IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубовни СОВЕТИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубовни СОВЕТИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3435363738 62>
Автор
Порака
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2010 во 22:49
c...

Najdobriot slucaj vo tekstov ne e najdobar ... c.
Incredible Blue
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2010 во 02:33
Сакај длабоко и страсно. Можеби ќе бидеш повреден, но тоа е единствениот начин да го живееш животот целосно.
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2010 во 17:40
NE HRANI JA LJUBOVTO SUETA TUKU SO KOMPROMISI I
NEJZINATA ROZA NIKOGAS NEMA DA OVENE.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2010 во 19:41
вложи се себеси,со целата своја душа...влогот во љубовта никогаш не е преголем
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Zoka16 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoka16 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2010 во 17:08
значии имам големо проблемче. на симпатијата му признав уште лани дека го сакам, он нема женска, ама онака е чуден. не изреагира тогаш, но чудно се понаша. кога сме наше друштво, не ме гледа, иако сум пред него, ко воопшто да не постојам. но штом сме малку понасамо, или со други не баш блиски луѓе, онда е поинаков, се смее, се зеза...со други девојчиња сум приметила дека е стварно насмеан општо, а со мене мртов озбилен коа сме така друштвото. и не знам како да го дешифрирам тоа понашање и тоа ме полудува. чуден ми е. совет?:)
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2010 во 17:37
Ти си крива.  Не требало да му признаеш дека го сакаш , не се избрзува тоа така.

А тоа неговото понашање е актерско и си мисли малиот дека е фраер па се смешка во друштво . Штом има повеќе лица за во секоја пригода, ќе го биде малиот за мамење на повеќе женски истовремено. Сигурно се метнал на татко му плазење

Иначе тешко дека ке натераш некој да те засака, ако он самиот не чувствува ништо кон тебе . Како што стои работава , може насамо да се смувате и толку...чисто сумњам дека он има некакви намери со тебе за започнување на врска.

Дај Боже да грешам , ама лабава е работава не
Кон врв
Zoka16 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoka16 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2010 во 18:14
Originally posted by Mindy Mindy напиша:

Ти си крива.  Не требало да му признаеш дека го сакаш , не се избрзува тоа така.А тоа неговото понашање е актерско и си мисли малиот дека е фраер па се смешка во друштво . Штом има повеќе лица за во секоја пригода, ќе го биде малиот за мамење на повеќе женски истовремено. Сигурно се метнал на татко му плазењеИначе тешко дека ке натераш некој да те засака, ако он самиот не чувствува ништо кон тебе . Како што стои работава , може насамо да се смувате и толку...чисто сумњам дека он има некакви намери со тебе за започнување на врска.Дај Боже да грешам , ама лабава е работава не


ma skroz e cuden, ne go kopcam. em saka da e u moja blizina, a em ko da ne moze da stoi do mene. inace ne se smeska vo drustvo nego ponasamo..u drustvo e mrtov, bas kao i ja :D
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2010 во 18:15
Или е мутав или е премногу стегат па нејќе да покаже дека му значиш... ако уствари му значиш... И така...
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2010 во 18:37
си го исплашила човекот...

стопосто порано сте биле онака блиски пријатели , а он не гледал на тебе како нешо потенцијално повеќе , и то , си го исплашила...

а као шо го опишуеш , може и да има страв од експонација...
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
Zoka16 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoka16 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2010 во 20:52
Originally posted by Џо Џо напиша:

си го исплашила човекот...стопосто порано сте биле онака блиски пријатели , а он не гледал на тебе како нешо потенцијално повеќе , и то , си го исплашила...а као шо го опишуеш , може и да има страв од експонација...


ne bevme prijateli, onaka zborevme:)
Кон врв
nervozna Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nervozna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2010 во 20:58
toe

Изменето од nervozna - 30.Декември.2010 во 15:46
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2010 во 21:31
-епа најди ја блузата...

иии за следниот пат , да си донела лубрикант...глупчоангелјинг%20јанг
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2010 во 01:13
голема%20насмевка
 
Онаму каде што е љубовта – нема барања, нема очекувања, нема зависност. Нема крај на можностите за покажување и докажување на љубовта. Затоа, бидете креативни, романтични, храбри и кажете „ТЕ САКАМ“!!
Кон врв
t.ina Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 02.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај t.ina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2011 во 17:57
Сакам да слушнам мислење на мојот проблем. Ми се допага колегата од работа и сме на иста возраст, а освен тоа и секој ден сме заедно . Но проблемот е во тоа што има девојка. Многу е фин спрема мене мислам дека му се допагам како личност. Но јас сакам нешто повеке со него. Ве молам да ми пишете како да постапувам со него . Како да се заитересира за мене . Што треба да направам Само да не ми кажете да се откажам од него заради женската
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3435363738 62>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.