Испечати | Затвори го прозорот

Љубовни СОВЕТИ

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Љубов
Опис на форумот: Верност, другарство, страст, љубомора, мерак... или се’ заедно?
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=19911
Датум на принтање: 27.Април.2024 во 19:38
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Љубовни СОВЕТИ
Постирано од: DreamGirL
Наслов: Љубовни СОВЕТИ
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 17:46
Pa vaka.Moja najdobra drugarka ja gubi svojata ljubov...Toj zaminuva vo stransvo so negovite 16 godini...a TAA strada i bara pomos...Kako ke i uspee da go zaboravi???

-------------
If you love some one, never put their name in a heart, because hearts break.... Put it in a circle instead, because Circles go on forever ...



Коментари:
Постирано од: maja
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 18:02
Да го заборави нема ке се секава на него, но да ја намали болката која се јавува при загубената врска..Велат вака:колку била силна љубовта толку ке е голема болката.А болката во почетокот е силна но треба време за ова.Велат новата љубов е замена за старата, но не знам баш колку другарка ти ке е во можност одма да најде нова љубов(не дека не може да најди, едноставно срцето нема да и посакува друг), зошто нејзе мислите и се насочени кон него.Многу малку години има за сето ова да го свака толку трагично...животот се носи, ке бидеме оставени ке оставаме, само да има сила ова да го поднесе, а ке помине и самата нема да знае за час


-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 21:39
Ako sakaat ke uspeat, ama mislam deka se premnogu mladi za zrtvite sto gi nosi dalecinata. No toa e i prednost, vremeto e pred niv, ke najdat nova ljubov. A ona ke go zaboravi naskoro, veruvaj. Vremeto leci se.

-------------
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />


Постирано од: DreamGirL
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 22:44
знам дека се мали ама она толку многу направи за да им успее врската и сега кога се се среди ова се случи....уште неколку месеци он ќе замине и нема шанси да остане тука....

-------------
If you love some one, never put their name in a heart, because hearts break.... Put it in a circle instead, because Circles go on forever ...


Постирано од: Kockar
Датум на внесување: 20.Декември.2006 во 16:13
Originally posted by babyblue babyblue напиша:

Pa vaka.Moja najdobra drugarka ja gubi svojata ljubov...Toj zaminuva vo stransvo so negovite 16 godini...a TAA strada i bara pomos...Kako ke i uspee da go zaboravi???
 
 
Da go zaboravi ne mora ...neka i ostane sladok spomen ....treba samo da im dade sansa na okolinata koja ja opkruzuva..t.e. na drugi decki ...a toa e mnogu lesno zatoa sto so tek na vreme i ona ke se smeni ..ke ja interesiraat drugi stvari koi ke gi najde vo niv ...problem resen ..nema nisto komplicirano ...neka potaguva malku ...pa ke se najde nekoj koj solzite ke i gi pretvori vo nasmevka Smile


-------------
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.


Постирано од: Cao_Sk
Датум на внесување: 20.Декември.2006 во 16:36
Ako ima ljubov dalecinata ne postoi


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 20.Декември.2006 во 16:44
aaaaa sekako toa

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: snegulka
Датум на внесување: 20.Декември.2006 во 18:34
Originally posted by Kockar Kockar напиша:

Originally posted by babyblue babyblue напиша:

Pa vaka.Moja najdobra drugarka ja gubi svojata ljubov...Toj zaminuva vo stransvo so negovite 16 godini...a TAA strada i bara pomos...Kako ke i uspee da go zaboravi???
 
 
Da go zaboravi ne mora ...neka i ostane sladok spomen ....treba samo da im dade sansa na okolinata koja ja opkruzuva..t.e. na drugi decki ...a toa e mnogu lesno zatoa sto so tek na vreme i ona ke se smeni ..ke ja interesiraat drugi stvari koi ke gi najde vo niv ...problem resen ..nema nisto komplicirano ...neka potaguva malku ...pa ke se najde nekoj koj solzite ke i gi pretvori vo nasmevka Smile
 да коцкар е во право,а плус има само 16 год,па животот е пред неа,еден ден сигурно ќе сретне личност во која ќе се пронајде и ќе биде среќна,а ова ќе и остане еден убав спомен од тинејџерството


-------------
http://www.glitter-graphics.com">


Постирано од: bone
Датум на внесување: 21.Декември.2006 во 07:10
Originally posted by Cao_Sk Cao_Sk напиша:

Ako ima ljubov dalecinata ne postoi
... изгледа ти не си бил во таква ситуација??? јас сум бил...појке пати и ако има далечина љубов не постоии Broken%20Heart Broken%20Heart Broken%20Heart ...


-------------
http://imageshack.us">


Постирано од: vesni
Датум на внесување: 22.Декември.2006 во 01:45
Многу лесно ке го заборави...има 16 години таман работа ако не може да најде некој подобар од него...


-------------
http://www.glitteryourway.com">


Постирано од: Flix
Датум на внесување: 22.Декември.2006 во 01:52
Pa koga si masko mnogu e poednostavno, mene devojkata mi zamina pred 2 nedeli kanada i tolku si zamina si zamina so da mu pram ke si najdam druga Big%20smile

-------------
http://flixter.deviantart.com/">


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 22.Декември.2006 во 20:33
Да де, вас машките ве боли таквото за девојките AngryAngryAngry

-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: DreamGirL
Датум на внесување: 23.Декември.2006 во 00:57
Originally posted by BiG_kIsS BiG_kIsS напиша:

Да де, вас машките ве боли таквото за девојките AngryAngryAngry
pa na poveketo maski gajle im e...samo nie devojcinjata ke si ja mavame glavata od zid, ke se nervirame...


-------------
If you love some one, never put their name in a heart, because hearts break.... Put it in a circle instead, because Circles go on forever ...


Постирано од: Flix
Датум на внесување: 23.Декември.2006 во 13:08
E pa zatoa jas vikam da se kontroliraat cuvstvata so razumot, ama kaj devojkite toe e mnoguu potesko Smile

-------------
http://flixter.deviantart.com/">


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 23.Декември.2006 во 13:51
Originally posted by FLipsi FLipsi напиша:

E pa zatoa jas vikam da se kontroliraat cuvstvata so razumot, ama kaj devojkite toe e mnoguu potesko Smile


Скоро невозможно... А вие машките не се заљубувате лесно, затоа.... Ама кога ќе се заљубите..... Big%20smile


-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: Гостин
Датум на внесување: 24.Декември.2006 во 00:19
LJUBOVTA NE POZNAVA DALECINI


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 25.Декември.2006 во 08:27
Разум??? Како да владее разум кога имаш емоции..дај ен траскајте глупости..Секогаш идете со разум а срце потиснувате???па после на девојките им било тешко да бидат разумни, зашто ве прифакаат онакви какви што сте, за разлика што вие мерите која е „подобра“ConfusedConfusedConfusedConfused

-------------


Постирано од: mara
Датум на внесување: 26.Декември.2006 во 14:09
Vremeto ke pokazi se jas mislam deka ke i ostani civija ama i preporacuvam da go zaboravi oti ke pati cel zivot.
Cim zamini vo stranstvo so tek na godinite lubovta, cuvstvata se menuvaat.
I da go ceka koga ke se vrati nema da bide kako porano bideki toj ke dojde vo presret so nov svet poinakvi luge poinakvo ponasanje i toj ke stane del od toj svet sto zanci staroto bilo i pominalo.
 
Mnogu e tesko ama podobro e da si najde nova ljubov i ima vreme za toa neka ostavi da vidi sudbinata kakvi planovi kroe za nea.
 
Posle dozdot izgrva sonce!
 
All the best!


-------------
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!


Постирано од: DreamGirL
Датум на внесување: 26.Декември.2006 во 17:07
znam deka ke i bide mn tesko na pocetokot ama mislam deka ke se navikne so tekot na vremeto i deka ke bide srekna so nekoj drug. Sigurno ke najde oti uste sega ima mn ponudi ama ona treba da izbere...

-------------
If you love some one, never put their name in a heart, because hearts break.... Put it in a circle instead, because Circles go on forever ...


Постирано од: Malacia
Датум на внесување: 27.Декември.2006 во 16:15
i da go vidi po edna godina ni taa nema da bide istata ni toj, taka sho kolku ida se cekat nakrajot kje izlezi deka e zaludno... posebno vo tie godini ko kje se menuva cel karakter na edna lichnost... stavrno i da se vidat po vreminja kje se geldat kako stranci... ama kje go preboli najmnogu za 6 meseci... Smile taka sho i da strada e normalno... samo treba da pomini nekoj periodSmile

-------------
Qui e nuce nucleum esse vult frangit nucem!


Постирано од: SABINA
Датум на внесување: 08.Мај.2007 во 17:31

PA EVE JAS SAMO KE SE SMIRAM SO PORANESNIOT SAMOZARADI INAT OD MOITE DRUGARK IZASTO TIE GO SAKAAT A TOJ ZNAE AMA SE IM NAOGA NEKOJ DRUG I KOGA E SO NIV SEKOGAS G IPRASUVA ZA MENE  AMA TIE NE SAKAAT MNOGU DA MI KAZAT  ZATOA

DALI VREDI DA SE SMIRAT SO NEGO ZARADI  INAT PORADI NIV
 
A I SE PLASAM SLUCAJNO DA NE BIDE NEKOJA SO NEGO VO VRSKA 
AAAA NE GO SAKAM  HM.........   E TAKA E 
AJ EDEN SOVET VAS MI TREBA


-------------
ljubovta gi razdeluva ne razdelnite a gi osvojuva ne osvoivite


Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 08.Мај.2007 во 19:06
Samiot INAT ke e na tvoja glava.Inatot nema da ti donese nisto dobro, vrskata se gradi od ljubov i so ljubov ne od inat.
Tvoite drugarki ne ti se naj naj drugarki, zs se tajni kon tebe.
Nemas potreba od vakva vrska!


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 09.Мај.2007 во 18:22
НЕ... Ќе се каеш после.... Немој... Боље најди си нови другарки....


-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 03.Јуни.2007 во 01:20
Никако, ншто поглупо немам слушнатоDead

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: superbaby
Датум на внесување: 06.Август.2007 во 14:49
ne vredi! so toa pravis ti sa se custvuvis loso a i toa so tebe sho e


Постирано од: mala>
Датум на внесување: 06.Август.2007 во 15:17
od inat mozes i edna vreka sol da izedes...голема%20насмевка
mislam deka ne vredi od inat da se smiruvas so decko za koj i sama kazuvas deka ne go sakas...
i za sto????za da im dokazes na nekoi smizli-drugarki,koi i ne ti se bas drugarki stom sakaat da ti go "lapnat" deckoto...


-------------
faktot deka poteknuvame od majmun,moze da ni posluzi kako olesnitelna okolnost,no ne kako kompletno opravduvanje...


Постирано од: Trilili
Датум на внесување: 06.Август.2007 во 15:21
ja bi gi legnal...... za inatголема%20насмевка

-------------
LEFT SIDE OUT SIDE RIGHT SIDE HE SHOOT HE SCOREEEEEES!!!


Постирано од: superbaby
Датум на внесување: 06.Август.2007 во 20:56
ako vistinski se sakaat nisto nema da gi razdeli! A ako on se vraka od stranstvo nekogas... ne mora da go zaboravi moze da go 4eka  


Постирано од: molly
Датум на внесување: 06.Август.2007 во 20:59

ajde brzo ke se zaboraat eden so drug i ke si produzat so zivotot.



-------------
koga se osekas dobro ne grizi se ke ti pomine.


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 06.Август.2007 во 21:36
E da de , drugi nema, koga ke ja lupnat drugi jajca po g'z monumentalno ke go zaboravi


Постирано од: ekica
Датум на внесување: 07.Август.2007 во 11:45
toa ke i ostane edno sekavanje so ke se smee po nekoe vreme!a za da go zabraa e u momentov potrebno i e samo zamena!!!ke si najde nekoj koj ke ja privlece sigrno ima nekoj takov ke pocne na nego da misli i GOTOVO stranecot e zaboraven!!!!

-------------
ece


Постирано од: Pimp Daddy Manev
Датум на внесување: 07.Август.2007 во 20:39
Originally posted by superbaby superbaby напиша:

ako vistinski se sakaat nisto nema da gi razdeli! A ako on se vraka od stranstvo nekogas... ne mora da go zaboravi moze da go 4eka  



eeeee superbaby toa NEKOGAS kojznae koga ke bide...a ako se vrati ne veruvam deka ljubovta ke bide tolku silna kako so bila nekogas...намигнување


-------------
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 07.Август.2007 во 23:35
Moze, ako se iznaskokaat na strana so drugi uveruvajki se deka takva e*acina nema na drugo mesto i taka pak ke si se soedinat


Постирано од: topsexy
Датум на внесување: 07.Ноември.2007 во 21:58
VREDI,zatoa sto ako i vie samite se stavite vo slicna ituacija togas sfakate...deka nema da vi bide seedno..


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 08.Ноември.2007 во 11:06
?????...sigurno vredi na onoj koj vodi inat...
zoshto inaku bi se inaetel..????
Ili ke pogreshi ili ke si ja ostvali celta

-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: MissSexy
Датум на внесување: 08.Ноември.2007 во 12:46
Zivotot e kratok za vodenje inaet ili bilo kakvi drugi negativni custva ,ne vredi da se paga tolku nisko poso na kraj kraeva samo sam se povreduva coek...

-------------
U never get a second chance to make a first impression


Постирано од: legijate
Датум на внесување: 11.Февруари.2008 во 20:50
Denes mi stiga mail od mojata najdobra skolska drugarka so koja sto sedam zaedno vo klupa...Mailot glasi "Srcence moe najmilo,veke dolgo vreme ti kazuvam deka se zaljubuvam vo nekoj od naseto skolo,ama ne ti kazav deka jas se zaljubiv vo tebe...Nemoj da mi se smees na mailov,ama jas nemozam da gi kontroliram moite cuvstva kon tebe"... I SEGA AJ VE MOLAM ZA POMOS...KAZETE STO BI NAPRAVILE VIE DA STE NA MOE MESTO????


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 11.Февруари.2008 во 20:53
прво преиспитај се и ти да не имаш некој чуства кон неа. не избрзувај размисли и ако заклучиш дека не би бил со неа пробај барем утре едно здраво да имате, значи убаво објасни  и, а ако си за да бидеш со неа знаеш што да направиш.

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: james dean
Датум на внесување: 11.Февруари.2008 во 23:58

Мене тоа воопшто не ми е чудно! Јас идев со една од клас у средно А знам за уште неколку такви случаи!

Се согласувам со Blueprayer! Прво преиспитај се убаво какви чуства имаш ти кон неа.
Што и да одлучиш, ти препорачувам при првиот следен контакт да бидеш cool во однесувањето (ама топол спрема неа) и со мала доза на резерва, како божем не ја сваќаш баш сериозно. После остави полека чуствата сами да си ја завршат работата (без разлика во кој правец).
Природно е најубаво!


-------------


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 12.Февруари.2008 во 00:00
Члену јас не се согласувам целосно со тебе...тој дел каде велиш божем ....зашто да глуми дека не ја разбира??????????? нека биде тоа што е, чим таа ко таков го засакала нема гајле. а и да не е так аникогаш не треба да ставаме маски и да се правиме не те слушнав не те разбрав...

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: james dean
Датум на внесување: 12.Февруари.2008 во 00:15
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Члену јас не се согласувам целосно со тебе...тој дел каде велиш божем ....зашто да глуми дека не ја разбира??????????? нека биде тоа што е, чим таа ко таков го засакала нема гајле. а и да не е так аникогаш не треба да ставаме маски и да се правиме не те слушнав не те разбрав...


Од кај знаеш дека малата не блефира! Се се случува у тие години! И после детево да се излета и да дојде у незгодна ситуација.
Работава мора да се изигра пажљиво!

-------------


Постирано од: james dean
Датум на внесување: 12.Февруари.2008 во 00:17

P.S. И зашто ме викаш член? - Си имам јас име!

-------------


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 12.Февруари.2008 во 00:17
и да блефира битно тој ке е искрен! нема никого да излаже..значи нема што да му се врати нему. 

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: james dean
Датум на внесување: 12.Февруари.2008 во 00:19

Добро, затоа рековме дека прво е битно он да си ги преиспита чуствата! Јест да, чим прашува, се знае што е работава!

-------------


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 12.Февруари.2008 во 00:22
значи пак сум во право или...? намигнување

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: james dean
Датум на внесување: 12.Февруари.2008 во 00:27
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

значи пак сум во право или...? намигнување


Па што да ти кажам, тоа е индивидуална работа!

-------------


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 12.Февруари.2008 во 00:28
их што да ми кажеш! никој не треба и не сака да слуша лаги а уште помалку да верува во нив за на крај да дознае дека е лажен. и да блефира девојката сепак машкото ке остане машко цврсто на своето дека сепак не ја излажал и бил искрен со неа што уште повеке ке го направи човек. нема ништо индивидуално овде.

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: james dean
Датум на внесување: 12.Февруари.2008 во 00:34

Извини, ама изгледа не се разбираме! Јас не викам ни дека треба да лаже, ниту да блефира, ниту било што слично, само викам дека ВО ОВОЈ СЛУЧАЈ треба да биде малку повнимателен и да ја остави неа да го продолжи она што го започнала!

P.S. Морам да одам, се читаме утре!

-------------


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 12.Февруари.2008 во 00:35
Originally posted by james dean james dean напиша:


Мене тоа воопшто не ми е чудно! Јас идев со една од клас у средно А знам за уште неколку такви случаи!

Се согласувам со Blueprayer! Прво преиспитај се убаво какви чуства имаш ти кон неа.
Што и да одлучиш, ти препорачувам при првиот следен контакт да бидеш cool во однесувањето (ама топол спрема неа) и со мала доза на резерва, како божем не ја сваќаш баш сериозно. После остави полека чуствата сами да си ја завршат работата (без разлика во кој правец).
Природно е најубаво!


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: realna
Датум на внесување: 12.Февруари.2008 во 00:49
Ако девојката вреди нема зоштои да не пробате нели
Па ова е не е проблем

-------------
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 12.Февруари.2008 во 08:31

LEGIJATE , bakni go devojceto i imaj si ja za devojka :))

stom ti bila drugarka znaes kako disi , plus i ako ti e ubava teraj голема%20насмевка


-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: james dean
Датум на внесување: 12.Февруари.2008 во 09:53
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:


Originally posted by james dean james dean напиша:



, како божем не ја сваќаш баш сериозно. ≠ на лажење, туку = на предострожност за да се купи малку време за ПРИРОДАТА да ја заврши својата работа!


Инаку, јас во мојот случај и кажав најискрено во очи (после 2 год. добро другарство)!

-------------


Постирано од: legijate
Датум на внесување: 12.Февруари.2008 во 13:50
Abe super e devojcevo,ako stvarno me saka bas sakam da probam so nea kako ke ni odi..ama problemov e da ne e laga seto ova


Постирано од: james dean
Датум на внесување: 12.Февруари.2008 во 15:13
Originally posted by legijate legijate напиша:

Abe super e devojcevo,ako stvarno me saka bas sakam da probam so nea kako ke ni odi..ama problemov e da ne e laga seto ova


Па ја цело време тоа зборам, ама Blueprayer некако не ме разбира баш што сакам да кажам!

Како што веќе реков: најдобро е да продолжиш со топлината кон неа, ама опрезно, без "нагли покрети"!
Ти едноставно помогни и да ја "доигра играта" што ја започнала - без разлика во кој правец ќе отиде тоа!



-------------


Постирано од: topsexy
Датум на внесување: 12.Февруари.2008 во 15:21
Originally posted by legijate legijate напиша:

Denes mi stiga mail od mojata najdobra skolska drugarka so koja sto sedam zaedno vo klupa...Mailot glasi "Srcence moe najmilo,veke dolgo vreme ti kazuvam deka se zaljubuvam vo nekoj od naseto skolo,ama ne ti kazav deka jas se zaljubiv vo tebe...Nemoj da mi se smees na mailov,ama jas nemozam da gi kontroliram moite cuvstva kon tebe"... I SEGA AJ VE MOLAM ZA POMOS...KAZETE STO BI NAPRAVILE VIE DA STE NA MOE MESTO????
 
 
pa ako ti se svigja mislam mozete da se muvate onaka bez obvrski sea barem za pocetok...
ako ne,objasni i se ubavo i nadevaj se samo deka ke te razbere


Постирано од: petarpan99
Датум на внесување: 07.Март.2008 во 17:28
mene mi se slui , se zapoznav na mirc so eden tip vo dubai , se dogovorivme da se najdeme , se najdovme , bevme zaedno , sekoj den.Uslovite bea da ne se rasprasuvame eden za drug, ni za iminja ni a raboti , odevme zaedno na ruceci, na setanje se vikavme samo so prvite inicijali taka i se obrakavme i koga zboruvame H i P.Postojano bevme zaedno vo slobodnoto vreme , nemase telefonski razgovori , samo kontakt po messengere , a i na rabota postojano kontaktiravme po msn.Toa traese godina dena , se bese ubo koga me prasa dali sakam da ziveam zaedno so nego i da gi izvadime maskite , toa ne go sakav , ne sakav da mu dadam lazna nada posto ne mozam da bidam samo so m , sakam i z . se razotidovme , se dogovorivme da gi izbriseme mailite i adresie i veke ne se ni vidovme ni najdovme , no ubo ni bese .Sto znam moze sega zalam , no na bunar na koj si pluknal nepij veke voda od nego


Постирано од: IQ
Датум на внесување: 08.Март.2008 во 03:55
DALECHINATA JA GASNE MALATA LJUBOV, A JA RAZGORUVA GOLEMATA

-------------
http://imageshack.us">
[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/


Постирано од: Irenica
Датум на внесување: 08.Март.2008 во 11:58
Originally posted by IQ IQ напиша:

DALECHINATA JA GASNE MALATA LJUBOV, A JA RAZGORUVA GOLEMATA


Ne sum sigurna dali e toa taka,no sepak ova prekrasno zvuci!

-------------
Понекогаш токму она што го бараш е она што не можеш да го видиш!


Постирано од: magic_lily
Датум на внесување: 30.Март.2008 во 01:34
hah prvo rascisti so starite devojki pa posle misli za taa drugata


Постирано од: zlatno srcence5
Датум на внесување: 30.Март.2008 во 21:36
Navistina sama razmisli dali sakas da bides so nea.Sepak sto i da mislis samo vistinata kazi i ja i se ke bide ok...


Постирано од: KaLiNa
Датум на внесување: 31.Март.2008 во 13:52
i jas mislam deka treba da gledas so rezerva na mailot...se ima sluceno nekolku pati, samo vo mojot klas, da se probijat sifrite i da se prakaat sekakvi mailovi na drugi luge...i od toa nastanale mnogu karanici, ama i ljubov смеење sto znam...odnesuvaj si se najnormalno so nea, kako sekoj den i ako imas cuvstva za nea mozes i ti sam da probas nesto. среќа
so sreka i pisi sto si napravil намигнување


-------------
kuliraj


Постирано од: james dean
Датум на внесување: 31.Март.2008 во 20:46

Се е ова убаво што го кажувате девојчиња, само дечково полека, полека, го претворивте од машко у женско! А до сега малиот требаше да даде извештај што биднало!
Па ние му даваме тука совети, се секираме за него, а он.... не ни кажува ништо!






-------------


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 31.Март.2008 во 23:04
Originally posted by legijate legijate напиша:

Denes mi stiga mail od mojata najdobra skolska drugarka so koja sto sedam zaedno vo klupa...Mailot glasi "Srcence moe najmilo,veke dolgo vreme ti kazuvam deka se zaljubuvam vo nekoj od naseto skolo,ama ne ti kazav deka jas se zaljubiv vo tebe...Nemoj da mi se smees na mailov,ama jas nemozam da gi kontroliram moite cuvstva kon tebe"... I SEGA AJ VE MOLAM ZA POMOS...KAZETE STO BI NAPRAVILE VIE DA STE NA MOE MESTO????


Се зависи од твоите чувства кон неа. Ако ја сакаш само како пријателка и ништо повеќе, нема што тука да направиш, едноставно кажи и го тоа искрено но нормално води сметка за нејзините чувства. А ако мислиш дека развиваш некакви поинакви емоции кон неа, ако се заљубуваш, според мене едноставно треба да се препуштиш на ситуацијата и да оставиш срцето да те води. Покани ја на кафе, другарка ти е , знаеш кое и е омилено кафуле, разговарајте и ќе видиш се ќе си дојде на место. Само внимавај да не бидеш премногу груб, и во никој случај не изигрувај мачо.

-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: annika
Датум на внесување: 02.Април.2008 во 11:28
pa ti niso pred toa ne si primetil... ???pa ako imalo neso nemoze tolku taa odednas da ti kaze ....hihi.moze se zaebava,ili pa stvarno i se svigas i sea ceka da vidi so ti ke i kazes...pa ako ti se sviga i tebe


Постирано од: sweet-v
Датум на внесување: 17.Јули.2008 во 01:08
Zivotot ima nekakvi prepreki...nekogas se custvuvame sami..osameni mislime cel svet e nad nas..ne ni se zivee..a se toa zaradi neozvratena ljubov..Mojata drugarka e do oblaci zaljubena vo edno momce go saka mnogu i se bi napravila za nego...nadezi dobiva od negovite pogledi i sl...misli deka e osamena,deka se e nad nea..se toa zaradi nego..Jas neznam veke kako da i pomognam za nea nema uteha..sekogas e tazna..daj da i pomogneme..Sto mislite vie sto treba da napravi da dojde do nego se da bide vo red so niv i taa da ja vrati srekata i nasmevkata...?


Постирано од: IQ
Датум на внесување: 17.Јули.2008 во 01:29
eh be deca, nishto ne treba da pravi, ako toj saka da bide so nea ke napravi neshto, ako nejke, eheee mazi kolku sakash, ne e edinstven na svetot ke i pomine

-------------
http://imageshack.us">
[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/


Постирано од: ...Well...
Датум на внесување: 17.Јули.2008 во 03:33
...e za ova imam stoputi razgovarano, interesna tema e...imeno...mene taa rabota mi lichi na deckana, do 6 godini nekade koa posakauvaat se sho ke vidat da e nivno, mashkite obichno ne praat taka, poveke devojchinjata, moze da se potrudi malce, zasho samo nisho i nikad ne doaga, ja imam edna" losha "navika generalno...toa sho mi se dopaga, doagam kazuem i go zimam-obichno...toa e mojot sovet...da se kaze direktno i nedvosmisleno-n chisto pa posle drugiot neka mu ja misli ako e zainteresiran normalno, ako ne e zainteresiran, dzabe e...голема%20насмевка

-------------
...I feel like there is no need for conversation...


Постирано од: sweet-v
Датум на внесување: 17.Јули.2008 во 17:09
tnx well...kaj ste drugite pomagajte ajde nema mnogu vreme...


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 17.Јули.2008 во 17:15
Нема потреба од други совети.
Jас како жена би советовала исто ко предходниот дискутантнамигнување


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 17.Јули.2008 во 20:31
so sila nisto ne biva..........a obocno koga uporno se vrtkas okolu nekoj stanuvas dosadna.......neka oladi malku.....moze promeni vo izleguvanja na novi mesta..novi prijatelsva ke pomognat nekako.....nekoja kniga........


Постирано од: Lady Blue
Датум на внесување: 19.Јули.2008 во 00:38
Klin so klin se izbiva..... alooooo...ima i drugi ribi vo moreto голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

-------------
I love life!!!


Постирано од: sweet-v
Датум на внесување: 19.Јули.2008 во 17:21
ima mnogu ribi *lady blue* ama na nea kako da i se dokaze.... ???.....


Постирано од: ...Well...
Датум на внесување: 19.Јули.2008 во 17:27
...epa ondak, kao na malo dete, ke i napraish vaka so prstot...нека%20ти%20е%20срам...ne pipni tamu...zishhhhhhhh...плазењесмеење

-------------
...I feel like there is no need for conversation...


Постирано од: Lady Blue
Датум на внесување: 19.Јули.2008 во 22:51
Originally posted by sweet-v sweet-v напиша:

ima mnogu ribi *lady blue* ama na nea kako da i se dokaze.... ???.....
Ke ja izneses nadvor pa ke i pokazes...."ova e som"...."ova e krap".... "eeee a ova e losos" ...itn....газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење


-------------
I love life!!!


Постирано од: emkas
Датум на внесување: 09.Август.2008 во 04:00
Neznam dali ova treba da go pishuvam... no sepak ...eve
 
Dechkoto odnosno verenikot imashe pred 1 ipol god teshka soobrakajna nesreka i bese vo koma skoro 1 mes - najteshki rani imashe na glavata i mu pravea operacija na mozokot. Se beshe vo red posle operacijata. Sea da navedam deka toj ne e vo Mk tuku nadvor od MK. Si dadovme zbor pred 3 mes ( i toa preku internet ) a se znaeme skoro 15 god od koi poveketo odevme ili se muvavme( koga bevme skarani :) Se vrati pred 3 dena vo MK i primetuvam, a i ne samo jas i moite drugarki deka neshto ne e vo red so nego.Psihichki kako da ima problemi. Spremna sum od pregolemata ljubov koja ja imam sprema nego da go minam zivotot so nego i pokraj toa shto se primetuvaat nekoi razliki od normalnoto odnesuvanje. Moite drugarki za dobroto na mene mi vikaat da ne si go upropastuvam zivotot taka.Gi svakam , no sepak premnogu go sakam.
 
Ve molam kazete mi shto bi napravile vie da ste na moe mesto.


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=XV_dbCF1jOA


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 09.Август.2008 во 04:06
Би постапила токму како ти што мислиш. Љубовта не познава граници, а твоите другарки нема да се мажат за него туку ти. Ако се сакате ништо нека не ве спречува. големо%20гушкање

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: bibce
Датум на внесување: 09.Август.2008 во 10:02
..................eve jas kako postara i malku po iskusna(se nadevam) ke ti dadam  eden  sovet.................ako e sve ova za ljubov ama navistina ako go sakas  bezrezervno  i  ako ne ti smeta  negovata psihicka sostojba.......ok............zemete se.............
 
no.............ako  seto ova go pravis od sozaluvanje ili pocituvanje  sprema  godinite  sto  pominale(15g.)............nemoj........zatoa sto brakot  ne e igracka.........treba da si svesna  deka  treba so toj  covek da go zivees  ostatokot od svojot zivot......da imas  pokolenie  so  nego............
ne e brakot  kondura pa "aj" ke ja ponosam malku pa ke ja smenam.............  ubavo  razmisli si sto ke pravis..............a za drugarkite sto ti zborat..............mozda i ne ti mislat  loso.........nekogas nie od zanes i ne gledame kade gresime..........
 
tolku od mene..............ova ti go kazuvam bez nikakva zlo namera...........големо%20гушкање..................


-------------


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 09.Август.2008 во 12:13
ако не треба да брзаш,тогаш размисли си убаво,пробај да имаш и нервозни ситуации,да видиш како ќе се однесува,ако е полн со разбирање внимателен,и ако се чуствуваш покрај него убаво и заштитено.........мислам дека тоа е побитно од се


Постирано од: apce
Датум на внесување: 09.Август.2008 во 22:05
devojce, brakot ne e panagur
razmisli ubavo, da ljubovta ja ima ama za uspesen i produktiven brak
na ljubovta i pripagaat samo 10% a sto so ostanatite 90?


-------------
apce


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 10.Август.2008 во 10:13
Ma zemi go ionaka od masko ne se bara mnogu pamet


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 10.Август.2008 во 14:01
Originally posted by emkas emkas напиша:

Neznam dali ova treba da go pishuvam... no sepak ...eve

Dechkoto odnosno verenikot imashe pred 1 ipol god teshka soobrakajna nesreka i bese vo koma skoro 1 mes - najteshki rani imashe na glavata i mu pravea operacija na mozokot. Se beshe vo red posle operacijata. Sea da navedam deka toj ne e vo Mk tuku nadvor od MK. Si dadovme zbor pred 3 mes ( i toa preku internet ) a se znaeme skoro 15 god od koi poveketo odevme ili se muvavme( koga bevme skarani :) Se vrati pred 3 dena vo MK i primetuvam, a i ne samo jas i moite drugarki deka neshto ne e vo red so nego.Psihichki kako da ima problemi. Spremna sum od pregolemata ljubov koja ja imam sprema nego da go minam zivotot so nego i pokraj toa shto se primetuvaat nekoi razliki od normalnoto odnesuvanje. Moite drugarki za dobroto na mene mi vikaat da ne si go upropastuvam zivotot taka.Gi svakam , no sepak premnogu go sakam.


Ve molam kazete mi shto bi napravile vie da ste na moe mesto.


Ако навистина чувствуваш преголема љубов спрема него, заедно ќе го премостите и овој проблем. Ако мислиш дека некогаш или сега веќе ти е терет можеби љубовта и не е толку голема...

-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: hanna4ever
Датум на внесување: 10.Август.2008 во 21:58
SAMO EDNO KE KAZAM.. AKO SE DVOUMIS TOA E ZNAK DEKA NE E ONA VISTINSKOTO!


Постирано од: emkas
Датум на внесување: 19.Август.2008 во 01:22
Vi blagodaram na site za komentarite.
Rascistivme, ne sme veke zaedno, navistina tesko mi e za se , no kako sto nekoj spomena brakot ne e panagur... Sea samo se molam na Boga da mu dari sreka i zdravje za ponatamu i se nadevam deka kamenot sto go nosam na dusa(golema bolka cuvstvuvam) vo skoro vreme ke padne.
Sekogas vo moeto srce ke ima posebno mesto  za nego.тага


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=XV_dbCF1jOA


Постирано од: bibce
Датум на внесување: 19.Август.2008 во 09:23
...............nemoj da se sekiras emka...........sve ke si dojde na svoe mesto..........bidi hrabra  i  srekata  sama  ke  si  dojde...........i za tebe  i  za nego.................a on  sekogas  ke  ima  mesto  vo  tvoeto  srce........

-------------


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 19.Август.2008 во 11:14
znaes kako emkas , najdobar procenitel vo situacijava si ti i nikoj drug. Covekot najdobro oseka sam za sebe , instinktot mnogu kazuva , ako osekas deka nesto ne e vo red E TOGAS NE E VO RED . Zaebi 15 god . da ne zaebis cel zivot .

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 20.Август.2008 во 12:29
овакво нешо сум глеал у шпанска серија.....шала на страна знам и еден пример сличен од реал лајф.........си беа 6 год и повеќе во врска и скоро исто како што кажува емкас.......дури и се разделија(по напорните обиди на најблиските) на кратко но еднонставно умираа еден без друг.....решија си се зедоа и до сега освен среќа кај нив нема друго......значи зависи од тебе,од вас.

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: erna
Датум на внесување: 22.Април.2009 во 14:25
,,Pred 2 godini zagina moj najdobar prijatel,,ali eve i nakon 2 godini mislam samo na nego,,
,,Kako da go zaboravam,,

,,Prijatelstvoto nekolku meseci pred da zagine premina vo nesto vise za mene,,ali nazalost neuspeav toa da mu go kazam,,


Постирано од: LouWeed
Датум на внесување: 22.Април.2009 во 14:29
sakas da kazez custvata kako da gi zaboravas??

posto ja, covekot ne bi go zaboravil....ili ne bi sakal

-------------
http://www.myspace.com/louweed666 - NICE BOYs DONT PLAY ROCK&ROLL


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 22.Април.2009 во 14:36
nema sto da go zaboravas nego...samo pamti go po dobro i kraj.

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 22.Април.2009 во 14:44
Originally posted by erna erna напиша:

,,Pred 2 godini zagina moj najdobar prijatel,,ali eve i nakon 2 godini mislam samo na nego,,
,,Kako da go zaboravam,,

,,Prijatelstvoto nekolku meseci pred da zagine premina vo nesto vise za mene,,ali nazalost neuspeav toa da mu go kazam,,


и jас мислам ... еве, веке 18 години. не секоj ден, но некои денови.
понекогаш и сонувам. и тоа се ми наj убавите сонови.



Постирано од: polzavce
Датум на внесување: 22.Април.2009 во 14:50
Разгледај ги момчињата околу тебе.......можеби ќе најдеш некој што би те заинтересирал.......

Да не чувствуваш грижа на совест во врска со некаква работа поврзана со починатиот случајно??????? РАЗМИСЛИ......ако постои пробај реши ја........

-------------
МИР со сите


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 22.Април.2009 во 15:02
se dodeka ne sakas nema zaboravanje
vo momentot koga na vistina kje sakas... kje zaboravis


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: pagane
Датум на внесување: 22.Април.2009 во 15:03
Само да додадам: Животот продолжува ... и не е толку страшно тоа дека продолжува.
да заборавиш е неможно. само времето со благ мелем ке затвори раните.
но нема заборава. Има само живот. Напред.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 22.Април.2009 во 15:06
nema so nemoze covek da napravi
duri i povtorno da se rodiголема%20насмевка


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Biba_G
Датум на внесување: 22.Април.2009 во 15:13
Нема заборав  додека има спомени.
А и времето не лечи рани.
Секогаш боли исто тага


-------------
Не е се’ така црно...Се наоѓа и по некоја плавуша


Постирано од: Delicia
Датум на внесување: 22.Април.2009 во 15:16
Болката со текот на времето ке се ублажи ,раната ке се затвори,а спомените ке бидат тука како лузна......да не потсетат на болката.


-------------
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...


Постирано од: Wonderful_Life
Датум на внесување: 22.Април.2009 во 17:57
Ne mozes da go zaboravis,toj sekogas ke bide so tebe i vo tvoite misli

-------------
Gospod gi sozdal zenskite,zasto imal smisla za ubavina, a maskite zasto imal smisla za humor


Постирано од: mina_d
Датум на внесување: 22.Април.2009 во 21:02
Originally posted by erna erna напиша:

,,Pred 2 godini zagina moj najdobar prijatel,,ali eve i nakon 2 godini mislam samo na nego,,
,,Kako da go zaboravam,,

,,Prijatelstvoto nekolku meseci pred da zagine premina vo nesto vise za mene,,ali nazalost neuspeav toa da mu go kazam,,

ако реално погледнеш на работите ќе свтаиш дека немаш многу решенија за надминување на твојот проблем! еднотавно продолжи со животот,дружисе со позитивни луѓе,и ти самата биди позитивна и верувај дека по некое време ќе се појави друг за кој ќе чувствуваш исто така нешто многу силно! не можеш да заборавиш ако секојдневно се потсекаш на нешто,ниту ќе можеш да промениш нешто ако недостадува некој субјект(во твојот случај,пријателот).Затоа не се мачи и едноставно избегнувај да мислиш и да се обесхрабруваш дека не можеш да заборавиш!

-------------
Сите луѓе знаат да сакат, тоа е вродено. Некои го прават природно, но повеќето треба одново да го научат!


Постирано од: Eli
Датум на внесување: 23.Април.2009 во 11:12
Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

sakas da kazez custvata kako da gi zaboravas??

posto ja, covekot ne bi go zaboravil....ili ne bi sakal


Истото и јас би ти го кажала..

-------------
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 23.Април.2009 во 13:14
ERNA MILA...OSTAVI GO VO ZABORAVENITE ...IMA DRUGI



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk