IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - Проблеми и прашања
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Проблеми и прашања

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 13>
Автор
Порака
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2010 во 03:52
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Avtopomos Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Avtopomos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2010 во 11:33
Znaci ne baram avtomobil so performansi tuku naprotiv postedliv avtomobil no so posportski izgled. Fala za sugestiite posebno mi se dopadna alfata i ja gledav vo Slovenija no tamu se malce poskapi od 4500 pa nagore idat.
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2010 во 11:40
Моја препорака е ако одиш на штедлива варијанта, а бараш возило со слик изглед да побараш Хонда или Тојота... убав изглед, доста издржливи машини, убав перформанс, а воедно и економичност... Значи сосема доволно би ти бил 1.4 16 в 90 к.с моторот кај Хонда. Моја лична препорака ти е тоа... Верувај нема да згрешиш.. А воедно и не се држи стриктно до цената или годината... секогаш може постаро возило да те изненади пријатно, за разлика од поново.... 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Avtopomos Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Avtopomos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2010 во 11:48
Pa dobro znaci imam gledano se i sesto i favoriti mi se peugeot 307, seat ibiza, golf 4, opel astra, polo, alfava sto mi ja pokaza bas super e i toa bi bil krugot. Ako imas nesto novo pisi. Inaku ne mi prai razlika dali e od stranstvo ili od ovde.Fala
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2010 во 11:53
Значи крајна цена што можеш да платиш за колата со сите давачки е 4500 еур?

За да знаеме во кој опсег се движиме.....
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Avtopomos Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Avtopomos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2010 во 19:57
Da da tolku bi bilo 100 do 200 evra poveke eventualno.
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2010 во 20:21
тоа значи дека возилото надвор од мк би требало да изнесува не повеќе од 25-600 евра... уффф.. тежок избор... скоро и да го нема... а проба да прошеташ по авто плацовиве кај нас? тие веќе имаат донесено возила кои се оцаринети и до регистрација... 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Avtopomos Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Avtopomos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2010 во 19:18
Pa ne deka treba bas 2500 ili 2600 zosto imam eden drugar zede hyundai accent od Slovenija za 2500 i go fati so site davacki 3350 evra znaci nekade mislam deka 3400,3500 bi bilo posoodvetno. A inaku po avtoplacevive ne mi se odi zosto ako mozel on da zeme Astra i da mi ja prodava za 4000 sigurno jas moze da najdam za poeftino.
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2010 во 21:39
Originally posted by Avtopomos Avtopomos напиша:

Pa ne deka treba bas 2500 ili 2600 zosto imam eden drugar zede hyundai accent od Slovenija za 2500 i go fati so site davacki 3350 evra znaci nekade mislam deka 3400,3500 bi bilo posoodvetno. A inaku po avtoplacevive ne mi se odi zosto ako mozel on da zeme Astra i da mi ja prodava za 4000 sigurno jas moze da najdam za poeftino.


Sosema si vo pravo, samo koj ke ti ja donese od gore... ako odis sam, ke si ja najdes po merka... jas ti preporacuvam da gi zirnes www.mobile.de, ili www.autoscout.de i ke znaes orientaciono vo koj pravec se dvizis, i sto mozes da najdes za parite sto gi planiras... samo dobra matematika napravi si...
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Avtopomos Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Avtopomos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2010 во 01:34
Znam sto sakas da kazes, tuku mene mi bese poentava od tie vozila sto gi nabrojav sto bi mi preporacale a inaku imam moznost da ostanam na podolg period vo Germanija ili Francija taka da smestuvanjeto ne e problem :). Inaku se dvoumam megju(Polo,Astra,307,golf4,ibiza) i nekoj tvoj predlozi. Koe vozilo spored tebe e najkvalitetno odnosno ima najdobra kombinacija na izgled i performansi.Pozdrav
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2010 во 16:29
Originally posted by Avtopomos Avtopomos напиша:

Znam sto sakas da kazes, tuku mene mi bese poentava od tie vozila sto gi nabrojav sto bi mi preporacale a inaku imam moznost da ostanam na podolg period vo Germanija ili Francija taka da smestuvanjeto ne e problem :). Inaku se dvoumam megju(Polo,Astra,307,golf4,ibiza) i nekoj tvoj predlozi. Koe vozilo spored tebe e najkvalitetno odnosno ima najdobra kombinacija na izgled i performansi.Pozdrav


Друже мораш малце да ги разграничиш класите.. немој само да се водиш според изгледот.. Сепак мораш да запазиш перформанс, функционалност и сл.

Ако сакаш малце поспортски перформанс комбиниран со изглед, строго ја препорачувам Алфата. Доколку бараш квалитет и издржливост со послаб перформанс и изглед, тогаш можеш слободно да се определиш за Голф 4 или Астра Г. Голф 5 и Астра Х немаш во таа сума што бараш.
Полото и Ибицата се солидни и квалитетни градски возила, кои можеш слободно да ги возиш и на отворен пат. Комбинирани со мотор 1.4 ссм3 тогаш веќе добиваш и на перформанс и издржливост.
Јас би разгледал и Форд Фиеста (солидно возило без мн.проблеми), Пежо 206 (дизајн, квалитет, издржливост, економичност), Цитроен ксара (комфор, мала потрошувачка, просечен квалитет), Хјундаи аксент (слаба каросерија, издржлив и штедлив мотор).

The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Avtopomos Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Avtopomos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2010 во 19:53
Fala na mislenjeto. Ako mozes uste da mi kazes koj motor od vozilava sto gi nabroja se pokazal najdobar kaj dadenoto vozilo bi ti bil mnogu blagodaren. A primetiv i deka kaj pezovo imase najveke pofalbi.Pozz
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2010 во 06:13
Па добро имам пофалби кај пежото, но имаат и една маана. Страдаат на задниот трап многу... Но тоа не е нешто посебно страшно, зашто лесно се санира. Инаку за различен тип различен мотор.

еве ќе одиме хронолошки
Бидејќи ти кажа дека повеќе одиш на дизајн отколку на перформанс...

1. Пежо 206 исклучиво ХДИ (дизел).. бензинецот многу троши
2. Цитроен Ксара 1.4i - одлична машина
3.Хјундаи Акцент - исклучиво 1.5 ссм3... другите мотори се послаби, повеќе трошат, склони кон дефекти...
4. Сеат Ибица - 1.4i докажан фолксвагенов мотор
5. Фолксваген Поло - 1.2 или 1.4i истите машини од Голф 4, Сеат ибица, Сеат Леон
6. Сеат Леон - 1.4i или 1.9 TDI (нема разлика со голфот дури подобар изглед има според мене).
7. Опел Астра G - 1.2 16v или 1.4 16 v, а ако успееш да најдеш 1.7 ТДИ Исузу мотор, одма земај и отфрли се друго предложено.
8. Фолксваген Голф - 1.4i или 1.9 TDI (ништо друго).

Значи еве ти некоја насока кои машини да ги бараш, кои се имаат покажано како екстра кај предложените модели.

Одлучуваат нијанси, кои само купувачот може да ги перцепира, и кое возило ќе му остави најсилен впечаток како целина...Сепак останува да тестираш, повозиш и сам одлучиш... Не брзај со изборот, пробај од сите модели и марки што ти ги предложив и одлучи си сам... Сепак пари се во прашање.....

The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
w2w Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај w2w Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2010 во 13:32
Najnapred pozz do site . Imam problem so centralna brava so seat toledo 1.9tdi -00 god .. Prestanaa da rabotat kopcinjata na klucot za lock / unlock .. Bateriite se vo red .. Dali znaete kako poednostavno da go dekodiram klucot (go imam i rezervniot) poso iam gledano na netot sekakvi raboti za dekodiranje no niso ne mi e jasno ...Ako mozete da mi objasnite kako da go dekodiram ... mozebi znaete od licno iskustvo .. PLS HELP !!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,531 секунди.