IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубовни СОВЕТИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубовни СОВЕТИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2930313233 62>
Автор
Порака
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2010 во 01:01
Мислам дека „фраерот“ веќе и заборавил што се случило меѓу вас, а само ти паметиш и мислиш дека сите знаат и со прст ќе те покажуваат...

ма немај гајле...

Само, ако веќе имаш грижа на совест... единствено е како што ти кажа Енџи...трепкање

.... размислување... пробај прво да му го набилдаш умот на дечко ти со тоа дека еден бакнеж не е некое којзнае какво неверство , као демек, и пополека припреми го за некогаш кога ќе го начекаш во состојба во која што може да го поднесе тоа да му признаеш... и се што можи да се прескокни нема да му кажиш среќа
И , меѓу другото.... немој ни случајно да му се лутиш ако и него му се случи такво нешто како што тебе ти се случило.... Тоа е тоа...

И ДРУГ ПАТ ПАМЕТОТ В ГЛАВА!!!  големо%20гушкање Ај... со среќа



Изменето од Schatzii - 06.Август.2010 во 01:26
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2010 во 03:37
Originally posted by loknicka21 loknicka21 напиша:

Zdravo na site!!!
Imam eden golem problem i se nadevam deka nekoj ke uspee da mi pomogne i da me posovetuva da mi bide polesno...
Imam decko so koj sme zaedno veke 8 meseci,no ima eden problem,pred 1 mesec jas go izneveriv so drug decko i sega mene sekojdnevno me maci pomislata za toa sto go storiv,no najmnogu me maci toa sto negoviot druagar e zaedno na odmor so drugarot na deckoto so koj go prevariv i sega mi e strav deka decko mi moze da doznae...
Najglupo e toa sto jas nego go napagam kako on mene moze da me izneveri,a jas nego nema nikogas,a ustvari ja sum krivata,jas ja imam muvata na kapa:).
Kazete mi sto da pravam,kako da go zaboravam toa i da ne se macam??Iskreno se kaam,ali ne sakam da doznae decko mi,zasto me saka mnogu (barem jas mislam taka) i jas nego,no ete bev glupaca i zgresiv....
Ali samo so baknez go imam prevareno....
pozdravce do site i ve molam nekakov sovet i mislenje kako da se opravdam vo slucaj da doznae... da kazam deka toa ne e vistina,samo nemojte da kazete da mu kazam....


Наровучение: Кога девојката ќе почне неосновано да ве напаѓа дека вие би ја изневериле и да ви се колне дека таа никогаш нема да ве изневери, распрашајте се по заедничките познаници и откријте со кого таа веќе ве изневерила среќа

Локна, читај ме сега добро: сместа да си му кажала, оти рачунај дека другарот веќе му кажал. Многу од машките се фалат и кога не направиле ништо со некоја женска, а камо ли пак кога ќе направат нешто. Така што голема е веројатноста твојот дечко веќе да чул за тоа, само чека да види дали ке му признаеш. Затоа признај му пред да биде предоцна. И немој да му кажуваш полувистина дека тоа бил само еден инцидентен несакан бакнеж, туку кажи ја вистината дека тоа била една серија на долги страствени француски бакнежи (поправи ме ако грешам.) Кажи му дека многу се каеш за тоа, дека никогаш нема да ти се повтори, дека многу го сакаш и ако те сака, веројатно ќе ти прости.
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2010 во 09:27
....Сосема поинакви совети... од овие ..што
ја ..советувате ...loknicka21 ..............намигнување

 

Има голема разлика помеѓу еднократна прељуба и прељуба која се случува со месеци. Секој може да направи грешка. Кога прељубата ќе се случи еднаш и сосема неочекувано, може да остави големи траги. Не само на личноста која ја извршила прељубата, туку и на целата врска.....

 

НЕ БИДЕТЕ СЕБИЧНА

Добро, го изневеривте. Сега имате преголема грижа на совест и не можете навечер да спиете. Но, размислете два пати дали треба да му признаете. Ако му кажете, ќе си помогнете на себе, но него ќе му го скршите срцето и никогаш повеќе нема да ви верува. Затоа најдобро е да заборавите на се што се случило и да се погрижите никогаш повторно тоа да не се повтори.

НЕ МОЖЕТЕ ДА ГО ВРАТИТЕ ВРЕМЕТО НАНАЗАД

Можеби навечер не можете да заспиете од грижата на совест па најдобро решение според вас би било признанието. Но, првиот момент кога ќе го видите изгледот на неговото лице кога ќе му признаете, ќе сфатите дека не сте требале тоа да го направите. Не можете да го вратите времето, а верувајте дека признанието нема да ја промени целата ситуација. Може само повеќе да ја влоши.

НЕ ВИ ЗНАЧЕЛО НИШТО
 
Можеби сте го изневериле партнерот со средношколската симпатија или пак сте се напиле премногу па сте завршиле во кревет со некој друг што не е вашиот партнер. По целата случка сте сфатиле дека сте погрешиле и дека не било вредно да го менувате вашиот партнер со било кој. Можеби неверството ќе ви помогне да сфатите колку всушност го сакате вашето момче и колку не можете без него. Заборавете дека нешто се случило и продолжете со животот.

ЌЕ ВЕ ОСТАВИ

Кога партнерот ќе дознае дека друго машко ја бакнувал и милувал неговата сакана, верувајте дека неговото его и гордост ќе бидат повредени. Машките тешко забораваат и опростуваат неверство. Признанието само може да доведе до прекинување на врската и секаков понатамошен контакт со вас.

ГО САКАТЕ

Тоа што не го знаете не може да ве повреди! Сте го изневериле и сега тоа не можете да го смените ниту пак да го избришете. Затоа, подобро поштедете го партнерот од болката и маката. Но, гледајте во никој случај да не ви се повтори истото.

МОЖЕ ДА ВИ ВРАТИ СО ИСТА МЕРА

Понекогаш се случува тој што е изневерен, од преголема болка и предавство, да се подаде на истиот чекор како и вие. Да ве изневери само за да ви покаже како всушност тој се чувствува. Тоа секако нема да доведе до ништо позитивно, освен да ја прекинете врската..............



Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2010 во 13:01
zamislena, дали доколку твојот дечко те изневери би сакала да дознаеш тоа од него или пак од некој друг? Дали доколку те изневери, би сакала тој да ти го признае неверството или пак повеќе би ти било мило доколку тој го крие тоа од тебе, а ти евентуално дознаеш од други?
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2010 во 13:15
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

zamislena, дали доколку твојот дечко те изневери би сакала да дознаеш тоа од него или пак од некој друг? Дали доколку те изневери, би сакала тој да ти го признае неверството или пак повеќе би ти било мило доколку тој го крие тоа од тебе, а ти евентуално дознаеш од други?



Brate Evangelos, tvoite soveti nema da bidat delotvorni  za lugjeto koi se del od svetot, tuku samo za Hristijanite.

Veruvaj deka na lugjeto koi ne mu pripagjaat na Hrista podelotvoren e sovetot na zamislena otkolku tvojot i ako devojkata priznae deka go izneverila , deckoto ke vrati na ist nacin a mozebi i ke raskinat.

Svetot zivee na svoj nacin, nie na svoj. Taka ti e toa, za zal.

Iskrenosta ne im e mnogu prifatliva na lugjeto.
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2010 во 14:45
 
 
EvAngelos.......Секако знаеш дека тоа не беа мои совети....намигнување
сакав само да прочита  ..локничка ..и нешто поразлично
од твојот совет....плазење

Но кога мене директно ме прашуваш...еве ќе ти кажам...

Ја ценам и почитувам искреноста од обете страни....  но  дали
тој би ми го признал неверството или ќе разберам од други...
..... изневерувањето или неверството ...има едно исто ..значење...!
Сега би се поставило прашањето...Како јас би го прифатила  тоа ...?
А тоа  е за во ..друга тема .....намигнување
 
.....
Нема  суштество без  љубов...ниту вистинска љубов без љубомора...
...ниту љубомора без прељуба ...ниту прељуба без причина...
 
                             ...запишал некој во ризницата на љубовни мисли голема%20насмевка
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2010 во 01:38
Мислам дека не е сеедно дали тој ќе ти каже или пак ќе дознаеш од трето лице. Ако тој ти каже, поголема е веројатноста дека покајанието е искрено. Ако пак дознаеш од други, колку и да ти се колне, секогаш ќе постои сомнежот дека сакал да го сокрие тоа, а евентуално и да го повтори кога ќе има прилика. Кога крадецот ќе украде нешто без да го приметат, тој е уште поохрабрен и помотивиран да украде пак, дури и поголеми работи.
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
information Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај information Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2010 во 18:21
Zdravo!!
Epa vaka,imam devojka ideme edna godina i celiot toj period ni pomina vo karanje.Mene navistina mi e zdodeano da se raspravam.Prvata polovina od godinava premnogu i popustav a taa si igrase igracki so mene,me lazse,mi vikase za gluposti,mi se ponasase na mnogu grdi nacini a jas sepak bev dobar so nea. Mi se derese zasto nemalo taxi i slicni rbaoti.Znaci stvarno bese idiotsko od nejzina strana. No veke mi zdodea samo da kjutam pa pocnav da i se sprotistavuvam i od togas uste poveke se karame.Probav i so dobro i so loso ne biva.I nikogas nema vreme za mene,postojano me odbiva koga ke i predlozam da pravime nesto zaedno,postojano ima rabota,postojano ima povazni raboti od mene i toa mene mnogu me povreduva.Ona misli deka jas i se lutam ako izleze so drugarka ili ako pravi nesto bez mene,no ne e taka JAS SAMO SAKAM DA MI POSVETI VNIMANIE.Zarem tolku mnogu baram? Pa mislam deka ne e fer jas mnogu ja sakam i niz mnogu raboti pominav i progledav niz prsti samo za da bidam so nea srekjen. Site okolu mene mi velat da i raskinam a jas nemozam zatoa sto premnogu ja sakam.Stvarno ne bi sakal da propadne ovaa vrska.I ne razbiram samo zasto ide so mene ako ne me saka? Ako me saka zasto mi go pravi seto ova? Kako da ne saka da bide so mene,kako da me odbegnuva,neznam veke sto da pravam...I da,sega mi tvrdi deka ne me laze demek probuva da se smeni ali jas ne go gledam toa.Da se odnesuva dobro so mene,da mi izrazuva ljubov da pocustvuvam deka me saka togas mozebi bi pocnal povtorno da i veruvam.Ali sega nemozam,mozebi ona ne me laze ali jas ednostavno nemozma da i veruvam zatoa sto premnogu me ima lazeno.Postojano mi veli deka me saka i deka toa se slucuva samo vo mojata glava ali jas ne mislam taka.I den denes sekogas koga ke se skarame i popustam,sekogas e vinovna ali se pravi deka ne e,galje kako da i e.Ona pravi ogromni greski i lesno pominuva a jas nesto sitno akoa zgresam togas sum najlosiot decko sto postoi. Se nadevam deka ke ima nekoj da me sovetuva. Blagodaram..!!!
Кон врв
LadyTT Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LadyTT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2010 во 23:47
Vee molamm pomos ! ;)
ova kje mi bide prv pat da se muvam so nekoj a imam 14 godinii...i neznam kako da go napravam toaa ! :((
HELP !!
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2010 во 00:09
Ај малу посериозни да бидеме.

Дејче абе што има ти да се грижиш на прв состанок,тој нека се грижи.
Твое е да се дотераш,намирисаш,и подготвиш да го шармираш,што туку се мислиш како да одговараш на прашања ко за избор на Мис на светот.
Најверојатно ќе биде кафе пиење и пица јадење,што толку паники за нешто што ќе го заборавиш до првата по поволна приликаголема%20насмевка
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2010 во 00:13
А знаеш ли ти девојче дека него закон го фаќа за заведување на малолетничка?
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2010 во 00:26
Originally posted by LadyTT LadyTT напиша:

Vee molamm pomos ! ;)
ova kje mi bide prv pat da se muvam so nekoj a imam 14 godinii...i neznam kako da go napravam toaa ! :((
HELP !!


Хммм зарем треба книга да се напише "Како да го направиш тоа?"

Така интересно. Спонтано. Бреее ако правиш се по план, на крај ништо нема да излезе како што си планирала и ќе се разочарашда
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
zverka_ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zverka_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2010 во 00:43


abre kukle koga vekje ides u drug grad bidi sigurna deka citava nema da se vratis doma ,a i samata go planiras toa(da ne go citiram prviot tvoj post)....samo si mislam dali ti e potrebno toa muvanjeto na 14 god ....ne e moe da ti kazuvam so i kako da napravis ama PRED DA NAPRAVIS razmisli dva pati pa odluci samata

Изменето од zamislena - 23.Август.2010 во 18:20
Јас сум 99% сигурна дека луѓето ме озборуваат,но 100% сум сигурна дека баш "ме заболи" за тоа!!!
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2010 во 11:40
Originally posted by LadyTT LadyTT напиша:

Vee molamm pomos ! ;)
ova kje mi bide prv pat da se muvam so nekoj a imam 14 godinii...i neznam kako da go napravam toaa ! :((
HELP !!
 
Ако сакаш совет, мислам дека не треба сама да одиш во тој друг град, нека дојде момчето, ако веќе треба да се ,,МУВАТЕ,,.


Изменето од zamislena - 23.Август.2010 во 18:13
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2930313233 62>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.