Испечати | Затвори го прозорот

Анимал принт

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Мода и убавина
Опис на форумот: Креатори, козметика, фризура, целулит, трендови...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=21492
Датум на принтање: 02.Јуни.2020 во 01:52
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Анимал принт
Постирано од: Lithium
Наслов: Анимал принт
Датум на внесување: 16.Јануари.2010 во 14:56
Дали сакате и дали носите облека, чевли, чанти и други модни додатоци со анимал принт ( животински дезен )?
Што помислувате кога ќе видите некој/а да носи ваков принт?
Си велите: “Баш е интересно“ или “ Уф, изгледа како тигрица, зебра и сл.“ ( Јас спаѓам во вториве, баш и не ми се допаѓа облека со ваков дезен. Не сакам да копирам природен изглед на животно ) не
Во анимал принт влегува: зебра принт, леопард принт, чита принт и жирафа принт.

На оваа тема може да постирате слики со анимал принт и да давате коментари.

Зебра принт:
http://cdn2.overstock.com/images/products/P10678864.jpgЛеопард принт
http://www.thefashionpolice.net/images/2008/07/02/leopard_print_blazer.jpg

Чита принт:
http://girltalk247.files.wordpress.com/2009/08/cheetah_print_24.jpg


Жирафа принт:
http://www.comparestoreprices.co.uk/images/mi/milly-giraffe-print-mini-dress.jpg


-------------
You think you are perfect? Well, try walking on water...Коментари:
Постирано од: Lithium
Датум на внесување: 16.Јануари.2010 во 15:47
http://cn1.kaboodle.com/hi/img/2/0/0/fe/6/AAAAAl_1PQcAAAAAAP5uAQ.jpg

-------------
You think you are perfect? Well, try walking on water...


Постирано од: Lithium
Датум на внесување: 16.Јануари.2010 во 15:48
http://www.marieclaire.com/cm/marieclaire/images/MCX030109_180_1_14-lg-85674176.jpg

-------------
You think you are perfect? Well, try walking on water...


Постирано од: Lithium
Датум на внесување: 16.Јануари.2010 во 15:48
http://www.getprice.com.au/images/uploadimg/425/350__1_n2969.jpg

-------------
You think you are perfect? Well, try walking on water...


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 16.Јануари.2010 во 20:05ги сакам чевлите и ташните во „анимал принт“ како додаток на црна или кафена  гардероба, да разбијам монотонијаголема%20насмевка
но кога се работи за „принтот“како дезен на парче гардероба, не би го носела,пренападно делува за мој вкуссреќа


-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасуваПостирано од: Glenn
Датум на внесување: 17.Јануари.2010 во 12:49
Сакам
имам чевли со тигар принт на висока штикла, змиски принт ташни, марами, дури и еден зебра фустан, летен.
Ваквите егзотични принтови не се застапени во мојата секојдневна гардероба но ете имам понекое парче на кое не сум можела да му одлеам и си фаќа прашина во шкафголема%20насмевка


-------------
Beauty fades, dumb is forever


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 17.Јануари.2010 во 13:39
ќе се сложам со литиум за оваа тема, мене ми е некако нападен таквиот стил, како детали некои, во ред, ама сепак во целост...

-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: Milaa
Датум на внесување: 17.Јануари.2010 во 14:02
Ако се користат само како детали,можат да бидат доста ефектни.Не сум за целосен jungle look.Roberto Cavalli ги користи многу во своите колекции 


Постирано од: Lithium
Датум на внесување: 17.Јануари.2010 во 18:16
http://www.splendicity.com/styleitless/files/2008/07/windowslivewriteree5c3f58ae24-667aforever21-animal-print-dress-thumb1.jpg

-------------
You think you are perfect? Well, try walking on water...


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 18.Јануари.2010 во 20:08
Имам балетанки со зебра принт...
И едно дуксерче со тигрести шариголема%20насмевка

Иначе, нејќам фустани и такви работи со вакви шари...
Ми делуваат кичестоголема%20насмевка


-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 27.Јануари.2010 во 22:25
да.....среќа....
 
 
 
 


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 30.Јануари.2010 во 21:44


Постирано од: BisernA
Датум на внесување: 30.Јануари.2010 во 23:31
анимал принт, или јас си го викам тајгер или лајон... грр

никогаш не сум купила нешто овакво... можеби некогаш ретко, ама мноогу ретко ќе загледам некое такво ташниче... ама кај ќе го носам, не ни имам таков стил на алишта

една моја другарка еднаш носеше зебрести хеланки.... не ми беа убави... не   

-------------


Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 31.Јануари.2010 во 15:05
Каква туника свилена црна сум си зела напред со правоаголен зебра принт. Ептен е шиккул

-------------
Beauty fades, dumb is forever


Постирано од: Lithium
Датум на внесување: 31.Јануари.2010 во 15:19
http://www.pursepage.com/wp-content/uploads/2007/04/roberto-cavalli-zebra-print-dome.jpg

-------------
You think you are perfect? Well, try walking on water...


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 09.Јануари.2011 во 22:27


-------------


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 10.Јануари.2011 во 21:31
obozavam animal printсреќа
Jerome%20Dreyfuss Miu%20Miu Lanvin Stella%20McCartney Jimmy%20Choo Stella%20McCartney Giambattista%20Valli Giambattista%20Valli 


Постирано од: THEPRINCESS
Датум на внесување: 11.Јануари.2011 во 00:43
Мразам се што е со animal print, некако ми е премногу нападен тој стил, мене ми изгледа безвезе али ако на некој му се допаѓа и ако му стои убаво нека си го носи ...


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 11.Јануари.2011 во 01:15
понекогаш сакам анимал принт како разбивање на монотонија,но само како внимателно искомбиниран деталтрепкање-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасуваПостирано од: sneska_v
Датум на внесување: 25.Јануари.2011 во 16:53
Yves%20Saint%20Laurent Yves%20Saint%20Laurent 


Постирано од: Nadia
Датум на внесување: 01.Февруари.2011 во 21:59

nikogas do sega ne sum nosela...a ne veruvam ni deka ke nosam...voopsto ne se pronaogam vo nekoj vakov stil


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 03.Февруари.2011 во 18:09
kako sto kaza pogore Angjelina animal print da se razbie monotoniaда
http://www.facebook.com/photo.php?pid=282764&id=149376758429218"> http://www.facebook.com/photo.php?pid=282764&id=149376758429218"> http://www.facebook.com/photo.php?pid=282764&id=149376758429218"> http://www.facebook.com/photo.php?pid=282764&id=149376758429218"> http://www.facebook.com/photo.php?pid=282764&id=149376758429218"> http://www.facebook.com/photo.php?pid=282764&id=149376758429218"> http://www.facebook.com/photo.php?pid=282764&id=149376758429218"> http://www.facebook.com/photo.php?pid=282764&id=149376758429218"> http://www.facebook.com/photo.php?pid=282764&id=149376758429218"> http://www.facebook.com/photo.php?pid=282764&id=149376758429218"> http://www.facebook.com/photo.php?pid=282764&id=149376758429218"> http://www.facebook.com/photo.php?pid=282764&id=149376758429218"> http://www.facebook.com/photo.php?pid=282770&id=149376758429218"> http://www.facebook.com/photo.php?pid=282772&id=149376758429218"> http://www.facebook.com/photo.php?pid=282797&id=149376758429218">


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 05.Февруари.2011 во 17:49
ја ова чудо не носам... no way-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: Eleni
Датум на внесување: 06.Февруари.2011 во 18:06
Ne moze i ne treba sekoj da go nosi. Za da izgleda ubavo i atraktivno  lichnosta treba da ima odreden stil,karakter,drzenje...inaku rizikuva da izgleda eftino i vulgarno.

-------------
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 22.Март.2011 во 09:07


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 23.Март.2011 во 22:31


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 03.Април.2011 во 19:20
ufff...vtoriot od kaj Valerija
-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 06.Мај.2011 во 21:51

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 06.Мај.2011 во 21:52
http://4.bp.blogspot.com/-wdD5FsbpWaA/TauwI-T7OGI/AAAAAAAAIRs/uT5TsUPz3cA/s1600/elegant-shoes-012.jpg">


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 06.Мај.2011 во 21:53


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Јули.2011 во 11:15


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Јули.2011 во 11:19


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Јули.2011 во 11:41


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Јули.2011 во 11:46


-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јули.2011 во 11:49


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Јули.2011 во 11:50


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Јули.2011 во 11:51


-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јули.2011 во 11:51


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Јули.2011 во 11:52


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Јули.2011 во 11:52


-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 20.Јули.2011 во 09:31
http://www.aliexpress.com/fm-store/404004/211102822-456102142/HOT-womens-high-heel-2011-sexy-classics-leopard-shoes-free-shipping-high-heels-leopard-shoes.html">HOT!%20womens%20high%20heel%202011%20sexy%20classics%20leopard%20shoes,free%20shipping%20high%20heels%20leopard%20shoes%28China%20%28Mainland%29%29 http://www.aliexpress.com/fm-store/404004/211102822-456100696/hottest-style-zebra-platform-pumps-wholesale-retail-Free-shipping-Sexy-Zebra-grain-shoes.html">hottest%20style%20zebra%20platform%20pumps,wholesale+retail.Free%20shipping%20Sexy%20Zebra%20grain%20shoes%28China%20%28Mainland%29%29 http://www.aliexpress.com/fm-store/404004/211102822-456101639/lace-black-shoes-cheap-women-leisure-shoes-black-lace-platform-shoes-free-shipping-lady-shoes.html">lace%20black%20shoes,%20cheap%20women%20leisure%20shoes,black%20lace%20platform%20shoes,free%20shipping%20lady%20shoes%28China%20%28Mainland%29%29


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 20.Јули.2011 во 09:32
http://www.aliexpress.com/fm-store/404004/211102822-456099960/hottest-style-leopard-platform-pumps-Strass-Daffodil-glitter-pumps-dress-shoes-wholesale-retail-free-shipping.html">hottest%20style%20leopard%20platform%20pumps,Strass%20Daffodil%20glitter%20pumps,dress%20shoes,wholesale+retail%20free%20shipping%28China%20%28Mainland%29%29 http://www.aliexpress.com/fm-store/404004/211117973-456091522/2011-snakeskin-super-high-hidden-platform-pumps-python-15cm-round-toe-shoes-snakeskin-red-sole-shoes.html">2011%20snakeskin%20super%20high%20hidden%20platform%20pumps,python%2015cm%20round%20toe%20shoes,snakeskin%20red%20sole%20shoes%28China%20%28Mainland%29%29


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 20.Јули.2011 во 09:34


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 20.Јули.2011 во 12:20


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 20.Јули.2011 во 12:21


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 20.Јули.2011 во 12:24


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 24.Јули.2011 во 20:41


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 24.Јули.2011 во 20:43


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 24.Јули.2011 во 20:44


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 24.Јули.2011 во 20:46


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 24.Јули.2011 во 20:47


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 24.Јули.2011 во 20:47


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 24.Јули.2011 во 20:48


-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 24.Јули.2011 во 22:55


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 24.Јули.2011 во 22:56


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 24.Јули.2011 во 22:58


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 25.Јули.2011 во 05:06


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 25.Јули.2011 во 05:08


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 25.Јули.2011 во 05:14


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 25.Јули.2011 во 05:22


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 25.Јули.2011 во 05:31


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 25.Јули.2011 во 05:43
jessica%20alba%20leopard%20print%20dress

-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 25.Јули.2011 во 09:42


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 26.Јули.2011 во 05:33


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 26.Јули.2011 во 06:02
Чантата%20Освежава%20Тоалета%20През%202011

-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 26.Јули.2011 во 18:00


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 26.Јули.2011 во 18:07
bc


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 06.Август.2011 во 04:27
http://fashionbg.info/wp-content/uploads/2011/06/ljato-2011-zmiiski-print.jpg">Модната%20тенденция%20лято%202011%20-%20леопардов%20и%20змийски%20принт   http://fashionbg.info/wp-content/uploads/2011/06/ljato-2011-zmiiski-print-1.jpg">Модната%20тенденция%20лято%202011%20-%20леопардов%20и%20змийски%20принт

-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 07.Август.2011 во 12:38


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 08.Август.2011 во 06:27
http://fashionbg.info/wp-content/uploads/2011/05/teniski-The-Mountain-1.jpg">Невероятни%20тениски%20от%20The%20Mountain%20

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 08.Август.2011 во 06:29
http://fashionbg.info/wp-content/uploads/2011/05/teniski-The-Mountain-2.jpg">Невероятни%20тениски%20от%20The%20Mountain%20

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 08.Август.2011 во 06:30
http://fashionbg.info/wp-content/uploads/2011/05/teniski-The-Mountain-3.jpg">Невероятни%20тениски%20от%20The%20Mountain%20

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 08.Август.2011 во 06:30
http://fashionbg.info/wp-content/uploads/2011/05/teniski-The-Mountain.jpg">Невероятни%20тениски%20от%20The%20Mountain%20

-------------


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 08.Август.2011 во 17:21


-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасуваПостирано од: Valerija
Датум на внесување: 08.Август.2011 во 17:33-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 08.Август.2011 во 17:36-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 21.Август.2011 во 01:50


-------------


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 21.Август.2011 во 02:59


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 21.Август.2011 во 12:33


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 21.Август.2011 во 14:45
Current/Elliott Current/Elliott Current/Elliott 


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 21.Август.2011 во 14:46
Tara%20Matthews Tara%20Matthews Tara%20Matthews 


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 21.Август.2011 во 14:46
Just%20Cavalli Just%20Cavalli Just%20Cavalli 


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 21.Август.2011 во 14:47
Emilio%20Pucci Emilio%20Pucci Emilio%20Pucci 


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 21.Август.2011 во 14:48
Equipment Lanvin Roberto%20Cavalli 


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 21.Август.2011 во 14:51
Roberto%20Cavalli Roberto%20Cavalli Yves%20Saint%20Laurent Versace Gucci By%20Malene%20Birger Roberto%20Cavalli 


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 21.Август.2011 во 15:29-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 23.Август.2011 во 13:18
жълто%20небесносиньо%20животински%20принотве%20флорални%20мотиви%20кожени%20колани%20чанти%20Blumarine%20рокля%20къси%20панталонки%20мини%20поли%20сандали%20модните%20тенденции%20пролет/лято%202011

-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 23.Август.2011 во 13:56-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 23.Август.2011 во 13:58-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 23.Август.2011 во 15:12
%20Ann%20Christine%20марка%20New%20Yorker%20дрехи%20Модни%20тенденции%20бельо%20сутиени%20корсети

-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 24.Август.2011 во 08:13-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 24.Август.2011 во 08:15
-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 24.Август.2011 во 13:59
http://fashionbg.info/wp-content/uploads/2010/12/obleklo-ot-Victoria’s-Secret-2.jpg">Стилни%20облекла%20за%20новогодишната%20нощ%20от%20Victoria’s%20Secret

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 26.Август.2011 во 20:05
http://fashionbg.info/wp-content/uploads/2010/09/lanvin-pocketbook-253x300.jpg">

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 28.Август.2011 во 06:34
http://fashionbg.info/wp-content/uploads/2010/04/253300230.jpg">253300230

-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 28.Август.2011 во 17:26-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 29.Август.2011 во 06:05
http://fashionbg.info/diva-i-moderna/leopard-print-goat-hair-bag/">Leopard-print%20goat%20hair%20bag

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 29.Август.2011 во 06:06
http://fashionbg.info/wp-content/uploads/2010/04/dolce-gabbana-leopard-print-animalier-satchel-bag.jpg">dolce-gabbana-leopard-print-animalier-satchel-bag

-------------


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 29.Август.2011 во 23:15


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 01.Септември.2011 во 20:11


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk