IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Екологија
  Активни теми Активни теми RSS - Денот на дрвото
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Денот на дрвото

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
Автор
Порака
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2013 во 10:52
...e zatoa jas starite gumi ke si gi (za)palam ,да

...za da spasam nekoe drvce!намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2013 во 22:48

e sega vo sreda ke sadat drvca.ovaa sto pomina nemala povolna hidroloska klima..sega izmesana so kal i sneg ke ima i premnogu.

Znaci,zasadete ja svojata idnina,da ne vi ja zasadi drug.

...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2013 во 23:01
Море дечки... се знае зошто го чекаме денот на дрвцето. Повеќето од нас ќе лапнат бонус слободен ден, некој (како ја) можда и ќе куртули од испит, можда ќе си направи некој мала прошетка, мода некој ќе преспие некој саат повеќе. 99% од нас на тој ден едини контакт со дрво ќе остварат кога ќе го сретнант комшијата... смеење
ОД ОПШТО ДОБРО Е ДА СЕ ЗНАЕ ДАЛИ ЌЕ СЕ РАБОТИ ИЛИ НЕ.... онака... од пред време да се организираме....
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2014 во 22:42
abe,ke sadite drvca proletva ili vi pomina merakot?.хи, хи...
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21934
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2014 во 01:13Ај нека ни е честит утрешниот празник, Ден на дрвото 


Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2014 во 02:23
Originally posted by Gabriela_S Gabriela_S напиша:
Ај нека ни е честит утрешниот празник, Ден на дрвото I taka osven onie koi kako kukjna slava si chekaat Prechista , denot na drvoto si go odbelezaa administrativcite shirum Makedonija .... 
Smeshki голема насмевка 
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2014 во 23:13
Мислам дека од Твитер беше ова ископиранохи, хи...

Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2014 во 23:15
Како и да е, јас си посадив две оревчиња зад куќа   
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2014 во 23:19
И јас посадив од оние спиралните..
Инаку пази со оревите, да не ти се многу блиску до куќа т.е до темелите.
И немој да спиеш под нив кога ќе пораснат, да не те боли глава после тоа како менегазење од смеење
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2014 во 23:25
Па мислам дека се доволно одалечени....
Кога ќе пораснат, ќе си ставам клупа под нив и ќе си седам со чадор во рака
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2018 во 19:52
Не ни треба ден на дрвото веќе плазење злонамерно

Секој ден, по неколку сами никнуваат... трупци ! губитник
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2018 во 05:50

кој е како sds имаат Ружа за симбол а цвеќе немаат насадено за ниту еден нивни мандат како партија, арно тоа им било работа на институциите, така и со Денот на Дрвото, ех што значи да се нема осет ниту за маркетинг ниту за општествена инерција, нормал штедиша табиет ем , другите пак во недостаток на проекти на полеток од тогашниот мандат за разлика од нив уба идеја ја надградија, та иницијативата на Борис Трајанов ја завозеа така да просто кренаа џева низ цел свет ко прва балканска земја која прави општонародна зимзелена акција, а која потем земаа и останатите комшии да ја следат, смешно ако за нешто ги биваше дпмн тоа ет маркетинг, но ок имаа на почетокот при последната ротација на власт асолен амерички агитпроп, нешто што после освен изборно го истераа како рекламни спинои по сите страни во сите области, та и во однос ова што ним им дојде како добар PR стант дома а на Државата надвор, заминаа и дотаму да прогласат и Државен Празник во однос ваквата иницијатива на Тенорот Борис ...

... а сега што сторија sds да му цркне козата на комшијата тоа било демек иницијатива на дпмн и ајт рисит, но кој ни е крив што од Чаламот си патиме, дали и дпмн ја напраи работата надпартиска, иако ова сегашниве дамбетер ја унаказија партиски, ТА ЕВЕ НЕКА ЈА НАПРАВАТ ЦВЕТНА ЧИМ ДРВАТА НЕ ФАЌАЛЕ, НЕКА ТЕРААТ СО ЦВЕТНИ ГРМУШКИ ТИЕ КАДЕ КАДЕ ПОЛЕСНО СЕ ЗАФАЌААТЕМ УТРЕ МОЖЕ ДА СЕ ЗАТЕРА И СО ТОПИАРИ ФЕСТИВАЛИ ЕМ СЕ ПОМАГААТ ЗА ОЖИЛУВАЊЕ КОРЕЊАТА И СО ХОРМОНИ, САДЕ НА ГРАДОИТЕ ТОА И ИМ ФАЛИ РАСЦВЕТАНИ ЖБУНОИ ПО СИТЕ СТРАНИ, ЗОШТО ДА ЗАПРАТ НА ФОРА НЕ СЕ ФАЌАЛЕ ДОВОЛНО ДРВА, ЗАР НЕ КОНТААТ ДЕКА ДЕЦАТА НЕ СЕ ЈОЈОНИ ТАМАН ИМ ФРЛИВМЕ КАКВА ТАКВА ИНЕРЦИЈА КОН ШУМЛА ЕКО СВЕСТ НЕ САМО ЗА МЛАДИТЕ ТУКУ И ЗА ПОСТАРИТЕ И АЈТ ОРУК ДОМА САДЕТЕ ПО КОМПЈУТЕРИ ДРВА И ГРМУШКИ, МОЖЕ СЕ ПЛАШАТ УТРЕ НА зајковци ДА НЕ ИМ ГО ЗЕМАТ БИЗНИСОТ!?

еве тро мемори бекап како почна работата

http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=221

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.