IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Животински и растителен свет
  Активни теми Активни теми RSS - Необично дрво само на необични места
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Необично дрво само на необични места

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Необично дрво само на необични места
    Испратена: 05.Декември.2009 во 23:08
Необично дрво затоа што не сме го виделе, нека биде тука место за такви дрвја со слика и краток коментар за нив!

Image result for unusual tree

Изменето од bijonse1 - 09.Јуни.2017 во 22:55
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2009 во 23:32

Дрво непознато,но расте кај нас
Го има единствено на Преспанскиот остров Голем ГрадИзменето од Calipso - 07.Декември.2009 во 20:33
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2009 во 23:35

http://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/00/1e/4f/76/joshua-tree-in-bloom.jpg

Joshua drvo


Изменето од bijonse1 - 28.Декември.2013 во 23:15
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2009 во 01:54
http://travel.mongabay.com/pix/nz-aus/600/nz_aus07-1277.jpg

EUKALIPTUS ..................( nemaj gajle calipso go smeniv naslovot sega si ok намигнување)


Изменето од bijonse1 - 28.Декември.2013 во 23:15
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2009 во 17:21


Palma Chilena


Eднодомен зимзеленo  дoја достигнува височина од 30 метри и дијаметар до 1,1 m raste vo Chile do 1400 nad.visoch.Изменето од bijonse1 - 28.Декември.2013 во 23:18
Кон врв
deranger Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Visokogorska strazha

Регистриран: 22.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deranger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2009 во 19:12Raste samo po krajbrezhjeto na Kalifornija i severniot del....so rekordni 115 m i 7 m vo dijametar crvenata sekvoja e vistinski djin megu drvjata....
Simnat od visokite planini
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 18:11
http://eof737.files.wordpress.com/2009/09/baobab_-_alli_cooper.jpg
Баобаб
со просек на стеблото периметар  9-10 метри, на височина од 18-25 метри (во "Гинисовата книга на рекорди" за 1991 година го опишува дрво баобаб со пречник од  54,5 метри).
карактеристичен за австралиска полупустина и сувата савана на тропска Африка.Изменето од bijonse1 - 09.Јуни.2017 во 22:56
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 18:24
http://idi.bg/gallery/users/76/blogs/610/Image/baobab_tree.jpghttp://www.fotoart.org.ua/albums/userpics/Baobab_Bostwana.JPG
 Баобаб


Изменето од bijonse1 - 11.Декември.2009 во 18:25
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 18:26
http://byaki.net/uploads/posts/2007-12/1198611822_16.jpg               http://uaixblog.com/uploads/posts/thumbs/1196834569_20071204161641101_1.jpg
Баобаб


Изменето од bijonse1 - 28.Декември.2013 во 23:19
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 18:29
10%20удивительных%20созданий%20растительного%20мира                               10%20удивительных%20созданий%20растительного%20мира
Баобаб


Изменето од bijonse1 - 28.Декември.2013 во 23:19
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 18:30
10%20удивительных%20созданий%20растительного%20мира                         10%20удивительных%20созданий%20растительного%20мира
Баобаб


Изменето од bijonse1 - 28.Декември.2013 во 23:20
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 18:32

Баобаб


Изменето од bijonse1 - 28.Декември.2013 во 23:23
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2010 во 17:45
  http://www.carto.net/neumann/travelling/usa_california_2003_08/02_yosemite_sequoia_np_2003_08_11_to_17/147_sequoia_trees.jpg
sequoia drvo


Изменето од bijonse1 - 09.Јуни.2017 во 22:57
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2010 во 17:47
   http://www.destination360.com/north-america/us/california/images/s/california-giant-sequoia-trees.jpg
sequoia drvo


Изменето од bijonse1 - 09.Јуни.2017 во 22:57
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.