Испечати | Затвори го прозорот

Проблем со пенис!

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Здравје
Име на форумот: Медицина
Опис на форумот: Болести и лекови, алтернативци, превенција...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=20948
Датум на принтање: 20.Април.2024 во 03:41
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Проблем со пенис!
Постирано од: kompjuterpc
Наслов: Проблем со пенис!
Датум на внесување: 30.Ноември.2009 во 14:35
Јас имам скоро 14 години. И како сите го дркам. и во последните неколку дена јас имам проблем. Од пенисот место да излези сперма, излегува крв. Ова прв пат ми се случи пред 2-3 недели и 4-5 пати досега ми е така. Па ајде ако сте добронамерни промогнете ми
Поздрав до сите



Коментари:
Постирано од: polzavce
Датум на внесување: 30.Ноември.2009 во 15:33
Трк по упат кај матичен лекар за на уролог...одма..одма...

Ќе направиш анализа на урина, на сперма..други испитувања ако треба и ќе си бидеш на чисто....

Што си чекал до сега.....

Нема срам...кажи на мајка ти или на татко ти, ако не ти се иде сам на доктор....

Ајт, па пиши што било, ок?

-------------
МИР со сите


Постирано од: konan
Датум на внесување: 30.Ноември.2009 во 22:04
se predrkal bre , ke mu mine, neka miruva malku, ne e za panika ke te skinat od zaevbavanje sedi mirenгазење%20од%20смеење
DOBRONAMERNO:olabavi goгазење%20од%20смеење


-------------
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 30.Ноември.2009 во 22:27
Originally posted by kompjuterpc kompjuterpc напиша:

Јас имам скоро 14 години. И како сите го дркам. и во последните неколку дена јас имам проблем. Од пенисот место да излези сперма, излегува крв. Ова прв пат ми се случи пред 2-3 недели и 4-5 пати досега ми е така. Па ајде ако сте добронамерни промогнете ми
Поздрав до сите

ama opis???
objasni podobro.....
po kolku pati masturbiranje vo denot ti se  se sluchilo ....
dali sigurno ne si go povredil pri masturbiranje....
da nemash primeneto nekoi tvrdi tugi predmeti pri masturbiranje....
dali krvarenejeto e obilno....ili skrama pomeshano so sperma....
dali imash pojava na bolka.....intenzitet i koga......
dali imash promena na testisite vo smisol na otok -potecheni....
dali imash problem pri mokrenje i koi se tie problemi......
kazhi neshto okolu ova ....ako veke ne si otishol na lekar...голема%20насмевка


-------------


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 30.Ноември.2009 во 23:18
Абре не паничете луѓе, па детето не оставило време одново да се создаде семена течност.

Малечок, не паничи, не мора да се срамиш пред родителите и за ова.

Помалку ракоблуд-повеќе ногометголема%20насмевка


-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: kompjuterpc
Датум на внесување: 30.Ноември.2009 во 23:50
Е бе дечки срам не срам му кажав дома. На Татко ми досеа не му се има случено вака


Постирано од: kompjuterpc
Датум на внесување: 30.Ноември.2009 во 23:53
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:


Originally posted by kompjuterpc kompjuterpc напиша:

Јас имам скоро 14 години. И како сите го дркам. и во последните неколку дена јас имам проблем. Од пенисот место да излези сперма, излегува крв. Ова прв пат ми се случи пред 2-3 недели и 4-5 пати досега ми е така. Па ајде ако сте добронамерни промогнете ми
Поздрав до сите
ama opis???objasni podobro.....po kolku pati masturbiranje vo denot ti se  se sluchilo ....dali sigurno ne si go povredil pri masturbiranje....da nemash primeneto nekoi tvrdi tugi predmeti pri masturbiranje....dali krvarenejeto e obilno....ili skrama pomeshano so sperma....dali imash pojava na bolka.....intenzitet i koga......dali imash promena na testisite vo smisol na otok -potecheni....dali imash problem pri mokrenje i koi se tie problemi......kazhi neshto okolu ova ....ako veke ne si otishol na lekar...[IMG]smileys_novi/4.gif" align="absmiddle" alt="голема%20насмевка[/IMG]


Мастурбирање кога како
Не сум го повредил
Не сум применил
Мало крварење "една капка"
Болки никакви ФАЛА БОГУ
Не оток
Не проблем околу мокрење


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 01.Декември.2009 во 00:23
si chul  za kamche ili pesokche od bubreg  pri mokrenje?? голема%20насмевка
za kapka pravish problem....sho ako bil crven flomastero od shkolo.....
ajjjjj nishto ne ti e.....ama  idi napravi si edna labor.analiza ....samo da se vidi situacijata okolu bubrezite..


-------------


Постирано од: EKCTPA
Датум на внесување: 04.Декември.2009 во 08:21
Hematospermia - e латинското фенси име што значи 'крв во спермата' и се користи за опишување на многу честа појава кај мажите на било која возраст. Генерално, ова е појава која многу често е резултат на безопасно воспаление на кесичката која ги држи тестисите. Мажите помлади од 40 години обично нема за што да се секираат, се додека количеството на крв е навистина мало и не е придружено од други симптоми како чешање, болка или треска. Овој симптом би требало сам да се реши доколку нема скриен проблем кој го предизвикува, но ако продолжи истово да се случува во период подолг од 3 недели, одете на доктор да видите што е работата.

Еве ти и линк па разгледај http://www.men.mk/zdrav-zivot/masturbiranje-top-4-mitovi.html

-------------
Немој да правиш мали планови, во нив нема магија...
Прави големи планови, цели високо во надежта и работата.


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 09.Декември.2009 во 16:58
Originally posted by kompjuterpc kompjuterpc напиша:

Јас имам скоро 14 години. И како сите го дркам. и во последните неколку дена јас имам проблем. Од пенисот место да излези сперма, излегува крв. Ова прв пат ми се случи пред 2-3 недели и 4-5 пати досега ми е така. Па ајде ако сте добронамерни промогнете ми
Поздрав до сите



аплауз за прекрасниов речник... Ако мастурбираш претерано пати на ден што реакција очекуваш? збунетост

Внимавај и на црвените крвни зрнца оти при мастурбирањето се губат во огромен број....

аплауз

-------------


Постирано од: brza
Датум на внесување: 09.Декември.2009 во 18:48
...ovoj na ..ddarko...mi lichi! toj se faleshe deka premnogu sam si go onaduval....a i go nema neshto.   

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 10.Декември.2009 во 15:57
Начинот на мастурбирање го одредува првото позитивно искуство со мастурбацијата. Ако сте мастурбирале на стомак, триејќи се од душекот или постелнината, истражувањето покажува дека треба да ги смените овие навики.

Односно ако мастурбирате легнати на стомак, притисокот што го префрлувате на пенисот е поголем отколку кога лежите на грб. Прво сите мажи кои мастурбираат на стомак имаат проблеми со ерекцијата, а оние кои ќе успеат со ерекцијата ќе имаат проблеми со постигнувањето на оргазам. Податоците потврдуваат 60% од ваквите ситуации. Доколку имаат друг пристап, таквите мажи ќе бидат поуспешни во триењето на пенисот од женското тело.

Мастурбацијата кога сте легнати на стомак не треба да се споредува со мисионерската поза за време на сексот, затоа што притисокот е многу помал.

Ако имате проблем во сексуалниот однос и мастурбирате на стомак не чекајте потврда од медицинските кругови. Применувајте техника во која притисокот на пенисот ќе биде помала за да можете да ја вратите неговата чувствителност за време на сексуалниот однос.

ЧИТАЈ.


-------------


Постирано од: Iron Man
Датум на внесување: 10.Декември.2009 во 19:31
Originally posted by Omar Omar напиша:


Originally posted by kompjuterpc kompjuterpc напиша:

Јас имам скоро 14 години. И како сите го дркам. и во последните неколку дена јас имам проблем. Од пенисот место да излези сперма, излегува крв. Ова прв пат ми се случи пред 2-3 недели и 4-5 пати досега ми е така. Па ајде ако сте добронамерни промогнете ми
Поздрав до сите
аплауз за прекрасниов речник... Ако мастурбираш претерано пати на ден што реакција очекуваш? збунетост Внимавај и на црвените крвни зрнца оти при мастурбирањето се губат во огромен број....аплауз


другар абе го прегреа
од ум го извади



-------------


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 11.Декември.2009 во 13:33
Од премногу работа, моторот прегорел...
Па не го замарај `батко ти`толку...Само тоа можам да кажам....


-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 11.Декември.2009 во 13:42
газење%20од%20смеење   Hematospermia ....
..ма%20ајде,kako da ne..go "utepal" od mavanje ,pa sega hematospermija...
 
 
..sega ke otvori nova tema ..Problem so rakataKLIKAJTE I POMOGNETE.....a nie ke pocneme..reuma,isialgia...ova-ona...лутина..a ke e vsusnost..."zorloma".смеење


-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 11.Декември.2009 во 17:46

Брат, ти  да не го празниш по 10 пати дневнозбунетост

Имаше еден случај пред година-две во градов. Некое „бате“ дваесет и еднашка го „обработило рачно“ во еден ден, и кутриот заврши на болницаглупчо Му забраниле да го допри 2 месеци , а што беше најлошо и цел град разбрамафтање Е...ај сеа?

-------------


Постирано од: Veles boy
Датум на внесување: 24.Јули.2010 во 20:49
Gluposti,toa ne e hematospermija,nikakva bolest ne e nitu kamce od bubregot ako bilo malecko,pa trgnalo da izleze nadvor po patot po mocnata cevka,zasto sigurno ne bi bilo edinstvenoto kamce i i ponatamu ke imal bolki.Ne e ni od premnogu drkanje.Kolku pati i da go drkas,ne moze krv da potece,tuku samo crvenilo nadvoresno na penisot.Koga bre lugje ke i poglednete vo oci na vistinata,eh bre Makedonci,maliot dodeka go drkal vo istovreme masturbiral i so predmet vo oblik na penis(a ocigledno ne mu e prvat,zasto silno go pravel toa,pa zatoa poteklo krv)i povredil nekoi sitni kapilari stom imalo malku krv.Ha,ne e vena.Samo nikoe mashko nikogas nema da go priznae toa,a skoro site probale.Zensko ne priznava,a ne pa mashko!!


Постирано од: ANOXER
Датум на внесување: 22.Август.2011 во 17:35
imam crvenilo na penisot potocno na glavata i na kozickata koja ja stiti glavata i mnogu cesa(srbe)...i posle sekoj sexsualen odnos...toa crvenilo se javuva ponekogas go snema... i posle nekoe vreme se pojavuva povtorno no vo glaavno sekogas e prisutno proveriv na nekoj strani na internet pa najveke mi izgleda deka e BALANOPOSTIT ili vospalenie


Постирано од: емил
Датум на внесување: 22.Август.2011 во 17:48
Originally posted by ANOXER ANOXER напиша:

imam crvenilo na penisot potocno na glavata i na kozickata koja ja stiti glavata i mnogu cesa(srbe)...i posle sekoj sexsualen odnos...toa crvenilo se javuva ponekogas go snema... i posle nekoe vreme se pojavuva povtorno no vo glaavno sekogas e prisutno proveriv na nekoj strani na internet pa najveke mi izgleda deka e BALANOPOSTIT ili vospalenie
 
 
не чекај.Побарај лекарска помош подитно....


-------------


Постирано од: ANOXER
Датум на внесување: 22.Август.2011 во 18:22
Kandidata kako so znam se javuva samo kaj zenskiot polov organ
p.s imam imano seks koga icezne kako sto rekov ponekogas go snema amma retko e toa...


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 23.Август.2011 во 14:28
ANOXER,темата што ја постави беше дуплирана веќе има отворена ваква тема,па твоето прашање го додадов овде.

Инаку ти испратив и одговор на ЛП.
Поздрав!


-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.



Постирано од: BiBi_G
Датум на внесување: 07.Октомври.2011 во 12:31
Kandidata kako so znam se javuva samo kaj zenskiot polov organ..

Мхм, да... точно е дека Candida се јавува само кај жените ама не затоа што не може да се појави и кај мажите,туку затоа што мажот најчесто ги отфрла симптомите,одбива да побара стручна помош ...подобро ќе си живее со нив отколку да зборува за тоа и да побара помош... па тоа не е мачо бре луѓе,аман голема%20насмевка

Candida Albicans , заедно со другите микроорганизми, нормално се наоѓа во организмот. Престојува во интестиналниот тракт, устата,грлото и гениталиите. Проблемот настанува кога се нарушува нормалната микрорамнотежа,кога енормно се размножува и ги преовладува другите здрави  микроорганизми. Преку интестиналниот тракт, навлегува во крвотокот и така си прави пат до сите органи во организмот. Штом навлезе во организмот, прави ршум и е иницијатор на многу симптоми,синдроми, состојби и болести..
Некои од најчестите симптоми:

- надуеност на абдоменот
-гасови
-главоболка
-прекумерна замор
-анксиозност
-неможност за концентрација
-промени во расположението
-пролив
-ректален сврбеж
-болно грло
-мускулна слабост
-пад на либидото
-итн...

Зборот ми беше... ја има и кај мажите среќа


-------------

NO MATTER WHAT WILL HAPPEN I WILL ALWAYS SMILE!


Постирано од: pHp
Датум на внесување: 07.Октомври.2011 во 13:29
Originally posted by ANOXER ANOXER напиша:

imam crvenilo na penisot potocno na glavata i na kozickata koja ja stiti glavata i mnogu cesa(srbe)...i posle sekoj sexsualen odnos...toa crvenilo se javuva ponekogas go snema... i posle nekoe vreme se pojavuva povtorno no vo glaavno sekogas e prisutno proveriv na nekoj strani na internet pa najveke mi izgleda deka e BALANOPOSTIT ili vospalenie


Ако имаш и црвени точки од страна кои се сушат имаш активна Кандида (секс исклучиво со кондом брат).
Ако сврби и се појавуваат груби траги од страната на кожата си закачил HPV. Не се лечи никогаш, но за маж нема некоја сериозна последица освен брадавици што може да се појават ама тие се третираат лесно.
Совет: Под хитно да престанеш да пушиш.
Внесувај најмалку 500 мг Витамин Ц
6 месеци измивај го пенисот со Бетадин
Многу овошје и зеленчук
Многу одмор
Намалување на стресот
и најважно од се
ПРЕСТАНИ ДА ПУШИШ ЦИГАРИ


Постирано од: anonimen12
Датум на внесување: 14.Февруари.2012 во 23:59
НА НЕКОЛКу ДЕНА УСТВАРИ во СОН КОГА СПИЈАМ ЕДНО ВРЕМЕ ЦУСТВУВАМ НЕСТО КАКО ДА СЕ МОЧАМ И ПОТОА КОГА КЕ СЕ РАЗБУДАМ СПЕРМА ВО ГАШТИ ?! КАЖЕЈТЕ НЕШТО НЕКОЈ ЛЕК ОТИ ОВА НЕ СЕ ТРПИ НЕ МИ СЕ ИМА ДЕШЕНО ЕДНАШ!


Постирано од: anonimen12
Датум на внесување: 15.Февруари.2012 во 00:00
чУСТВУВАМ *** НЕШТО***


Постирано од: brza
Датум на внесување: 15.Февруари.2012 во 00:41
..a da si go izdraksh ...odvreme na vreme?збунетост

pretpostavuvam deka  ne si na...''priroden'' nachin ?голема насмевка


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 15.Февруари.2012 во 11:15
Originally posted by brza brza напиша:

..a da si go ******* ...odvreme na vreme?збунетост

pretpostavuvam deka  ne si na...''priroden'' nachin ?голема насмевка



Брза,малку те искорегирав,верувам ќе го рабере твојот совет новиот член.голема насмевка


-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.



Постирано од: anonimen12
Датум на внесување: 15.Февруари.2012 во 12:15
abe kako da kazam ova kako da e aftomacki na eden nacin !ama cim si go dr*** poveke poveke na son isfrlat . DAli ova ke zavarsi ednas se nadevam deka nema da e ova cel zivot.


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 15.Февруари.2012 во 13:41
Originally posted by anonimen12 anonimen12 напиша:

abe kako da kazam ova kako da e aftomacki na eden nacin !ama cim si go dr*** poveke poveke na son isfrlat . DAli ova ke zavarsi ednas se nadevam deka nema da e ova cel zivot.
 
Ќе заврши кога ќе отидеш на уролог. намигнување


-------------


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 15.Февруари.2012 во 13:52
Wet dreamsкуче

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: anonimen12
Датум на внесување: 15.Февруари.2012 во 14:16
ako se vlosi situacijata da pocni sekoja vecer ke odam ako ne ne odam!


Постирано од: viksa10
Датум на внесување: 17.Јуни.2012 во 17:24
Еј дечки и јас имам еден проблем...Додека мастурбирав забележав на главата на пенисот 2-3 црвени точки.Но во последно ептен мастурбирам инаку имам 15 години.Шо можи да биди?


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 17.Јуни.2012 во 20:14
За среќа "проблемот" ти е во горната глава, а не во долната. да

Тоа е резултат од приливот на крв во крвните садовии. После свршувањето (ејакулација), тие исчезнуваат.

Don't worry, be happy !


-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: zivotiste
Датум на внесување: 20.Ноември.2012 во 22:51
:D


Постирано од: pajser
Датум на внесување: 20.Ноември.2012 во 22:55
,,,,,mast/crema ,,,<>,nistatin ili canesten,<>,,,,,,dve nedeli ,,,,,,aman be ,,,kaj go pikashe,,,,,плачењесмеење

-------------
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 20.Ноември.2012 во 23:46
И  SUMAMED  апчиња, обавезно....и пази нареден пат....

-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: gonzo
Датум на внесување: 21.Ноември.2012 во 23:55
Море сечи одма, му нема спас...ѓавол

-------------
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.


Постирано од: Alekxandar
Датум на внесување: 22.Ноември.2012 во 13:25
Имаш 16 години и црвени точки.
Ич гајле да си немаш, земи фломастер обои ги во зелено за релаксација по мастурбација.


Постирано од: toseiliev
Датум на внесување: 06.Март.2013 во 23:58
Сакам да прашам имам 15год. и целосно не ми излегува пенисот и додека менструбирам не ми излегува целосно главичката кога бев помал ми ја сечеле кожичката дали може да се повтори сега истото или тоа е нормално па со тек на време ке се се отвори целосно главичката :D :|


Постирано од: decko901
Датум на внесување: 05.Ноември.2013 во 13:08
imam tri mnogu mali izrastoci kako bemki sto se ne na penisot tuka na samiot pocetok? gi nemav do pred nekoe vreme i sea kako uste edna da raste??? kaj da se obratam ili nekoj lek? citav nesto kandida kandijaza da


Постирано од: decko901
Датум на внесување: 05.Ноември.2013 во 13:09
imam tri mnogu mali izrastoci kako bemki sto se ne na penisot tuka na samiot pocetok? gi nemav do pred nekoe vreme i sea kako uste edna da raste??? kaj da se obratam ili nekoj lek? citav nesto kandida kandijaza dali ima vrska nesto so ovie bolesti?


Постирано од: nikolceo
Датум на внесување: 05.Ноември.2013 во 13:52
da ne se kondilomi be tie
si go pikal kaj nekoja somnitelna

-------------
Nikolce


Постирано од: decko901
Датум на внесување: 05.Ноември.2013 во 15:38
neam poima so se zatoa prasam


Постирано од: decko901
Датум на внесување: 05.Ноември.2013 во 15:41
ali takvi se da....sea na google vidob ??? nekoj sovet?


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 05.Ноември.2013 во 23:10
Најдобар совет - оди на лекар.

Не се срами, тие видела безброј такви.


-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: decko901
Датум на внесување: 06.Ноември.2013 во 00:08
kakov doktor potocno??? prvo kaj maticen da idam da trazam uput ili? malku e loso poso mi e matcna ne maticen :D


Постирано од: decko901
Датум на внесување: 06.Ноември.2013 во 15:10
?


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 06.Ноември.2013 во 15:23
Originally posted by decko901 decko901 напиша:

kakov doktor potocno??? prvo kaj maticen da idam da trazam uput ili? malku e loso poso mi e matcna ne maticen :D



Што има врска тоа дали матичниот лекар е машко или женско ???










-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: decko901
Датум на внесување: 06.Ноември.2013 во 15:24
haha sram malku :) znaci prvo na maticen pa ke mi kaze so kako....ja mislev urolog nesto...


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 06.Ноември.2013 во 16:17
А зарем сите уролози се машки ??? голема насмевка

Од што ти е срам ? Од тоа што е сосем природно и што има половина од човештвото ? Од тоа што имат и лекарите и што виделе милион пати до сега ?

Никогаш не се срами од оноа што ти го дала природата, срами се од оние нехумани нешта што ги создава човечкиот ум.






-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: dejanpp
Датум на внесување: 06.Ноември.2013 во 16:50
Јас кога имав инфекција на матичната и реков само имам инфекција на полов орган.ми напиша упат и после болницата си има своја психологија на работа.ќе ти забранат да уринираш 12 часа пред преглед и др.


Постирано од: decko901
Датум на внесување: 06.Ноември.2013 во 17:01
kakov pregled? krv ti zemaat?


Постирано од: dejanpp
Датум на внесување: 06.Ноември.2013 во 17:12
За инфекција брис со нешто како чепкалка за уво.
А ако имаш гноење трипер каналот од пенисот се прочистува со сонда


Постирано од: dejanpp
Датум на внесување: 06.Ноември.2013 во 17:14
Кој проблем го имаш само лупење на кожа или и истекува гној


Постирано од: decko901
Датум на внесување: 06.Ноември.2013 во 17:20
nemam takov problem imam samo nekoi tri mali kako bemki se ama mnogu mali


Постирано од: dejanpp
Датум на внесување: 06.Ноември.2013 во 17:30
Ако е инфекција помага бакар сребро и злато да носиш на боксериците и можеш да испиеш две пакувања ампицилин.а ако е канцер се пијат биоактивни додатоци за канцер германиум132


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 06.Ноември.2013 во 17:34
Не го плаши детево со канцери без да се знае што има навистина ... уплав ќе добие. тага

Можеби не е ништо сериозно. среќа

Нека појде на лекар наместо да си губи драгоцено време со разглабање претпоставки по форуми. да


-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: decko901
Датум на внесување: 06.Ноември.2013 во 18:12
auu kakov kancer bre :D nekoj imase kazano kondilomi sto se tie?


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 06.Ноември.2013 во 18:14
Абе дете, до сега ќе се излечеше.
Знаеш колку алати виделе тие докторките? Почнувајќи од тој на маж им по дома, на син им и на уште илјадници пациенти во нивната кариера.
Ту па и ти, си се потресол за еден поглед што ќе мавне.

И моли се да не се кондиломи оти си наебал народски речено. Некои од нашиве доктори се многу вешти па место со медикаменти одма ќе те пратат хируршки да се решиш од нив. 
Ова го знам скоро речи од прва рака, така да пази кај кој доктор/докторка ќе паднеш во раце.


Постирано од: decko901
Датум на внесување: 06.Ноември.2013 во 18:16
a ako se...se lecat nekako so lekarstva ili direktno noz :D


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 06.Ноември.2013 во 18:16
Originally posted by decko901 decko901 напиша:

auu kakov kancer bre :D nekoj imase kazano kondilomi sto se tie?

Инаку, повели и http://lmgtfy.com/?q=%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D0%BC%D0%B8" rel="nofollow - види што се
http://www.rak.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=964:lekuvanje-genitalni-bradavici&catid=395:preporaki-tretmani&Itemid=590" rel="nofollow - ТУКА имаш убаво објаснето.


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 06.Ноември.2013 во 18:18
Originally posted by decko901 decko901 напиша:

a ako se...se lecat nekako so lekarstva ili direktno noz :D

Се лечат со медикаменти. Не е толку страшно тоа, колку што се непрофесионални и нестрпливи докторите наши.
Еден начин е криотерапијата, што ми се чини дека почнаа многу да ја форсираат кај нас. И требало и не требало. А многу често не треба!


Инаку, во било кој случај не се плаши. НЕ БОЛИ!намигнување


Постирано од: dejanpp
Датум на внесување: 06.Ноември.2013 во 18:20
Бемки се појавуваат и по целото тело и не се отстрануваат хирушки него со нив се живее


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 06.Ноември.2013 во 18:23
Originally posted by dejanpp dejanpp напиша:

Бемки се појавуваат и по целото тело и не се отстрануваат хирушки него со нив се живее

Не сум 100% сигурна, но мислам дека бемки и брадавици се различни!


Постирано од: BIBI_G_3
Датум на внесување: 06.Ноември.2013 во 18:29
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Originally posted by dejanpp dejanpp напиша:

Бемки се појавуваат и по целото тело и не се отстрануваат хирушки него со нив се живее

Не сум 100% сигурна, но мислам дека бемки и брадавици се различни!


различно е...100% сигурна


-------------
НЕПОПРАВЛИВ ОПТИМИСТ


Постирано од: dejanpp
Датум на внесување: 06.Ноември.2013 во 18:33
Бемката кога ќе се прошири на поголема површина се отстранува хирушки.


Постирано од: BIBI_G_3
Датум на внесување: 06.Ноември.2013 во 18:34
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Originally posted by decko901 decko901 напиша:

a ako se...se lecat nekako so lekarstva ili direktno noz :D

Се лечат со медикаменти. Не е толку страшно тоа, колку што се непрофесионални и нестрпливи докторите наши.
Еден начин е криотерапијата, што ми се чини дека почнаа многу да ја форсираат кај нас. И требало и не требало. А многу често не треба!


Инаку, во било кој случај не се плаши. НЕ БОЛИ!намигнување


изненадување  во секое стадо има по некоја залутана црна овца,така во здравството , така секаде,во секоја професија... можеби мал процент се такви,не велам не,но барем 90 % се одговорни , стручни и на место доктори... како и да е, наместо да губиш време по форуми,појди си прво на матичниот доктор,кажи си што ти е маката па од таму ќе знаат каде точно да те упатат... сепак,Google не знае баш секогаш се"




-------------
НЕПОПРАВЛИВ ОПТИМИСТ


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 06.Ноември.2013 во 18:46
Originally posted by BIBI_G_3 BIBI_G_3 напиша:


изненадување  во секое стадо има по некоја залутана црна овца,така во здравството , така секаде,во секоја професија... можеби мал процент се такви,не велам не,но барем 90 % се одговорни , стручни и на место доктори... како и да е, наместо да губиш време по форуми,појди си прво на матичниот доктор,кажи си што ти е маката па од таму ќе знаат каде точно да те упатат... сепак,Google не знае баш секогаш се"


Миличкаголемо гушкање
За жал едно добри 30% се такви, во мојата фамилија имам неколку случаи во кои се покажа дека само сакаат под нож да те фрлат. 
На пример, за екстремно мало камче во бубрег што може да се среди нехируршки, препорака беше во рок од 7 дена операција да се закаже. Ама среќа се заврши без нож.
Друга препотентна докторка на клиника му закажа операција на татко ми демек уште за наредниот ден (што тој ја одби), за во Филип Втори по два дена да кажат дека операција смее да се изведе само во краен случај ама овој не е таков.

И да не набројувам затоа што не е тема на муабет тука.
Ете дечково доби совети и ако најде слика на интернет со состојба слична на неговата ќе му кажеме што да прави и што му е, но тоа НИКАКО не исклучува посета на доктор!


Постирано од: Kastro
Датум на внесување: 10.Ноември.2013 во 13:20
Da , vo nasive stada ima poveke zalutani ovcichki ..ama ete po nekoj notar ke se najde da gi zabelezi na sam pocetok ....голема насмевка...

-------------
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)


Постирано од: ИКО123
Датум на внесување: 12.Ноември.2013 во 09:52
Pocituvani, pred 2-3 dena pri mastrubiranje nemozam da ejakuliram(nemozam da ja isfrlam spermata nadvor neznam dali se vraka nazad) a poradi toa sto me faka panika nemozam ni da postignam maksimalna erekcija. Seto toa pocna edna vecer mastrubirav mn vreme dodeka da ja isfrlam spermata i od togas da pati po red ne isfrlam sperma. da ne doslo do nekoe preopteretuvanje, ili se doaga od gornata glava, neznam dali e nesto seriozno ve molam za sovet


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 20.Октомври.2014 во 17:09

pelarosa, ќе може некако да го објасниш проблемот, без сликиве?


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: pelarosa
Датум на внесување: 20.Октомври.2014 во 17:14
Pa rastat mali mozolcinja okolu penisot ponekogas gi snemuva ne me cesaat ne me bolat ne gi osekjam koga ke masturbiram poveke pati se javuvaat sum cital deka se javuvale koga penisot e vlazen.. Isto i od zadnata strana imam 3 beli mozolki kako da se vgradeni vo kozata i se mali


Постирано од: Devran
Датум на внесување: 06.Јануари.2015 во 11:12
Zdravo imam problem so penisot koga imam odnos ili drkanje pred da mi dojde spermata me zaboluva malce glavata a koga ke mi pocne da tece me boli mnogu moze li nekoj da mi pomogne..


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 06.Јануари.2015 во 12:31
Infekcija nekoja..vo kanalot
Chaj od baba Rada pobaraj ili pravec na doktor.
Mnogu znaeme nie shto ti e, bez da vidime..

-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: Devran
Датум на внесување: 06.Јануари.2015 во 16:48
Sakam da kazam oti me boli glavata ama ne na penisot koga mi ide spermata me boli okoto mislam mozokot kemi isprsni I za 2 3min mi pominuva..


Постирано од: Devran
Датум на внесување: 06.Јануари.2015 во 19:36
Zdravo jas sum drugar na devran imam I jas problem so penisot na jajcata mi izleva topce kako sa imam 3jajca mise due a nekogas go snemuva sto moze da e toa mozeli nekoj da mi objasni ...


Постирано од: marko7752
Датум на внесување: 28.Јануари.2015 во 15:36
znachi imam eden mal problem.. se e vo red so mojot penis i za vreme na odnosi i za vreme na isfrlanje na urinata, no imam zabelezano deka negovoto "glavce" nikako ne ispagja nadvor od kozinkata (nitu za vreme na erekcija neli kako sto e normalno).. i zatoa sega razmisluvam dali da se posovetuvam so doktor sto e rabotava ili da go ostavam taka???


Постирано од: konan
Датум на внесување: 28.Јануари.2015 во 15:52
Читајќи шо ќе пишат новите членови случајно влегов во медицина, многу НЕСЕРИОЗНО од луѓе кои се неупатени во медицина, дали за камен во колено, дали за трол:
Првиот вистина има проблем, често се случува посебно кај помладите да при ејакулација имат силна главобока која минува брзо, цел проблем ке мине со тек на време или кога ќе имаш повеќе и поредовен секс.
Вториот, како трето јајце, УШТЕ ПО НЕСЕРИОЗНО од вас
Епидедирмит, воспаление на канали, вероватно кога ти е баш најлошо го осеќаш како еднит тестис да ти е скршен па се два, секако појавата е доста комплицирана и честа, вероватно и имаш малку потемнета сперма, најважно, Бактерија, најчесто туберколозната,  се лечи лесно или неколку инекции, или тубоцин (рифамипицин)
 Жал ми е што прочитав толку несериозни одговори посебно од луѓе кои би требало  ако не знаат барем да кажат : Дечко посети лекар
Не слушајте совети од тие  шо немат  МУДА(знае  на кој се однесува)газење од смеење


-------------
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata


Постирано од: Aleksandar0256
Датум на внесување: 28.Април.2015 во 21:15
здраво јас сум 16 години и пенисот во ерекција ми е 11cm а во опуштена состојба 7cm дали ке ми порасне или ке биде мал?


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 29.Април.2015 во 19:15
Те видов вклучен на форумов  http://forum.idividi.com.mk/member_profile.asp?PF=29613" rel="nofollow - Aleksandar0256  па се подсетив на прашањето.

Да не бидам груб инаку, да не ме разбереш погрешно.

Машко се развива и максимален раст достигнува до некаде 25 година од живот и толку.
Сега дали пенисот расте и тој до 25 година појма немам, од причина што сум немал такви размислувања во однос на должинава што ја имам кога ме дрецкаше од земја пубертет на 14 години, па ни потоа до кај 16 години некаде.

Искрено не сакам да ти зборам во однос на тоа дали се малку или многу тие твои 11 cm во ерекција, некои жени може ќе се најдат задоволни, некои не, ама најмногу ќе зависи од тебе, од целиот пакет шо се вика.

Мој совет ти е, немој да добиваш комплекс од тоа, оти може да ти се случи страшен кикс при првиот секс, ако си го нема до сега.

Скокотливо прашање е ова.




-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: Aleksandar0256
Датум на внесување: 01.Мај.2015 во 12:03
ok ti blagodaram :)


Постирано од: No1.
Датум на внесување: 06.Мај.2015 во 15:29
Zdravo. Da si potprasam jas nesto pred da si go prosetam po bolnicine... moze i nema da ima potreba. Kje ve zamolam koj se razbira da mi dade odgovor seriozen da ne se rebrame.. Imam problem so cesanje Na penis. Nema crvenilo. Cesanjeto e lokalizirano vo korenot na penisot t.e od dolnata strana kaj testisite. Dali e zilata ili kanalot ne znam no znam deka istata reflektira do glavata na poloviot organ. Pri vozenje na velosiped isto taka cuvstvuvam cesanje... pri uriniranje nekogas cuvstvuvam peckanje. Moze e smesno ama da dodadam na prasanjevo uste edno objasnuvanje. Koga kje ja zadrzam kozichkata i urinata kje se zadrzi vo nea isto taka imam cesanje do bolka no znaete ina kiga kje se cesas ubavo ti e... da napomenam imam redoven sex. Bez zastita so ista partnerka. Kaj nea nema nikakovi simptomi. Da ne preteram ama ne e redoven preredoven. Moze i preteruvam so aktivnosti... vo erekcija ne osekjam nikakva maka ni cesanje... ne e falenje imam problem pa da si kazam ZNACI SERIOZEN SUM nemojte zafrkancii kje ve zamolam koj se razbira da mi kaze sto kako. Blagodaram


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 06.Мај.2015 во 15:32
Тука никој не разбира и не е лекар.

Одма трк на уролог


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: karamba sk
Датум на внесување: 19.Јули.2015 во 00:50
Imam problem so penisot ponekogas mi se poavuva crvenilo na glavata i ima belo zolt sekret koj mirisa odvratno .Dali se raboti za kandina ?i nacin na prevencija i lekuvanje


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 19.Јули.2015 во 01:57
За начин на превенција сега е доцна, а за лекување правец - лекар.

-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: Mazak
Датум на внесување: 19.Јули.2015 во 15:57
Ponekogash mi se sluchiva ejakulacija vo son i sabajle koga ke stanam boksericite zalepeni.

Dali i na vas vi se imaat slucheno tie "Nokturnalni emisii" na sperma i kako mozhe da se sprechi toa?

-------------
“Be content with what you have. You have enough to live a happy life.”


Постирано од: Ace44
Датум на внесување: 12.Април.2017 во 19:21
Здраво!Јас имам 15 години,имам некои кафено темни 2 поголеми крукчиња,една на главичката една под главичката.Не ме чеша,не ме боли само така стои.Што да правам,како да ги отстранам,некоја болест,алергија што е?



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk