IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Корицата на книгата
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Корицата на книгата

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Корицата на книгата
    Испратена: 14.Ноември.2005 во 19:14
Многу ,многу сакам книгата да е убаво укоричена посебно да се обрне внимание на дизајнот во зависност на тематиката која ја разработува!Дали сте приметиле и Вие некое такво чувство кај Вас!?
Свесна сум дека е поскапо ама доколку некогаш би издала некоја своја книга би обрнала внимание токму на тоа!Книгата точно останува запаметена по темата,но сепак ова...премногу ли барам!?
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2005 во 19:18

Свесна сум дека е поскапо ама доколку некогаш би издала некоја своја книга би обрнала внимание токму на тоа!Книгата точно останува запаметена по темата,но сепак ова...премногу ли барам!?
[/QUOTE]
ШТО ЗНАЧИ ТОА ДЕКА ИМАШ АСПИРАЦИИ ДА БИДЕШ ПИСАТЕЛКА?
ИНАЧЕ И ЈАС МНОГУ ГЛЕДАМ НА КОРИЦИТЕ АМА ЕПАК НЕ И МИ СМЕТАЛО ДА ПРОЧИТАМ И КНИГА КОЈА Е БЕЗ КОРИЦИ А МИ КАЖАЛЕ ДЕКА Е ДОБРА
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2005 во 19:20

ne mi znaci mnogu toa kakva e koricata....vazna e sodrzinata zad koricata...ali sepak normalno se zaprimetuva i koricata...:)ima nekoi korici so mi se svigjaat nekoi ne...ali seedno mi e...:)

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Nate Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 481
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nate Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2005 во 19:40
Koricata ne e tolku bitna za razlika od sodrzinata na knigata,ali mi se ima sluceno da kupam kniga tokmu poradi koricata,koja  na prv pogled se izdvojuvase od ostanatite knigi.
Кон врв
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2005 во 19:02
Се согласувам со сите вас содржината е нјаважна,сепак убаво би било кога една таква книга со јака содржина има и уште еден плус,а тоа е прекрасно дизајнирани корици.
Тоа е до можноста...,но да не сум погрешно сватена сепак ја сакам книгата и ја ценам по содржината!
Се останато е шминка која според мене не би и наштетило на нитуедна книга!
 
 
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2005 во 19:10
e pa vaka sega.MITO e vsusnost muzicki izraz i gi oznacuvat onie prvite noti koi vsusnost ja privlekvet publikata.znacit prvite noti se od golemo psiholosko znacenje za privlekuvanje na publikata.e sega povrzano so ovaa tema koricata na nekoj nacin e mito.znacit se setame nekade i stigvime do prodavnica so knigi.psihicki gledano najprvo ke se zafatime na knigata koja so imat korici koi ke ni ostavat najgolem vpecatok.a ne znam dali znajte ama posledno vreme na koricite na knigite rabotat psiholoski timoj,ama sepak to se desavat vo porazvienite zemji kaj so ne stedet pari na raboti koi na prv pogled ne se vazni a vsusnost imet ogromna vaznost.istoto e i so reklamite,ama za to si imat tema
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2005 во 19:47
Originally posted by Barbika Barbika напиша:

Ñå ñîãëàñóâàì ñî ñèòå âàñ ñîäðæèíàòà å í¼àâàæíà,ñå ;ïàê óáàâî áè áèëî êîãà åäíà òàêâà êíèãà ñî ¼àêà ñîäðæèíà èìà è óøòå åäåí ïëóñ,à òîà å ïðåêðàñíî äèçà¼íèðàí è êîðèöè.
Òîà å äî ìîæíîñòà...,í&# 238; äà íå ñóì ïîãðåøíî ñâàòåíà ñåïàê ¼à ñàêàì êíèãàòà è ¼à öåíàì ïî ñîäðæèíàòà !
Ñå îñòàíàòî å øìèíêà êî¼à ñïîðåä ìåíå íå áè è íàøòåòèëî íà íèòóåäíà êíèãà!
 
 

денес со комјутерите и модерниот дизајн на секоја амбалажа е запазен така да сега и тоа најмногу се бара бидејќи тоа ја продава робата!

Кон врв
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2005 во 01:39
abe neznam kolku da e volsebna koricata i kolku da te magepsa ako nemas pari nema da ja dobies knigata pa neznam kolkav citac na knigi da si sto znaci analogno na toa kolku poubava korica povekje vreme i materijal potroseno na nejzina produkcija sto znaci poskapa kniga ako saka neka e cisto bela samo neka e dostapna za citatelite zatoa sto visokite ceni na knigite se smrt za citatelite na istite
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
Merlinka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јули.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 800
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Merlinka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2005 во 04:15
мора да ја видите корицата на новата книга на Ким Катрал
ја има во октомвриската Joy
mErLiNka & KeNeDi
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2005 во 21:24
definitivno i jas mislam deka koricata igrat znacajna uloga, ne kolku sodrzinata, ama sepak dobra korica, ja velicat i sodrzinata, kakva i da e
Точачиња.
Кон врв
walker_girl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 76
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај walker_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2006 во 22:54

Koga odam vo biblioteka po kniga najcesto prvo ja zabelezuvam koricata i naslovot na knigata i od toa mozam da zaklucam barem minimalno kakva e nejzinata sodrzina. Site knigi sto imaat dobri korici imaat i dobra sodrzina. Toa odi paralelno.

Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2006 во 12:36
Корицата на секоја книга носи секогаш своја приказна  ,барем сметам дека би требало да е така  ........многу многу ретко се случува  извонредно вредни книги да имаат ,,обична,, корица......
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2006 во 09:46

Mislam deka na koricata e naslikana sodrzinatasekogas e taka

Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2006 во 09:50
Да ...или барем нешто поврзано, асоцирано, пораката од книгата често пати....знаеш кога ке сретнам ретки раритетни книги просто се воодушевувам како некој со толку љубов потрошил толку енергија за корицата.... 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.