IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно > Тоше Проески - IN MEMORIAM
  Активни теми Активни теми RSS - Дали во Македонија има пејач како Тоше?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали во Македонија има пејач како Тоше?

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
aceviz Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aceviz Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Дали во Македонија има пејач како Тоше?
    Испратена: 02.Октомври.2009 во 14:30
Dali vo mkd ke ima peac kako tose ili slicen na nego....bidejki site od estradata nemaat 0.1 % od toa sto go imase tose..Dali ke ima nekoj da ne prestavi vo dobro svetlo kako sto tose go pravese toa?
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2009 во 15:18
Дај Боже да има некој толку хуман и толку добар на естрадата. Некој кој ќе направи толку концерти за децата и сиромашните...љубов
Кон врв
riki1899 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај riki1899 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2009 во 11:34
iskreno se nadevam deka ke ima nekoj,daj boze i poveke...se nadevam deka sepak naucivme nesto od toj GOLEM,NAJGOLEM covek,...neka tece duhot negov i dobrinata negova niz srcata nasi...i neka prodolzi negoviot podvig sega veke vo negovo otsustvo preku site nas...:)
Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2010 во 14:28
тешко
LD Pistolero a.k.a Demolero
Кон врв
Tanjuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 120
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tanjuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2010 во 11:00
Ни во Македонија, ни на Балканот а ни пошироко немало,нема и ќе нема пејач како Тоше, не само пејач ,туку ни човек како ТОше за жал нема.Тој имаше се ,и глас и карактер, и срце и убавина .... со еден збор...совршенство
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2010 во 02:58
Има, ама во Егејска поточно не е пеач, пеачка е...

Баш ме интересира кој од кого ја превзеде песната

Христугена - Деспина Ванди

Изменето од Majkl - 11.Јуни.2010 во 02:59
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2010 во 17:13
Originally posted by Majkl Majkl напиша:

Има, ама во Егејска поточно не е пеач, пеачка е...

Баш ме интересира кој од кого ја превзеде песната

Христугена - Деспина Ванди
Kомпозиторот на песната е познатиот грчки композитор Фивос кој првобитно ја направи песната за Деспина Ванди, а отприлика година дена подоцна истиот ја даде и за Тоше. Фивос и Манолис Влахос и Марина Туцаковиќ имено го работеа албумот „Ако ме погледнеш во очи„

Изменето од Majkl - 11.Јуни.2010 во 17:14
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2010 во 11:40
Нема и нема да има, пошо нема потреба од тоа.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
stigma04 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2661
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigma04 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2010 во 01:39
Pa vo narednite sto godini nema da se rodi kako TOSE.Covek so cisto srce human da mu pomaga na narodot i covek koj ostavi golem beleg na balkanot i posiroko,normalno mu se poklonuvam na vakvi golemi ljuge,kako TOSE mislam deka toj ja imase najgolemata pozitivna energija sto ja posakuva sekoj covek respekt za nego i ne narednite deset godini sekogas ke gi slusam negovite pesni zosto se edni i edinstveni.
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan
Кон врв
leni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1433
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај leni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2010 во 13:09
dali voopsto e potrebno vakvo prasanje    .............................    
za  
nesto sto se znae ne e potrebno da se prasuva
veruvaj
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2010 во 13:15
Моментално МК нема пејач како што беше Тоше.
 
Нема ни да се роди ист таков пејач. Можеби само подобар во вокални способности, но не верувам дека ќе се роди таква хумана и чиста личност како Тоше, посебно не во шоу бизнисот.
Кон врв
Svetlana24 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Јули.2011
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Svetlana24 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2011 во 15:32
Тоше беше еден и единствен и друга тоа не се случи.
Кон врв
leni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1433
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај leni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2011 во 12:51
роза
veruvaj
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,313 секунди.