IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Проблем со пенис!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Проблем со пенис!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака
kompjuterpc Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kompjuterpc Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Проблем со пенис!
    Испратена: 30.Ноември.2009 во 14:35
Јас имам скоро 14 години. И како сите го дркам. и во последните неколку дена јас имам проблем. Од пенисот место да излези сперма, излегува крв. Ова прв пат ми се случи пред 2-3 недели и 4-5 пати досега ми е така. Па ајде ако сте добронамерни промогнете ми
Поздрав до сите

Изменето од Eleni - 24.Април.2010 во 05:44
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2009 во 15:33
Трк по упат кај матичен лекар за на уролог...одма..одма...

Ќе направиш анализа на урина, на сперма..други испитувања ако треба и ќе си бидеш на чисто....

Што си чекал до сега.....

Нема срам...кажи на мајка ти или на татко ти, ако не ти се иде сам на доктор....

Ајт, па пиши што било, ок?
МИР со сите
Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 748
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2009 во 22:04
se predrkal bre , ke mu mine, neka miruva malku, ne e za panika ke te skinat od zaevbavanje sedi mirenгазење%20од%20смеење
DOBRONAMERNO:olabavi goгазење%20од%20смеење
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16451
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2009 во 22:27
Originally posted by kompjuterpc kompjuterpc напиша:

Јас имам скоро 14 години. И како сите го дркам. и во последните неколку дена јас имам проблем. Од пенисот место да излези сперма, излегува крв. Ова прв пат ми се случи пред 2-3 недели и 4-5 пати досега ми е така. Па ајде ако сте добронамерни промогнете ми
Поздрав до сите

ama opis???
objasni podobro.....
po kolku pati masturbiranje vo denot ti se  se sluchilo ....
dali sigurno ne si go povredil pri masturbiranje....
da nemash primeneto nekoi tvrdi tugi predmeti pri masturbiranje....
dali krvarenejeto e obilno....ili skrama pomeshano so sperma....
dali imash pojava na bolka.....intenzitet i koga......
dali imash promena na testisite vo smisol na otok -potecheni....
dali imash problem pri mokrenje i koi se tie problemi......
kazhi neshto okolu ova ....ako veke ne si otishol na lekar...голема%20насмевка
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2009 во 23:18
Абре не паничете луѓе, па детето не оставило време одново да се создаде семена течност.

Малечок, не паничи, не мора да се срамиш пред родителите и за ова.

Помалку ракоблуд-повеќе ногометголема%20насмевка
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
kompjuterpc Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kompjuterpc Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2009 во 23:50
Е бе дечки срам не срам му кажав дома. На Татко ми досеа не му се има случено вака
Кон врв
kompjuterpc Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kompjuterpc Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2009 во 23:53
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:


Originally posted by kompjuterpc kompjuterpc напиша:

Јас имам скоро 14 години. И како сите го дркам. и во последните неколку дена јас имам проблем. Од пенисот место да излези сперма, излегува крв. Ова прв пат ми се случи пред 2-3 недели и 4-5 пати досега ми е така. Па ајде ако сте добронамерни промогнете ми
Поздрав до сите
ama opis???objasni podobro.....po kolku pati masturbiranje vo denot ti se  se sluchilo ....dali sigurno ne si go povredil pri masturbiranje....da nemash primeneto nekoi tvrdi tugi predmeti pri masturbiranje....dali krvarenejeto e obilno....ili skrama pomeshano so sperma....dali imash pojava na bolka.....intenzitet i koga......dali imash promena na testisite vo smisol na otok -potecheni....dali imash problem pri mokrenje i koi se tie problemi......kazhi neshto okolu ova ....ako veke ne si otishol na lekar...[IMG]smileys_novi/4.gif" align="absmiddle" alt="голема%20насмевка[/IMG]


Мастурбирање кога како
Не сум го повредил
Не сум применил
Мало крварење "една капка"
Болки никакви ФАЛА БОГУ
Не оток
Не проблем околу мокрење
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16451
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2009 во 00:23
si chul  za kamche ili pesokche od bubreg  pri mokrenje?? голема%20насмевка
za kapka pravish problem....sho ako bil crven flomastero od shkolo.....
ajjjjj nishto ne ti e.....ama  idi napravi si edna labor.analiza ....samo da se vidi situacijata okolu bubrezite..
Кон врв
EKCTPA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Октомври.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EKCTPA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2009 во 08:21
Hematospermia - e латинското фенси име што значи 'крв во спермата' и се користи за опишување на многу честа појава кај мажите на било која возраст. Генерално, ова е појава која многу често е резултат на безопасно воспаление на кесичката која ги држи тестисите. Мажите помлади од 40 години обично нема за што да се секираат, се додека количеството на крв е навистина мало и не е придружено од други симптоми како чешање, болка или треска. Овој симптом би требало сам да се реши доколку нема скриен проблем кој го предизвикува, но ако продолжи истово да се случува во период подолг од 3 недели, одете на доктор да видите што е работата.

Еве ти и линк па разгледај http://www.men.mk/zdrav-zivot/masturbiranje-top-4-mitovi.html

Изменето од EKCTPA - 04.Декември.2009 во 08:48
Немој да правиш мали планови, во нив нема магија...
Прави големи планови, цели високо во надежта и работата.
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2009 во 16:58
Originally posted by kompjuterpc kompjuterpc напиша:

Јас имам скоро 14 години. И како сите го дркам. и во последните неколку дена јас имам проблем. Од пенисот место да излези сперма, излегува крв. Ова прв пат ми се случи пред 2-3 недели и 4-5 пати досега ми е така. Па ајде ако сте добронамерни промогнете ми
Поздрав до ситеаплауз за прекрасниов речник... Ако мастурбираш претерано пати на ден што реакција очекуваш? збунетост

Внимавај и на црвените крвни зрнца оти при мастурбирањето се губат во огромен број....

аплауз
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34533
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2009 во 18:48
...ovoj na ..ddarko...mi lichi! toj se faleshe deka premnogu sam si go onaduval....a i go nema neshto.   
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2009 во 15:57
Начинот на мастурбирање го одредува првото позитивно искуство со мастурбацијата. Ако сте мастурбирале на стомак, триејќи се од душекот или постелнината, истражувањето покажува дека треба да ги смените овие навики.

Односно ако мастурбирате легнати на стомак, притисокот што го префрлувате на пенисот е поголем отколку кога лежите на грб. Прво сите мажи кои мастурбираат на стомак имаат проблеми со ерекцијата, а оние кои ќе успеат со ерекцијата ќе имаат проблеми со постигнувањето на оргазам. Податоците потврдуваат 60% од ваквите ситуации. Доколку имаат друг пристап, таквите мажи ќе бидат поуспешни во триењето на пенисот од женското тело.

Мастурбацијата кога сте легнати на стомак не треба да се споредува со мисионерската поза за време на сексот, затоа што притисокот е многу помал.

Ако имате проблем во сексуалниот однос и мастурбирате на стомак не чекајте потврда од медицинските кругови. Применувајте техника во која притисокот на пенисот ќе биде помала за да можете да ја вратите неговата чувствителност за време на сексуалниот однос.

ЧИТАЈ.
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2009 во 19:31
Originally posted by Omar Omar напиша:


Originally posted by kompjuterpc kompjuterpc напиша:

Јас имам скоро 14 години. И како сите го дркам. и во последните неколку дена јас имам проблем. Од пенисот место да излези сперма, излегува крв. Ова прв пат ми се случи пред 2-3 недели и 4-5 пати досега ми е така. Па ајде ако сте добронамерни промогнете ми
Поздрав до сите
аплауз за прекрасниов речник... Ако мастурбираш претерано пати на ден што реакција очекуваш? збунетост Внимавај и на црвените крвни зрнца оти при мастурбирањето се губат во огромен број....аплауз


другар абе го прегреа
од ум го извади

Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 13:33
Од премногу работа, моторот прегорел...
Па не го замарај `батко ти`толку...Само тоа можам да кажам....
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.