IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Genel i se e mozno !!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Genel i se e mozno !!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 10>
Автор
Порака Обратен редослед
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Genel i se e mozno !!!
    Испратена: 29.Јануари.2010 во 21:17
ke praime li tim koj ke slepa edno pismo ili ni padna "zarot" ?
doktore da te smetame tebe ili?

objektiv pred aparat, subjektiv pozadi
Кон врв
oooyoucan Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oooyoucan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2010 во 08:23
Originally posted by KoKi KoKi напиша:



[QUOTE=oooyoucan]
....ВО ПОГЛЕД НА ДИСТРИБУЦИЈАТА САКАМ ДА КАЖАМ ДЕКА ВИДЕО ДАТА Е ОД ПРЕД 1МЕСЕЦ ОВЛАСТЕН СЕРВИСЕР НА ДСЦ МАЛИТЕ ДИГИТАЛНИ АПАРАТИ, НЕ И НА ДСЛР ЕОС ЛИНИЈАТА. СЕРВИСОТ ЗА ДСЛРОТ ТРЕБА ДА ГО РЕШИМЕ ЗА СКОРО ВРЕМЕ И РАБОТИМЕ ЗА СИГУРНО НА СЛУЧАЈОТ. ...ЕВЕ И НА НЕКОЈ НАЧИН ПОТВРДА ЗА СИТЕ КОИ НЕ БИЛЕ ИНФОРМИРАНИ, ДИСТРИБУТЕРИ, ОВЛАСТЕНИ ПАРТНЕРИ ЗА МАКЕДОНИЈА СЕ
ГЕНЕЛ
ИМПЕГНА
И ОД ФЕБРУАРИ 2010 ЌЕ БИДЕ И ЛОГИН СИСТЕМИ МКД.
СЕ НАДЕВАМ ДЕКА ПООБЈАСНИВ НЕКОИ РАБОТИ.
ПОЗДРАВ,

aha, tocno taka, distributeri... a sto ako nekoj od tie distributeri lazno se reklamira deka ima ovlasten servis?... i toa za bilo koj proizvod![/QUOTE

на кога точно мислите?! до пред назначување на видео дата за дсц апаратите, секој дистрибутер беше и сервисер, па одтаму и ,,таквите официјализирани,, сервиси. ќе се менуваат работите...

Изменето од oooyoucan - 14.Јануари.2010 во 08:26
Taki Gjorgjiev/Skopje
CANON CEE Vienna,
Manager for Macedonia, Kosovo & Albania
Кон врв
KoKi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KoKi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2010 во 04:33
Originally posted by oooyoucan oooyoucan напиша:


....

ВО ПОГЛЕД НА ДИСТРИБУЦИЈАТА САКАМ ДА КАЖАМ ДЕКА ВИДЕО ДАТА Е ОД ПРЕД 1МЕСЕЦ ОВЛАСТЕН СЕРВИСЕР НА ДСЦ МАЛИТЕ ДИГИТАЛНИ АПАРАТИ, НЕ И НА ДСЛР ЕОС ЛИНИЈАТА. СЕРВИСОТ ЗА ДСЛРОТ ТРЕБА ДА ГО РЕШИМЕ ЗА СКОРО ВРЕМЕ И РАБОТИМЕ ЗА СИГУРНО НА СЛУЧАЈОТ.

...

ЕВЕ И НА НЕКОЈ НАЧИН ПОТВРДА ЗА СИТЕ КОИ НЕ БИЛЕ ИНФОРМИРАНИ, ДИСТРИБУТЕРИ, ОВЛАСТЕНИ ПАРТНЕРИ ЗА МАКЕДОНИЈА СЕ
ГЕНЕЛ
ИМПЕГНА
И ОД ФЕБРУАРИ 2010 ЌЕ БИДЕ И ЛОГИН СИСТЕМИ МКД.
СЕ НАДЕВАМ ДЕКА ПООБЈАСНИВ НЕКОИ РАБОТИ.
ПОЗДРАВ,



aha, tocno taka, distributeri... a sto ako nekoj od tie distributeri lazno se reklamira deka ima ovlasten servis?... i toa za bilo koj proizvod!




Изменето од KoKi - 14.Јануари.2010 во 04:34
Кон врв
oooyoucan Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oooyoucan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2010 во 20:15
[QUOTE=ladislav_king] eve za da smirime strasti...jas imam predlog...koj saka da napravime zaednicka izlozba vo eden kafic vo centar na gradot....kade sto site bi izlozile po 3/4 fotografii bez ziri bez nagradi i natprevari...ke si vikneme luge...ke sredam jas za 20% off price na pienje ke sredam jas za zakup na kaficot inaku mestoto e na 2 sprata so 350 km
ke staime jazinja i so stipki ke gi stavime fotkite....nema pobednici nema gubitnici nema temi nema ziri komisija ....no ..ke ima dobra zabava i druzenje.....ako ima nekoj za slobodno neka pise.....zakup na prostorot i 20% off pice na pijacki paga na moj licen tovar...se sto trea e zelba za druzenje i da si isprintate po 3/4 fotki.......[/QUOTE


АКО ДРЖИ МУАБЕТОВ МЕСТО... ОРГАНИЗАЦИЈАТА МОЖЕ ДА ЈА ПОКРИЕ CANON...

Изменето од oooyoucan - 13.Јануари.2010 во 20:18
Taki Gjorgjiev/Skopje
CANON CEE Vienna,
Manager for Macedonia, Kosovo & Albania
Кон врв
oooyoucan Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oooyoucan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2010 во 20:06
Originally posted by TafTabiT TafTabiT напиша:

Originally posted by Александар_А Александар_А напиша:

[QUOTE=Glecin]Greskite na GENEL CANON se OCEBIJNI NEDVOSMISLENI I DOVOLNO GOLEMI da iznudat razbiranje i izvinuvanje do onie vrz koi se naneseni!!
END OF DISCUSSION




 
Би ве замолил да не поистоветувате фирма со бренд.

 

Canon си е Canon ги почитувам и не би сакал поради грешки на некој дистрибутер... не чинел производителот.

Извини игор што баш твојот цитат го земав. Но сепак не мислам дека е во ред да се става еквивалент. GENEL не е еднакво со CANON.

Башка луѓето се трудат да се поправат (Genel) или барем мене така ми изгледа. среќа

 


МНОГУ ДОБРА ЗАБЕЛЕШКА ОД СТРАНА НА TafTabiT. МИСЛАМ ДЕКА СТВАРНО НЕ ТРЕБА ДИСТРИБУТЕРОТ ДА СЕ ПОИСТОВЕТУВА СО БРЕНДОТ. ГЕНЕЛ Е НАШ ДОЛГОГОДИШЕН СОРАБОТНИК И ДИСТРИБУТЕР, СО КОЈ ЌЕ ЈА ПРОДОЛЖИМЕ СОРАБОТКАТА, МЕЃУТОА ИСТО ТАКА ЗА ИНФОРМАЦИЈА ГЕНЕЛ Е И OLYMPUS ДИСТРИБУТЕР, ТАКА ДА БИЗНИС РЕЛАЦИИТЕ ВООПШТО НЕ ТРЕБА ДА ТАНГИРААТ ТЕЖИНА НА БРЕНД.
ВО ПОГЛЕД НА ДИСТРИБУЦИЈАТА САКАМ ДА КАЖАМ ДЕКА ВИДЕО ДАТА Е ОД ПРЕД 1МЕСЕЦ ОВЛАСТЕН СЕРВИСЕР НА ДСЦ МАЛИТЕ ДИГИТАЛНИ АПАРАТИ, НЕ И НА ДСЛР ЕОС ЛИНИЈАТА. СЕРВИСОТ ЗА ДСЛРОТ ТРЕБА ДА ГО РЕШИМЕ ЗА СКОРО ВРЕМЕ И РАБОТИМЕ ЗА СИГУРНО НА СЛУЧАЈОТ. МНОГУ РАБОТИ СЕ ПРОМЕНИЈА ЗА 2ГОДИШНОТО ПРИСУСТВО НА CANON ВО МАКЕДОНИЈА ПА И ДОПРВА ЌЕ СЕ МЕНУВААТ.
ЕВЕ И НА НЕКОЈ НАЧИН ПОТВРДА ЗА СИТЕ КОИ НЕ БИЛЕ ИНФОРМИРАНИ, ДИСТРИБУТЕРИ, ОВЛАСТЕНИ ПАРТНЕРИ ЗА МАКЕДОНИЈА СЕ
ГЕНЕЛ
ИМПЕГНА
И ОД ФЕБРУАРИ 2010 ЌЕ БИДЕ И ЛОГИН СИСТЕМИ МКД.
СЕ НАДЕВАМ ДЕКА ПООБЈАСНИВ НЕКОИ РАБОТИ.
ПОЗДРАВ,








Изменето од oooyoucan - 13.Јануари.2010 во 20:09
Taki Gjorgjiev/Skopje
CANON CEE Vienna,
Manager for Macedonia, Kosovo & Albania
Кон врв
oooyoucan Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oooyoucan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2010 во 19:54
Originally posted by Tegla Tegla напиша:

Genel potfrlija na komunikacija i organizacija.Moj sovet - Slednata godina najmete si organizaciski tim koj kje ja sprovede celata rabota, a vie kako firma kje dojdete kako gosti na vasata izlozba.Toa e edinstveniot nacin se da pomine kako sto treba. Postojat profesionalci i agencii koi se zanimavaat so taa rabota i kje vi ja organiziaat na vistinsko visoko nivo, a ne rabotite da se resavaat vo 5 do 12 deka ednostavno nema vreme da se vodi biznis i da se organizira nastan od vakov vid.Fotografite neka ziriraat, ima profesionalci koi znaat da organiziraat.Tolku od mene, za bezpari dovolno soveti намигнување.



Здраво на сите

Гледам доста коментари се отворија во поглед на работење соработување и така натаму. Како и секогаш до сега повторно истите коментари и навлегување во детали кој дистрибутер каков бил, брендот да се променел, поистоветел, цените не чинеле, па организацијата не чинела итн итн.

ВО ИМЕТО НА CANON ЕВЕ И ОФИЦИЈАЛНО КОРИСТАМ ПРИЛИКА ДА ВЕ ПОКАНАМ ДА ОРГАНИЗИРАМЕ ФОТО КОНк*рС КОЈ ЌЕ ГИ ЗАДОВОЛУВА ПОТРЕБИТЕ. НАСТРАНА ОД ДИСТРИБУТЕРИ, СЕРВИСИ, ВКУСОВИ ЗАДОВОЛСТВА, НЕЗАДОВОЛСТВА ВЕ ЗАМОЛУВАМ ДА МИ ДАДЕТЕ ПРЕДЛОЗИ. ЛОГИЧНО Е ДА АКО СЕ КАЖУВААТ ПРОБЛЕМИТЕ НА НЕКОГО И СЕ ДАВААТ КРИТИКИ, ДА СЕ ПОНУДИ И РЕШЕНИЕ. МОЖЕТЕ ДА МЕ КОНТАКТИРАТЕ НА МОБИЛЕН 075 20 20 69. МОЖЕ ДА НАПРАВИМЕ СРЕДБА НЕКАДЕ. ЌЕ ОБЈАВАМ НОВ ПОСТ КАДЕ БИ САКАЛ ДА СЕ ПРИЈАВИТЕ СИТЕ ШТО СЕ ПО УПАТЕНИ ВО ФОТОГРАФИЈАТА. НЕ СЕ ПОЗНАВАМЕ ЛИЧНО СО ПОВЕЌЕТО ОД ВАС, МЕЃУТОА СУМ ОТВОРЕН ЗА КОМУНИКАЦИЈА, И САКАМ ДА СЕ МЕНУВААТ РАБОТИТЕ НА ПОДОБРО ВО НАШАВА ДРЖАВА. СЕПАК СТАНУВА ЗА СЕРИОЗЕН БРЕНД ФО ПОЛЕТО ФОТОГРАФИЈА, И БИ САКАЛ ДА ЈА ПООБЈАСНАМ ПОСТАВЕНОСТА НА РАБОТИТЕ ЗА CANON ОВДЕ.

БЛАГОДАРАМ
Taki Gjorgjiev/Skopje
CANON CEE Vienna,
Manager for Macedonia, Kosovo & Albania
Кон врв
Glecin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glecin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2010 во 21:42
Huh se ushte nemam nishto...se nadevam vikendov kje ja zavrsham rabotata.....!
There is more in life than books you know, but not much more!
Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2010 во 16:27
Ke imame li tekst naskoto doc?
objektiv pred aparat, subjektiv pozadi
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2009 во 12:13
Originally posted by Panini Panini напиша:

Pa vredi da se iskoristi....:)


Za koj mu treba i koj moze da go zeme od Canon USA намигнување. Jas vo momentov nemam potreba od nova foto kamera. Mi treba Video DSLR, ama kje pocekam i Nikon sho kje napravat, pa da sporedime голема%20насмевка
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
Panini Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 222
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Panini Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2009 во 10:52
Pa vredi da se iskoristi....:)
MIND AND SENSE IS PURIFIED,I AM FREED FROM DESIRE!
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2009 во 22:00
Originally posted by Panini Panini напиша:

TEgla a sto velite na ova:

http://www.usa.canon.com/app/pdf/Promotions/eos_instantreb_nov29.pdf


Sto da kazam.... Bozikjen popust na Canon vo USA, ne znam sto sakas da kazes.
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
Panini Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 222
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Panini Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2009 во 13:26
TEgla a sto velite na ova:

http://www.usa.canon.com/app/pdf/Promotions/eos_instantreb_nov29.pdf
MIND AND SENSE IS PURIFIED,I AM FREED FROM DESIRE!
Кон врв
Panini Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 222
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Panini Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2009 во 13:15
Kavadar bas skoro gi zirnav slikeve, zaboraiv da gi stavam,arno ti tekna vo prav moment si gi stavil, bas genijalno:)!
MIND AND SENSE IS PURIFIED,I AM FREED FROM DESIRE!
Кон врв
kavadar66 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 87
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kavadar66 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2009 во 09:54
малку да го “одбранам“ CANON
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 1,142 секунди.