IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - Проблеми и прашања
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Проблеми и прашања

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 10111213>
Автор
Порака
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2013 во 15:16
Белгија.... Аурисот е во Турција.. поубаво ти напишав на другата тема каде што е поставено истото прашање. 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
na oko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

koj sum jas koj sum jas

Регистриран: 25.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4866
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај na oko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2013 во 19:49
Vo koj servis vo skopje bi preporacale da montiram plinski ured,i ako znaete koja marka na plinski ured e najdobra za punto 1.2 od 2001 god. ??
na kamen shto se trkala mov ne se nafaka
Кон врв
aleksandar.d Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Јуни.2014
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aleksandar.d Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2014 во 14:46

Значи вака јас имам ауди а4 и вчера го извадовме со таткоми акумулаторот оти под него има одвод на вода а тој беше затнат и кога го ставивме пак радиото ни бара код ама кодот го имаме загинато како можи да се најди еве информациии

Audi Gamma Cc
Blaupunkt-Werke-GMBH

AUZ1Z3T7865429

7 644 858 380

GAMMA CC(PR-Nr.8A0)
4D0 035 186

mADE IN PORTUGAL
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2014 во 15:48
Originally posted by aleksandar.d aleksandar.d напиша:


Значи вака јас имам ауди а4 и вчера го извадовме со таткоми акумулаторот оти под него има одвод на вода а тој беше затнат и кога го ставивме пак радиото ни бара код ама кодот го имаме загинато како можи да се најди еве информациии

Audi Gamma Cc
Blaupunkt-Werke-GMBH

AUZ1Z3T7865429

7 644 858 380

GAMMA CC(PR-Nr.8A0)
4D0 035 186

mADE IN PORTUGAL

сообраќајната во рака и во Порше МАкедонија...
или има хакерчиња по огласине што ги декодираат за некои 600-800 денари...
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
vlatkom1978 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Јануари.2015
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlatkom1978 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2015 во 23:34
Здраво, имам опел корса 1,0 12в
прашање
во тек на возење, при отпуштање на педалата од гас(не е во лер) се јавува отсечно движење напред-назад, неколку пати......
Што е проблемот-не сум имал таков случај ?????
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2015 во 21:16
Originally posted by vlatkom1978 vlatkom1978 напиша:

Здраво, имам опел корса 1,0 12в
прашање
во тек на возење, при отпуштање на педалата од гас(не е во лер) се јавува отсечно движење напред-назад, неколку пати......
Што е проблемот-не сум имал таков случај ?????

Klapnata treba da se iscsti ili da se zameni
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2015 во 20:20
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Originally posted by vlatkom1978 vlatkom1978 напиша:

Здраво, имам опел корса 1,0 12в
прашање
во тек на возење, при отпуштање на педалата од гас(не е во лер) се јавува отсечно движење напред-назад, неколку пати......
Што е проблемот-не сум имал таков случај ?????

Klapnata treba da se iscsti ili da se zameni
jas inziner ti znaes poveke od mene тага
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2015 во 22:11
Originally posted by lotus flower lotus flower напиша:

Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Originally posted by vlatkom1978 vlatkom1978 напиша:

Здраво, имам опел корса 1,0 12в
прашање
во тек на возење, при отпуштање на педалата од гас(не е во лер) се јавува отсечно движење напред-назад, неколку пати......
Што е проблемот-не сум имал таков случај ?????

Klapnata treba da se iscsti ili da se zameni
jas inziner ti znaes poveke od mene тага
Praksata e posilna od teorijataнамигнување
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2015 во 22:13
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Originally posted by lotus flower lotus flower напиша:

Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Originally posted by vlatkom1978 vlatkom1978 напиша:

Здраво, имам опел корса 1,0 12в
прашање
во тек на возење, при отпуштање на педалата од гас(не е во лер) се јавува отсечно движење напред-назад, неколку пати......
Што е проблемот-не сум имал таков случај ?????

Klapnata treba da se iscsti ili da se zameni
jas inziner ti znaes poveke od mene тага
Praksata e posilna od teorijataнамигнување
praksa se uci za 2 meseci,teorija za 5 godiniнамигнување
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2015 во 22:28
Nikade vo teorijata ne se opisuva ovoj defekt , a vo praksata e se pocest vo vozilata so pominati nad 100 000 kmнамигнување
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
saso123 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Август.2015
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saso123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2015 во 16:01
zdr me interesira koj moze da mi kaze imam renault clio 1.4 16v top me sluzi no poslednive 2 dena imam problem koga vozam ili stojam ako stisnam kocnica obrtometaor paga i se gasi kolata neznam sto e koj moze da mi kazi fala poz
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2015 во 16:49
Originally posted by saso123 saso123 напиша:

zdr me interesira koj moze da mi kaze imam renault clio 1.4 16v top me sluzi no poslednive 2 dena imam problem koga vozam ili stojam ako stisnam kocnica obrtometaor paga i se gasi kolata neznam sto e koj moze da mi kazi fala poz

која година е ?
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
saso123 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Август.2015
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saso123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2015 во 17:11
2001
Кон врв
saso123 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Август.2015
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saso123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2015 во 19:59
Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:


Originally posted by saso123 saso123 напиша:

zdr me interesira koj moze da mi kaze imam renault clio 1.4 16v top me sluzi no poslednive 2 dena imam problem koga vozam ili stojam ako stisnam kocnica obrtometaor paga i se gasi kolata neznam sto e koj moze da mi kazi fala poz


која година е ?
2001 staven e na kom. javuva nekoi greski gi brise i pak istoto
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 10111213>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.