IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - Проблеми и прашања
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Проблеми и прашања

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 13>
Автор
Порака
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2010 во 20:24
ќе одиш во Кадис, ќе го декодираат без проблем, но под услов да го имаш кодот... ако го немаш ќе го најдат во мрежата, и ќе ти завршат работа...

башка темава оди во проблеми и прашања...
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
stigma04 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2661
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigma04 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2010 во 03:03
imam peugeot 206 1.1 benzin se dumam dali da go prodadam da zemam drugo ama so ovie kolite sto vlegoja mi se odmili a nemam pari za novo neznam so da pram a i najverovatno da si go cuvam
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2010 во 10:37
И што ќе купиш после со парите од пежото? Колку мислиш да му земеш? Седи си и тркалај го... Акни му плинчето и бркај го... Барем го знаеш како ти дише... Да имаше југо, 101, фичо, па да мислиш да купуваш нова кола ајде де... Ама имаш убаво количе... Терај го и свиркај си... Луѓе се тепаат за такво количе...
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
stigma04 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2661
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigma04 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2010 во 22:06
respekt NRGMKD posto gi razbiras rabotite vo vrska so kolite
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2010 во 15:52
...да,алал нека му е.
штета само што ни дава бесплатни совети...



------------------------------------------------------

влези-излези,стави-вади,отвори-затвори,дај ми-на ти...основни закони за враќање во првобитната состојба.

...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2010 во 16:22
ako pocnam da naplakjam za sovetive, nema nikad pari da vidam... poarno bez pari neka bidat...голема%20насмевка
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
godfather_mkd Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај godfather_mkd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2010 во 13:22
JAS SUM ZAINTERESIRAN ZA CHEVROLET CAPTIVA.SLUSAM MNOGU POFALBI I POPLAKI OD TOA VOZILO.NO SEKOGAS OD LICA KOI NE GO IMAT NIKOGAS VOZENO ILI NESTRUCNI LICA.PA SAKAM MISLENJE OD NEKOJ KOJ VISTINA GI POZNAVA VOZILATA A PO MOZNOST I DA JA POZNAVA CAPTIVATA NA CHEVROLET.BLAGODARAM ODNAPRED
Кон врв
acpaul Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај acpaul Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2010 во 21:03
izvinete ke moze li nekoj da mi kaze kolku bi me kostala carina za pezo 206 od 1999 god 1.1 motor bez klima otprilika ako znae nekoj molam za pomosh blagodaram odnapred pozdrav i dali moze da se registrira vo nasata drzava bez nekoi posebni problemi

Изменето од acpaul - 23.Јуни.2010 во 21:06
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2010 во 07:26
mozes slobodno da ja vneses vo drzavata, zasto toa e vozilo so euro 2 normi.. celosen prenos do mak. tablici bi te kostalo nekade 600-700 eura. dopolnitelen trosok za registracija, i tablici..

The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
acpaul Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај acpaul Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2010 во 15:51
mnogu ti fala za informaciite pozdrav
Кон врв
мила987 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај мила987 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2010 во 01:21
NRGMKD дали може да те замолам за мислење за peugeot 307 1.4 бензин 2004година. Дали знаеш дали се погодени и дали имаат некои мани????
Фала многу однапред

Изменето од мила987 - 09.Август.2010 во 01:22
Кон врв
stigma04 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2661
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigma04 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2010 во 01:42
za 307 ti garantiram deka se ok ova e moe mislenje a i e dobro nrgmkd da ja vidi porakata i da ti vrati oti ima postrucno mislenje i razbiranje za koli
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan
Кон врв
мила987 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај мила987 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2010 во 22:00
Фала Стигма на мислењето. Јас малку се разочарав ја земав пред некој ден а веќе имам проблем утре ќе ја носам на мајстор да видам што ќе кажат, се надевам нема да биде нешто големо
Кон врв
SASO_ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SASO_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2010 во 12:42
SAKAM DA ZEMAM AUDI A8 2.5TDIILI 3.3 TDI;BMW 730 ILI MERCEDES E 300TDILI 320 CDI ME INTERESIRA DALI NEKOJ ZNAJ NESTO ZA NEKOJ OD OVIE MODELI I KOJ BI BIL NAJDOBAR
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.