IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Вранишковски
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вранишковски

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 9>
Автор
Порака
AlDra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 823
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlDra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Вранишковски
    Испратена: 05.Февруари.2010 во 23:53
Пред некое време пак беше актуелен овој господин во јавноста. Ќе сака ли некој овде убаво да ни изложи за што се беше обвинет. Претпоставувам дека ќе има некои кои ќе го напаѓаат но и некои кои ќе го бранат, па би сакал да ги чујам и двете страни. Повелете
Вера, надеж, љубов
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2010 во 12:18
Vranishkovski nema nishto zaednicko so veroispovest .... Ovaa team bi trebala da bide vo politika ili nekoja druga tema koja se zanimava so moderen kriminal...
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
AlDra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 823
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlDra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2010 во 21:07
Зошто така велиш Темплариус? Па тој е свештено лице и е висок функционер во православната црква.
Вера, надеж, љубов
Кон врв
aladin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2043
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aladin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2010 во 21:09
otkade pa ti ......go branis ????da ne si clen na POA?
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2010 во 21:11
Зошто протестантските деноминации го поддржуваат Вранишковски?
Знам дека е пријател со многу “пастори“ кои несебично му изразуваат поддршка.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
aladin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2043
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aladin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2010 во 21:14

uste poveke me interesira zosto odredeni sekti go branat na forumot vraniskovski???????

 
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2010 во 21:24
Originally posted by AlDra AlDra напиша:

Зошто така велиш Темплариус? Па тој е свештено лице и е висок функционер во православната црква.


Pa sega ako sakash vranishkovski da go napravish sveshteno lice togash sakash da gi navredish pravoslavnite tuka na forumov, zashto ja znaesh istorijata i pozadinata na problemot so vranishkovski, jas licno ovaa go smetam za provokacija..

Dali jas na ovaa treba soodvetno da te prasham shto e so Haiti i so kidnapiranje na deca od strana na tvojata crkva ???

Ne mi e problem da se raspravam so tebe do besvest no ne vidam nishto konstruktivno vo toa i onaka forumov go napravivme partal... Zatoa te molma bez provokacii..
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
AlDra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 823
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlDra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2010 во 21:28
Факт е дека Вранишковски е свештено лице на православната црква, а мене ме интересира целиот проблем: за што е обвинет? зошто е исклучен од МПЦ? зошто МПЦ не ја признава ПОА?
Вера, надеж, љубов
Кон врв
AlDra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 823
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlDra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2010 во 21:30
Не сакам погрешно да ме разберете... јас не го бранам Вранишковски ни најмалку. Сакам да знам што се случува со него, гледам дека голема прашина се дига.
Вера, надеж, љубов
Кон врв
Marko sk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 887
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2010 во 21:43
Aldra, kaj zhiveesh ? Pa kako ne gi znesh ovie raboti, Makedonija ima tri prblemi so sosedite:
-Srbija ne nija priznava crkvata
-Bugarija jazikot
-Grcija imeto

Sekoj Makedonec, dokolku se chuvstvuva kako takov treba da bide informiran, t.e. da se interesira za ovie raboti, i da stoi na branikot vo odbrana na pogornite osporuvanja koi gi nabrojav, zashto tie zavleguvaat dalboko vo negacija na nashiot identitet, prviot so crkvata e indirekten, a drugite dva se direktni.

PS> na topicot za pravosavieto samokritika, go posochiv toa kako problem - svoevidna kanonska zloupotreba od strana na `Crkvite Majki`.

Изменето од Messenger - 06.Февруари.2010 во 22:57
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2010 во 22:00
многу ми е жал што му имам бакнато рака на овој човек
Всушност тој сам ми ја бутна,немав избор
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
Marko sk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 887
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2010 во 22:17
Aldra, gledam me razbirash pogreshno, ako si vernik, ako te interesiraat verskite i crkovnite sostojbi vo Mkd, chudno e da ne si informiran za ovaa problematika. OK, odi ovdeka:
http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=17206&KW=
Кон врв
AlDra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 823
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlDra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2010 во 22:21
Фала
Вера, надеж, љубов
Кон врв
AlDra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 823
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlDra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2010 во 17:43
Зошто не му е дозволено да човеков да ја регистрира својата верска заедница? http://www.vreme.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=0&tabid=1&EditionID=1938&ArticleID=133410
Вера, надеж, љубов
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,469 секунди.