IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - ФОРУМСКА ТЕРЕТАНА НА Gjoroski & riki1899
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ФОРУМСКА ТЕРЕТАНА НА Gjoroski & riki1899

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 111213
Автор
Порака
Ѓороски Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Декември.2011
Локација: Скопје
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ѓороски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2013 во 10:24
Единствено со помош на бодибилдингот можете да го обликувате вашето тело по желба. За една година, ако го испотите задникот, плажите во Охрид, дури и онаа на кејот на Вардар, ќе станат најзгодното место на Балканот. Баталете екстракти од зелка, артичок, алги од длабочините на океаните и морињата. Шипка во раце и во теретана. Баталете диети и слабеења. Што ако намалите еден конфекциски број, а и понатаму сте како мекиците од стража

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2013 во 10:32
Потребна е добра мотивација ..... Визуелната кај мене секогаш подобро работи од текстуалната ....  голема насмевкаплазење
Welcome back ... големо гушкање
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Ѓороски Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Декември.2011
Локација: Скопје
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ѓороски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2013 во 12:11
Има и таква тема, ќе пробам и тамо да ве мотивирам
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2013 во 13:34
Само вимавај на да не има контра ефект ...... голема насмевкаплазење
Изменето од Blue Scarlet - 15.Јуни.2013 во 13:20
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Ѓороски Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Декември.2011
Локација: Скопје
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ѓороски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2013 во 17:48
Тренингот и губењето на телесната тежина.

Она што во моментов е хит и сите тоа ме прашуваат е како да намалат телесна тежина, масно ткиво, да се затегнат, а да не одат во теретана? Премногу топло било, ете навечер ќе оделе на кеј и ќе трчкаат, покрај трачарењето. Факт е дека, соодветен режим на исхрана и кардио тренинг доведуваат до намалување на масните наслаги, телесната тежина и обемот. Но, дали со тоа сме постигнале вистински погодок?! НЕ. Многу краток одговор кој боли. Тоа што ќе го дибиете со тежинскиот тренинг е задржување на мускулите кои ќе ви дадат цврстина и облик. Што повеќе мускули, толку побрз метаболизам. Па оттука и можноста за враќање на старата телесна тежина и изглед е многу помала. За разлика од соодветен начин на исхрана и кардио тренинг, каде се губи масно ткиво, обем, телесна тежина, но и мускулно ткиво. На овој начин се успорува метаболизмот. Ако целта ви е, обликување на вашето тело, давање нов изглед, затегнато, цврсто и со облини, тежинскиот тренинг е основа, кардиото морате да го прилагодите колку што е потребно не повеќе од тоа, соодветен начин на исхрана што подразбира редовни оброци избалансирани спрема
Кон врв
FosterThePeople Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FosterThePeople Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2013 во 12:39
Наспроти од тие што сакат да ослабнат јас сакам да качам кила повеќе за да почнам со бодибилдинг.
Дајте некој совет тие што имате разбирање од оваа област,ств имам желба ама имам слаба самодоверба.
I just wanna feel real love.
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2017 во 18:12
... ти почни со бодибилдинг со најниско оптоварување, па телото само ќе побара  храна за повеќе енергија за оптоварувањето голема насмевка
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 111213
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.