биле во право кога тврделе дека зема кокаин ............ некој ........... газење%20од%20смеење
Кон врв
Генерал Митре Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
бадајалџија

Регистриран: 19.Ноември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 646
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Генерал Митре Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2010 во 20:38
Ова со колава почнува да ми станува сомнително!!!Само ЖЕНИ дилери фаќаат?????? А се знае дека позади секоја успешна Жена стои МАЖ...
Инаку тие од списокот на Пепи со Арманињаtа и Хуго Боссињата паркираат пред куќа кај мене кога одат во Intermezzo, Duomo, Vodenica...VIP caffe...
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2010 во 20:53
Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

пепи е “ силниот адут “ во ракавот на илузионистот и маѓионичарот ...... адут со кој ќе докаже дека биле во право кога тврделе дека зема кокаин ............ некој ........... газење%20од%20смеење
aaa,изненадување...mislish na,...posrani lichnosti ,...nekoi....e, da ....gi ima da gi rinesh tuka...vo zemjava takvi.
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2010 во 20:54
Тефтерот мало морген.. ќе отиде у некој таен склад, каде што се складираа артефактите што ги пронаоѓаше Индијана Џонс, и толку.. Ќе си биде осудена за шверц на дрога, за шверц на стоки, за неплаќање царина, и ќе си добие некој си 10 год. затвор и тоа е тоа... Чича мича готова је прича....

Зарем ќе се дозволи на виделина да излезат имиња на познати политичари, пратеници и бизнисмени...
Јас можам да се кладам дека сега расте цената за нејзина ликвидација.. Се наддаваат како на аукција, кој за колку пари ќе ја ликвидира...
Абрееееееееее.... Ова е во цел свет пракса... А во нашава држава таа пракса има најлесна реализација...
Еден ден ќе ни пласираат приказна, како Пепи е осудена, а од содржината на тефтерот ништо (ќе се испостави дека е пишувано со безбојно мастило), а втора вест, дека Пепи умрела од срцев удар во некој од затворите во МК....

И тоа ќе биде THE END....


The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2010 во 21:00
E mnogu tesko vo Skopje da se znae koi se VIP kupuvacite. Ta nema koj ne znae koj se parkiraa pred zgradata vo Kapistec. A i sami si se falea deka nosea alista od poznatite brendovi.
Mene drugo mi e nejasno- Dali dodeka traese pretreso vo stanot imase i nekoj VIP kupuvac.
Iiiii dali ke gi nateraat da platat carina za bundite, cantite... sto gi kupile?
A naj naj interesno e sto ako se konstatira deka "brendovite" se silele vo nekoj podrum vo nekoja prigradska "VIP" naselba!збунетостKe pukne bruka kako gi bricele na suvoизненадување

Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2010 во 21:09
ех да се шијат само костуми , арно ќе е .......... на оваа држава и народ одамна му се шијат нешта по подруми и во најдобар случај , штабови голема%20насмевка
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2010 во 00:02
Многу имиња на познати личности од јавниот живот се наоѓаат во телефонскиот именик на Персида Момировска, една од најпознатите продавачки на брендирана облека, која во саботата беше уапсена во Скопје, поради шверц на дрога. Меѓу нив се и сопругата на еден поранешен премиер, повеќемина функционери, пејачи, манекени, нотарки, спортисти.
Сопруга на познат фудбалер, ракометарки, сопруга на еден од тројцата најпознати банкари, како и животната сопатничка на познат адвокат.

Коста и Олга, Љиља, Виктор, Зеко, Светле, Ганза, Бојан, Маја, Маријана и Андријана, Андријана, Туна, Љупчо, Аврам, Весница, се само дел од имињата во именикот на познатата Пепи која од неделата е во притвор.

http://www.vecer.com.mk/default.asp?ItemID=D34BE1B9AA5CD84787B52AF3CA0E3327


Во еден медиум пишува жена на еден поранешен претседател а во друг жена на поранешен премиер, колку е тешко да се претпостави...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.