IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Солзи за изгубената личност
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Солзи за изгубената личност

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2010 во 17:11
мене ми недостига пријателот од чичко ми. Чекав уште многу да научам од него за гитара, ама за жал....роза многу ми е жал за човекотплачење ептен си имавме муабет кога ќе се сретневметага
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2012 во 01:54
На 28.02.1999 изгубив една личност.......што ме научи кои се вистинските вредности...што треба да ценам...како треба да живеам....но за жал денес се потсетив дека сум заборавила некои работи... 
Моето детство го поминав со неа...ме носеше во градинка.....ме земаше....ме шеташе...ми плетеше плетенки...мартинки....шалчиња...капчиња...само таа знаеше да направи супа и да ме мотивира да ја изедам и да барам уште една чинија...од денот кога почина не сум ставила во уста....не не и не.....

Мала бев...но памтам...памтам татко ми колку ја мразеше...го памтам денот кога и се слоши...памтам кога моите ме земаа со нив во болница...
...јас скоро и да израснав во болница..ама тој ден...сите тие апарати на кои што беше приклучена...кошмартага
Потоа ... сите домашни посети...сите тие инфузии...сакаа да и го продолжат животот...што дека...само ја измачија...почина сабота кон недела....рано во 4.....ниедна сестра не приметила се до 6...толку беше....

На денот на погребот на мајка ми и викав ... не плачи...стара беше...а таа..тага


Колку е краток животот.... и ден денешен ми е тешко да одам да оставам цвеќе...одамна немам отидено...тешко ми еплачење

Никогаш нема да заборавам ни миг од нашата..дружба...премногу ми фалиш...неизмерно те сакамголемо гушкањебакнеж
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
annaja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај annaja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2012 во 13:44
Тешка е замислата само на тој збор да се изгуби некој за секогаш.Имав прилика со денови да жалам за едно домашно милениче....многу жалев за мојата баба која многу ја сакав,за мојот чичко кој од тој момент на сите ни се промени нешто во начинот на живеење....но да се изгубат родителите....е тоа е ненадоместиво.Мојте родители ме напуштија во рок од три година,сеуште не заздравев од татко ми,пет ден пред неговата тригодишнината си замина мајка ми,еве во сабота на 10.03 (почина 16.03) ќе и вадам 1 год.....а мислев дека се бессмртни,никогаш не помислив дека ќе ја напуштат нивната единица....но се случи.
Сега кога имам еден куп проблеми,нив ги нема, а беа секогаш тука да ми помогнат....а дали знаат дека ми треба нивната помош? сигурна сум,знам дека се со мене се додека постојам....а постоењето без нив е многу тешко....скоро незамисливо!загриженост
Кон врв
d4 b3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

не можам да си дозволам неактуеленпотпис

Регистриран: 19.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 4384
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај d4 b3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2012 во 17:24
ѕвездаМираѕвезда

Would you know my name
 If I saw you in heaven Mira?


розарозарозарозарозарозарозарозарозарозарозарозарозарозарозарозаv

Изменето од d4 b3 - 05.Април.2012 во 17:26
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2012 во 00:48
Немам солзи.. само лутина во неограничени количини. Така е полесно.
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2012 во 14:00
Izgubenata lichnost..... mora da ja pushtish... da si odi... ne ja vrzuvaj... sochuvaj ja vo srceto....
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2012 во 14:08
Originally posted by viktorija123 viktorija123 напиша:

Izgubenata lichnost..... mora da ja pushtish... da si odi... ne ja vrzuvaj... sochuvaj ja vo srceto....
 

ако ја сакаш нема сила да те натера да ја пуштиш
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2012 во 14:19
Po moe, da ja pushtish..., ako navistina ja sakash!среќа
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2012 во 14:53
Абе вака сите сте речити кога зборите како би требало некој да се пушти. Јас искрено,  не им верувам на тие инстант психологии затоа што сум видела луѓе, многу луѓе као и по десет години верување дека некого пуштиле се скршиле плачејќи. Сето останато е одбранбен механизам да се убедиме дека сме пуштиле навистина. Нема пуштање. Тие ќе живеат во нашите спомени, солзи, тага,  бес итн. Ќе ја пуштам оној миг кога ќе ме закопаат и мене... а дур сум жива ќе боли пеколно.
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2012 во 14:57
ако нејкеш да  ја пустиш саканата личност си ѓубре 

ако ја пуштиш си пак ѓубре оти си испуштил љубовта 

намаш правилен подход во ситуацијата 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ 

а ако се обасем дали ќе и биде убаво на планетата  ?ќе и биде .И онака е премногу населена со секакви африканци и азиатци......Мора да има место и за нив .
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2012 во 15:00
E kako  ne, gjubre..  jas pa pridavki ne prifakjam vo odnos na toa so go praam i kako go praam. Kako se osekam, taka, sekoj za sebe 
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2012 во 15:08
Nikoj ne spomna bez solzi i bolka.... kje gi ima... toa e ljudski, ama ako sakash, kje sakash toj nekoj da e srekjen, neli? a ti kje storish se za negovo dobro, neli?
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2012 во 15:11
Da e sreken.. kade? Dva metri pod zemja? Tie veke nit se tazni.. nit srekni,... tuku mrtvi. A ako stanuva zbor za razdelba pri zivo, pa da, ke go/ja pustam... ama drugacjeno pustanje nejkit bogami намигнување
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2012 во 15:26
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

Абе вака сите сте речити кога зборите како би требало некој да се пушти. Јас искрено,  не им верувам на тие инстант психологии затоа што сум видела луѓе, многу луѓе као и по десет години верување дека некого пуштиле се скршиле плачејќи. Сето останато е одбранбен механизам да се убедиме дека сме пуштиле навистина. Нема пуштање. Тие ќе живеат во нашите спомени, солзи, тага,  бес итн. Ќе ја пуштам оној миг кога ќе ме закопаат и мене... а дур сум жива ќе боли пеколно.

Сосема се согласувам со ова и сосема се придржувам кон кажаново. Инстант психологиите и непотребните филосоии доколку би го давале потребниот ефект, луѓето одамна немало да имаат потреба од помош од други, стручни лица За жал, целосно ја разбирам болката твоја, затоа што знам низ што минува човек кога гледа дека може даја изгуби личноста која многу ја сака, кон која е приврзан и за која се би сторил. Едноставно, со такви нешта човек тешко се помирува. Дури и откако ќе ја изгуби, никогаш нема да се помири со тоа. 

Ако некоја личност сакаме, нема да има сила што ќе не сопре да се бориме за таа личност и да ја испуштиме без борба. Конкретно, јас, ако треба и светот на глава ќе го превртам, се што  ќе ми се испречи во тоа во пепел и прав ќе претворам, нема да се штедам ни самиот ниту најмалку, ама никогаш, никогаш нема да дозволам да ми се случи да ја изгубам личноста која ја сакам и почитувам. 

Секако, погоре изнесеното се однесува на такви тешки животни ситуации на какви што мисли ekszi88 , а не на секојдневните и не толку значајни потешкотии, со кои мора да се соочуваме.


Изменето од Македон - 07.Април.2012 во 15:29
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.