IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубовни СОВЕТИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубовни СОВЕТИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 62>
Автор
Порака
DreamGirL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Be YourSelF

Регистриран: 29.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DreamGirL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Љубовни СОВЕТИ
    Испратена: 19.Декември.2006 во 17:46
Pa vaka.Moja najdobra drugarka ja gubi svojata ljubov...Toj zaminuva vo stransvo so negovite 16 godini...a TAA strada i bara pomos...Kako ke i uspee da go zaboravi???
If you love some one, never put their name in a heart, because hearts break.... Put it in a circle instead, because Circles go on forever ...
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2006 во 18:02
Да го заборави нема ке се секава на него, но да ја намали болката која се јавува при загубената врска..Велат вака:колку била силна љубовта толку ке е голема болката.А болката во почетокот е силна но треба време за ова.Велат новата љубов е замена за старата, но не знам баш колку другарка ти ке е во можност одма да најде нова љубов(не дека не може да најди, едноставно срцето нема да и посакува друг), зошто нејзе мислите и се насочени кон него.Многу малку години има за сето ова да го свака толку трагично...животот се носи, ке бидеме оставени ке оставаме, само да има сила ова да го поднесе, а ке помине и самата нема да знае за час
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2006 во 21:39
Ako sakaat ke uspeat, ama mislam deka se premnogu mladi za zrtvite sto gi nosi dalecinata. No toa e i prednost, vremeto e pred niv, ke najdat nova ljubov. A ona ke go zaboravi naskoro, veruvaj. Vremeto leci se.
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />
Кон врв
DreamGirL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Be YourSelF

Регистриран: 29.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DreamGirL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2006 во 22:44
знам дека се мали ама она толку многу направи за да им успее врската и сега кога се се среди ова се случи....уште неколку месеци он ќе замине и нема шанси да остане тука....
If you love some one, never put their name in a heart, because hearts break.... Put it in a circle instead, because Circles go on forever ...
Кон врв
Kockar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 281
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kockar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2006 во 16:13
Originally posted by babyblue babyblue напиша:

Pa vaka.Moja najdobra drugarka ja gubi svojata ljubov...Toj zaminuva vo stransvo so negovite 16 godini...a TAA strada i bara pomos...Kako ke i uspee da go zaboravi???
 
 
Da go zaboravi ne mora ...neka i ostane sladok spomen ....treba samo da im dade sansa na okolinata koja ja opkruzuva..t.e. na drugi decki ...a toa e mnogu lesno zatoa sto so tek na vreme i ona ke se smeni ..ke ja interesiraat drugi stvari koi ke gi najde vo niv ...problem resen ..nema nisto komplicirano ...neka potaguva malku ...pa ke se najde nekoj koj solzite ke i gi pretvori vo nasmevka Smile
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.
Кон врв
Cao_Sk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 91
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cao_Sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2006 во 16:36
Ako ima ljubov dalecinata ne postoi
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2006 во 16:44
aaaaa sekako toa
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
snegulka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај snegulka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2006 во 18:34
Originally posted by Kockar Kockar напиша:

Originally posted by babyblue babyblue напиша:

Pa vaka.Moja najdobra drugarka ja gubi svojata ljubov...Toj zaminuva vo stransvo so negovite 16 godini...a TAA strada i bara pomos...Kako ke i uspee da go zaboravi???
 
 
Da go zaboravi ne mora ...neka i ostane sladok spomen ....treba samo da im dade sansa na okolinata koja ja opkruzuva..t.e. na drugi decki ...a toa e mnogu lesno zatoa sto so tek na vreme i ona ke se smeni ..ke ja interesiraat drugi stvari koi ke gi najde vo niv ...problem resen ..nema nisto komplicirano ...neka potaguva malku ...pa ke se najde nekoj koj solzite ke i gi pretvori vo nasmevka Smile
 да коцкар е во право,а плус има само 16 год,па животот е пред неа,еден ден сигурно ќе сретне личност во која ќе се пронајде и ќе биде среќна,а ова ќе и остане еден убав спомен од тинејџерството
Кон врв
bone Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bone is not dead

Регистриран: 23.Август.2006
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: -13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bone Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2006 во 07:10
Originally posted by Cao_Sk Cao_Sk напиша:

Ako ima ljubov dalecinata ne postoi
... изгледа ти не си бил во таква ситуација??? јас сум бил...појке пати и ако има далечина љубов не постоии Broken%20Heart Broken%20Heart Broken%20Heart ...
Кон врв
vesni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 90
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vesni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2006 во 01:45
Многу лесно ке го заборави...има 16 години таман работа ако не може да најде некој подобар од него...
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2006 во 01:52
Pa koga si masko mnogu e poednostavno, mene devojkata mi zamina pred 2 nedeli kanada i tolku si zamina si zamina so da mu pram ke si najdam druga Big%20smile
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2006 во 20:33
Да де, вас машките ве боли таквото за девојките AngryAngryAngry
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
DreamGirL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Be YourSelF

Регистриран: 29.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DreamGirL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2006 во 00:57
Originally posted by BiG_kIsS BiG_kIsS напиша:

Да де, вас машките ве боли таквото за девојките AngryAngryAngry
pa na poveketo maski gajle im e...samo nie devojcinjata ke si ja mavame glavata od zid, ke se nervirame...
If you love some one, never put their name in a heart, because hearts break.... Put it in a circle instead, because Circles go on forever ...
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2006 во 13:08
E pa zatoa jas vikam da se kontroliraat cuvstvata so razumot, ama kaj devojkite toe e mnoguu potesko Smile
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 62>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 2,625 секунди.