IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубовни СОВЕТИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубовни СОВЕТИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3233343536 62>
Автор
Порака
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2010 во 21:34
Lelita
 
Prvo i osnovno za da opstane nekoja vrska  3 godini (ako sakas da ja nareceme vrska) treba tie pred se da bidat prijateli. Dvajca sto si veruvaat, pocituvaat i delat skoro se.
Ne e vrska samo: Zlato aj dojdi vo petok, ke se poseksame i mrsh da te nema. Za tri godini vo vrska, mnogu raboti se slucuvaat.
 
Sovet...
Neka bega podaleku od nego ako i e mil zivotot
Neka si najde nekoj sto pred se ke ja pocituva, saka itn.....
 
Site zasluzuvame da bideme sakani, ne e tri godisna vrska samo za seks. Osven ako tie ne se dogovorile da se sretnuvaat samo za seksне%20знам
 
Ajt sega...среќа
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2010 во 21:44
popravilno bi bilo ...obratno da se prasha,изненадување
 
...i toa bez ...samo.да
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
alekss. Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 22.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 41
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekss. Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2010 во 23:47
se  slozuvam  so  forumska baba, bravos,,  znaci bitno e  kakvi  karakteri  ke  ke stapat  vo ljubovna vrska,, dali toj ke ja pocituva nea    i   nea  nego,  vo  ljubovta  treba  da se  dava  mnogu  od  dvajcata bezrezervno,, ljubov  pocit   vnimanie  i  najbitnoto  vernosta  i  iskrenosta,,  samo togas ke ima uspesna  vrskaљубов
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2010 во 00:02
A moze da nema nisto od toa
 
 
Samo bam bem...ples ples...
I vrskata da im trae 3 godini
Moze i 5 god.
Ako primarnata cel im e zadovoluvanje na seksualnite nagoni
A ne se zaedno za ljubov i pocit
 
 
E takvo nesto ne pocituvamне
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
alekss. Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 22.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 41
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekss. Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2010 во 00:08
ljubov  so  strast
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2010 во 00:25
Sto li e toa denovive alekso?
 
Jas primer baram nekoj sto ke me saka...i da ne go sakam ne e bas vazno
 
ama nema ni takov breсмеењесмеењесмеење
sovet?
Nema sovet, znam
 
Epa zatoa sama mi e poarnoсреќа
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
valentina-pp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 198
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај valentina-pp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2010 во 15:46
SOVET Kako da ne se vcrvuvaat obrazite,koga si so momentalniot a mislis na bivsiot?
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2010 во 16:02


Оф леле...
Штом ти се вцрвуваат образите црвенеење, не верувам дека ќе ти е од помош ако некој те советува да пробаш ич да не го мислиш, или барем не додека си со партнерот. Не е фер кон него, нели?

Така да од мене само технички совет - стави си повеќе пудра. голема%20насмевка


Кон врв
valentina-pp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 198
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај valentina-pp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2010 во 17:57
ovie stihovi sekogas pokraj vaseto ime....za mene se najrealnata,najcuvstvitelna,srceparatelna,poetska vozdiska,sekogas vo mojot um..poz i fala za sovetot.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2010 во 00:39


Неруда, прекрасни се да, затоа си ги чувам во потпис.

A советот и не беше некој совет, повеќе онака да те насмеам со пудрата... поздрав Вале. големо%20гушкање
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2010 во 18:24
Ne gubete mnogu vreme na internet...ljubovta e podobra i od toa i od se drugo....Ne gubete vreme...тага
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
rockchick11 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rockchick11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2010 во 14:02
ве молам за совет
идам со дечкото веќе година и пол .. на почетокот се беше супер како и во секоја врска, но во последниве месеци ми смета кај него неговата претерана љубомора.
Во секое време мора да знае кај сум, шо праам и со кој сум, ретко искачам со другарки зошо знае коа сум излезена да ми напраи претерано љубоморни сцени од типот : "слушам машки гласови во позадина", ми го проверува телефонот за да знае кој ме барал, ме проверува и на фејсбук зошо ми ја знае лозинката и др.
Дури ми забранува да се дружам со моите најверни другари бидејки по негово "тие само сакале да ме смуваат, не ми биле вистински другари итн.."! Му имам кажано дека ми смета и дека во врската сакам поголема слобода, но тој се вади на тоа дека "ако ме сакаш, све ке ми кажуваш (или ке ми допушташ во случајов") .. ми вети дека ке се смени но еве поминаа веке два месеца по нашиот разговор а тој си е истиот! ...мислите ли дека ако го сакам, треба да му допуштам до тој степен или треба да му раскинам?!
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2010 во 14:55
Па ти веќе си направила грешка.
Ок е да споделуваш со партнерот многу работи, но се си има граница. А како ќе го навикнеш, така ќе се однесува. Ти си му ја дала лозинката од ФБ, ти си допуштила да се најдеш во ваква ситуација.
Нареден пат, памет во глава.

Е сега...од друга страна..
Дали ти го правиш истото што и тој? Дали чепкаш по телефон, дали го контролираш...дали ја имаш неговата лозинка од ФБ?....итн итн итн...?
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2010 во 19:36
kradcite od kradci se plasat...
Incredible Blue
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3233343536 62>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.