IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Куран - нешто општо за оваа книга
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Куран - нешто општо за оваа книга

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
saguaro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 482
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saguaro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2012 во 09:22
Originally posted by MalcolmX MalcolmX напиша:

пс. кажи ми за модераторкава на идивиди што го прифатила Исламот дали е точно, гледам по приват се правиш на три и пол.


???
Кон врв
ahmar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 712
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ahmar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2012 во 15:50
Originally posted by MalcolmX MalcolmX напиша:

пс. кажи ми за модераторкава на идивиди што го прифатила Исламот дали е точно, гледам по приват се правиш на три и пол.


До кога ќе продолжувате да се БЛАМИРАТЕ?!!Ко коинциденција баш лично ја познавам таа модераторка што наводно преминала во ислам и одма ја прашав(и ова беше пред ,месеци и месеци).Дури не знаела дека она наводно станала муслиманка?!!
Очигледно дека проблемот со вас е што безобразно ЛАЖЕТЕ кога учествувата на верска дебата и не само за ова,а следен чекор вие и да се заканувате.
Ако некој ЛАЖЕ за да ја докаже својат позиција ,тогаш зошто воопшто би правел сериозен муабет со него и послем се жалите дека ве ребрачат и вреѓаат без потреба?!?


Изменето од ahmar1 - 27.Март.2012 во 15:51
Илја дин,Илја бил ел Месија+++
нема друга вера освен правоверната,Христос е Месијата+++
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2021 во 19:35
Оригиналниот теxт (текстови) од кој подоцна е компалиран Кopанот бил на Арамејски јазик ?

Затоа никој до сега не успеал да го пронајде "оригиналниот" Кoран ?  

Како што прашуваше ЕвАнгелос: "доколку Алах е сѐмокјен зошто не им кажал на верниците каде е изгубениот или сокриенот Коран? " 

Можниот одговор би бил: затоа што тој не постои бидејкји овој кој го имаме денес е компилација од некогашните оригинални арамејкји текстови за Исус и христијанското учење.

https://www.youtube.com/watch?v=1f11FFjcFLQ


Изменето од Messenger - 07.Декември.2021 во 20:02
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.