IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Градови во Македонија
  Активни теми Активни теми RSS - Охрид
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Охрид

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 30>
Автор
Порака
ANNNI Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 03.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 49
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANNNI Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2005 во 10:04
najubavo mesto vo Ohrid mi e sv.Naum
izvorire ,sekogas koga odam tamu se setame so kajceto niz izvorite prekrasno e
koj nema prosetano so kajce niz izvorite golem del propustil od Ohrid
HAAJ
Кон врв
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2005 во 11:59
Пред некоја година кога се решив за прв пат да го посетам св.Наум некако не ми се погоди времето,дуваше ветер (северен) и главата многу почна да ме боли.Заради бе*ето го имав заборавено апаратот во кола и ништо не сликав!Седнавме да ручаме покрај водата кај изворите и штом завршивме ја скративме посетата и оставивме за друг пат.Следниот пат се спремам за убава и долга прошетка,но децата ќе бидат малку поголеми и ќе биде полесно.Апарат и камера задолжително!
П.С.Сепак и тоа што го видов ми остави добар впечаток
 
 
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2005 во 23:41
Originally posted by Barbika Barbika напиша:

Ве има Охриѓани низ форумов!
Како го поминувате летото во таа гужва од туристи?
Дали Ви прија тоа или понекогаш Ви создава нервоза!?
КАКВО Е ЧУВСТВОТО ДА СИ ДОМАЌИН ВО ТОЛКУ УБАВО ТУРИСТИЧКО МЕСТО!?
 
 

od ohrid sum i slusaj go muabetov od ohrigjani bas za to.
Leto:daj be od ovaa guzvava da ne mojs ko coek niz carsija da si pominis.daj koga ke si odet site.
Zima:abe kaj se ljugjevo?ziti se koga ke dojdit leto da zazivejt malku gradov.kolku e dosadno vaka.
vo prevod stalno imat neso so "falit"
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2005 во 18:23
jas ne sakam mnogu guzvi taka da.....zimno vreme mi e zkon....:))) uste da mozev da se kapam vo ezeroto i da se oblekvam taka lesno....:))))

Изменето од Alekta
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2005 во 18:42
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

jas ne sakam mnogu guzvi taka da.....zimno vreme mi e zkon....:))) uste da mozevda se kapam i da se oblekvam taka lesno....:))))

zs na zima ne se kapis?lele tesko tie so se do tebe
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2005 во 18:54
 
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2005 во 18:59

јас го обожавам Охрид ама само од гледна точка на одмор да живеам не би можела во него бидејќи јас ја сакам брзината која ни ја наметнува ова современо општество,а Охриѓани за тоа не ги бидува....

Кога се зимските празници го сакам најмногу и во пролет особено во мај тогаш се чувствува духот на Охрид,а преку лето се губи бидејќи Охриѓани ги нема го забораваат Охрид и не го нудат најдоброто од него ,туку размислуваат како да земат повеќе пари.....

Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2005 во 23:01
ne znam zs site mislet deka imame mrtov noken zivot, i ovde imat dosta diskoteki, kafici,a da ne pram muabet za izlegvenje kaj spomenikot, kaj s'risce(ne odam tamu bas cesto) ama ako sakas imat mnoooogu mesta za zabava, samo malku zivosta u grad ne mozit da se sporedit so drugite gradovi, poso site praktikuvet izlegvenja vo diskoteki
Точачиња.
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2005 во 23:17
кај с’рјшче или кај споменикон не го прајт излегвањео можеби налето ама назима ладно е и Охрид нема убави дискотеки кафичите му се супер....Аиначе назима е ок дури за некои и подобро бидејќи ја нема сета гужва од налето.Јас лично го сакам летото во Охрид,но најмногу месец мај и сега јануар....
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2005 во 00:01
wow NA ZIMA E RAJ. OSOBENO KO KE IMAT SNEG, imat neso posebno so ni pariz ne mojt da go ponudit, sneg+ezero=nemoguce kombinacija
Точачиња.
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2005 во 18:07
  не мислев баш на тоа ама сепак идејата и замислата се супер!
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2005 во 22:24
a bogami i interpretacijata e luda.ko go procitav ova se izgaziv od smeenje
Кон врв
judofenka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Февруари.2006
Локација: Bulgaria
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај judofenka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2006 во 13:42
jas ne sum bila Ohrid never. sakam da vidam toi grad ,zasto mnogu imam slusnato. aj, ke me "invite" nekoj?
pipilotka
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2006 во 21:11

Originally posted by judofenka judofenka напиша:

jas ne sum bila Ohrid never. sakam da vidam toi grad ,zasto mnogu imam slusnato. aj, ke me "invite" nekoj?

you've just been invited

Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 30>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.