IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Мејк ап-во слики и коментари
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мејк ап-во слики и коментари

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 28>
Автор
Порака
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2010 во 15:09

Вака се шминкам преку ден...
Лесно и не делува теткински. трепкање

What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2010 во 00:36

Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2010 во 03:01


Дневна шминка. среќа
Преку ден вака се шминкам. трепкање

What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2010 во 03:06


Вечерен изглед. среќа
Мене лично „smokey eyes“ не ми стои баш-баш, ме прави да изгледам многу повозрасна од што сум. голема%20насмевка
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2010 во 09:26
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11601
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2010 во 11:09
Мејк-ап „финти“ од професионални шминкери

Што да направите со маскарата која се исушила, како правилно да ги налакирате ноктите, што може да послужи како замена за руменило, се прашањата на кои одговараат познатите шминкери. Мејк-ап артистите велат дека одговорите се во правилното искористување на шминката со која располагате.

Пудра во прав како зацврстувач на кармин


Транспарентната пудра во прав, освен за матирање на лицето, можеме да ја искористиме и како подлога за кармин. По нанесувањето на еден слој кармин, нанесете пудра во прав, а потоа повторно ставете кармин. Резултатот е 40 отсто зголемена долготрајност на карминот.

Руменило за свеж изглед

Овој трик функционира само ако не нанесете комплетна шминка или ако ставате сосема малку. Комплетната шминка не доаѓа предвид, бидејќи во тој случај образите нема да бидат во прв план, па нема да има никаков ефект. Со помош на малку руменило во розева или боја на праска ќе постигнете одморен и свеж изглед. Лицето ќе ви изгледа како да е полно со енергија.


Спас за исушената маскара


Дури и за исушената маскара има спас. На четкичката нанесете малку обична крема и вратете ја во маскарата. Повторете ја постапката неколку пати се дури не бидете задоволни од вашата старо-нова маскара.

Моливче за очи наместо сенка

Исцртајте ги очите со моливче, а потоа линиите размачкајте ги со стапче за уши од внатрешноста на окото, кон надворешниот агол. Така ќе добиете зачаден поглед и ќе изгледа како на очниот капак да сте нанеле моливче за очи и сенка во иста боја.

Умерена количина лак за нокти

Пред секое нанесување лак во боја, најважно е да ставите подлога - безбоен лак кој ќе ги поправи сите нерамнини на ноктот. За правилно нанесување на лакот за нокти потребно е многу пракса. Некои стилисти сметаат дека кога се лакира еден нокт потребни се само три чекори: еднаш се става од лакот само на средината на ноктот, а веднаш потоа се става лак на страничните површини. Сето ова мора да биде брзо изведено, за да не се исуши лакот на средината на ноктот.

Сјај на капаците

Кога ви е потребено да изгледате како ѕвезда која се движи на црвениот килим, нанесете сјај за усни точно на местото каде што се преклопува очниот капак. Доколку сте храбри, нанесете сјај на целиот очен капак. Гламурозниот изглед е загарантиран.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 84675
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2010 во 11:15
 

Изменето од емил - 11.Април.2010 во 11:18
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2010 во 13:42


Ммммм... голема%20насмевка
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2010 во 15:59
Вака сум нашминкана преку ден, тоа ми е нешто како облека.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2010 во 16:09
Преку ден? збунетост
Не мислиш дека е малку нападно? голема%20насмевкаголемо%20гушкање
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2010 во 16:19
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Преку ден? збунетост
Не мислиш дека е малку нападно? голема%20насмевкаголемо%20гушкање


Можеби, ама ете, од ко знам за себе така се шминкам, било да одам да пазарувам или по работа...таква сум и по дома, така готвам, работам, додека не си ја избришам шминката пред спиење..Тоа сум јасголемо%20гушкање


Изменето од maria_magdalena - 11.Април.2010 во 16:19
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Stojadin Lord Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јуни.2008
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Stojadin Lord Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2010 во 21:08
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Преку ден? збунетостНе мислиш дека е малку нападно? голема%20насмевкаголемо%20гушкање


Ova ljepojka magdalena mi ceo dn razubavila.
Tj se kzu oci, a ne sitne dupke sta neko krije ko podrumske kjelije.
Bravo Magdalena.

Zar vj nije ponapadn ss kol u jeziku? Ako je tj moda za njega nek dodze u moje selo pa i kopita kje mu potkovam ja

Изменето од Stojadin Lord - 11.Април.2010 во 21:09
u mojoj kozi najbolje disem....
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 84675
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2010 во 18:19

Која сенка одговара на која боја на очи


Зелени очи
За ден: За елегантен изглед, користете сенка за очи во темно-зелена боја, додека пак со пастелни нијанси на зелена и беж сенка, ќе изгледате по нежно.
Постапка: На цел капак нанесете зелена сенка, а беж сенка под веѓите и под очите.
За навечер: Виолетови и розови бои даваат возбудлив контраст со зелените очи. Комбинирајте ги сите нијанси, од светло-розова до темно-виолетова.
Постапка: Потемната сенка нанесете ја на целиот горен капак, а светлата, виолетовата или розовата, под самите веѓи.Сини очи

За ден: Сите нијанси на сина, од тиркизна до индиго боја, одлично се вклопуваат со сините очи. За најдобар ефект комбинирајте сини со топли бои, како што се окер, боја на праска или портокалова боја.
Постапка: Нанесете на горниот капак од портокаловата сенка и сина сенка врз неа. За да направите очите да изгледаат поголеми, повлечете со тенка четкичка темно сина линија под окото.
За навечер: Сребрената сенка на сините очи им дава гламурозен изглед. Овде би можело да ги има сите нијанси од темно сива до сребрена боја.
Постапка: Темно-сива сенка нанесете на горниот капак и под очите. Над капакот нанесете светла нијанси на сива боја се до веѓите.Светло кафени очи

За ден: Светло кафените очи нагласете ги со блескаво бел и зелен креон. Црн креон користете доколку сакате посебно да ги нагласите контурите на очите.
Постапка: Светлата сенка нанесете ја врз целиот капак до веѓите, а со зелен молив, исцртајте ги краевите на горната и долната линија по должина на трепките.
За навечер: Темно-плавата боја ќе ја открие магичната длабнатина на светло кафените очи, а во комбинација со сребрената сенка ќе изгледаат попривлечно.
Постапка: Сина сенка нанесете на капакот и оставете да премине настрана. Под веѓите нанесете сребрена сенка.

Темно кафени очи

За ден: Боја на шампањ и нежни кафени тонови, посебно ги нагласуваат кафените очи. Во текот на денот, избегнувајте сјајни сенки и определете се за мат сенки.
Постапка: Кафена сенка нанесете на очните капаци, а беж под веѓите.
За навечер: Златно-бакарните сјајни сенки ќе ви дадат сјај на темните очи. Овие бои се соодвети за сите жени, без оглед на бојата на коса. Ако ставите темно-сина сенката за очи, ќе изгледате мистериозно.
Постапка: Златна сенка со тенка четка нанесете низ должината на трепките, а бакарна над неа, се до веѓите.Изменето од емил - 12.Април.2010 во 18:20
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2010 во 18:51
Добро бре Стојане... добро... голема%20насмевка

Марија.. и не е лошо.. ипак ти си 30 год. жена...
Ја мислев нешо као 20тина.. голема%20насмевка

П.С Убави веѓи..
Мечатаам по такви. тага
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 28>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.