IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - Сеат Леон 1.4
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сеат Леон 1.4

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
Bronhi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bronhi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Сеат Леон 1.4
    Испратена: 22.Декември.2009 во 19:22
Форумџии малку помош. Го продадов Рејсерот и сега барам да купам нова кола. Не нова од салон, туку повторно стара, ама 3-4 години стара. Ми нудат Сеат Леон 1.4, 2006, со 24000 (човекот го знам колата е чувана под стаклено ѕвоно), а втората е Мазда 3, 1.4, 2006 со 4300 (не го познавам човекот :) ).
Цената на двете е 9300 евра.

Лично ми фаќа око Маздата бидејќи е Мазда иако како да и виси гепекот, и Леонот е убав, но е копија на Голф 5.

Некој совет, предлог, мислење, споредба на овие две возила.

П.С. Во игра влегува и Сузуки Игнис 1.3 дизел (мултиџет фиатов мотор) 2005 со 14000км.

Би сакал до Нова година да имам една од овие три. Малку тежок избор...
Земете БРОНХИ полесно се дише
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2009 во 19:24
Bronhi i dvete se prekrasni. Jas bi igrala Seat Leon zasto sum uzasno zaljubena vo taa kola. NO spored mene Mazdata ima prednost vo edna rabota. Leonot e potvrd za voznja...mene me potsetuva na Sparkot vo voznjata....razmisli. Za izgled i dvete se prekrasni...
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2009 во 19:26
a moze pojke informacii za mazdata pls трепкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Bronhi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bronhi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2009 во 19:30
Маздата има: клима, абс со дискови на сите тркала, електрика на предни прозорци, ретровизори и предни светла, 4 еирбега и централно.
Барем така ми рекоа, вака од око што ја видов убава е, но малку како да и виси задницата. Некоја металик миш боја има (јас сум делумен далтонист инаку сакаа и возачката да ми ја земат :) ).
Земете БРОНХИ полесно се дише
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2009 во 19:32
oks.ako slucajno ne ja zimas molim te pisi mi broj od tipot po licna poraka големо%20гушкање i so znaci visi zadnicata udrena ili?

Изменето од blueprayer - 22.Декември.2009 во 19:33
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2009 во 19:42
Земај го Сеат Леон 1.4 и ич да не се секираш. Од твој човек е сигурно, да не се залеташ по Маздата  и да се поебеш. Сепак, парите се твои, ти си знаеш.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2009 во 19:44
da da, i kazi ako ti treba dodatna oprema vo nego голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Bronhi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bronhi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2009 во 20:05
Не е удрена Маздата туку дизајнот ако ја погледнеш од страна некако задниот дел од задните седишта до крајот некако како да ми виси, како да штрчи од останатиот дел од колата. Би требало најдоцна до Нова година да земам една, но се уште се мислам која. Зш никој не ми прокоментира за Сузукито. Мини џипче бомбонче, уствари тоа најмногу ми ја мати водата.
Земете БРОНХИ полесно се дише
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2009 во 20:06
Jok suzuki. Zemi si go leonot i gospod da te vidi. samo use da kazese koja boja e..
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2009 во 20:17
Пробај ја Маздата, ако е во ред мислам дека и од Леон е подобра и поубаво изгледа, економична ти е не троши многу, а и двете ти се 1.4 така да јас би одбрал Мазда ако е се во ред со неа. Кај Леонот имаш предност што го знаеш газдата и знаеш дека се е во ред.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2009 во 20:55
Е.... убава тема....
ако колите двете се чувани (се познава од око на нова кола) јас без да се мислам земам Мазда. Моторите 2та што ти се во понувата се повеќе од млитави, ама ако не ти пречи тоа ќе се изнавозиштрепкање

Леонот е премногу крута кола и ко во 101 да се возиш е назад, а напред се чувствува секоја дупка. Маздата е покомотна , а леонот е спортска кола и е многу незгодна внатре. СО мазда знаеш дека имаш квалитет.... трчај-земај ја, немај гајле, смрт нема да и видишголема%20насмевка
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2009 во 21:16
volkswagen aj sea eden sovet. gi znam skoro site mani na Leonot. Ama sum luda po nego тага sega vozam Corsa, no na prolet sakam da zemam Leon. Moze li nekako da se opravi eve sto vikas napred se osekja sekoja dupka-moze li so pojaki amortizeri toa da se sredi...??? I krutosta...so serva volan..
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Bronhi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bronhi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2009 во 21:49
Благодарам, но ако може малку на прост јазик техничко технолошка споредба на двете коли. Инаку Леонот воопшто не е економичен градска како што возам јас троши околу 10, а ако вози газдата на Леонот околу 7 :)

Би ценел доколку NRGMKD се изјасни околу коливе, или некој кој повеќе го следи напредокот на колите. Она што прогуглав Леонот одоздола е Голф5, а одозгора Сеат. За Маздата од друга страна еден куп податоци - бројки што ништо не ми значаттага
Земете БРОНХИ полесно се дише
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2009 во 21:52
ako sakas ekonomicnost mene nikoj ne mi veruva deka mesecno trosam samo 4000 den na gorivo (benzin). 5 mi e gradska 3 i pol otvoreno. a ne izlagam od kola. 
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.