Испечати | Затвори го прозорот

Охрид

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Македонија и Свет
Име на форумот: Градови во Македонија
Опис на форумот: Со се' села... настани, култура-некултура, рекла-кажала...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2014
Датум на принтање: 26.Април.2024 во 05:00
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Охрид
Постирано од: Barbika
Наслов: Охрид
Датум на внесување: 05.Ноември.2005 во 14:14
Оваа година бев воодушевена од Охрид!Комплетно се ми се допадна и се косеше на поранешните муабети и извадените вицеви на сметка на Охрид и охриѓани!
Има ли Ваши коментари на оваа тема?


-------------



Коментари:
Постирано од: joki
Датум на внесување: 13.Ноември.2005 во 18:55
nie ohrigani ko ke velime nikoj ne ne vervit

-------------
Точачиња.


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 13.Ноември.2005 во 18:58
Ви вервит бе ама незнам кој кде и како



-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: joki
Датум на внесување: 14.Ноември.2005 во 20:26


-------------
Точачиња.


Постирано од: Nate
Датум на внесување: 16.Ноември.2005 во 17:27
Mislam ne deka OHRID si e moj roden grad ali poubav nema nikade  Posebno prosetkite pokraj kejot ah,nemozam da vi opisam kolku me ispolnuvaat.


Постирано од: Barbika
Датум на внесување: 16.Ноември.2005 во 18:04
Преубав град по мене.Го обожвам и не пропуштам шанса да го посетам и да уживам во него!
 
 
 
 


-------------


Постирано од: joki
Датум на внесување: 16.Ноември.2005 во 21:59
EEEEEEEEEEE da recam ohrid e balkanski i svetski grad

-------------
Точачиња.


Постирано од: NOT RESPONDING
Датум на внесување: 17.Ноември.2005 во 12:33
Jas sum Skopjenec si go sakam Skopje Ama i Ohrid mi e vo srceto   (na nepolna edna godina me donele moite u Ohrid na odmor, posto imame stan tamu i odtogas sekoja godina sum vo ohrid)

-------------
NOT RESPONDING е искра на надеж во сивилото на македонското форумџиство- www.tepajvreme.blog.com.mk)---(www.skapunk.blog.com.mk- SKA PUNK BLOG)


Постирано од: mia111
Датум на внесување: 17.Ноември.2005 во 12:41
ohrid e preubav grad samo sto cekavme da ni go kazat toa strancite za da se osvestime malku sto imame
Jas imam stan vo ohrid i si se custvuvam kako doma nonstop sum tamu pa i preku zima -si se custvuvam mnogu isponeto, mirno, relaksirano nekako me opusta
Letovo bese super -mnogu turisti ,mnogu ubavi mesta,priroda -po ubavo amin



-------------



Постирано од: Ana^^
Датум на внесување: 17.Ноември.2005 во 17:26
Ohrid e definitivno najubav grad za mene,ne zatoa sto sum od Ohrid,ama od site gradovi kaj sto sum bila nikade ne mi bilo poubavo od Ohrid

-------------
MeSs WiTh ThE BeSt,DiE LiKe The ReSt!


Постирано од: Barbika
Датум на внесување: 17.Ноември.2005 во 17:42
Ве има Охриѓани низ форумов!
Како го поминувате летото во таа гужва од туристи?
Дали Ви прија тоа или понекогаш Ви создава нервоза!?
КАКВО Е ЧУВСТВОТО ДА СИ ДОМАЌИН ВО ТОЛКУ УБАВО ТУРИСТИЧКО МЕСТО!?
 
 


-------------


Постирано од: Ana^^
Датум на внесување: 17.Ноември.2005 во 18:16
Na leto sekogas si pominuvam najdobro.Inace voopsto ne mi smetaat guzvite na leto,bas obozavam koga se zivee so polna brzina A inace najveke sakam da gi setam drugarite i drugarkite od drugite gradovi koga ke dojdat vo Ohrid

-------------
MeSs WiTh ThE BeSt,DiE LiKe The ReSt!


Постирано од: Barbika
Датум на внесување: 17.Ноември.2005 во 18:25
Имам многу убави успомени со прошетки во чамец и разгледување на знаменитости кои го красат Охридското крајбрежје.„Капетанот“ на чамецот на кого не му го памтам името беше прилично духовит и расположен да ни раскажува се повеќе и повеќе,а не фати некаде на залез на сонцето па кога ќе ја додадеш и таа убавина сликата како за прв пат ми остана врежана во глава и не сакам да ја избришам.
Охрид е прекрасен!


-------------


Постирано од: NOT RESPONDING
Датум на внесување: 18.Ноември.2005 во 09:49
Originally posted by Barbika Barbika напиша:

Имам многу убави успомени со прошетки во чамец и разгледување на знаменитости кои го красат Охридското крајбрежје.„Капетанот“ на чамецот на кого не му го памтам името беше прилично духовит и расположен да ни раскажува се повеќе и повеќе,а не фати некаде на залез на сонцето па кога ќе ја додадеш и таа убавина сликата како за прв пат ми остана врежана во глава и не сакам да ја избришам.
Охрид е прекрасен!

 

Lele ej se naeziv



-------------
NOT RESPONDING е искра на надеж во сивилото на македонското форумџиство- www.tepajvreme.blog.com.mk)---(www.skapunk.blog.com.mk- SKA PUNK BLOG)


Постирано од: ANNNI
Датум на внесување: 18.Ноември.2005 во 10:04
najubavo mesto vo Ohrid mi e sv.Naum
izvorire ,sekogas koga odam tamu se setame so kajceto niz izvorite prekrasno e
koj nema prosetano so kajce niz izvorite golem del propustil od Ohrid


-------------
HAAJ


Постирано од: Barbika
Датум на внесување: 18.Ноември.2005 во 11:59
Пред некоја година кога се решив за прв пат да го посетам св.Наум некако не ми се погоди времето,дуваше ветер (северен) и главата многу почна да ме боли.Заради бе*ето го имав заборавено апаратот во кола и ништо не сликав!Седнавме да ручаме покрај водата кај изворите и штом завршивме ја скративме посетата и оставивме за друг пат.Следниот пат се спремам за убава и долга прошетка,но децата ќе бидат малку поголеми и ќе биде полесно.Апарат и камера задолжително!
П.С.Сепак и тоа што го видов ми остави добар впечаток
 
 


-------------


Постирано од: Carnation
Датум на внесување: 23.Ноември.2005 во 23:41
Originally posted by Barbika Barbika напиша:

Ве има Охриѓани низ форумов!
Како го поминувате летото во таа гужва од туристи?
Дали Ви прија тоа или понекогаш Ви создава нервоза!?
КАКВО Е ЧУВСТВОТО ДА СИ ДОМАЌИН ВО ТОЛКУ УБАВО ТУРИСТИЧКО МЕСТО!?
 
 

od ohrid sum i slusaj go muabetov od ohrigjani bas za to.
Leto:daj be od ovaa guzvava da ne mojs ko coek niz carsija da si pominis.daj koga ke si odet site.
Zima:abe kaj se ljugjevo?ziti se koga ke dojdit leto da zazivejt malku gradov.kolku e dosadno vaka.
vo prevod stalno imat neso so "falit"


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 10.Декември.2005 во 18:23
jas ne sakam mnogu guzvi taka da.....zimno vreme mi e zkon....:))) uste da mozev da se kapam vo ezeroto i da se oblekvam taka lesno....:))))

-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: Carnation
Датум на внесување: 10.Декември.2005 во 18:42
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

jas ne sakam mnogu guzvi taka da.....zimno vreme mi e zkon....:))) uste da mozevda se kapam i da se oblekvam taka lesno....:))))

zs na zima ne se kapis?lele tesko tie so se do tebe


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 10.Декември.2005 во 18:54
 

-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 10.Декември.2005 во 18:59

јас го обожавам Охрид ама само од гледна точка на одмор да живеам не би можела во него бидејќи јас ја сакам брзината која ни ја наметнува ова современо општество,а Охриѓани за тоа не ги бидува....

Кога се зимските празници го сакам најмногу и во пролет особено во мај тогаш се чувствува духот на Охрид,а преку лето се губи бидејќи Охриѓани ги нема го забораваат Охрид и не го нудат најдоброто од него ,туку размислуваат како да земат повеќе пари.....



-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: joki
Датум на внесување: 13.Декември.2005 во 23:01
ne znam zs site mislet deka imame mrtov noken zivot, i ovde imat dosta diskoteki, kafici,a da ne pram muabet za izlegvenje kaj spomenikot, kaj s'risce(ne odam tamu bas cesto) ama ako sakas imat mnoooogu mesta za zabava, samo malku zivosta u grad ne mozit da se sporedit so drugite gradovi, poso site praktikuvet izlegvenja vo diskoteki

-------------
Точачиња.


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 13.Декември.2005 во 23:17
кај с’рјшче или кај споменикон не го прајт излегвањео можеби налето ама назима ладно е и Охрид нема убави дискотеки кафичите му се супер....Аиначе назима е ок дури за некои и подобро бидејќи ја нема сета гужва од налето.Јас лично го сакам летото во Охрид,но најмногу месец мај и сега јануар....

-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: joki
Датум на внесување: 18.Декември.2005 во 00:01
wow NA ZIMA E RAJ. OSOBENO KO KE IMAT SNEG, imat neso posebno so ni pariz ne mojt da go ponudit, sneg+ezero=nemoguce kombinacija

-------------
Точачиња.


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 19.Декември.2005 во 18:07
  не мислев баш на тоа ама сепак идејата и замислата се супер!

-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: Carnation
Датум на внесување: 19.Декември.2005 во 22:24
a bogami i interpretacijata e luda.ko go procitav ova se izgaziv od smeenje


Постирано од: judofenka
Датум на внесување: 08.Февруари.2006 во 13:42
jas ne sum bila Ohrid never. sakam da vidam toi grad ,zasto mnogu imam slusnato. aj, ke me "invite" nekoj?

-------------
pipilotka


Постирано од: Carnation
Датум на внесување: 08.Февруари.2006 во 21:11

Originally posted by judofenka judofenka напиша:

jas ne sum bila Ohrid never. sakam da vidam toi grad ,zasto mnogu imam slusnato. aj, ke me "invite" nekoj?

you've just been invited



-------------
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана


Постирано од: brza
Датум на внесување: 09.Февруари.2006 во 01:08
sto se zanesuvate,koga bi mozelo slobodno da se izleze od drzavava samo glupacite bi odele na odmor vo ohrid!

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: dambi5
Датум на внесување: 13.Февруари.2006 во 23:10

Ohrid e raj na zemjava ne bi go smenila za bilo koj drug grad.

ubavini vo bilo koe vreme i na bilo koe mesto



-------------
смеењето го продолжува животот


Постирано од: brza
Датум на внесување: 14.Февруари.2006 во 01:18
aaa, IZGLEDA  DAMBI 5 NE MRDNALA PODALEKU OD NEJZINIOT RAJ!AMA, IMA VREME SEUTE E MLADA!


Постирано од: judofenka
Датум на внесување: 14.Февруари.2006 во 12:56
nekoi napisa "samo glupacite bi odmorali vo ohrid". ne znam sto da recam, jas ne mislam deka 10 000 luge every year sa glupaci...

-------------
pipilotka


Постирано од: brza
Датум на внесување: 14.Февруари.2006 во 21:08
[QUOTE=judofenka]nekoi napisa "samo glupacite bi odmorali vo ohrid". ne znam sto da recam, jas ne mislam deka 10 000 luge every year sa glupaci...  Od tie 10000, 9500 bi otisle nadvor od zemjata koga bi mozele lesno toa da go na pravat!          ;           ;           ;           ;           ;           ;           ;           ;           ;           ;           ;      


Постирано од: Гери
Датум на внесување: 16.Февруари.2006 во 17:05

Охрид и много хубав градр който отнесе моето сърце.



Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 18.Февруари.2006 во 12:32

Originally posted by brza brza напиша:

sto se zanesuvate,koga bi mozelo slobodno da se izleze od drzavava samo glupacite bi odele na odmor vo ohrid!

aj ke ti go prostam ova ater za nickot koj dovolno kazuva ...... 



Постирано од: brza
Датум на внесување: 18.Февруари.2006 во 21:24
A,da go objasnis toj ater.Nekako ne go razbiram.Osven deka mi prostuvas!Shto mi prostuvash?Toa e TOKMU TAKA(od kavadarci),manje vishe,nekoj procent!!


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 18.Февруари.2006 во 21:50
А дали се глупи сите оние странци сто доаѓаат во Охрид за да ги видат неговите убавини,но да повекето Македонци и не ја знаат вистинската убавина на Охрид па нека си останат и неуки и необразовани

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 18.Февруари.2006 во 22:07

Originally posted by Boogie Boogie напиша:

А дали се глупи сите оние странци сто доаѓаат во Охрид за да ги видат неговите убавини,но да повекето Македонци и не ја знаат вистинската убавина на Охрид па нека си останат и неуки и необразовани



Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 18.Февруари.2006 во 22:30

Originally posted by brza brza напиша:

A,da go objasnis toj ater.Nekako ne go razbiram.Osven deka mi prostuvas!Shto mi prostuvash?Toa e TOKMU TAKA(od kavadarci),manje vishe,nekoj procent!!

Да, ке објаснам и тоа како . Најпрво , мојот коментар кон твојот пост беше  една суптилна шега . Сепак како што гледам ке морам да ја објаснам. Во моментов тешко ми е да најдам баланс помеѓу тоа што навистина сакам да ти го кажам и мојот принцип на убедување дека нивото на размена на мислења на форумов треба да е на највисоко ниво на култура и меѓусебно почитување . Како и де е , знаеш велат дека ако сам не се почитуваш ни друг нема да те почитува ..........ако е точна локацијата од каде пишуваш и ако на тоа го додадам твојот коментар кон еден бисер на нашата каква е таква е татковина ни ,не можам да не те посоветувам ,да не си ја потценуваш татковината . И уште нешто , можеби токму тој град на некого му е длабоко емотивно врежан во душата...................те поздравувам со надеж дека еден ден можеби заедно ке пиеме кафе покрај езеро .......   

 



Постирано од: brza
Датум на внесување: 19.Февруари.2006 во 01:08
Slusaj,ustvari citaj delfin!Toa sto navistina sakash da mi go kazes kolku sto znam ima nacin nikoj drug da ne go procita.iI pak ke ti ostane tvoeto nivo na ista visina vo ochite na drugite.Ne se vozdrzuvaj!!Stom si do tolku kulturen i vozvisen.Ako site prepiski se vodat samo na toa nivo,ne veruvam deka ke privlecat pogolem broj slushateli,mislam chitateli.A,sto se odnesuva do tvojot Biser ne kazuvam nesto sto ne e zasluzeno.Sum bil jas vo Ohrid nekolku pati ama ne gledam nesto koj znae sto.Pak se fakash za istorijata.Tie sto tuka najmnogu go falat se mnogu mladi,mozebi prvpat odat nekade sami.Tie se vo drustvo kaj i da se ubavo ke si pominat........A sto se odnesuva do strancite,pa tie tamu ne odat poedinecno tuku samo organizirano! Da odime ova leto da vidime kolku ke gi ima sami so svoja kola,kako sto mozes da gi vidis na primer vo grcija.Ne veruvam deka ke najdeme nekoi!Ne fali nikoj tolku, zasto od mnogu pofalbi i slicno tesko deka ke napreduva. Kritikite poveke stimuliraat otkolku falenjata.Ama, samo vo normalni  zemji. Pa, MOZEBI.


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 19.Февруари.2006 во 02:02
Се лажеш многу странци има во Охрид,јас невикам дека за младите ја има пирамидата од Ротердам ама од Ротердам доаѓаат во Македонија за да ги видат работите што младите на жалост ке сватат дека ги виделе и тоа кога ке напунат 30 год.Тоа е жалосно еден човек без својата цел е изгубен цел живот а Охрид му пружа на човек прво душевен мир па се останато знаеш не сме ние толку занигде као што ти мислиш има и овде добри типчиња со добри друштва што знаат да си поминат убаво и во Охрид на Плаошник без некоја луда свирка и останати реквизити


-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: brza
Датум на внесување: 19.Февруари.2006 во 03:09

AKO TI TAKA VIKAS.....



Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 19.Февруари.2006 во 03:20
Секаде кај и да си треба да си само со вистинското друштво и секој пат кога ке дојдеш ке биде се ок

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: Antiqua
Датум на внесување: 17.Април.2006 во 10:55

Utre odam za Ohrid po rabota.

I veke si isplanirav da si pijam edno kafence pokraj ezero!

Edvam cekam!



-------------
Veni Vidi Vici


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 17.Април.2006 во 11:01
Blaze si ti...moze za majot i jas ke pijam tamy kafe...

-------------


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 17.Април.2006 во 12:13
jas sigurno ke pijam za Majot kafe pokraj ezero pa bidejki vo drustvo bilo poarno ....a i dzezveto mi e od golemite .....


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 17.Април.2006 во 12:17
Originally posted by Antiqua Antiqua напиша:

Utre odam za Ohrid po rabota.


I veke si isplanirav da si pijam edno kafence pokraj ezero!


Edvam cekam!


ммммм написе и едно за мене
Мноху ми фали тој град

-------------


Постирано од: Antiqua
Датум на внесување: 17.Април.2006 во 14:59

Nate, ke se napijam i za tebe edno kafe.

A za maj obavezno sum tamu.

Na Plaosnik ke sedam

i cel grad i ezero od terasa da go gledam.

(kako poezija)



-------------
Veni Vidi Vici


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 17.Април.2006 во 15:21
ах прекрасно... можеби ќе се помине на еден ден и ќе ти се приклучам на кафето... дотогаш едно за мене сега и поздрави ми го езерото мое најомилено

-------------


Постирано од: весна
Датум на внесување: 19.Април.2006 во 01:08
Ohrid e grad pod zastita na Unesko.Toa mnogu zboruva kakva vrednost ima toj grad,megutoa nie Makedoncite mesto da si odime site na odmor vo OH trcame Grcija kade sto ne vikaat cigani.Pa videte sega sto luge sme nie bre,da razmislime sto si pravime samite na sebe.....


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 19.Април.2006 во 01:13
A i Ohrigani nas Skopjanite nesto posebno ne ne obozavaatLOLpa seedno ni e kaj i da odime -na udar smeLOL

-------------


Постирано од: brza
Датум на внесување: 19.Април.2006 во 02:42
toa i e edna prichina zoshto go"obozavam"ohrid!

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Antiqua
Датум на внесување: 19.Април.2006 во 11:51
Nate, piev edno kafe za tebe vo Aquarius, pokraj ezero. Vremeto ne mi se pogodi bas, ama godinava prv pat bev vo Ohrid i epten mi se napravi merak na dusa. Miren i spokoen, gradot se sprema za prvomajskata guzva sto sledi...

-------------
Veni Vidi Vici


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 19.Април.2006 во 12:16
Originally posted by Antiqua Antiqua напиша:

Nate, piev edno kafe za tebe vo Aquarius, pokraj ezero. Vremeto ne mi se pogodi bas, ama godinava prv pat bev vo Ohrid i epten mi se napravi merak na dusa. Miren i spokoen, gradot se sprema za prvomajskata guzva sto sledi...

Срцуш многу ти благодарам

-------------


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 07.Мај.2006 во 17:38

Од Мајското празнично искуство

BIG BLUE  -  IN

JAZZ & BLUES  -  IN  ( platete i par k*rsevi na pejackata samo ve molam !! )

 



Постирано од: Antiqua
Датум на внесување: 08.Мај.2006 во 11:17

I jas bev tamu za 1-vi maj. Ama, od pregolemata guzva, ni pejacka slusnav, ni pijacka ispiv na raat.

Sledniot cetvrtok odam vo Ohrid pak i togas znam deka ke se iznauzivam!



-------------
Veni Vidi Vici


Постирано од: Carnation
Датум на внесување: 22.Мај.2006 во 16:41
Originally posted by Delfin Delfin напиша:

Îä Ìà¼ñêîòî ïðàçíè÷íî èñêóñòâî

BIG BLUE  -  IN

JAZZ & BLUES  -  IN  ( platete i par k*rsevi na pejackata samo ve molam !! )

 

LOLLOLLOLama delfin,pejackata peese taka zaradi to so cel den setala i bese umornaLOLLOLLOL


-------------
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 23.Мај.2006 во 09:19
Originally posted by Carnation Carnation напиша:

Originally posted by Delfin Delfin напиша:

Îä Ìà¼ñêîòî ïðàçíè÷íî èñêóñòâî

BIG BLUE  -  IN

JAZZ & BLUES  -  IN  ( platete i par k*rsevi na pejackata samo ve molam !! )

 

LOLLOLLOLama delfin,pejackata peese taka zaradi to so cel den setala i bese umornaLOLLOLLOL
LOLLOLLOL така беше памтам , и оти си призна пола и е простено LOLLOLLOL


Постирано од: girl85
Датум на внесување: 23.Мај.2006 во 09:31
Odamna ne sum bila vo Ohrid.Ova leto zadolzitelno mora da go posetam.


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 23.Мај.2006 во 09:37
помини во   JAZZ & BLUES Tongue


Постирано од: blue
Датум на внесување: 23.Мај.2006 во 10:02

jas vo Ohrid go obozavam Jazz Inn, mesto so tradicija ;)



Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 23.Мај.2006 во 11:35

ако го читаш ова воопштоTongue , би препорачал пица во КОЗА НОСТРА  а веднаш потоа кафенце покрај езеро во АКВАРИУС секако се многу блиску еден до друг Tongue



Постирано од: blue
Датум на внесување: 23.Мај.2006 во 11:41

Smile на кој му препорачуваш делфинчовски?

Јас те*е сакам да ти препорачам кафе во дворчето веднаш до пожарната а после тоа (на истата локација) шприцер со штотуку уловена испржена плашица Tongue


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 23.Мај.2006 во 11:46
прпорачав на .....уф .....чекај.... http://forum.idividi.com.mk/member_profile.asp?PF=5287&FID=51 - girl85   еве Tongue......ами велам јас уште ние имаме да си се учиме Embarrassed.....може бело ама чисто ? Embarrassed


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 16.Август.2006 во 14:22
Летово во Охрид по мое видување :)
 
ИН
 
Атмосверата во градот
Форумџиите од Охрид
BIG BLUE - тивко мирно место со пријатни атмосвера и персонал 
AQUARIUS - дневна шема
ZONA - Прекрасно место за кафе приквечер
Дивите плажички после Канео на зајдисонце
 
АУТ
 
Некултурните келнери во Хотел Парк
Негрижата за хигиената на некои плажи ,посебно на Канео


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 16.Август.2006 во 18:19
koga ke se vratam ke vi kazam dali ohrigjani stanale popitomi ili seushte go drzat prvoto mesto vo neljubeznost sprema turistite

-------------


Постирано од: ohriganka
Датум на внесување: 17.Август.2006 во 19:34
Ohrigani se nejlubezni samo 1 i pol mesec vo godinata, posle se cool


Постирано од: Kroki
Датум на внесување: 17.Август.2006 во 22:03
Ohrid e prekrasna destinacija za turizam, ama dodeka ne se promenat uslovite vo nego i dodeka ne se promeni toa mentalitetot na toa zhitelite negovi, kje odi se po voda!!!!

-------------
"Quod me nutrit, me destruit!" - Latin quote


Постирано од: MaLe4kA*
Датум на внесување: 18.Август.2006 во 01:22
pa ohrid e najubav grad od cela makedonija


Постирано од: Kroki
Датум на внесување: 18.Август.2006 во 19:14
Originally posted by tweety tweety напиша:

pa ohrid e najubav grad od cela makedonija


Ne bi se soglasil so t*be vo celost...........


-------------
"Quod me nutrit, me destruit!" - Latin quote


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 13.Ноември.2006 во 19:15
сите го фалите градчево, немаме мртов ноќен живот баш нашиот ноќен живот е ок
во лето има многу гужви и место неможам да фатам на плажинеCryCryCryCryCryCryCryCryCryCryCryCryCry од гужви ми се врти така да не ги поднесувам
во зима е супер, снег и езеро суппер, нема гужва ама некако многу празно е CryCryCryCryCryCryCryCryCryCryCryCryCry


-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: raging bull
Датум на внесување: 14.Ноември.2006 во 13:18
ti be brza be magare staro(abe za pleskavici vishe ne te biva) abe dosta mi go kudish gradov daj malce napraj im ubav film na pomladive dechki////
ili samo so niv imash kapacitet da se paspravashLOLLOLLOL


-------------
Anger is a gift


Постирано од: paki
Датум на внесување: 14.Ноември.2006 во 22:15
katastrofa za nisto ne se grizat gledat samo pari da zemat a usluga nikakva.Edino so im vredi e ezerotoWink


Постирано од: brza
Датум на внесување: 15.Ноември.2006 во 01:27
bogami,...ohrigjani se pravi turisti,............im go TURAAT na gostite,koj poveke ke stigne!LOL

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: raging bull
Датум на внесување: 15.Ноември.2006 во 14:07
ne e tochno ne shiri dezinformacii.....eve jas te pokanuvam na gosti vo Ohrid.Smile

-------------
Anger is a gift


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 15.Ноември.2006 во 14:17
туризмот во Охрид од година во година добива на квалитет....има уште многу да се работи но трендот е позитивен...


Постирано од: raging bull
Датум на внесување: 15.Ноември.2006 во 15:40
Originally posted by Delfin Delfin напиша:

туризмот во Охрид од година во година добива на квалитет....има уште многу да се работи но трендот е позитивен...
ClapClapClapClapClap

-------------
Anger is a gift


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 17.Ноември.2006 во 10:16
pravo da vi kazam dosega licno sto znam ohrigani se stvarno ok ,  bez pergolemo naglasuvanje na Oridskoto narecje , emancipirana rabota , arno ama ovie po kafiki i ugostitelstvo kaj sto sum odel - losa rabota , fintava e kako da odis tamu da gi ugnetuvas nekako , ponasanje nula . nejse nie prilepcani arno stojme so origanive , ama sto gledam sto im pravat na kutrive skopjani uzas , uzas . Mozam da go narecam izzivuvanje a ne turizam .

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 21.Декември.2006 во 09:48

Охрид и новогодишната атмосвера Smile 

има ли некој лично искуство како е низ град за нова година?


Постирано од: Arm'nj
Датум на внесување: 21.Декември.2006 во 09:52
Mnodu e ubo .... Vo polednive godini se se stranci i e full i dosta ludo...
Bujrum te,.....,Smile


-------------
Anger is a gift


Постирано од: KaLiNa
Датум на внесување: 21.Декември.2006 во 14:17
ne znam za nova godina , ama letno vreme si go obozavam Ohrid i ne pominuva leto bez da otidam i do tamu......kakov lud provod Big%20smileWink

-------------
kuliraj


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 21.Декември.2006 во 14:24
ja pa da bidam iskrena dali 2 pati  vo mojot zivot imam otideno vo ohrid, toa na eksk*rzija pa zatoa nema da komentiram Big%20smile

-------------


Постирано од: KaLiNa
Датум на внесување: 21.Декември.2006 во 14:41
ne si bila letno vreme so drustvo? e toa e intersno i ne se propusta.....aj narednovo leto ke odime ja i ti na vikend da vidis kolku e dobro Big%20smileWink

-------------
kuliraj


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 21.Декември.2006 во 14:42
Originally posted by Arm'nj Arm'nj напиша:

Mnodu e ubo .... Vo polednive godini se se stranci i e full i dosta ludo...
Bujrum te,.....,Smile

Благодариме..
Да прашам: водата сега во езерото топла е???? Да знам дали ќе има и новогодишно к'пење или не LOLLOLLOL


-------------


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 21.Декември.2006 во 14:51
Originally posted by KaLiNa KaLiNa напиша:

ne si bila letno vreme so drustvo? e toa e intersno i ne se propusta.....aj narednovo leto ke odime ja i ti na vikend da vidis kolku e dobro Big%20smileWink



Kalince srcko fala za pokanata , ama vo ohrid bi otisla samo na prosetka ili eventualno da se vidam so plavusa :)
a za odmor, nemam bas zelba za vo ohrid i zatoa i ne odam Big%20smile


-------------


Постирано од: emilija 90
Датум на внесување: 21.Декември.2006 во 14:54
Originally posted by natalija natalija напиша:

Originally posted by Arm'nj Arm'nj напиша:

Mnodu e ubo .... Vo polednive godini se se stranci i e full i dosta ludo...
Bujrum te,.....,Smile

Благодариме..
Да прашам: водата сега во езерото топла е???? Да знам дали ќе има и новогодишно к'пење или не LOLLOLLOL
 
abe vodata ke bide topla koga kje vlezes ama za izleguvanje ne ti garantiramOuch


-------------


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 21.Декември.2006 во 14:54
МоноооооооLOLLOLLOLLOL не туку се туфкај ќе ти створиме желба од одма LOLLOLLOL

-------------


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 21.Декември.2006 во 14:56
Originally posted by natalija natalija напиша:

МоноооооооLOLLOLLOLLOL не туку се туфкај ќе ти створиме желба од одма LOLLOLLOL



dobro, moze da me razibedite da dojdam das vi pravam drustvo, ama da se banjam u ezeroto teska rabota LOLLOLLOL


-------------


Постирано од: emilija 90
Датум на внесување: 21.Декември.2006 во 14:59
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

Originally posted by natalija natalija напиша:

МоноооооооLOLLOLLOLLOL не туку се туфкај ќе ти створиме желба од одма LOLLOLLOL



dobro, moze da me razibedite da dojdam das vi pravam drustvo, ama da se banjam u ezeroto teska rabota LOLLOLLOL
 
LOLLOLvo leto e topla vodata,ne e ladnaLOLLOL
ama dobro samo ti dojdi pa ne mora da se banjas


-------------


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 21.Декември.2006 во 15:00
ej tekna mi, ne e loso i onaka veke 20 godini ne sum bila u ohrid, ne ke e loso da dojdam na ribolov, imate li ribi ?

barem da ima so da jademe LOLLOLLOL


-------------


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 21.Декември.2006 во 15:01
ете и волкот сит и овците на број..
Мона не се плаши требе на педалинка ке те ставиме нема да се бањаш..

Ема мила ако идам со кебе да ме чекаш има да се бувнам во езероно па макар и коцка излегла LOLLOLLOLLOL


-------------


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 21.Декември.2006 во 15:02
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

ej tekna mi, ne e loso i onaka veke 20 godini ne sum bila u ohrid, ne ke e loso da dojdam na ribolov, imate li ribi ?

barem da ima so da jademe LOLLOLLOL


Сонценце бе не одиме на пуст остров LOLLOLLOL знаеш колкав град е сторен од тогаш LOLLOLLOL Немај гајле од Делфин и наум трските ќе ги земеме и плашки ке факамеLOLLOLLOL


-------------


Постирано од: KaLiNa
Датум на внесување: 21.Декември.2006 во 15:02
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

Originally posted by KaLiNa KaLiNa напиша:

ne si bila letno vreme so drustvo? e toa e intersno i ne se propusta.....aj narednovo leto ke odime ja i ti na vikend da vidis kolku e dobro Big%20smileWink



Kalince srcko fala za pokanata , ama vo ohrid bi otisla samo na prosetka ili eventualno da se vidam so plavusa :)
a za odmor, nemam bas zelba za vo ohrid i zatoa i ne odam Big%20smile
epa dobro......ke odime da ja zapoznaeme plavusa i emilija i alekta i carnation.........i site ohrigani.......
samo ti vrati se prvo Wink
ej i ke te nosam na edno mesto koga ke odime vo ohrid-ke ti se sviga veruvaj mi Wink


-------------
kuliraj


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 21.Декември.2006 во 15:03
abe nejkam na pedalinka, sakam da lovam ribi LOLLOLLOL

-------------


Постирано од: emilija 90
Датум на внесување: 21.Декември.2006 во 15:03
Originally posted by natalija natalija напиша:

ете и волкот сит и овците на број..
Мона не се плаши требе на педалинка ке те ставиме нема да се бањаш..

Ема мила ако идам со кебе да ме чекаш има да се бувнам во езероно па макар и коцка излегла LOLLOLLOLLOL
 
ok be duso kje te cekam
 
a mona liza ima ribi,ima oti povekje ohrigjani ne jadat ribi imaLOL


-------------


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 21.Декември.2006 во 15:05
Kalina ma deka ke me noses , na koe mesto ? Big%20smile u parkot li ? Big%20smile

a Nate obavezno da me snabdes so jadici i trski icrvci i seta oprema za da mozam na raat da lovam dodeka vie se banjate LOLLOLLOL


-------------


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 21.Декември.2006 во 15:05
Ете и риби ќе ловиме...LOLLOLLOLLOLLOL
Еми фала златичко Hug



-------------


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 21.Декември.2006 во 15:06
emilija_90 bas me izraduva, ja sum ljubitel na ribite i dobro e sto ima, oti sakam da gi probam i vkusam Approve

-------------


Постирано од: emilija 90
Датум на внесување: 21.Декември.2006 во 15:08
Originally posted by natalija natalija напиша:

Ете и риби ќе ловиме...LOLLOLLOLLOLLOL
Еми фала златичко Hug

 
HugHugHug
Big%20smilenema za sto,kje se banjameTongue


-------------


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 21.Декември.2006 во 15:08
Jas imam jadici, mozam da ti gi pozajmam LOL

-------------
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk