IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - Вежбате ли дома?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вежбате ли дома?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 18>
Автор
Порака
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Вежбате ли дома?
    Испратена: 09.Ноември.2005 во 20:21
Јас имам тегчиња од 2кг.Не се многу тешки ,но ми помагаат солидно да си го завршам разгибавањето доколку за тоа имам време!
Додека мојата комшивка има касета со аеробик и вежба со помош на неа!
До каде сте Вие со тоа!?
Кон врв
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2005 во 11:13
Никој не вежба дома!?Па иако не вежба слободно нека каже овде зарем нема коментари на темава!?
Кон врв
batt's Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај batt's Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2005 во 11:46
eve jas ke pishnam:)

vezbam doma zatoa sto rabotam vo smeni, pa teretanite obicno ne rabotat vo vreminjata koi mene mi odgovaraat. a inaku mnogu bi sakal da odam vo teretana.

eve sto imam od oprema:

- bench klupa (sam ja napraviv - strucno )
- shipki: dve kratki, edna prava i edna EZ
- ednoracni tegovi:
2kom - po 8kg
2kom - po 15kg
- ploci:
4kom - po 0.5kg
4kom - po 1.25kg
8kom - po 2.5kg
4kom - po 5.0kg
4kom - po 10.0kg

a mnogu e motivirachki koga ona sto se vezba se zapisuva.
jas koristam softver za vnesuvanje na podatocite.
dobar e i me motivira koga vodam evidencija.

softverot moze da se simne od internet

http://www.workoutware.com

Изменето од batt's
Кон врв
motherf**ker Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај motherf**ker Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2005 во 11:57

u posledno vreme samo dzvekam mislam pijam  vezbanje negde posle bozik i komarot

Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2005 во 12:08
ц ц ц ц ц и тоа е вежба
Иначе секое сабајле правам по 4 Асана вежби Јога за размрдување и секоја вечер пред заспивање за нозе и за стомак
Кон врв
motherf**ker Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај motherf**ker Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2005 во 12:19

pijem, sedim , pusim i spricere rusim

hahahhhhhahhaha

Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2005 во 12:59
Сега стомачни вежбам и тоа до 25 бројам и наназад.:)Иначе вежбам на статичниот велосипед но само по 20 мин.
Другото во теретана, но сега овие два месеци ме нема ни тамо :(
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2005 во 10:37
4x50 повторувања за стомак со подигнати нозе, и 2x20 со свиткани колена!!! 4x15 склекови (кога има девојка под мене не бројам). Тоа е пред легнување!!! А од сабајле, четка за заби у рака, и 20 пати лево, 20 пати десно,10 пати нагоре, 10 пати надоле!!! Абе теретана си е закон!!! А летно време, точокот, и правац на Водно, да не се замарам по кеј со секакви будали!!!
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2005 во 21:25
pooppopo, aman kolku ste vredni, jas edno vreme pocnav da vezbam po 50 stomacni, i po tolku za noze sekoj den, ama taa farsa traese celi dve nedeli, tolku od mene od gospoda pojke
Точачиња.
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2005 во 10:55
sega momentalno ne odam u teretana 2 nedeli vezbam skokanje jaze ... teska vezba za kondicija , probajte ,dava neverojatna sila i energija :)))
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2005 во 13:28
jas ne vezbam.
Кон врв
Везо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јануари.2006
Локација: Bulgaria
Статус: Офлајн
Поени: 69
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Везо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2006 во 14:52

Аз три пъти на седмица давам аеро - упражнения и два пъти с малки тежести.

Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2006 во 20:57
Hmmmmm!!!! Iskreno malce vezbam doma!!! Povekje sakam teretana!!!! Iskreno da praime muabet, povekje seks i ne vi treba vezbanje!!! 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Клементина Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 305
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Клементина Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2006 во 23:11
JAS VEZBAM, I TOA VO POSLEDNO VREME STOMACNI EEEEEE
precious..
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.