IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Анимал принт
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Анимал принт

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 49>
Автор
Порака
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Анимал принт
    Испратена: 16.Јануари.2010 во 14:56
Дали сакате и дали носите облека, чевли, чанти и други модни додатоци со анимал принт ( животински дезен )?
Што помислувате кога ќе видите некој/а да носи ваков принт?
Си велите: “Баш е интересно“ или “ Уф, изгледа како тигрица, зебра и сл.“ ( Јас спаѓам во вториве, баш и не ми се допаѓа облека со ваков дезен. Не сакам да копирам природен изглед на животно ) не
Во анимал принт влегува: зебра принт, леопард принт, чита принт и жирафа принт.

На оваа тема може да постирате слики со анимал принт и да давате коментари.

Зебра принт:
http://cdn2.overstock.com/images/products/P10678864.jpgЛеопард принт
http://www.thefashionpolice.net/images/2008/07/02/leopard_print_blazer.jpg

Чита принт:
http://girltalk247.files.wordpress.com/2009/08/cheetah_print_24.jpg


Жирафа принт:
http://www.comparestoreprices.co.uk/images/mi/milly-giraffe-print-mini-dress.jpg
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2010 во 15:47
http://cn1.kaboodle.com/hi/img/2/0/0/fe/6/AAAAAl_1PQcAAAAAAP5uAQ.jpg
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2010 во 15:48
http://www.marieclaire.com/cm/marieclaire/images/MCX030109_180_1_14-lg-85674176.jpg
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2010 во 15:48
http://www.getprice.com.au/images/uploadimg/425/350__1_n2969.jpg
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2010 во 20:05ги сакам чевлите и ташните во „анимал принт“ како додаток на црна или кафена  гардероба, да разбијам монотонијаголема%20насмевка
но кога се работи за „принтот“како дезен на парче гардероба, не би го носела,пренападно делува за мој вкуссреќа
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2010 во 12:49
Сакам
имам чевли со тигар принт на висока штикла, змиски принт ташни, марами, дури и еден зебра фустан, летен.
Ваквите егзотични принтови не се застапени во мојата секојдневна гардероба но ете имам понекое парче на кое не сум можела да му одлеам и си фаќа прашина во шкафголема%20насмевка
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2010 во 13:39
ќе се сложам со литиум за оваа тема, мене ми е некако нападен таквиот стил, како детали некои, во ред, ама сепак во целост...
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Milaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
unique

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Milaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2010 во 14:02
Ако се користат само како детали,можат да бидат доста ефектни.Не сум за целосен jungle look.Roberto Cavalli ги користи многу во своите колекции 
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2010 во 18:16
http://www.splendicity.com/styleitless/files/2008/07/windowslivewriteree5c3f58ae24-667aforever21-animal-print-dress-thumb1.jpg
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2010 во 20:08
Имам балетанки со зебра принт...
И едно дуксерче со тигрести шариголема%20насмевка

Иначе, нејќам фустани и такви работи со вакви шари...
Ми делуваат кичестоголема%20насмевка
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2010 во 22:25
да.....среќа....
 
 
 
 
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2010 во 21:44
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2010 во 23:31
анимал принт, или јас си го викам тајгер или лајон... грр

никогаш не сум купила нешто овакво... можеби некогаш ретко, ама мноогу ретко ќе загледам некое такво ташниче... ама кај ќе го носам, не ни имам таков стил на алишта

една моја другарка еднаш носеше зебрести хеланки.... не ми беа убави... не   
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2010 во 15:05
Каква туника свилена црна сум си зела напред со правоаголен зебра принт. Ептен е шиккул
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 49>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.