IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Празници (имендени, слави) и празнувања
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Празници (имендени, слави) и празнувања

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
Автор
Порака
Enigma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Enigma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2009 во 10:33
cestit praznik na site GOLEMA BOGORODICA
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2009 во 09:35
 Се ближи Нова година и се почести се разговорите, договарања каде, со кој, како. Убаво е тука да наредиме некои корисни совети за подобро да поминеме за време на празниците. голема%20насмевка Преземено од Шпиц
Преживејте ги празниците


Доаѓаат празниците Божик, Нова година. Ќе има многу прослави на работа, со пријателите, дома. Еве неколку совети како да се преживеат овие празнични забави и веселби.
Почнете ја вечерта среќни, а не гладни. Храната помага полесно да се апсорбира алкохолот и му овозможува на телото да ги метаболизира отровите. Почнете ја вечерта со среден оброк, а потоа земете по малку од храната на барот за закуски, како мезе.
Одберете лесни (или полесни) пијалаци. Пијалаците со помалку алкохол ќе ви овозможат да славите со колегите и пријателите, а да не се опијаните или да се „натрескате“. Наместо виски, вотка, коњак или ракија, нарачајте пијачка со помалку алкохол. Најдобри се коктелите, или жестоките пијалаци да се мешаат со сокови. И не заборавајте: пијалаците со помалку алкохол имаат и помалку калории.
Пијте повеќе вода. Внимавајте да не дехидрирате. Меѓу секоја чашка алкохол, напијте се една помала чаша вода. Количината на алкохол исто така може да се намали ако пијалакот се пие со мраз.


Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 749
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2009 во 12:45
za toa jas ne zimam spic, tresat zeleni,kolicinata na alkohol nemozis da ja ublazis so zemanje voda pomegu sekoja chaska, duri moze da e negativen efektot vo zavisnost od metabolizmot na individuata.Jas bi predlozin nesto kvalitetno, za da se zabave absorcijata na alkohol vo krvotokot, a so toa i vo mozokot bi vi preporachal limon, vitamin C vo izobilstvo, istiot ja zabavuva absorcijata na alkoholot vo krvta a zaedno so dosta limon  so pienjeto alkohol ke mu dadite moznost na organizmot da pobavno go transportira alkoholot,(nee , prezemeno od trach rubrika, zboruva naukata i iskustvoto vo toj del)газење%20од%20смеење
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2009 во 23:51
Јас сум штрумф што мрази празницилутина
Само јадењето ме интресиразадоволство
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2009 во 21:19
paaa , ne primenuvajte seks za nova godina.....губитник
veruvajte nema da ja dochekate kako site so shampanjac......
ke zaglavite vo krevet....хи,%20хи...
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2009 во 21:24
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

paaa , ne primenuvajte seks za nova godina.....губитник
veruvajte nema da ja dochekate kako site so shampanjac......
ke zaglavite vo krevet....хи,%20хи...
Бјонси е сон на секој маж. Во секоја манџа става-секс (се надевам нема да ми замери)хи,%20хи...
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2009 во 21:30
нека%20ти%20е%20срам   bijonse1 ne zameruva site zheni se takvi pomalku poveke ama ne se direktni kako nea.........
ti zameruvam deka seksot лутина go meshash so mandzata  .......
daj bidi po seksipilna mozhesh ti намигнување
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2009 во 21:37
Ама и во готвењето манџа треба да има доза на сексуалност за да биде повкусна, нели, таа ќе се наведне да ја провери тавата во рерна, ќе се поткачи на столче да докачи некој зачин...а тој гледа и лиги му течат...од мирисот на манџата.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2009 во 14:44
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Ама и во готвењето манџа треба да има доза на сексуалност за да биде повкусна, нели, таа ќе се наведне да ја провери тавата во рерна, ќе се поткачи на столче да докачи некој зачин...а тој гледа и лиги му течат...од мирисот на манџата.
 
Да, ама кога се поткачуваш и поднаведнуваш треба и да заборавиш (намерно) да облечеш нешто одоздола за свита тија зачини да имаат поголем ефект врз манџата што се готвиплазењеплазењеплазењеплазење
задоволство ихааа
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2009 во 18:43
NOVA GODINA

festival%20balona%20postao%20vatromet%20kad%20je%20balon%20eksplodirao


Симболично, Новата година претставува обновување на животот, а обичаите поврзани за тој ден влечат корени од далечното минато. Славењето на заминувањето на старата и доаѓањето на новата година е престар религиски,општествен и културен образец во речиси сите делови на светот. Историјата на прославувањето на Новата година не е вистински потврдена, но се смета дека Вавилонците тоа го правеле уште пред 4.000 години. Римјаните исто така ја славеле Новата година, но нивниот календар се менувал со секој нов владетел се додека римскиот Сенат 153 година пред нашата ера не го “втемелил“ 1 јануари за почеток на Новата година.Германците, според едно од низата толкувања, први во 16 век вовеле обичај за китење на елката. Легендата вели дека китењето започнало со втемелувањето на протестантизмот на Мартин Лутер. Лутер шетајќи низ шума бил воодушевен од илјадниците ѕвезди кои светеле низ елките.
Толку бил зачуден па отсекол мало дрво и го однел дома на своето семејство. За да ја оживее истата убавина која ја видел во шумата, закачил и мали свеќи на гранките.
Во Европа и Америка китењето на елката станало популарно во 18 век. И денес низ светот, со полно елки, шампањ, размена на поклони и огномет, се слави новата година.
Некои новогодишни симболи опстанеле низ сите цивилизации..губитникИзменето од bijonse1 - 16.Декември.2009 во 18:50
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2009 во 18:56
se blizi krajot na godinata
PA DA VI POSAKAM SE NAJDOBRO VO GODINATA STO IZMINA среќа
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2009 во 19:00
Обожавам Божик. Красив е...со божичното дрво и трапеза..со сите подготовки за него...со неговото послание.
Не jа сакам Новата година...Премногу очекуваниjа и надежи, а всуштност само времето поминало... Не очекувам...само сакам да се промени незиниот броj.
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2009 во 12:48
Aj cestit imenden na site slavenici  (Nikola, Nikolina i sl )


Za mnogu godini praznikov среќа
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2009 во 15:35
Вечно име на сите славеници на Св. Никола
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.