IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Дали се чувствувате дискриминирани,затоа?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали се чувствувате дискриминирани,затоа?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
scream4help Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај scream4help Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Дали се чувствувате дискриминирани,затоа?
    Испратена: 18.Септември.2009 во 16:28
Dali se custvuvate diskiriminirano,zatoa sto ste zensko i ste odbrale struka koja spored nekoi kvazi pravila nekoi ja smeetaat za maska?
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2009 во 16:40
Vidi scream4help, jas odbrav struka koja mnogumina ja smetaat za zenska, zatoa ne se custvuvaj loso, uzivaj vo novata ucebna godina!големо%20гушкање
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2009 во 18:08
јок
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2009 во 18:14
Ajde temata da ni bide taen sostanok na dikriminirani luge vo zaednicite...голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Ajde da si gi kazuvame slabostite:
Mene tamu zenskite me siluvat...
Mavat me so gumicki...
I taka natamu.
Clen 25: 3 meseci zatvor za siluvackite!голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкагазење%20од%20смеење
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2009 во 22:15
Като се има во предвид ке во последно време жените са силниот пол ,нема зошто да се усекjат дискриминирани.Во днешно време и мажите и жените имаат равни права.
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2009 во 22:42
Tochno Emil, mnogumina zhenski na primer koj se vo mashinskite struki ili pak vo policiskite struki mislat deka toa e samo za mazi ili mnogu mazi koj se vo medicinskite ucilista ili vo tekstilnite, se custvuvat kako samo zenska sredina da gi obzemala...
Pravata se isti bidejki site sme isti.среќа
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2009 во 23:10
Originally posted by scream4help scream4help напиша:

Dali se custvuvate diskiriminirano,zatoa sto ste zensko i ste odbrale struka koja spored nekoi kvazi pravila nekoi ja smeetaat za maska?



а кои би биле на пример машки струки или професии според тие квази правила?збунетост
Кон врв
scream4help Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај scream4help Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2009 во 23:13
jas licno pomalku se custvuvam diskirimina ili podobro kazano luto ...zatoa sto vo mnogu situacii mi prefrlite vo stil-pa kako sega elektro ,pa zosto sakas kompjuteri,a mojot odgovor-e zatoa sto gi sakam,toa sakam da rabotam a nvnata replika e -pa sto znam ovaa struka e nekako maska e,nelici za zansko ...lelee i sega i toa e eden od mnogute komentari a i ne samo komentari tuku i potcenuvaci pogledi i postapki ... grrr uste sme na balkan
Кон врв
scream4help Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај scream4help Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2009 во 23:15
za maski struki gi smetaa obicno onie struki koi sto se od tehnickite oblasti ,a kvazi pravila se onie pravila so predrasudi ,nepisani pravila taka narecni nametnati od posirokata narodna masa..
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2009 во 23:16
а тебе ти е гајле за таквите коментари? намигнување
Кон врв
scream4help Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај scream4help Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2009 во 00:19
ne mi e gajle no povod mi bese ova za tema i diskusija i da vidam dali i drugi bile vo ili se vo slicna situacija...
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2009 во 00:24
Јас сум била, затоа и ти викам ич да не ти е гајлеголемо%20гушкање
Иако моето воопшто не се третира како “машка струка“, имаше многу такви кои така гледаат на занимањето.
А мене увце не ме боли свиркање
Кон врв
Момче Македонче Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Август.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Момче Македонче Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2009 во 00:41
Зарем сеуште има машки и женски струки?
„Јас го разбирам светот како поле за културен натпревар меѓу народите“ - Гоце Делчев
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2009 во 00:45
Originally posted by Момче Македонче Момче Македонче напиша:

Зарем сеуште има машки и женски струки?
 
 
По принцип да.Али во денешно време све е многу относително
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.