IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Екологија
  Активни теми Активни теми RSS - Денот на дрвото
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Денот на дрвото

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
Автор
Порака
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2009 во 14:06
Какви зелени бе човек,само во умот се зелени и за на ТВ,како што реков многу работи не ги средиле ,сега ќе саделе дрва,па нема координираност во работите,малите деца во школство ќе ги терале да ги чистат училниците,а големите ќе си ја саделе иднината,тие што се зелени,нека си земат професионалци и од одреден временски период во есен и пролет нека си шараат по планините и нека си садат,нека не малтретираат луѓе и после нека се сликаат колку сакаат.
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2009 во 14:36
И УШТЕ ЕДНА ВАЖНА РАБОТА,ГНАСИ ЗЕЛЕНИ И ОНИЕ КОИ САКААТ ДА СЕ ИСТАКНУВААТ ПОМПЕЗНО,
                     Н А П О М Е Н А
ВЛАДЕЕ ЕПИДЕМИЈА НА ГРИП А(Н1 N1),СПОРЕД С.З.О.,А ТОА ГО ЗНААТ И ЗДРАВСТВЕНИТЕ ВЛАСТИ ,КАКО ПРЕВЕНЦИЈА НАВЕДЕНО Е И
- ОДБЕГНУВАЈТЕ ПРИСУСТВО НА МАСОВНИ НАСТАНИ ИЛИ ПРОСТОР ВО КОЈ ИМА ПОВЕЌЕ ЛИЦА.!!!
ОД УТРЕ (ПЕТОК 13) ПА НАТАМУ ЗАБОЛЕНИТЕ ОД СВИНСКИ ГРИП ГИ НОСИТЕ ВИЕ НА ДУША,КАКО ШТО СЕ ФАЛИТЕ И ЗА БРОЈКАТА НАСАДЕНИ ДРВЈА.
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2009 во 15:25
хи,%20хи......a ja ke bidam vo helikopterot i ke ve snimam odozgora..onaka ...zacapani vo kal....смеење
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Milaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
unique

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Milaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2009 во 18:22
времево повеќе одговара за сеење оризнамигнување

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2009 во 06:49
 И по толку страв и скепса, изгледа и господ помогна, па во еден убав сончев ден успешно голема%20насмевка


Засадени уште 7,5 милиони дрвца
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2009 во 08:35
Od edna strana za pozdrav e inicijativata kaj najmladite da se razbudi ljubovta kon prirodata ,no od druga strana ,se odi kontra preporakite za odbegnuvanje na masovni sobiri......

http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=5ECA6410B21C1B4EA6F24E80B5EEDB10


Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
After Dark Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај After Dark Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2009 во 13:43
Pri nedostatok (ili nepocituvanje) na zakoni za regulacija na unistuvanjeto i secenjeto na sumite, prosto e smesno da se pravi tolkava mediumska kampanja za toa kolku dobro sme i napravile na drzavata, na lugeto vo nea, na covestvoto.....Zalosen e faktot sto sekojdnevno zabelezuvame kolku se prazni nekogas zelenite prostori, a za sto?! Za cist profit i vi se molam, za OGREVNI DRVA vo 21 vek!!! P.S ni polovina od predvideniot broj na dobrovolci ne bea prisutni na posumuvanjeto sto svedoci za toa kolku ni e entuzijasticka nacijata!
Se e relativno...
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2009 во 20:18
ееее зато јас им реков на оние од нашкола „да не ојме на садење до МАУЦКЕР туку да се посадиме ние „овде„„
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2009 во 13:47
da dae Gospod edno da ne se fati...!aman!!!лутина
...povtorno gi nema gazdite na rabota..fatile dzenem nadvor od gradov!!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Mramoren Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

drtiot

Регистриран: 26.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 434
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mramoren Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2010 во 02:31
najubav den vo moj zivot.........abe 100 pracki da mu vlezat na toj koj go izmisli denov
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2010 во 12:26
Ako ne se potrudime da najdeme bilo kakov nacin da gi obnovime drvjata tesko nas i na site...
Od svesta na nekoi luge podolu sto pisuvale svakam deka dokolku nema akcija za den na drvoto nikogas nema da mrdnat so prst za da napravat takvo nesto...a i ne deka i togas mrdnale...

Kaj e svesta bree lugeee mesto da se raduvame sto postoi vakov denизненадување
toa e za nase arno a ne za arno na nekoja druga zemja....


Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2010 во 08:18
Навистина верувате во хуманоста на овие пропагатори?.Порано сме саделе, без пропаганди, но и дрвцата беа дрвца, дупките за садење дупки и немаше да не се фатат.Затое се садеа најчесто во есен.И видливи се резултатите денес.А денес се крадат дрва на секој чекор...
Потребен е чесен пристап и кон екологијата и кон озеленувањето на државата...Јас гледам премногу "зелени"...кои ни кажуваат бајки и лаги...а дрвцата ги препродаваат...да
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2010 во 13:32
...стварно кога ќе има повторно акција?..или завршивме со садење?
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
jack_sparrow23 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jack_sparrow23 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2010 во 17:47
Абе луге кога ке биде ден на дрвото? битребало да биде овој месец ама незнам кој ден за да видам дали нема да одам на работа!

Кој зане нека нека помогне

Писете!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.