Испечати | Затвори го прозорот

Дали во Македонија има пејач како Тоше?

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Општо
Име на форумот: Тоше Проески - IN MEMORIAM
Опис на форумот: .
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=20267
Датум на принтање: 22.Јули.2024 во 07:00
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Дали во Македонија има пејач како Тоше?
Постирано од: aceviz
Наслов: Дали во Македонија има пејач како Тоше?
Датум на внесување: 02.Октомври.2009 во 14:30
Dali vo mkd ke ima peac kako tose ili slicen na nego....bidejki site od estradata nemaat 0.1 % od toa sto go imase tose..Dali ke ima nekoj da ne prestavi vo dobro svetlo kako sto tose go pravese toa?Коментари:
Постирано од: DDarko
Датум на внесување: 07.Октомври.2009 во 15:18
Дај Боже да има некој толку хуман и толку добар на естрадата. Некој кој ќе направи толку концерти за децата и сиромашните...љубов

-------------


Постирано од: riki1899
Датум на внесување: 01.Ноември.2009 во 11:34
iskreno se nadevam deka ke ima nekoj,daj boze i poveke...se nadevam deka sepak naucivme nesto od toj GOLEM,NAJGOLEM covek,...neka tece duhot negov i dobrinata negova niz srcata nasi...i neka prodolzi negoviot podvig sega veke vo negovo otsustvo preku site nas...:)


Постирано од: Jovan.74
Датум на внесување: 25.Март.2010 во 14:28
тешко

-------------
LD Pistolero a.k.a Demolero


Постирано од: Tanjuska
Датум на внесување: 08.Јуни.2010 во 11:00
Ни во Македонија, ни на Балканот а ни пошироко немало,нема и ќе нема пејач како Тоше, не само пејач ,туку ни човек како ТОше за жал нема.Тој имаше се ,и глас и карактер, и срце и убавина .... со еден збор...совршенство


Постирано од: Majkl
Датум на внесување: 11.Јуни.2010 во 02:58
Има, ама во Егејска поточно не е пеач, пеачка е...

Баш ме интересира кој од кого ја превзеде песната

http://www.youtube.com/watch?v=4y5OxVoHLjE&feature=related - Христугена - Деспина Ванди


Постирано од: Majkl
Датум на внесување: 11.Јуни.2010 во 17:13
Originally posted by Majkl Majkl напиша:

Има, ама во Егејска поточно не е пеач, пеачка е...

Баш ме интересира кој од кого ја превзеде песната

http://www.youtube.com/watch?v=4y5OxVoHLjE&feature=related - Христугена - Деспина Ванди
Kомпозиторот на песната е познатиот грчки композитор Фивос кој првобитно ја направи песната за Деспина Ванди, а отприлика година дена подоцна истиот ја даде и за Тоше. Фивос и Манолис Влахос и Марина Туцаковиќ имено го работеа албумот „Ако ме погледнеш во очи„


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 13.Јуни.2010 во 11:40
Нема и нема да има, пошо нема потреба од тоа.

-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 21.Октомври.2010 во 01:39
Pa vo narednite sto godini nema da se rodi kako TOSE.Covek so cisto srce human da mu pomaga na narodot i covek koj ostavi golem beleg na balkanot i posiroko,normalno mu se poklonuvam na vakvi golemi ljuge,kako TOSE mislam deka toj ja imase najgolemata pozitivna energija sto ja posakuva sekoj covek respekt za nego i ne narednite deset godini sekogas ke gi slusam negovite pesni zosto se edni i edinstveni.

-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: leni
Датум на внесување: 27.Октомври.2010 во 13:09
dali voopsto e potrebno vakvo prasanje    .............................    
za  
nesto sto se znae ne e potrebno da se prasuva


-------------
veruvaj


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 27.Октомври.2010 во 13:15
Моментално МК нема пејач како што беше Тоше.
 
Нема ни да се роди ист таков пејач. Можеби само подобар во вокални способности, но не верувам дека ќе се роди таква хумана и чиста личност како Тоше, посебно не во шоу бизнисот.


Постирано од: Svetlana24
Датум на внесување: 23.Јули.2011 во 15:32
Тоше беше еден и единствен и друга тоа не се случи.


Постирано од: leni
Датум на внесување: 09.Август.2011 во 12:51
роза

-------------
veruvajИспечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk