IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Градови во Македонија
  Активни теми Активни теми RSS - Охрид
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Охрид

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 30>
Автор
Порака
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2006 во 03:20
Секаде кај и да си треба да си само со вистинското друштво и секој пат кога ке дојдеш ке биде се ок
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2006 во 10:55

Utre odam za Ohrid po rabota.

I veke si isplanirav da si pijam edno kafence pokraj ezero!

Edvam cekam!

Veni Vidi Vici
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2006 во 11:01
Blaze si ti...moze za majot i jas ke pijam tamy kafe...
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2006 во 12:13
jas sigurno ke pijam za Majot kafe pokraj ezero pa bidejki vo drustvo bilo poarno ....a i dzezveto mi e od golemite .....
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2006 во 12:17
Originally posted by Antiqua Antiqua напиша:

Utre odam za Ohrid po rabota.


I veke si isplanirav da si pijam edno kafence pokraj ezero!


Edvam cekam!


ммммм написе и едно за мене
Мноху ми фали тој град
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2006 во 14:59

Nate, ke se napijam i za tebe edno kafe.

A za maj obavezno sum tamu.

Na Plaosnik ke sedam

i cel grad i ezero od terasa da go gledam.

(kako poezija)

Veni Vidi Vici
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2006 во 15:21
ах прекрасно... можеби ќе се помине на еден ден и ќе ти се приклучам на кафето... дотогаш едно за мене сега и поздрави ми го езерото мое најомилено
Кон врв
весна Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај весна Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2006 во 01:08
Ohrid e grad pod zastita na Unesko.Toa mnogu zboruva kakva vrednost ima toj grad,megutoa nie Makedoncite mesto da si odime site na odmor vo OH trcame Grcija kade sto ne vikaat cigani.Pa videte sega sto luge sme nie bre,da razmislime sto si pravime samite na sebe.....
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2006 во 01:13
A i Ohrigani nas Skopjanite nesto posebno ne ne obozavaatLOLpa seedno ni e kaj i da odime -na udar smeLOL
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2006 во 02:42
toa i e edna prichina zoshto go"obozavam"ohrid!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2006 во 11:51
Nate, piev edno kafe za tebe vo Aquarius, pokraj ezero. Vremeto ne mi se pogodi bas, ama godinava prv pat bev vo Ohrid i epten mi se napravi merak na dusa. Miren i spokoen, gradot se sprema za prvomajskata guzva sto sledi...
Veni Vidi Vici
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2006 во 12:16
Originally posted by Antiqua Antiqua напиша:

Nate, piev edno kafe za tebe vo Aquarius, pokraj ezero. Vremeto ne mi se pogodi bas, ama godinava prv pat bev vo Ohrid i epten mi se napravi merak na dusa. Miren i spokoen, gradot se sprema za prvomajskata guzva sto sledi...

Срцуш многу ти благодарам
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2006 во 17:38

Од Мајското празнично искуство

BIG BLUE  -  IN

JAZZ & BLUES  -  IN  ( platete i par k*rsevi na pejackata samo ve molam !! )

 



Изменето од Delfin
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2006 во 11:17

I jas bev tamu za 1-vi maj. Ama, od pregolemata guzva, ni pejacka slusnav, ni pijacka ispiv na raat.

Sledniot cetvrtok odam vo Ohrid pak i togas znam deka ke se iznauzivam!

Veni Vidi Vici
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 30>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.