IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Вицови за политичари
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вицови за политичари

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 14>
Автор
Порака
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Вицови за политичари
    Испратена: 05.Ноември.2009 во 17:03
1. Последна изјава на црвенкоски - Државата ни е на раб од провалија ако се вратиме ние на власт ќе направиме чекор напред. газење%20од%20смеење
(ова не е виц ова е вистина)голема%20насмевка


2. Мамо мамо види ајкула во Вардар!
- Не бе каква ајкула тоа бучко плива грбногазење%20од%20смеење

3. Како чука срцето на човекот?
-тик так тик так...
А на бранко?
- туп глуп туп глуп...газење%20од%20смеење

4. Си вози еден возач и гледа пред него колона возила на семафор а семафорот свети зелено. И си вика сеа шо е работава? Го прашува тој пред него:
-Абе што е работава?
-Абе има таму на почетокот на колоната еден киднапер го киднапирал бранко и бара 100000 евра а ако не му дадеме вика дека ќе го полие со бензин и ќе го запали.
-И колку дава народов?
-Па околу четири-пет литригазење%20од%20смеење

5. сдсм ќе го премести 15 септември на 1 април за да немора да ги исполни ветувањата.газење%20од%20смеење

6. Кој е денот на сдсм?
-ПРВИ АПРИЛ!газење%20од%20смеење

7. На следната седница на сдсм ќе го избришат "Не кради" од 10 заповедигазење%20од%20смеење

8. Бранко држи говор. Се слушаат два истрели. Телохранителите скокаат врз него и по 2 мин го фаќаат атентаторот и му викаат:
-Добро бе како не го погоди ем си добар стрелец ем со таква пушка?
-Абе како да го погодам кога сите околу мене ме тапкаа по рамо и ми викаа-ПОГОДИ ГО МАМЕ МУ ЕБАМ!газење%20од%20смеење

Ајде доста е од мене сега вие сте на реднамигнување


Изменето од ВАЖНА - 05.Ноември.2009 во 17:07
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2009 во 17:16
Отишол Никола Г. во ресторан и келнерот го пршал шо ќе пие ..
Никола му рекол ‘ Ти седни ‘
‘Ама господине не можам ќе ме види шефот ‘
И овој пак ‘ Абе ти седни ‘
И келнеров си вика поарно да седнам може ќе се навреди ако одбијам
И седнал....
Му дошол тој од обезбедувањето и му рекол на келнерот ‘ Шо правиш бе ти ???‘
И келнеров му вика ‘ Па ми рече да седнам ‘
И дечкото му вика ‘ АБЕ ТРИ СРЕДНИ (кафиња се мисли) ТИ РЕЧЕ ‘
 
 
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2009 во 17:25


На вести-Атентат на Глигоров
Фрчко-Уууу јеботе зар дојде 8 саат?!

Му вели Бранко на Батлер:
- Имам една добра вест и една лоша.
- Која е добрата, - прашал Батлер.
- Ја оставив дрогата.
- А која е лошата?
- Заборавив каде сум ја оставил, одговорил Бранко

Како ќе познаеш некого од СДСМ дека лаже?
– Штом мрда со устата и се слуша глас, тогаш 100% лаже

Клетва (како не колне некој странец што не нè сака?)
-Да даде господ СДСМ да ви биде на валст!

Паѓа СДСМ од власт и ....
Не го памтам вицот, ама добро почнува

Кој е новиот прекар на Бранко?
-Киви
А зошто?
-Затоа што од надвор е влакнест, а внатре зелен

Како настанал пеколот?
-Во рајот основале СДСМ

Изменето од Andjelina - 05.Ноември.2009 во 17:34
Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2009 во 17:27
Стојат две „кралици на ноќта“ позади МТВ. Гладни се, ладно им е, нема „работа“. Едната и вели на другата:
– Што мислиш, да се зачлениме во СДСМ?
– Немој сестро, непријатно ми е и ова што го работам.

Учителката ги прашува децата како си поминале за викенд.
Саше: Одлично! Ми се „окучи“ Шарка, имаме 5 кучиња и сите се за СДСМ.....
По неколку дена учитеклата го правува Саше како му се кученцата.
Саше: Супер се. Си играм со нив. 3 се за ВМРО-ДПМНЕ, а 2 за СДСМ
Учителката: Е како така, кога пред неколку дена сите 5 ти беа за СДСМ
Саше: Па, учителке ови трите, што се за ВМРО ДПМНЕ, ПРОГЛЕДАА!

Некоја жене се мажела по 4-ти пат и му тврдела на мажот дека е невина. Тој ја прашал како е можно тоа?
Таа му одговорила:
- Па, првиот ми беше Турчин. Ќе му замешам малку и готов е, ќе сврши. Вториот ми беше Франузин и само на лижење мислеше. Третиот, ееее што ми се погоди еден СДСМ-овец... Само викаше на 15-ти септември, на 15-ти септември, на 15-ти септември....САМО СЕ ФАЛЕШЕ И ВЕТУВАШЕ, А НИШТО НЕ РАБОТЕШЕ!

Изменето од ВАЖНА - 05.Ноември.2009 во 17:35
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2009 во 17:27
Originally posted by ВАЖНА ВАЖНА напиша:

И што е тука смешно? До кога ќе се фаќате за говорната маана?se sl*gam
govorna maana Ne e smesna големо%20гушкање


Изменето од anakin - 05.Ноември.2009 во 17:36
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2009 во 17:29
Излегла Шеќерка на избори и облекла преголеми кондури. Кога ја виделе од изборната комисија ја прашале : Радо, кој број кондури носиш?”

Рада: 38!

И.К.:Па зошто си облекла 48, кога ти се големи?

Рада: Па, Бучко ни кажа да излеземе во што е можно поголем број!
(стар ама добар)

Учителката: Утре сите да донесете по 5 денари за гладните во Берово

Сите донеле, освен Перо.

Учителката: Перо, зошто не донесе 5 денари?

Перо: Па, учителке, тато вели дека во Берово нема гладни!

Учителката не сакала да се расправа, но има кажала на учениците утре да донесат по 5 денари за невработените во Берово.

Повторно сите донеле, освен Перо.

Учителката: Перо, зошто не донесе 5 денари?

Перо: Па, учителке, тато вели дека во Берово нема невработени.

Учителката не сакала да се расправа, но има кажала на учениците утре да донесат по 5 денари за новиот штаб на СДСМ во Берово.

Сите донеле по 5 денари, а Перо донел 100.

Учителката: Зошто Перо си донел 100 денари?

Перо: Па, учителке, тато вели штом и таму ќе има СДСМ, ќе има и гладни невработени...

Есен 2006. Влада на РМ. Ѕвони телефонот во кабинетот на Премиерот.

- Извинете, дали е тоа Премиерот Владо Бучковски?
- Не господине, Бучковски веќе не е Премиер!
Се спушта слушалката. Телефонот повторно ѕвони.

- Дали е тоа Премиерот Бучковски?

- Не господине, знаете.... Бучковски повеќе не е Премиер!
Повторно се спушта слушалката и по 1 минута повторно ѕвони телефонот.

Дали е тоа Премиерот Бучковски?
Но господине, веќе ви кажав, Бучковски повеќе не е Премиер!
Знам, но убаво ми е кога тоа го слушам!!!


Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2009 во 17:34
Лидерот на Вмро ДПМНЕ во Охрид на митинг рече:

- Доб`о вече` Ох`иѓани... Доб`о вече` Македонијо. Ох`ид е наш најубав Г`ад. Ох`ид Г`адот над Г`адовите!
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2009 во 17:35
Зошто Никола Груевски се развел од првата жена?
- Кога отишле на гости кај бабата, она требела ориз и Никола рекол: Дај да тебам и јас.
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2009 во 17:37
Повторно со говорната маана! Имаш некој друг виц да кажеш немаш нели? А не е убаво да се смееш на говорна маана!

-------------------------------------------------------------------------------------------

Дали постојат вицови за сдсм-овците?
- НЕ СИТЕ СЕ ВИСТИНА!!!
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2009 во 17:37

Секретарката му кажува на Никола Груевски:
- Тука е еден новинар, сака изјава.
- Ма нека одат у бестрага тие чкрабала, стално ме прават лажов.
- Па, што да му кажам?
- Кажи му дека не сум тука

[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2009 во 17:44
ВАЖНА насловот на ТВОЈАТА тема гласи
Вицови за политичари
значи сакаш да се пишуваат вицови за сите политичари или само за СДСМ?
ај изјасни се па да ставам катанецотнамигнување
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2009 во 17:44
Ако Бранко и Бучко во исто време скокнат од 20 катница, кој прв ќе падне долу?
- А важно ли е кој прв ќе падне???

-Ало, штаб на СДСМ?
- Да.
- Сакам да станам ваш член? Кои услови треба да ги исполнам?
- Ти луд ли? Вакви ли прашања се поставуваат по телефон?
- Да, луд сум. Некои други услови?

Го прашале циго дали е сдсм-овец?
-Не бе јас сум ситен лопов
Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2009 во 17:45
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

ВАЖНА насловот на ТВОЈАТА тема гласи
Вицови за политичари
значи сакаш да се пишуваат вицови за сите политичари или само за СДСМ?
ај изјасни се па да ставам катанецотнамигнување


За сите политичари секаконамигнување
Ама не за говорна маана не е убаво да се смее човек на говорна маананамигнување
И зошто катанец?
А место да го зимаш катанецот пиши и ти некој вицнамигнувањеИзменето од ВАЖНА - 05.Ноември.2009 во 17:46
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2009 во 17:58
оди Грујо на беребер
додека го шиша берберот му повторува
-абе Бранко ќе се враќал
а овој
-абе батали тоа-ај шишај
берберот пак
-абе Бранко ќе се враќал
-ај доста де
берберов уште неколку пати го пофторува истото
Грујо вика
-абе шо насекое ти Бранко ќе се враќа Бранко ќе се враќа,нели си од ВМРО?
а берберот
-абе не ми е гајле за Бранко,ама кога ќе ти го спомнам косата ти се ежи па поубаво ми е за шишањеголема%20насмевка


ете,без зезање на говорната мана на Глујо...ок?
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.