IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Топ место за секс
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Топ место за секс

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 13>
Прашање: OMILENO MESTO ZA SEX
Одговор Гласови Статистика
6 [7,41%]
1 [1,23%]
5 [6,17%]
15 [18,52%]
7 [8,64%]
6 [7,41%]
1 [1,23%]
2 [2,47%]
3 [3,70%]
11 [13,58%]
5 [6,17%]
2 [2,47%]
10 [12,35%]
4 [4,94%]
3 [3,70%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2009 во 22:00
Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

тоа не се раскажува ... тоа се покажува ......... ако сакаш да знаеш , понеси едно намигнување


газење%20од%20смеење   akcijaaaaaaaaa..................... pa nazad ............dezerteru jedan  плазење
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2009 во 22:02
каква акција збунетост ........ ти би и да се снимаш збунетост
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2009 во 22:14
Кровот е малку опасна работа. Ако сте сопственик на куќата или пак сами сте ја граделе, знаете дека е цврста и каде се најдобрите места за секс. Ако го користите кровот на комшијата бидете внимателни, особено ако соседите се дома. Срмните кровови можата да бидат проблем, а најдобри се со блага стрмност или пак оние што се рамни. Звездена ноќ, мало ветре, чуството за опасност и големата можност некој да ве види посебно ако не е ваш кровот.

Канцеларија

Нека биде тоа канцеларијата на шефот,шефицата, деканот,професорот-секоја канцеларија различно изгледа што е невозможно повторно да се доживее истото на некое друго место. Добро е да ги познавате прецизно напуштањата на канцеларијата на тие што се над вас, за да не ве изненадат.

Стол, кујна, играчки, билјард

На свое столче секогаш можеме да се сексаме. Но столчиња постојат многу. Посебен изглед имаат оние билијард столови, но до нив е тешко да се дојде. Можеби ќе ви успее ако поткупите некој конобар или чувар за да ве пушти навечер во играчницата. Посебен би бил сексот на хируршко столче (да го замислите лошиот и злобен хирург), месарското столче кои се метални и привлекуваат ладно. Отворете ги очите секако дека во вашата работна средина се наоѓа нешто кое може да послужи.

Врвот на планината

Врвовите на планината исто така пружаат незаборавен престој. Ако врвот е блиску до облаците а сонцето на правото место, можете да направите да се почуствува како на облаци. Замислете секс на два ангела на облаци. Ако затекнете зајдисонце вашето искуство би било уште поромантично.

Балкон

Во хотелот изнајмете ја највисоката соба што може да постои со балкон. Погледот го збогатува искуството, балконот е посигурен од некои други замисли. Но сепак пазете да седнете на оградата и не е најпаметно, сексајте се стоечки.

Комода

Комодата е еден од наједноставните начини за збогатување на сексот,и тоа во собата за спиење. Гурнете се во комодата полна со крпи и пробајте таму да се сексате. Поместувањето е ограничено, а забавата уште поголема.

Чамец

Било каков чамец на било какво место. Зависниците на адреналинот нека пробаат да се возат, а помирните на мирна површина од езерото. Веслањето ако имате можност одлично ќе ве загрее. Ако неможете да најдете мирен и осамен терен,с пуштете се во вода и чамецот користете го само како скривалиште.

Стадион

Празниот стадион е омилена локација на младите американци. Иако нашите стадиони се тешко достапни за да се направи нешто такво. Затоа оваа можност можеби ќе ви биде исклучена од мислите но никогаш не ја испуштајте доколку ви се пружи можноста.

Камп

Кампот и безтоа е место кадешто многу се сексате. Приколките или бунгаловите будат сеќавања на такви ситуации, а шаторот донесува изглед на вознемирување. Топлината во шаторот е едвај издршлива и таа е еднаква како да имате секс во сауна. Ако сакате да се вселите на некое осамено место земете ги во предвид дивите животни. Можеби густата шума и не е најдобриот избор, иако медо сам ќе си отиде прв кога ќе ги слушне вашите крикови на оргазмот.

Перална

Овде ќе имате мирис и влага на омекнувачи. Идеално место за на брзина, како и перењето на облеката би добило друга поинтересна димензија. Причекајте ја центрифугата. Вибрациите ќе го зголемат вашето задоволство, а исфрлање на непотребното од пералната ќе ги покрие сите звуци....плазењеИзменето од bijonse1 - 16.Февруари.2017 во 23:55
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2009 во 22:34
Stadion, prazen...

Ako mi se pruzi shansa, i na poln bi jas... Sho, da ne treba da se sramam od nesto?
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2009 во 22:44
Кон врв
SlavicaT Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Октомври.2009
Локација: Greece
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SlavicaT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2009 во 21:17
Plaza i vo voda
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2009 во 22:23
во лифт
во jавно WCплазење
трепкање
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2009 во 22:27
на места кај што адреналинот оди плафон голема%20насмевка
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2009 во 18:37
Влажен и жежок секс во купатило

Доколку имате поголема туш кабина или пак када која собира двајца во неа зошто не би си пружиле добар секс под туш или во када...тоа е сигурно една од фантазиите на многу машки, па и на многу девојки.
Доколку ја подготвите атмосферата со добра пена, некои миризливи свеќи ова може да прерасне во прекрасен и романтичен секс кој во жешката и влажна околина сигурно ќе биде прекрасно доживување.
Предиграта може да започне и во спалната соба, па потоа да премине под туш или во кадата каде нежно милувајте се и лижете се по телото за зголемување на загреаноста. Можете да го пуштите млаз од од вода да паѓа измеѓу вашите тела со што би се загреале, а вие милувајте ги своите тела и откривајте ги ерогените зони еден на друг.
Машкото може да го масира грбот, градите, задникот, стомакот и вагината на девојката за поголема возбуда, додека пак девојката може истото да го врати со масажа на грбот, брадавиците, пенисот и тестисите на машкото.
Сето ова со мизилива пена која се лизга по вашите тела ќе биде прекрасна предигра за жежок и возбудлив секс.По добрата предигра време е да се препуштите на врел и див секс, иако сексот под туш и во када е ограничен на само неколку пози тоа не треба да ве спречува да експериментирате и да уживате. Која и да било поза да ја одберите поради блискоста на вашите тела тоа ќе биде одлично задоволство.
Доколку сакате да се препуштите и на поинакво задоволство во секој момент можете да испробате и орален секс, кој во комбинација со сапуницата и меурчињата сигурно ќе биде новост за вас, а може и најголемото орално задоволство кое кога и да било сте го имале.......................љубовИзменето од bijonse1 - 06.Декември.2009 во 18:41
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2009 во 18:42
Убаина
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
paris25 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 969
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paris25 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2009 во 11:12
na dozd na otvoreno ili vo kola dodeka vrne намигнување
Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 748
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 13:01
abe kako moze da ima top mesto za sex, naj top e kaa ke ti se digne pa kaj saka neka eгазење%20од%20смеење
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2009 во 23:30
Секс во вода.....


Водата ја неутрализира влажноста на жената, така да сексот под вода за понежниот пол ,може да се претвори во болно искуство. Бидете спремни, па покрај себе имајте лубрикант кој е на база на силикон, бидејќи тој е отпорен на вода.
Еден од непрактичните проблеми врзан за секс под вода е заштитата. Ако веќе долго време сте пар, и вашата девојка користи пилули, тогаш нема проблем. Меѓутоа ако користите кондоми, имајте на ум дека морате да го ставите пред да влезете во вода. Тоа е логично – инаку како би ставиле кондом под вода? Друг проблем е што кондомите не поднесуваат баш најдобро вода. Одредени хемикалии како на пример хлорот можат да го оштетат кондомот. Исто така е зголемена опасноста кондомот поради лизгавоста едноставно да се извади. Кога би се позанимавале со практичните работи потребно е да се одбере место.
Можеби навистина звучи возбудливо но секс во базен и не е најдобра опција. Причината за тоа е хлорот, не само што го оштетува кондомот, туку може и да доведе до вагинални инфекции. Едноставна опција е орален секс.
Када или туш кабина е често место во домаќинството кое го користиме за секс. Полесна варијанта е секако туш кабината каде што е помала опасноста за влез на повеќе вода во вагината, а исто така нуди и разни можности за испробување на сексуални пози. Припазите само да имате каде да се фатите за да не дојде до паѓање.............хи,%20хи...
Отворени води, како на пример море, река или езеро не се најдобриот пријател на жената. Посебно солената вода може да го надразни женскиот полов орган и да го претвори сексот во болно искуство. Но тоа не значи дека треба да се откажете од секс на море. .............голема%20насмевка


Кон врв
deranger Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Visokogorska strazha

Регистриран: 22.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deranger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2009 во 23:42
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

Секс во вода.....Отворени води, како на пример море, река или езеро не се најдобриот пријател на жената. Посебно солената вода може да го надразни женскиот полов орган и да го претвори сексот во болно искуство. Но тоа не значи дека треба да се откажете од секс на море. .............голема%20насмевка

ѓавол


Изменето од deranger - 09.Декември.2009 во 23:44
Simnat od visokite planini
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.