IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Искуства со Expedia.com и сл.
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Искуства со Expedia.com и сл.

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
smole_mk Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 43
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај smole_mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Искуства со Expedia.com и сл.
    Испратена: 01.Февруари.2010 во 00:27
Здраво,

до сега само имам резервирано хотел со booking.com и се било ок, цените како што пишува на сајтот и сл.

Ме интересираше дали имал некој искуство со кпување на авионска карта онлајн преку авиокомпанија и преку сајтови како expedia.com и сл (cheapoair.com ; orbitz.com).

Фала однапред
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2010 во 00:58
Имам неколку искуства со купување авиобилети онлајн преку неколку сајтови на авиокомпании, последниот пат преку easyjet ( http://www.easyjet.com/asp/en/book/index.asp). Со овие ако сакаш да леташ од Солун или Софија, од Скопје не знам дали има. Покриваат скоро цела Европа, имаат добри авиони, а се наоѓаат и евтини карти, во зависност од сезоната.

Не сум имала никаков проблем. Правиш онлајн резервација, го плаќаш билетот со картица, добиваш билет на e-mail и со него одиш на чекирање.да


Кон врв
ogledalo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 151
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ogledalo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2010 во 11:56
Imam kupeno 4 avio bileti online do sega.
Dirktno od sajtot na aviokompanijata. Ne preku posrednici, bidejki cesto se nekoe evro poskapi a i da najdes da se nekoe evro poevtini, dokolku ti e potrebna nekoja promena potoa, treba da se maltretiras i so niv i so aviokompanijata.
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2010 во 22:25

секогаш од дома сме купувале од агенција, било за резервација, било за карти или слично... малце глупа навика, со оглед на тоа што ако се потрудиш можеш сам да си најдеш на интернет се што ти одговара среќа

тетка ми купуваат онлајн, не сум разбрала дека имале проблеми досега... а, и многу луѓе во цел свет го користат онлајн шопингот голема%20насмевка 
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2010 во 01:29
единствено е лошо што во Македонија и нема баш многу летови, ако си од тука тоа
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
smole_mk Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 43
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај smole_mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2010 во 03:19
Јас имам резервирано хотели од booking.com неколку пати, секогаш се било топ, дури и специјалните цени кои беа на сајтот за тој хотел ми ги признаа во хотелот.

Лет букирав сега преку expedia.com, летам во март па ќе видиме, али би требало се да е ок, бидејќи летот е преку Lufthansa (од Белград летам), се јавив во нивното претставништво таму пар дена после букирањето и ми потврдија дека ме имаат во системот, пошто веќе сите карти се електронски, било да си букирал преку резервација или интернет, се што треба да направиш е да го покажеш пасошот на аеродром дека си ти и да ти дадат boarding pass.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.