IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Вицови за политичари
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вицови за политичари

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 14>
Автор
Порака
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2009 во 18:05
Оди бучко на бербер.
Додека го шиша берберот му вика:
Б-Абе страв ти е од Груевски?
В.Б-Не бе шо збориш ти каков страв
По некоја минута
Б-Абе страв ти е од Груевски?
В.Б-Не бе шо збориш глупости?
Пак по некоја минута
Б-Буле страв ли ти е од Груевски?
В.Б-Ама ти кажав не и што трипати исто ме прашуваш?
Б- Абе кога го спомнувам Груевски ти се дига косата и така можам полесно да те шишам.

Е ова е оргиналот ама ајде нема врска...ти си го кажуваш во таа верзијанамигнување
Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2009 во 18:08
Отишол Бранко Црвенковски во некој луксузен хотел во Србија, но имал проблеми со собата. Се јавил на рецепција и рекол:
Ја сам Бранко Црвенковски и ИМАМ ПРОБЛЕМИ СА СОБОМ!!


Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2009 во 18:16
Најсмешен виц - СДСМ ЌЕ ПОБЕДИ НА ИЗБОРИТЕсмеење
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2009 во 18:17
Се вози Грујо со воз и возот наеднаш застанува и овој оди кај машиновозачот
Зошто застанавме, прашува Грујо.
Па немаме повеке пруга, одговорил машиновозачот.
Бзо, бзо, тесите возот ко да се движиме !!!


Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2009 во 16:02
Кој е условот да бидеш член на сдсм?
-Да знаеш да лажеш и да крадеш


Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2009 во 16:14
Кој е условот да бидеш член на раководство на вмро дпмне ?
- Да знаеш да лажеш и да крадеш !
 
п.с. ова е оригиналот ама  ТИ си го кажуваш тебе како шо ти одговара
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2009 во 16:23
Originally posted by ВАЖНА ВАЖНА напиша:

Ејјјјј....не е тоа оригиналот! Ти си го кажуваш ова како тебе ти одговара! И не ме провоцирај за да ми ја избришат темава!

----------------------------------------------------------------------------------------

Се возеле во авион бУЧКо,бранко и фрчко во авион. Авионот се срушил и кој се спасил?
- НАРОДОТ!
 
 
Не ги кажуваш вицовите како шо треба....Груевски и Јанкуловска исто биле во авионот .
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2009 во 16:24
"Кој е условот да бидеш член на раководство на вмро дпмне ?
- Да знаеш да лажеш и да крадеш !"

.смеење...ova e dobro...stvarno...ama , sepak ...bi kazal ...deka politicharive...ovdeshni...ne se za vo vo vicevi ..tuku za na,..drvo !!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2009 во 16:42
зенмастер јас овој виц вака го прочитав а ти ако си прочитал поинаку напишинамигнување
брза а да пишеше некој виц?

-------------------------------------------------------------------------------------

сдсм на средба со гласачите.
Држат говор и некој од последен ред вика
-Абе луѓето немаат леб да си купат!
И бранко
-Тоа не е точно има толку многу супермаркети

Еден селанец фатил риба во реката и ја однел на жена му да ја зготви.
- Ете ти една риба да ја испржиш!
- Немаме зејтин.
- Тогаш со свинска мас.
- И мас немаме, на „пишанка” одамна не ни даваат во продавницата.
- Добре де, ајде свари ја!
- И вода немаме, претпладне ни ја исклучија оти не сме ја платиле од лани.
Селанецот се изнервирал, отишол до реката и ја фрлил рибата во водата. А рибата изпливала на површината и почнала да вика:
- Да живее сдсм да живее сдсм!
(од времето кога сдсм беа на власт-ама никогаш тоа веќе нема да се случи!)


Изменето од ВАЖНА - 06.Ноември.2009 во 16:43
Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2009 во 16:48
- Зошто Б.Ц. во СДСМ го викаат татко на народот?
- Затоа што ни ја еба мајката на сите!

Шекеринска оди на Машински факултет и гледа студент како пасе трева во градски парк. Запрепастено му вика:
- Еј! Што ја пасеш трева? Така ли прават во Европа?
- Ама г-це јас сум студент, стипендијата е мала, родителите ми се социјално слаби, треба ли да се нахранам...
- На ти 10 денари, да си купиш ѓеврек, доста пасеше!
Студентот ги зел парите и си помислил: "Хммм, со едно ѓеврече цел ден? Ја да продолжам да си пасам."
Еве ти го и проф. д-р. Јани Макрадули:
- Што пасеш бе?
- Ами студент сум, немам пари...
- Абе твојата генерација во Европа по цел ден е на интернет, ти трева пасиш! На ти 10 денара, да си купиш ѓеверк и гитла од тука!
Студентот ги зема парите и тргнува на кај Филозофскиот и Правниот факултет и, си мисли: "Со 20 денари можам да си купам и ѓеврек и јогурт, ама не можам да се најадам. Ја да си попасам...” Студентот продолжува да си пасе. По некое време минува проф. др. Илинка Митрева:
- Кој си бе ти? Што пасеш тука?
- Ами, студент сум, стипендијата ми е мала, родителите ми се стечајци...
- На ти 10 денари да си купиш ѓеврек и во библиотека книги да читаш, со пасење трева ли ке одеме во Европа?!
Студентот ги зема парите и си мисли: „Хмм, може да си купам и бурек, ама ако си попасам уште малку ем денеска ќе се прехранам, ем утре нема да пасам.” И си продолжил да си пасе.
Ете ти го бранко
- Еј што правиш ти тука?
- Ами, јас сум студент, стипендијата ми е мала, родителите ми се сиромашни...
- Одиш ли на митинзите на СДСМ?
- Одам, одам!
- А, викаш ли - уа Груевски?
- Викам, скокам-рипам!
- А, викаш ли многу сме јаки!
- Викам, најјако.
- Аха! - рекол бранко и се бркнал во внатрешниот џеб од сакото, извадил едно ливче, напишал нешто на него и му го подал го на студентот.
Студентот го зел ливчето и почнал да чита:
„На овој студент му се дозволува да пасе во сите градски паркови, школски дворови, булевари и градинки. Со почит,б.црвенкоски”.
Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2009 во 16:54


Бил бране на официјална посета во уса во белата куќа и после си доаѓа дома и наредува да му се купи златна шолја како што имал Буш.И после му се јавува на Буш да го слушне но се јавила жена му на Буш и му вика:
-Срцеееее се јавува оној што ти се измоча цо саксофонот.
(стар стар ама добар)

Џорџ Буш дошол на посета во Македонија и како што е редот Бранко го однел на прошетка низ Скопје, се шетале, муабетеле и само гледаат човек како моча на улица, Буш извадил пиштол и го убил човекот. Бранко изнервиран го прашал зошто го убил човекот. Буш ладнокрвно му одговорил:
- Епа кај нас во Америка, кога ќе видиме некој човек како моча на улица го убиваме...
После некое време, Бранко ја посетил Америка... Се шетале по улица и гледаат некој човек како моча... Бранко го извадил пиштолот и го убил човекот за да му врати на Буш.
Следниот ден во весник:
"Убиен Македонскиот амбасадор во Америка."
(исто и овој стар ама добар уште од времето кога бранко беше претседател-и никогаш повеќе!)
Изменето од ВАЖНА - 06.Ноември.2009 во 16:55
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2009 во 17:42
Отишле Љубчо Георгиевски  и Бранко Црвенковски  со жените кај Буш на прием.За време на вечерата на Бранко му се допаднала некоја чинија и си  ја ставил под мишка.Видела жена му на Љубчо и го збрцала Љубчета со лакотот:

"Виде ли бе,Бранко здипли чинија,земи и ти укради една!"

.Станува Љубчо и гласно и свечено им се обраќа на присутните :

"Ние Македонците сме ,нели,познати магионичари!Eве јас ќе ставам чинија под мишка,а мојот пријател Бранко ќе ја извади истата чинија од под неговата мишка."
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2009 во 17:42
Во еден дуел гостуваат Ахмети и Тадиќ. Ама доаѓа до мнооогу жестока расправија и Ахмети му вика:
- Јебем ти оца у пичку.
Тадиќ:
- Ваљда мислиш на матер.
Ахмети:
- И њега.
Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2009 во 17:45
Седат у канцеларија бранко и бучко и разговараат
бранко-еј глеј го пензионерон пие вода
бучко-е добро бе шо ако пие
бранко-сигурно јадел нешто мамата негова

Изменето од ВАЖНА - 06.Ноември.2009 во 18:02
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.