IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубовни СОВЕТИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубовни СОВЕТИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5253545556 62>
Автор
Порака
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2014 во 18:57
Originally posted by Ring Ring напиша:



Тоа е се.

Been there, done that!
Како што кажа, тоа е се. Не вреди за повеќе.
Време е за промена.
Еднаш се живее, не е вреден за твоите солзи и нервозинамигнување
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Ring Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2014
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ring Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2014 во 19:10
Originally posted by evangeline evangeline напиша:


Originally posted by Ring Ring напиша:



Тоа е се.


Been there, done that!
Како што кажа, тоа е се. Не вреди за повеќе.
Време е за промена.
Еднаш се живее, не е вреден за твоите солзи и нервозинамигнување


Сето тоа ми е јасно ама јас моментално немам никаква подршка од никој,ми останува да се обидувам и да се лупам со глава од зид. Толку многу ми недостига што нема да издржам повеќе. Ако решам да заминам ке морам да се изолирам, и да бегам од проблемот. А кога и да е секогаш ме стигнува.
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2014 во 19:47
Originally posted by Ring Ring напиша:

 
Сето тоа ми е јасно ама јас моментално немам никаква подршка од никој,ми останува да се обидувам и да се лупам со глава од зид. Толку многу ми недостига што нема да издржам повеќе. Ако решам да заминам ке морам да се изолирам, и да бегам од проблемот. А кога и да е секогаш ме стигнува.

А каква поддршка ти треба? Да ти речат, супер е, продолжи нервирај се, чукај си ја главата од ѕид. Пати поради типот, упропасти си го животот.
Па да и јас можам да ти дадам таква поддршка, ама тоа и не е екоја паметна поддршка. 
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Ring Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2014
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ring Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2014 во 20:11
Originally posted by evangeline evangeline напиша:


Originally posted by Ring Ring напиша:

 
Сето тоа ми е јасно ама јас моментално немам никаква подршка од никој,ми останува да се обидувам и да се лупам со глава од зид. Толку многу ми недостига што нема да издржам повеќе. Ако решам да заминам ке морам да се изолирам, и да бегам од проблемот. А кога и да е секогаш ме стигнува.

А каква поддршка ти треба? Да ти речат, супер е, продолжи нервирај се, чукај си ја главата од ѕид. Пати поради типот, упропасти си го животот.
Па да и јас можам да ти дадам таква поддршка, ама тоа и не е екоја паметна поддршка. 


Подршка од типот на тоа да ми дадат совет како да сфати дека ме загубил, или да бидат покрај мене во тие тешки моменти а не да ми велат батали го. Ми прават полошо со тоа.
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2014 во 20:27
Epa takvi soveti treba toj da bara, a ne ti. Koga ima glava za ukras, nego mu trebaat soveti, no i pokraj niv ne veruvam deka nekogash ke mu stane jasno shto izgubil.

Ne mozesh ti da mu kazesh shto izgubil na nekogo shto seuste ne znae deka neshtoto go imal!
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
svetosparki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Октомври.2013
Статус: Офлајн
Поени: 694
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај svetosparki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2014 во 21:08
Mislam deka Turskive serii se u tek...Javi mu se,neka gi dzirne,garant ke si najdete resenje,ako nisto drugo,za kolektivno samoubistvo...
Кон врв
svetosparki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Октомври.2013
Статус: Офлајн
Поени: 694
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај svetosparki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2014 во 15:08
ovaa vise ne se javi....da ne gi glea i reprizite ili...
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2014 во 23:07
Личното искуство е најдобра школа...
ама школарината е многу скапа !!!
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2015 во 00:03
Девојката се гушка толку силно, со таа прегратка да и го скршиш минатото и да и дадеш надеж за подобра иднина
Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2015 во 12:18
Mi rece se barav sebe te najdov tebe. Megjutoa nikogash nema da bideme zaedno radi x pricina. Sto da pravam?
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2015 во 12:46
Ти кажа која е причината
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2015 во 23:14
Greska
Кон врв
zverka_ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zverka_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2015 во 17:56
При изборот на мажот секоја жена треба да знае: Идиотизам,алкохолизам и швалеризам се НЕизлечливи.
Јас сум 99% сигурна дека луѓето ме озборуваат,но 100% сум сигурна дека баш "ме заболи" за тоа!!!
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2015 во 20:02
Кога љубовта ќе ти даде знак следи ја... 
иако најчесто... нејзините патишта се тешки и стрмни...!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5253545556 62>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 1,734 секунди.