IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубовни СОВЕТИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубовни СОВЕТИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5758596061 62>
Автор
Порака
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2015 во 12:34
ne moraсреќа
neka si e dovolna 
sama na sebe 
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2015 во 23:03
Morav nadvor da idam na studii na neodredeno vreme i sekoj na svoja strana si go prodolzi zivotot. E sega jas za toa vreme imav nekolku deckovci za onaka a on si fatil devojka u stilot osamen bil neznael kolku ke bidam nadvor i dali ke ostanam za rabota ziveenje. I jas zavrsiv i se resiv tuka doma ke ostanam, i uste pred da se vratam mu sr javiv da mu kazam i da go iznenadam i duri sakav za mas da go pobaram da se zememe za ozbilno ko i mi rece iam devojka ko sigurna mi e ne ja ostavam nesakam i me otkaci. Epten se razocarav dobro rekov i tolku. Posle toa sigurnata mu raskunala imi se javi da mi se izvini ko glup bil vaka taka ali gjabe. Vise ne e toa toa. Mi se skrsi film nesakam vise ne mi treba. Go prifativ izvinuvanjeto i mu rekov teraj si po patot. I tolku. A imavme mnogu ubava vrska i mi pisuvashe javuvashe koga ke mu bese tesko iza gjabe. Zaeba rabota. Toa e toa zivot ide dalje. Sega mislam i druga devojka ima. Samo sakav da kazam deka koga imate situacija so nekoj vrska so i da e da zborite da si kazete se sto mislite bez mislenje i trpenje. Zoso na kraj vie ke ispadnete iskoristeni.
Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2015 во 07:15
Originally posted by Devojcence Devojcence напиша:

Morav nadvor da idam na studii na neodredeno vreme i sekoj na svoja strana si go prodolzi zivotot. E sega jas za toa vreme imav nekolku deckovci za onaka a on si fatil devojka u stilot osamen bil neznael kolku ke bidam nadvor i dali ke ostanam za rabota ziveenje. I jas zavrsiv i se resiv tuka doma ke ostanam, i uste pred da se vratam mu sr javiv da mu kazam i da go iznenadam i duri sakav za mas da go pobaram da se zememe za ozbilno ko i mi rece iam devojka ko sigurna mi e ne ja ostavam nesakam i me otkaci. Epten se razocarav dobro rekov i tolku. Posle toa sigurnata mu raskunala imi se javi da mi se izvini ko glup bil vaka taka ali gjabe. Vise ne e toa toa. Mi se skrsi film nesakam vise ne mi treba. Go prifativ izvinuvanjeto i mu rekov teraj si po patot. I tolku. A imavme mnogu ubava vrska i mi pisuvashe javuvashe koga ke mu bese tesko iza gjabe. Zaeba rabota. Toa e toa zivot ide dalje. Sega mislam i druga devojka ima. Samo sakav da kazam deka koga imate situacija so nekoj vrska so i da e da zborite da si kazete se sto mislite bez mislenje i trpenje. Zoso na kraj vie ke ispadnete iskoristeni.



А, извини... Како тоа си му се јавила после подолг период да го побараш за маж, кога „онака“ си имала неколку дечковци. Тој „осамен“ бил еве, у реду. Секој по својот пат, прашањето ми е, во кој смисол ти тоа си се разочарала коа те откачил? По зборовите твои, верно е тоа што го сторил тој. Убавата врска пропаднала во истиот оној миг, кога ти си се одлучила за „онака“ да имаш неколку дечковци и да студираш ван Македонија. Нормално „љубовта“ со тек на времето избледува, ако воопшто и ја имало, тоа е сасвим нормална ствар и разбирлива... Дури и во браковите, потоа останува само она почитта, слогата и разбирањето. Немој да ме сфатиш погрешно, не те осудувам или слично, само сакам да си разјаснам во кој момент ти си се почувствувала ИСКОРИСТЕНО?!
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2015 во 09:51
девојченце и девојчиња..

умеете ли да го пуштите љубениот, да си оди..!?
едно е - не се две
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2015 во 13:20
Ne te razbiram vo koj smisol da ostavish nekoj? Prvo nemozam da ostanam bez kariera fax zaradi drug. Vtoro potrebi. I treto iskoristena posto mi vikashe deka me saka. I ljubov ne isparuva taka lesno ko sto kazuvash ti.
Кон врв
zverka_ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zverka_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2015 во 16:11
Не се разделувајте од своите сакани!... Со сета своја крв да из'ртите во нив,-И секој, пат во себеси, кажете:"Засекогаш збогум!" И секој пат:"Засекогаш...", дури и кога заминувате за само  еден миг!
Јас сум 99% сигурна дека луѓето ме озборуваат,но 100% сум сигурна дека баш "ме заболи" за тоа!!!
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2015 во 16:23
Nadezda posledna umira. Za zal.
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2015 во 16:24
Ja ne znam kakva e taa ljubov da sakas nekogo i da si so toj/taa a da imas potreba I da si so drug/i ?!

Изменето од Kastro - 21.Декември.2015 во 16:29
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2015 во 18:06
Koj ne e gresen moze da frla so kamenja po drug. Ako uopste postoi takov covek neka mi se javi.
Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2015 во 18:29
Не си у право девојче. Штом тој ти кажувал дека те сака, сигурно и ти него си му кажувала. А што си направила ти „онака“ си имала неколку дечковци. Можеби и тој се почувствувал искористено. Не знам какви муабети тераш или тука не тролаш нешо Како и да е, јас не ти велам дека кариера требало да напуштиш поради него, а еве јас да ти кажам би напуштила све... Да сакам некого, да љубам и обратно, би напуштила :) Додуша ја и напуштив...
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2015 во 19:26
Ne mislev deckovci nego muvaci. I drugo zdravje boze.
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2015 во 19:31
A da i ne se sekjavam jas da sum kazala deka go sakam. Ne me ni prasal. Taka da ne e bas taka ko sto zborish. Zatoa vikam muabet treba. Ali po e.. E nema kaenje. Kraj na kraeva ne e ni bitno toa. Bitno e deka ne me saka ne me ni pocituva i tolku. Ide napred zivot samo napred i toa e toa.
Кон врв
acika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај acika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2015 во 19:35
Во право си Девојче,живот иде даље,
Патем, секој има избор во животот да го живее како што сака
Finis coronat opus
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2015 во 19:42
Pa ne bi se sgolasila so tebe
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5758596061 62>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.