IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубовни СОВЕТИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубовни СОВЕТИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3637383940 62>
Автор
Порака
Anarhist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 14.Ноември.2006
Локација: Vinica
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarhist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2011 во 16:48
Sto koga ke pokaze nedoverba ???

Vredi li da i se objasnuva i pokraj toa sto vrti grb ?
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2011 во 13:22
Originally posted by Anarhist Anarhist напиша:

Sto koga ke pokaze nedoverba ???Vredi li da i se objasnuva i pokraj toa sto vrti grb ?


Bidi optimist... toa sto vrti grb, mozebi znaci deka saka da ti pokaze deka ima ubav zadnik...
Incredible Blue
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2011 во 13:28
Originally posted by Marko Polo 1 Marko Polo 1 напиша:

Originally posted by Anarhist Anarhist напиша:

Sto koga ke pokaze nedoverba ???Vredi li da i se objasnuva i pokraj toa sto vrti grb ?


Bidi optimist... toa sto vrti grb, mozebi znaci deka saka da ti pokaze deka ima ubav zadnik...


extra sovet kapetane...

ali ja bi dodal da bide pretpazliv  - da ne mu ritne edna u megjunozhje dur vrshi ekspedicija na zadnikot...


Изменето од Џо - 09.Јануари.2011 во 13:29
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
anu6kaaaa15 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anu6kaaaa15 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2011 во 22:12
Сакам едно дете ама тој не знае дека јас постојам
Имам направено се за да ме запримети, поминувам покрај него секогаш кога ке го видам само за да ме запримети ама е таква особа што не се врти одма по секоја
сега сестра на една моја добра другарка му е најдобра другарка и се договаравме да му речи нешто за мене да го гибни... ама не знам ... страм ми е да не ме откачи па после да не можам да го видам во очи
негов другар мене ми е втор брачед ама не сме многу блиски со него и неможам нему да му речам
што мислите вие... не е страмно јас прва да ја започнам работата ? Да му речи другарка му нешто за мене?
Ме молам ваше мислење... Фала однапред
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2011 во 22:19
Анушке директно оди кај момчето и му кажи што мислиш и дека ти се допаѓа .Треба сама да се пребориш за неговата љубов.
 
Успев да 
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2011 во 23:07
Poslushaj go emil, ne za djabe rekle " Koj rizikuva, toj i dobiva".....vo sekoj sluchaj sancite ti se 50:50, barem ke znaesh na shto si, a vaka samo se izmachuvash!намигнување

Ti posakuvam mnogu uspeh vo ljubovta!голема%20насмевка
always look on the bright side of the life!
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2011 во 22:46
 
 
 Полошо од невозвратена љубов....
 е само ...необјавена љубов.......
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2011 во 19:26
Не верувај на жена која не ги затвара очите кога ја бакнуваш.
always look on the bright side of the life!
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2011 во 13:37
Да сакаш некого значи да се согласуваш да остареш со него...

                                                          Алберт Ками

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2011 во 23:20
 
 
 
 Од ....љубовта ... не можете да се ослободите....
 колку повеќе ја раздавате....
 толку повеќе ви доаѓа .....љубов
Кон врв
neznaenje Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neznaenje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2011 во 21:44
Вистинската љубов кога се случува..таа ослободува а не стега во зандани..така да ако љубите некого не барајте од него да ве љуби и наместо да го направите срекен да го затворите во зандани...не барајте никаде да не излегува сам...не протестирајте ако со погледот погледнува на страна..дозволете му да излезе со другарите и со другарките..така ке го направите срекен...зарем не е целта таа на оној кој го љубите..да биде срекен..

Изменето од neznaenje - 20.Февруари.2011 во 21:45
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2011 во 00:10
 
 
Научи со насмевка да го примаш секој пораз
и свати го тоа  како можност да се подобриш
и издигнеш како личност.......
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2011 во 00:16
Совршена љубов е онаа која те прави несреќен!

Не му верувај на сјајот во очите на твојот партнер, тоа е само светлост која поминува низ неговата шуплива глава.
always look on the bright side of the life!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2011 во 00:22
...a ti ,nekoj ljuboven expert , izgleda!изненадување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3637383940 62>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,578 секунди.