IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - P90x  !!!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

P90x !!!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
stivshot Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stivshot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: P90x !!!!
    Испратена: 27.Јануари.2010 во 22:38
Pred nekoj den pocnav so edna programa za vezbanje P90x .
Mnogu e naporna ,pa me interesira dali nekoj ja ima vezbano i dali navistina dava dobri rezultati.

Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2010 во 10:20
moze da pojasnis kakva e taa programa? nemam slusnato, a bas me zainteresira.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
stivshot Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stivshot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2010 во 13:38
E vaka .Covekot sto ja ima napraveno ovaa programa za vezbanje se vika Tony Horton.Se sostoi od treninzi sekoj den 90 dena vo domasni uslovi a potrebni rekviziti za vezbanje se:vratilo,edno racni tegovi od 10-12kg,racki za pravenje sklekovi.podelena vo tri fazi.Jas gi imam cd -ta za sekoj den sto da se vezbas so nekoj rabotni listovi kade zapisuvas sto si vezbal izvadeni od Cd- ata
Eve eden link od covek sto vezbal P90x,pa ako ova e vistinito togas stvarno e odlicno.
http://www.youtube.com/watch?v=RZciY7ymPmU
a ova e Toni Horton http://www.youtube.com/watch?v=OIyjnyHj1mk
Pozdrav!!
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2010 во 18:13
Ги изгледав клипчињата...
Ај малце вака да се расприкажеме...
Прво ме интересира во делот кај Градите....Како е можно да се добие таа маса на градите ако не се работи со тежина.. поточно Бенч прес... Како можеш горниот дел од градите да го зголемиш до тој степен ако не користиш коса клупа..... Друга работа... Приметив дека има добро развиен дел кај трицепсот, како и добро развиени вратни јамки.. Искрено со бучици од 10-12 кг, да напраиш толку добар пумп на јамки и рамен дел треба да си фантом...
Да кај грбот се сложувам дека има добра дефинираност а изостанува масата на мускулатурата бидејќи со вратилото, добиваш на дефиниција но не и многу на маса... искрено типот од клипчето тешко дека успеал само со оваа програма да го постигне сево ова... Убаво е да ја користиш програмата, но мислам дека тој ефект и тие резултати нема да ги постигнеш... Секако тука голема улога игра и режимот на исхрана.. и многу суплементи, како креатин, мега масс, па после амино.. и сл... Пробај... но не очекувај да ги достигнеш тие резултати за 90 дена....
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2010 во 19:29
Zavisi sto ti e celta.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
stivshot Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stivshot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2010 во 19:55
Sto mi e celta? Celta mi e da malku od malku se pokaze nekoja definicija ,da mozam da si ja nosam sopstvenata tezina na pr: da vo sekoe vreme mozam da napravam 10-12 zgiba,40 skleka i 60 stomacni (so svitkani kolenici i nekoj da te drzi).I voedno od zdravstven aspekt e dobro neli?.Predpostavuvam deka deckite od klipovite ne se napraveni samo od toa ,sigurno ima uste nesto tuka,nekoj dodatoci na ishrana,drigi vezbi itn...
Sepak mislam da se vezba ova vo domasni uslovi ke dade nekakov rezultat.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2010 во 20:15
Ke dade rezultat no SAMO AKO imas sredena ishrana. Znaci 80%   e delo na ishranata, a 20% na vezbanjeto. Pa sega ti vidi. Sepak da odis vo teretana e drugo.Imas poveke motivacija otkolku doma sam da vezbas. No tvoja odluka.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2010 во 20:23
Originally posted by stivshot stivshot напиша:

Sto mi e celta? Celta mi e da malku od malku se pokaze nekoja definicija ,da mozam da si ja nosam sopstvenata tezina na pr: da vo sekoe vreme mozam da napravam 10-12 zgiba,40 skleka i 60 stomacni (so svitkani kolenici i nekoj da te drzi).I voedno od zdravstven aspekt e dobro neli?.Predpostavuvam deka deckite od klipovite ne se napraveni samo od toa ,sigurno ima uste nesto tuka,nekoj dodatoci na ishrana,drigi vezbi itn...
Sepak mislam da se vezba ova vo domasni uslovi ke dade nekakov rezultat.


ЗА сето ова не ти е потребна оваа програма.. Доволно тие едночасовно вежбање на ден... со повторување во неколку серии со мали паузи... јас би ти препорачал да си почнеш во некоја теретана, да побараш фитнес програм, т.е анаеробно вежбање со мали тежини, претежно со брзи и долги серии... чиста сила и дефиниција... немаш потреба од ништо друго..
А ако не ти се фрлаат парички за термини у теретана, слободно почни си домче... Склекови, барем по 10-15 на ден, стомачни склекови по 20 на ден, еднорачни бучици, за бицепс, трицепс, рамо и трапезоид... и уживај.. трчај барем 1-2 км. на ден.. ќе имаш перфект боди кондитион... и полн со сила...
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2010 во 20:25
10-15? pa jasgi pravam 100 vo 3 serii среќа 
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2010 во 20:29
Originally posted by La Ninja La Ninja напиша:

10-15? pa jasgi pravam 100 vo 3 serii среќа 


Реков за почеток... да
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
stivshot Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stivshot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2010 во 21:03
Vo poslednive nekolku godini ja pravam ovaa programa sto sam sum si ja napravil:
-trcam na kej od mostot"Obedineti nacii" do "Palas" nekogas do kanal,a sega vrtam na Orbitrek
-pa eden den odmaram
-pa doma pravam zgibovi,stomacni i sklekovi po nekolku serii
-pa pak odmaram eden den
-potoa so edno racni tegcinja:biceps,triceps i ramo isto nekolku serii max.10kg na teg
-pa odmaram dva dena
Vo zavisnost od rabotata nekogas moze i po nekolku dena da ne vaezbam .Kako dodak nekogas zemav i Amino
Zatoa sakav da go probam P90 nekako mi izgleda po extremen.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2010 во 21:08
ti najdobro znaes kako reagiral takviot trening na tebe. ne kaza nisto za ishranata (barem jas ne vidov) a toa e NAJBITNIOT del od seto ova.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
stivshot Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stivshot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2010 во 21:24
Pa kolku mozam gledam da ja pogodam ,odnosno da zemam nesto pokvalitetno kako na pr:koga sum doma odnosno 2 smena prvo med 2 lazici, izvezbuvam pa potoa doruckuvam posle trening 1 saat i nesto najcesto jogurt so zitarki ili pak tost domasen so jogurt,mleko itn.E sega odam na rabota i ako sum vo moznost ili kaj ke sum ke zemam nekoj sendvic so pilesko (stek),pleskavica od 7-ica ,posle nekoj saat nekoja banana,mandarina.jabolko,a navecer varam 3-4 jajca samo belki i edno parce leb so marmalad ili dzem i toa .A koga sum 1 veke e podobro (oriz ,grasak supi i tn) kako po doma :)
Toa e toa!!
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2010 во 22:39
Originally posted by stivshot stivshot напиша:

Vo poslednive nekolku godini ja pravam ovaa programa sto sam sum si ja napravil:
-trcam na kej od mostot"Obedineti nacii" do "Palas" nekogas do kanal,a sega vrtam na Orbitrek
-pa eden den odmaram
-pa doma pravam zgibovi,stomacni i sklekovi po nekolku serii
-pa pak odmaram eden den
-potoa so edno racni tegcinja:biceps,triceps i ramo isto nekolku serii max.10kg na teg
-pa odmaram dva dena
Vo zavisnost od rabotata nekogas moze i po nekolku dena da ne vaezbam .Kako dodak nekogas zemav i Amino
Zatoa sakav da go probam P90 nekako mi izgleda po extremen.


Interesna semicka imas, ama nema intenzitet nekako.. premnogu pauzi sozdavas pomegju denovite.. bidejki rabotis low weight treninzi, i pretezno si na aerobni vezbi, moja preporaka e da se intenziviras sekoj den po 1-2 saati, Ponedelnik do Sabota, a Nedela relaks pesacenje.... Ke imas ubavi efekti.. Inaku Amino e ubava rabota, samo zavisi kako go imas zamisleno negoviot efekt.. Jas pisav na druga tema vo ovoj podforum... Efektot na Amino e da dade dopolnitelna energija vo muskulite, gi zacvrsnuva i go pottiknuva topenjeto na masnite nasl*gi.... Ako sakas da dodades na muskulna masa moja preporaka ti e Creatine 100 % MONOHYDRATE..... Ubav efekt, i ubavo se kombinira so sekoj drug suplement...
A za hranata sto e tuka e.. Kolku povekje pazis, tolku podobro za tebe.. No ti trcas taka da nemas problem so masnite nasl*gi...
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.