Испечати | Затвори го прозорот

Вежбате ли дома?

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Здравје
Име на форумот: Вежбање
Опис на форумот: Фитнес, билдинг, џогинг, ролање, бицепси, трицепси...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2060
Датум на принтање: 23.Мај.2024 во 23:21
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Вежбате ли дома?
Постирано од: Barbika
Наслов: Вежбате ли дома?
Датум на внесување: 09.Ноември.2005 во 20:21
Јас имам тегчиња од 2кг.Не се многу тешки ,но ми помагаат солидно да си го завршам разгибавањето доколку за тоа имам време!
Додека мојата комшивка има касета со аеробик и вежба со помош на неа!
До каде сте Вие со тоа!?


-------------Коментари:
Постирано од: Barbika
Датум на внесување: 11.Ноември.2005 во 11:13
Никој не вежба дома!?Па иако не вежба слободно нека каже овде зарем нема коментари на темава!?


-------------


Постирано од: batt's
Датум на внесување: 22.Декември.2005 во 11:46
eve jas ke pishnam:)

vezbam doma zatoa sto rabotam vo smeni, pa teretanite obicno ne rabotat vo vreminjata koi mene mi odgovaraat. a inaku mnogu bi sakal da odam vo teretana.

eve sto imam od oprema:

- bench klupa (sam ja napraviv - strucno )
- shipki: dve kratki, edna prava i edna EZ
- ednoracni tegovi:
2kom - po 8kg
2kom - po 15kg
- ploci:
4kom - po 0.5kg
4kom - po 1.25kg
8kom - po 2.5kg
4kom - po 5.0kg
4kom - po 10.0kg

a mnogu e motivirachki koga ona sto se vezba se zapisuva.
jas koristam softver za vnesuvanje na podatocite.
dobar e i me motivira koga vodam evidencija.

softverot moze da se simne od internet

http://www.workoutware.com - http://www.workoutware.com

-------------


Постирано од: motherf**ker
Датум на внесување: 22.Декември.2005 во 11:57

u posledno vreme samo dzvekam mislam pijam  vezbanje negde posle bozik i komarotПостирано од: natalija
Датум на внесување: 22.Декември.2005 во 12:08
ц ц ц ц ц и тоа е вежба
Иначе секое сабајле правам по 4 Асана вежби Јога за размрдување и секоја вечер пред заспивање за нозе и за стомак

-------------


Постирано од: motherf**ker
Датум на внесување: 22.Декември.2005 во 12:19

pijem, sedim , pusim i spricere rusim

hahahhhhhahhahaПостирано од: maja
Датум на внесување: 22.Декември.2005 во 12:59
Сега стомачни вежбам и тоа до 25 бројам и наназад.:)Иначе вежбам на статичниот велосипед но само по 20 мин.
Другото во теретана, но сега овие два месеци ме нема ни тамо :(


-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 23.Декември.2005 во 10:37
4x50 повторувања за стомак со подигнати нозе, и 2x20 со свиткани колена!!! 4x15 склекови (кога има девојка под мене не бројам). Тоа е пред легнување!!! А од сабајле, четка за заби у рака, и 20 пати лево, 20 пати десно,10 пати нагоре, 10 пати надоле!!! Абе теретана си е закон!!! А летно време, точокот, и правац на Водно, да не се замарам по кеј со секакви будали!!!

-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: joki
Датум на внесување: 23.Декември.2005 во 21:25
pooppopo, aman kolku ste vredni, jas edno vreme pocnav da vezbam po 50 stomacni, i po tolku za noze sekoj den, ama taa farsa traese celi dve nedeli, tolku od mene od gospoda pojke

-------------
Точачиња.


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 24.Декември.2005 во 10:55
sega momentalno ne odam u teretana 2 nedeli vezbam skokanje jaze ... teska vezba za kondicija , probajte ,dava neverojatna sila i energija :)))

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 24.Декември.2005 во 13:28
jas ne vezbam.

-------------


Постирано од: Везо
Датум на внесување: 23.Јануари.2006 во 14:52

Аз три пъти на седмица давам аеро - упражнения и два пъти с малки тежести.Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 01.Февруари.2006 во 20:57
Hmmmmm!!!! Iskreno malce vezbam doma!!! Povekje sakam teretana!!!! Iskreno da praime muabet, povekje seks i ne vi treba vezbanje!!! 

-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: Клементина
Датум на внесување: 01.Февруари.2006 во 23:11
JAS VEZBAM, I TOA VO POSLEDNO VREME STOMACNI EEEEEE

-------------
precious..


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 02.Февруари.2006 во 02:01

Originally posted by Клементина Клементина напиша:

JAS VEZBAM, I TOA VO POSLEDNO VREME STOMACNI EEEEEE

 

За да имаш секси стомаче?!?!? Само пази стомачните ќе ти направат спојлерчиња од страните!!!  Мада и тоа е секси!!!-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 06.Февруари.2006 во 14:46
porano odev na fitness pa prestanav i sega pocnav pak:)))) i se cuvstvuvam mnogu ubao.....pravam vezbi za celoto telo....:))))))   

-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 06.Февруари.2006 во 17:51
E taka de!!!! Malce manekenski da mi licite tuka!!! Ajde site na STAV MIRNO!!!! Da ve razmrdam malku tamu!!! 

-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: Nelita
Датум на внесување: 07.Февруари.2006 во 10:08
Вежбам со дегчиња оние од 2 килца  не е некоја тежина,но како што сум слабичка таман ми се!


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 08.Февруари.2006 во 14:25
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:


За да имаш секси стомаче?!?!? Само пази стомачните ќе ти направат спојлерчиња од страните!!! Мада и тоа е секси!!!И како да се одстранат спојлерките што се потикнати од стомачните вежби?

-------------


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 09.Февруари.2006 во 15:41
Pa ke vezbas vezbi za spojlercinja!!! ke zemes eden ubav dolg stap(okolu 1,5 do 2 metri) ke go stavis pozadi vrat, racete na nego, i ke vrtis so nego!!! Levo-desno!!! I taka edno 30-40 min.!!! Isto dobra vezba ti e otklon vo desno otklon vo levo!!! 

-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 09.Февруари.2006 во 16:22
аха супер фала душичко...
Истиот стап позади врат можам и да го искористам и ка клекни стани, со тоа го вежбам задниот дел на бутините и задницата така?

-------------


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 09.Февруари.2006 во 19:49
Jes of kors!!!  Iscekor napred iscekor nazad ne zaboravaj!!! Podobro od toa za zadnik i butini nema!!! 

-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: batt's
Датум на внесување: 11.Февруари.2006 во 21:22
Originally posted by natalija natalija напиша:И како да се одстранат спојлерките што се потикнати од стомачните вежби?


spojlercinja od stomacni vezbi se pravat samo ako se koristi tezina pri vezbanje na stranicnite muskuli.
so tezina se prosiruva strukot (masa dobivaat stranicnite muskuli "Obliques").
celata rabota pri vezbanje na stranicnite stomacni e golemiot broj povtoruvanja. na toj nacin muskulite se zategaat a ne se sozdava masa.
razni vezbi mozat da se najdat na: http://www.bodybuilding.com/fun/exercises.htm - www.bodybuilding.com

-------------


Постирано од: batt's
Датум на внесување: 11.Февруари.2006 во 21:36
mnogu vazno e koga vezbate pametot da vi e tuka, da ne vi setaat mislite. mnogu e pogolem efektot koga umot i muskulite se povrzani. a i taka se izbegnuvaat povredi, posebno koga se krevaat pogolemi tezini.

mnogu lugje mislat deka ako povezbaat ke im se napravat ogromni muskuli, pa zatoa se otkazuvaat. pravenjeto golemi muskuli ne e taka ednostavno. potrebno e mnogu pravilno vezbanje i disciplinirana ishrana. rekreativnoto vezbanje (doma) ne pravi golemi muskuli. dovolni vi se eden-dva para tegovi i po nekolku vezbi za sekoja muskulna grupa. se razbira zdrava ishrana, so ograniceni kolicini blagi raboti i bez premnogu masti.

mnogu lugje i pokraj nejadenjeto masna hrana sepak nemozat da se oslobodat od masnite nasl*gi. drugata strana na tie masni nasl*gi se prerabotenite jaglehidrati. organizmot moze da iskoristi ogranicena kolicina od jaglehidratite, se ona sto e vishok se pretvara vo zaliha od masni nasl*gi.

druga rabota e i preteranata dijeta. tocno e deka so stroga dieta se slabee, ama samo vo periodot dodeka se drzi. po prestanuvanjeto na dijetata masnite nasl*gi se vrakaat. zosto?
koga ste na dijeta, organizmot se izmacuva - gladuva.
koga dijetata ke prestane, organizmot uplasen deka takvo izgladnuvanje moze pak da go strefi pocnuva da skladira zalihi vo slucaj pak da ima nedostig od hrana.
zatoa dijetite treba da se umereni a ne ekstremni.

-------------


Постирано од: Lion
Датум на внесување: 12.Февруари.2006 во 18:56

 

  Najbitno, mislam e da se ima zelba, a posle se samo si ide.-------------
don't smoke and fly, take a bike and ride


Постирано од: batt's
Датум на внесување: 13.Февруари.2006 во 03:26
упорност и дисциплина

-------------


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 13.Февруари.2006 во 19:47
Drug podatok okolu dietite, e deka podolg period mozokot primal i isprakjal informacii deka na organizmot mu e potrebno oderedeno kolicestvo kalorii i jaglehidrati!!!! e sega koga se pocnuva so dieta, kolicestvoto na kalorii masnotii proteini i jaglehidrati se namaluva, a mozokot seuste isprakja signali deka na teloto za normalnoda funkcionira mu e potrebno prethodnoto kolicestvo!!! I zaradi toa dietite pogotovo onie kratkorocnite ne uspevaat, bidejki za mozokot da se privikne na novonastanata situacija mu e potrebeno podolgo vreme (minimum 6 meseci) Zatoa dokolku se drzi dieta potrebno e da se drzi dietata eden izvesen period, a potoa da pocne da se praktikuva niskokalorcna i nisko proteinska ishrana so sto bi mu ovozmozile na mozokot da se navikne i da go smeni rezimot na isprakjanje na informacii!!! Dieta kombinirana so vezbanje vo teretana nikako ne e preporacliva bidejki mozeme da si naneseme seriozni narusuvanja na naseto zdravje!!! Praktikuvajte zdrava hrana i vezbanje povekje otkolku dieti!!! POZDRAV!!! 

-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: dambi5
Датум на внесување: 13.Февруари.2006 во 23:06
doma vecerno vreme obavezno vezbi-stomacni, ama posle toa nema jadenjeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

-------------
смеењето го продолжува животот


Постирано од: batt's
Датум на внесување: 14.Февруари.2006 во 15:43
abe tuka site ili se shlang ili gi mrzi da vezbaat

-------------


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 14.Февруари.2006 во 15:49
Тука суммммм
вежбав стомачни
Од утре почнувам бицепс трицепс

-------------


Постирано од: batt's
Датум на внесување: 15.Февруари.2006 во 09:35

samo vnimatelno i pametot vo vezbanjeto

-------------


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 15.Февруари.2006 во 09:39
Originally posted by batt's batt's напиша:

abe tuka site ili se shlang ili gi mrzi da vezbaat


ja porano vezbav..epten aktivno AEROBIK sega ne
ama odam peshki i samo da zatopli kje rolam aktivno..pa majko mu valjda e dosta
a batt's????


-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: batt's
Датум на внесување: 17.Февруари.2006 во 07:16
абе било што да е

само некаква активност да е!

брзиот живот и борбата за опстанок не ни оставаат време за фискултура, па затоа треба да се вежба дома. не е потребно многу.....барем едни тегови, а на интернет лесно се наоѓаат вежби.
Инвестираното време сега, добро ќе ни се врати подоцна

-------------


Постирано од: blue
Датум на внесување: 17.Февруари.2006 во 08:43
барам тутор за ролање


Постирано од: batt's
Датум на внесување: 17.Февруари.2006 во 09:06
jas! ... jas! ... jas!!!!!!!!

-------------


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 17.Февруари.2006 во 10:08
И јас се пријавувам за Ролање мила блу со иванче ке те извежбамее ..само да се уште малку подстопли

-------------


Постирано од: batt's
Датум на внесување: 17.Февруари.2006 во 13:12
ama i jas

-------------


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 17.Февруари.2006 во 13:40
Ма се подразбира бејб оти и ти ќе дојдеш ти ке ни бидеш личен тренер

-------------


Постирано од: batt's
Датум на внесување: 17.Февруари.2006 во 15:49
super

-------------


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 18.Февруари.2006 во 11:07
ако вети некој дека ке има добро зезање ете ме и мене


Постирано од: batt's
Датум на внесување: 18.Февруари.2006 во 19:11
додуша ролањето не спаѓа во вежбање дома.....ама ај и тоа ќе се прифати.

-------------


Постирано од: batt's
Датум на внесување: 19.Февруари.2006 во 15:19
Еве еден предлог за програм за вежбање дома
Трае две недели и се повторува 3 пати неделно со пауза од минимум еден ден. Пауза помеѓу сериите е една минута. Брзина на движењето на тегот во еден правец: 1-2 секунди. Значи додека го кревате тегот броите 1-2 и кога го спуштате тегот броите пак 1-2.

* ГРАДИ: dumbbell bench press

10-15 повторувања / 1-2 серии

* ГРБ: one arm dumbbell row

10-15 повторувања / 1-2 серии

* РАМЕ: seated overhead press

10-15 повторувања / 1-2 серии

* БИЦЕПС: dumbbell curl

10-15 повторувања / 1-2 серии

* ТРИЦЕПС: dumbbell kickback

10-15 повторувања / 1-2 серии

* НОЅЕ/ЗАДНИК: dumbbell squat

10-15 повторувања / 1-2 серии

* НОЅЕ - заден дел: deadlift

10-15 повторувања / 1-2 серии

* ЛИСТОВИ: standing calf raise

колку што може / 1-2 серии

* СТОМАК: crunchколку што може / 1-2 серии-------------


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 26.Април.2006 во 14:15
дома ....искрено последниов период ...повеке ментално........мегу другото ,косултација со  видео матерјали анализа барање грешки ..........така... 


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 27.Април.2006 во 11:36
Дома се вежбам малку малку
идам серија горен и среден стомак
па бицепс и заден дел нозе

-------------


Постирано од: bojan81
Датум на внесување: 27.Април.2006 во 13:48

batt's, Се гледа дека имаш доста познавања од Кинезиологија односно наука за движењата.

Секој оној кој почнува да вежба мора да знае дека само со вежбање ниту ќе ослабе ако сака да слабее ниту ќе нарпави мускулатура ако не направи добар детален план на исхрана. Исхраната е таа која и де*елее и слабее. Многу мислат дека ако вежбаат ќе ослабат а притоа или воопшто не ослабеле туку може и качиле некое кило. Организмот има таква способност на возобновување на сите клети за определено време. Така мускулните клетки при невежбање се возобновуваат за 15 дена а при вежбање за 10. Со вежбање се подобрува целата состојба на телот, телото подобро функционира и работи, со што има потреба од поголем внес на енергија . Во ваква состојба организмот има потреба од поголема егергија и сега ако сакаме ние да ослабеме треба исхраната да ја сведеме само на есенцијалните материи кои му се потребни на организмот но не онолку колку ќе ни побара он. Со планирана исхрана ќе дојде до побрзо трошење на гликогените резерви кои секогаш при вежбање треба да се дополнуваат со од 5 до 10 проценти сок пожелно со минерали или витамини.  После тој момент во  организмот се разложуваат трошат јаглехидратите па најтешко растворливите масит. Сепак за еден солиден третман мора да се подготви од специјалист или Нутриционист, Кинезиолог, или лекар специјалист во оваа област. Зошто сите дитеи се прават индивидуално и зависно од човекот. Во сите диети мора да има сите есенцијални елементи потребни за организмот. Многу мислат дека доколку не внесуваат само масти ќе ослабат. Ќе дадам само еден пример мембраната на клетката е изградедена од масни елементи така да дококу дневно не внесеме количество масти може само да предизвикаме распаѓање на клетката со што би дошло до некоја болест.-------------


Постирано од: bojan81
Датум на внесување: 27.Април.2006 во 13:58

Странава е екстра.

http://www.bodybuilding.com/fun/exercises.htm - http://www.bodybuilding.com/fun/exercises.htm

 

 -------------


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 27.Април.2006 во 14:19

TRENING + ISHRANA  + ODMOR ............site tri imaat podednakvo znacenje nieden ne dominira ...............so pravilni varijacii na ovie faktori se postignuva se ....Постирано од: bojan81
Датум на внесување: 27.Април.2006 во 15:11

Да но кога имаш насекаед околу те*е луѓе кои држат некои ненормални диети таканаречени протениски, јаглехидратни, по крвни групи, нулта диети без никаков внес на материи итн мора да се предочи дека со неправилна диета и а исто и со неправилно вежбање може само да се постигне или спротивен ефект или да се навлече некоја болест.-------------


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 27.Април.2006 во 15:14
apsolutno se soglasuvam !!!


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 05.Мај.2006 во 11:28
poslednite 2 nedeli vezbam doma za da oslabeam malce

-------------


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 05.Мај.2006 во 19:03
Секој ден редовно вежбам пред компјутер

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: kokolo
Датум на внесување: 08.Мај.2006 во 11:12
си вежбам преку еден ден по 2 саати, ми се отпушта цела снага али после една добра масажа инаку како скаменет сум

-------------
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW


Постирано од: mishel
Датум на внесување: 08.Мај.2006 во 11:16
DA SI VEZBAM NORMALNO SEKOJ VTOR DEN PO 1 SAAT


Постирано од: blue
Датум на внесување: 08.Мај.2006 во 11:43
skoro sekoj den igram na dobro izbrana muzika za vreme od da receme 30 - 40 minuti bez prestan, i posle toa se cuvstvuvam i podobro otkolku klasichno da vezbam


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 08.Мај.2006 во 18:43

Originally posted by blue blue напиша:

skoro sekoj den igram na dobro izbrana muzika za vreme od da receme 30 - 40 minuti bez prestan, i posle toa se cuvstvuvam i podobro otkolku klasichno da vezbamПостирано од: Mindy
Датум на внесување: 08.Мај.2006 во 19:12
i uste vezbam i vezbam i vezbam i se taka sekoj den po malce

-------------


Постирано од: tajci
Датум на внесување: 08.Мај.2006 во 19:44
aerobik od sabajle i navecer po 30 min.


Постирано од: sasoboy
Датум на внесување: 12.Мај.2006 во 01:15
barbie bejbi дома не се потам. Одам во хардкор теретана во партизан карпош 4.А и трчам покрај вардар.

-------------


Постирано од: angelwings
Датум на внесување: 12.Мај.2006 во 17:29
tesko se nakanuvam da vezbam me mrzi

-------------


Постирано од: mende
Датум на внесување: 13.Мај.2006 во 12:57
JAS SEKOJ DEN VEZBAM VO KREVET PRET LEGNUVANE

-------------
mbm


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 14.Мај.2006 во 00:32
znaeme mende, toa veke ni e poznato, eve i jas se mislam sega dali da povezbam, ama spie mi se ,pa aj od sabajle ke vezbam


-------------


Постирано од: SkorpijA
Датум на внесување: 14.Мај.2006 во 12:13
Me mrzi

-------------


Постирано од: angelwings
Датум на внесување: 14.Мај.2006 во 12:21
daj nekoj neka kaze kako da dobijam volja za vezbanje

-------------


Постирано од: Lion
Датум на внесување: 14.Мај.2006 во 21:16
Eve i ja denes malce da povezbam, iskreno odvaj 

-------------
don't smoke and fly, take a bike and ride


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 15.Мај.2006 во 05:59
epa jas specijalno stanav porano za da povezbam denes

-------------


Постирано од: batt's
Датум на внесување: 15.Јуни.2006 во 21:09
i kako odi vezbanjeto???
upornost!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ajde vredi da se pomacime:)

vo zdravo telo zdrav duh

-------------


Постирано од: batt's
Датум на внесување: 17.Јуни.2006 во 16:32
za vezbane doma ne treba kojznae kolku mnogu.
dovolno e da se imaat barem dva kompleta tegcinja, edni polesni i edni poteski (ne se site muskuli isto silni:), a ako moze da se nabavi i edna klupa-bench togash odlicno.
site muskuli mozat da se vezbaat so vakvata oprema, a ako se ima mesto moze da se nabavi i tocak ili orbitrek.


-------------


Постирано од: only_me
Датум на внесување: 17.Јуни.2006 во 21:21
Ja mislev samo krevet e dovolnoLOL


Постирано од: batt's
Датум на внесување: 17.Јуни.2006 во 21:38
ama i partnerot treba da e raspolozen za vezbanje;)

ili mislis krevetot da go premestuvas po soba......moze i taka, pa i ako zacistis..........:)))))))))))))))

-------------


Постирано од: batt's
Датум на внесување: 17.Јуни.2006 во 21:50
Originally posted by only_me only_me напиша:

Ja mislev samo krevet e dovolno[IMG]height=17 alt=LOL src="http://forum.idividi.com.mk/smileys/smiley36.gif" width=17 align=absMiddle>eve pregled na potrosuvackata na kalorii povrzano so vakviot stil na vezbanje:))))))))))

     http://www.c4vct.com/kym/humor/csex.htm - klikni tuka

-------------


Постирано од: Julija
Датум на внесување: 17.Јуни.2006 во 23:04
Мислам дека на крај, по внимателно читање на листата, заборавиле да напишат колку калории ќе изгуби секој од партнерите ако навистина почне да ги собира калориите што ги изгубил за време на сексот   


-------------


Постирано од: batt's
Датум на внесување: 21.Јуни.2006 во 20:32
i so vezbanjeto doma se postignuvaat dobri efekti.
sekoja fizicka aktivnost go ojacuva organizmot, a ova mnogu znaci vo godinite koi doagjaat.

vezbate li doma?
sto?
kolku?
kako?
zadovolni?

abe mnogu sramezlivi ste bile:))))
ne znam samo od sto se plasite???????

-------------


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 21.Јуни.2006 во 20:49
vezbam i zadovolna sum, a sto i kako ne prasuvaj.

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: batt's
Датум на внесување: 21.Јуни.2006 во 20:50
ama kicmata od toa da ne te boli? ;)

-------------


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 21.Јуни.2006 во 20:52
vezbam i sum zadovolna a sto? eeeee...toa ne kazuvam

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: batt's
Датум на внесување: 22.Јуни.2006 во 14:42
i uste nema da kazes:((((((((((((((((((((((((((((((

pa ako deluva podeli iskustvo;) nemoj da si sebicna;)

-------------


Постирано од: Pravoslavie
Датум на внесување: 22.Јуни.2006 во 15:55
Originally posted by batt's batt's напиша:

i so vezbanjeto doma se postignuvaat dobri efekti.
sekoja fizicka aktivnost go ojacuva organizmot, a ova mnogu znaci vo godinite koi doagjaat.
Така е! Браво!Thumbs Up

Originally posted by batt's batt's напиша:

vezbate li doma?
да
Originally posted by batt's batt's напиша:

sto?
Вежбата која ми е најомилена: одење до кревет и онаа понеомилената - станување од креветLOLLOLLOL
Originally posted by batt's batt's напиша:

kolku?
два пати дневноLOL
Originally posted by batt's batt's напиша:

kako?
се’уште сам и на свои нозеSmile
Originally posted by batt's batt's напиша:

zadovolni?
псссссс, секако! Пробајте и ќе видите (мислам на првата вежба)LOL
 
Сериозно, ќе мора малку да обрнам внимание на телесната состојба


-------------
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот http://forum.idividi.com.mk/forum_topics.asp?FID=100 - Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 22.Јуни.2006 во 15:59
ne sum sebicna-samo me mrzi da objasnuvam. a toa za kicmata e od rabota

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: batt's
Датум на внесување: 22.Јуни.2006 во 18:07
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

ne sum sebicna-samo me mrzi da objasnuvam. a toa za kicmata e od rabotae aj dobro
     
jas mislev onaka da pomognes.....moze nekomu ke mu se bendisa.

-------------


Постирано од: kokolo
Датум на внесување: 10.Јули.2006 во 10:42
Approve

-------------
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW


Постирано од: _AntiChrist_
Датум на внесување: 18.Декември.2006 во 12:34
Многу ретко, може да се каже скоро ич, преку сила еднаш неделно ради форма или поради тоа што ми е досадно. Порано иамв навика секое сабајле и секад пред легнување сите кати, техники и по неколку склека, стомачин итн.. да напраам.. сега остарев...LOL

-------------
Свињокол и Смртоствор!


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 23.Декември.2006 во 15:44
Порано секојдневно , веке долго време не зошто едноставно скоро секој ден сум во сала Big%20smile


Постирано од: SURFAC
Датум на внесување: 24.Декември.2006 во 13:49
da sklekovi 30 na den
mrazam koga praamDead

-------------
Михаил Мојата чанта


чантата ми тежи точно еден тон
на неа ке зестане комотно и слон
ке се лизне и ќе шизне надвор кога роси
кај да најде еден билдер за да му ја носи.


Постирано од: laze
Датум на внесување: 24.Декември.2006 во 20:30
da za grbot i stomacni

-------------
CUVAJ MOJE SLIKE,SRCE TE MOLE,JER KOPIJA TE GLEDA,A OGIGINAL VOLE!!!!!!!!


Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 10.Јануари.2007 во 17:47
ZIMATA E NAJ LOS PERIOD ZA KONDICIONATA SOSTOJBA.PA ZA TOA MINIMUM  60  SKLEKOVI DNEVNO  2-3  PATI  A  STOMACNI VISE  NE BROJAM


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 11.Февруари.2007 во 17:07
да да секој денTongue

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 11.Февруари.2007 во 21:25
Da,vezbam doma a odam i dva pati nedelno-Joga


Постирано од: zmejko
Датум на внесување: 16.Февруари.2007 во 00:03
pa pocnav deneska pakSmile

-------------
OK, let's START NOW


Постирано од: angied
Датум на внесување: 31.Март.2007 во 15:56
Sto mislite za ORBI TREK spravata?
 
Dali vredi da se ima doma?


Постирано од: Drlja
Датум на внесување: 02.Април.2007 во 16:04
100 skleka vo dijagonalna polozba so nozete na fotelja, 100 cucnjavi i imam eden feder pa go makljam natamu-navamu za biceps, podlaktica, grb itn. na pocetokot mi bese mn tesko no so tek na vreme se naviknuvas i stanuvas zavisen od vezbanjeBig%20smile

-------------


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 02.Април.2007 во 18:28
Originally posted by angied angied напиша:

Sto mislite za ORBI TREK spravata?
 
Dali vredi da se ima doma?


Vredi definitivno!!
Jas ja imam veke podolgo vreme i navistina sekojdnevnoto vezbanje ima efekti i poveke otkolku jas ocekuvav.
Najvazna e zelbata,ne priznavam nekomu koga ke kaze-"NEMAM VREME" ili "UMOREN SUM .
Dvaesetina min.dnevno sekoj moze da si odvoi.
Vezbam na pomal otpor na spravata,so poveke vrtezi za da ne se izmoram brgu i sega veke "pominuvam"po 50km.dnevno.
Za toa treba podolgo vreme da se vezba,inaku na pocetokot vezbav po 20min.i otprilika 7km.


-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: angied
Датум на внесување: 03.Април.2007 во 07:56
Vo pravo si mamma.Imam prijateli koi ja imaat
spravata no ne ja koristat,ednostavno ja zadovolija
potrebata taa da se kupi(ili im bese prestiz).

Navistina treba golema zelba i upornost da se istrae
vo ona sto sakame da go postigneme(ova vazi za bilo koja
rabota).


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 04.Април.2007 во 11:34
искрен да бидам...дома одамна не сум повежбал...порано ми беше навика......барем склекови и стомачни .......... 


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 10.Април.2007 во 17:51
Вчера не да се навежбав

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: speed
Датум на внесување: 16.Април.2007 во 00:46

denes sum napravil 300 skelekovi i ne gi osekam gradive i stomakot.ALI AKO TAKA MI TREBA KOGA JADAM POVEKE NEGO SO TREBA...Smile-------------
speed


Постирано од: Pimp Daddy Manev
Датум на внесување: 16.Април.2007 во 02:31
denes ne vezbavConfused

-------------
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!


Постирано од: black-eyes
Датум на внесување: 22.Април.2007 во 00:41
РЕДОВНО


Постирано од: black-eyes
Датум на внесување: 23.Април.2007 во 02:25
utrinsko


Постирано од: Isis
Датум на внесување: 06.Јуни.2007 во 15:43
Дома -највеќе
прво насабајле цела куќа ја средувам, и тоа е активност
после има прилично голема бавча каде можам да копам до миле воље
а некогаш кога сум сама си пуштам до даска хип-хоп, R'N'B
И Бијонсе вода може да ми носи
ете тоа вежбам LOL


-------------


Постирано од: male4ka
Датум на внесување: 21.Јуни.2007 во 13:26
sekoj den po 60stoma4ni,sklekovi.... i red drugi rabotiTongueBig%20smile

-------------
Love Is Not Measured By How You Feel,But How The Other Person Feels...Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk