IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - СКОПЈЕ 2014 или ЛУНА ПАРК '14
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

СКОПЈЕ 2014 или ЛУНА ПАРК '14

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 229>
Автор
Порака Обратен редослед
д4 б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4  б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2015 во 23:22
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Fontanata protece , a so nejze i javniot dolg po nivni presmetki stasa do 44%...
..Kolku li e realno dolgot , dali ja stasavme Grcijaизненадувањезбунетостзбунетост


бе немоj сега
топ бизнес дестинациа во светот а да се замарате со вакви ситници 2-3 милиарда
old d4b3
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3066
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2015 во 23:09КОлку ли % од денешниот „наш„ долг припаѓаат на времето , кога ваквите објекти вредни милијарди $ се крадени.не
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Pforzheim
Статус: Офлајн
Поени: 32067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2015 во 21:58
Fontanata protece , a so nejze i javniot dolg po nivni presmetki stasa do 44%...
..Kolku li e realno dolgot , dali ja stasavme Grcijaизненадувањезбунетостзбунетост
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3066
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2015 во 15:28
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2015 во 15:10
Originally posted by Mazak Mazak напиша:

Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Абе ајде, уште еден споменикзамисленост
Зошто ВМРО не си го финансирал, од свој џеб..


Eми...само тие ли ке ја гледаат лавицата.

Тоа е инвестиција за културно наследство.

Подобро да купат скулптура со народни пари одколку некој стан за лично рентање или пак фабричиња(ко што правеа оние од СДСМ...


Кое културно наследство жити се. Немој и ти како еден член од тука, со такви размислувања.
Бидејќи ги трошат парите од народот, еве јас како дел од жителите на метрополава сакам пред влада да стават скулптура на магаре. И магарето е културно наследтсво. Па нели сме ги користеле за транспорт на лица и стоки во минатото, ете еден многу важен симбол што ќе го симболизира минатото.
Малку ни беа лавови на мостот, сега и пред ВМРО..
 
Ама на лавицата можеме само да и се фатиме очигледносмеење
А и тоа дали ќе можеме, ќе биде одлично осветлена па ќе ми биде срамхи, хи...

Нови 200 илјади евра без ДДВ  ќе се излеат од буџетот на град Скопје за новиот плоштад на ВМРО - ДПМНЕ.

Овојпат градот планира парите да ги потрооши за осветлување за пристапната улица до плоштадот.
 
Деновиве бил објавен тендерот за избор на компанијата што треба да ги постави новите канаделабри. Тендерот е отворен до 19-ти август.
 
За пристапната улица што води до плоштадот од градскиот буџет веќе се потрошија над 15 милиони денари на почетокот од мај годинава. 
 
Вчера  на постаментот пред новото седиште на ВМРО-ДПМНЕ беше  постевен и лав. Пресметките говорат дека плоштадот пред новото седиште на партијата заедно со пристапната улица и осветлувањето ќе ги чини скопјани најмалку 1,7 милион евра.
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2015 во 12:01
Кога Лудаците владеат или...

ФОТО: Уште еден лав – овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

Пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ на висок постамент поставена е уште една скулптура на лав.

11822508_1444760022518478_1502137596012828168_n

11013431_1444760199185127_4886094353519099535_n

11813456_1444760512518429_4487478104654284513_n

како лунатик паркот скопје 2014 нема крај
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2015 во 09:33
ovija vmroOVCIVE ne za dzabe bile .... ovci 
so vakov mozok mozish da gi strizish i vishe nego 5 veka
Skopje i beter od luna park e, zato sho onie na koi im pravele spomenici 
poishe od pola zasluzuvaat spomenik isto kolku i jas
pred 100tina godini tamu, ne bile nisto povekje nego pijanici, ograbuvaci i siluvaci
na sopstveniot narod
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Mazak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Мај.2015
Локација: YesImSupercool
Статус: Офлајн
Поени: 629
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mazak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2015 во 02:58
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Абе ајде, уште еден споменикзамисленост
Зошто ВМРО не си го финансирал, од свој џеб..


Eми...само тие ли ке ја гледаат лавицата.

Тоа е инвестиција за културно наследство.

Подобро да купат скулптура со народни пари одколку некој стан за лично рентање или пак фабричиња(ко што правеа оние од СДСМ...
“Be content with what you have. You have enough to live a happy life.”
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3066
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2015 во 00:09
Originally posted by д4  б3 д4 б3 напиша:

http://slobodenpecat.mk/Images-MediaItem/%D0%90%D0%B2%D0%B3%D1%83%D1%81%D1%82%202015/f457f9bb-621f-49d8-8580-223b13e7f4cb-nas.jpg

Лавицата стигна пред штабот на ВМРО-ДПМНЕ (ФОТО)
На столбот од фонтаната на плоштадот ВМРО е поставена скулптура на лавица.

не било лав току лавица

ама гледам е со грива како лав


Т`ЗИ ДУПКА НЕ Е ДУПКА a?голема насмевка
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
д4 б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4  б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2015 во 22:22
http://slobodenpecat.mk/Images-MediaItem/%D0%90%D0%B2%D0%B3%D1%83%D1%81%D1%82%202015/f457f9bb-621f-49d8-8580-223b13e7f4cb-nas.jpg

Лавицата стигна пред штабот на ВМРО-ДПМНЕ (ФОТО)
На столбот од фонтаната на плоштадот ВМРО е поставена скулптура на лавица.

не било лав току лавица

ама гледам е со грива како лав

old d4b3
Кон врв
д4 б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4  б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2015 во 19:11
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Абе ајде, уште еден споменикзамисленост
Зошто ВМРО не си го финансирал, од свој џеб..


old d4b3
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2015 во 18:12
Абе ајде, уште еден споменикзамисленост
Зошто ВМРО не си го финансирал, од свој џеб..
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3066
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2015 во 18:07
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

 
Ја да си прашам бе. Гледам кодекс на однесување,култура,криење постови,опоменување...а ваму главниве чувари на редот за лидер на една политичка партија користат наместо име прекар -црпнатиот од муртино

Мислааам,бидејќи одамна сум прогласена за стара комуњарка :) па да си прашам...еве не знам

Слушам дека Зајко не поминуел појке натаму...вртел околу плоштадотголема насмевка


намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2015 во 15:17
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 229>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.