IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Интернет
  Активни теми Активни теми RSS - Најзабавен мк-форум е:
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Најзабавен мк-форум е:

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1718192021 29>
Прашање: Кој е најзабавен мк-форум?
Одговор Гласови Статистика
189 [60,38%]
46 [14,70%]
13 [4,15%]
43 [13,74%]
22 [7,03%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
Tonchie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Поискрен од Мона Лиза

Регистриран: 02.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 290
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tonchie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2008 во 18:36
Каде Вечер е форум чијашто намена е за децата да се договараат каде ќе искочат петок/сабота. И скоро сите се тие генерации постадолесцентни.

IQ ако ти е до постари форумџии и форумџики vmacedonia форумот ќе ти биде таман, скоро сите се сериозни луѓе, а пак има шеги и сфе по ред :)

Кајгана, покрај масовноста, некако успева да го одржи високиот квалитет. А големиот број на членови резултира со повремени спонтани собирања, ама не само за кафичи и дискотеки, туку за пикадо и биљард, футбал, баскет и пеинтбол (ова додуша ретко, ама квалитетно). Плус тоа некои од членовите ги подржуваа акциите на МЦИ (Македонска Цивилизација и Иднина) и ми останаа прекрасни впечатоци од сето тоа.
Немам потпис, ама имам профил на YouTube
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2008 во 19:11
A zoshto ste ....TUKA???

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2008 во 19:42
Pa moze mu dale nekoj denar da reklamira. Ima vreme, ke svati deka ovde ne mu e na nikoj do pikado i ping pong, TUKU DO SEKS !
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2008 во 19:46
A ti za toa si tuka???

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2008 во 20:01
Pa...dojdov...kao za seks...ama...ama...nisto od toa, ama vazno ne prestanav da se nadevam  среќа
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2008 во 20:30
aha...mnogu ...ama....задоволствоплазење

Изменето од mamma - 10.Август.2008 во 20:31

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
n1k0La Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Ride To Live Live To Ride

Регистриран: 31.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 357
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај n1k0La Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2008 во 20:31
Originally posted by Tonchie Tonchie напиша:

Каде Вечер е форум чијашто намена е за децата да се договараат каде ќе искочат петок/сабота. И скоро сите се тие генерации постадолесцентни.IQ ако ти е до постари форумџии и форумџики vmacedonia форумот ќе ти биде таман, скоро сите се сериозни луѓе, а пак има шеги и сфе по ред :)Кајгана, покрај масовноста, некако успева да го одржи високиот квалитет. А големиот број на членови резултира со повремени спонтани собирања, ама не само за кафичи и дискотеки, туку за пикадо и биљард, футбал, баскет и пеинтбол (ова додуша ретко, ама квалитетно). Плус тоа некои од членовите ги подржуваа акциите на МЦИ (Македонска Цивилизација и Иднина) и ми останаа прекрасни впечатоци од сето тоа.
izvini a idividi nema nema masovnost i nema visok kvalitet da ne sakase toa da go kazes???? ako e bolji kajgana idi tamu pa pisuvaj !
Otvori Se Zezame ! Da Ne Vlezeme Sose Vrata!
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2008 во 23:01
chovekot e tamu moderator, pa da si go pofali


Tonchie super mi e tuka, fala za sovetot vo sekoj sluchaj

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
slide Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Original Honey

Регистриран: 29.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај slide Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2008 во 19:02
Originally posted by Tonchie Tonchie напиша:

Каде Вечер е форум чијашто намена е за децата да се договараат каде ќе искочат петок/сабота. И скоро сите се тие генерации постадолесцентни.IQ ако ти е до постари форумџии и форумџики vmacedonia форумот ќе ти биде таман, скоро сите се сериозни луѓе, а пак има шеги и сфе по ред :)Кајгана, покрај масовноста, некако успева да го одржи високиот квалитет. А големиот број на членови резултира со повремени спонтани собирања, ама не само за кафичи и дискотеки, туку за пикадо и биљард, футбал, баскет и пеинтбол (ова додуша ретко, ама квалитетно). Плус тоа некои од членовите ги подржуваа акциите на МЦИ (Македонска Цивилизација и Иднина) и ми останаа прекрасни впечатоци од сето тоа.


ma site forumdzii se na site forumi, dzabe tuka se dokazueme, ama bash site manje vishe idat sekade...


nego mene mi beshe prashanjeto za onie forumi, kaj sho iskluchivo se pishue na kirilica, i ako pishuesh latinica brishat odma se

sho mislite za takvite, eden takov veke otide u bajbuk...
Кон врв
slide Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Original Honey

Регистриран: 29.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај slide Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2008 во 19:08
Originally posted by slide slide напиша:

Originally posted by Tonchie Tonchie напиша:

Каде Вечер е форум чијашто намена е за децата да се договараат каде ќе искочат петок/сабота. И скоро сите се тие генерации постадолесцентни.IQ ако ти е до постари форумџии и форумџики vmacedonia форумот ќе ти биде таман, скоро сите се сериозни луѓе, а пак има шеги и сфе по ред :)Кајгана, покрај масовноста, некако успева да го одржи високиот квалитет. А големиот број на членови резултира со повремени спонтани собирања, ама не само за кафичи и дискотеки, туку за пикадо и биљард, футбал, баскет и пеинтбол (ова додуша ретко, ама квалитетно). Плус тоа некои од членовите ги подржуваа акциите на МЦИ (Македонска Цивилизација и Иднина) и ми останаа прекрасни впечатоци од сето тоа.


ma site forumdzii se na site forumi, dzabe tuka se dokazueme, ama bash site manje vishe idat sekade...


nego mene mi beshe prashanjeto za onie forumi, kaj sho iskluchivo se pishue na kirilica, i ako pishuesh latinica brishat odma se

sho mislite za takvite, eden takov veke otide u bajbuk...



nego pozdrav do Jakov i bachko 2, od VM

ako im gi zbrkash ljubavnicite, odma poluduvaat

plachkovci so tapija

Изменето од slide - 11.Август.2008 во 19:09
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2008 во 19:12
VM ? Da, tamu pocnav, bev dobro precekan, no bese premnogu mirno za moj vkus. Pozdrav do VM
Кон врв
Tonchie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Поискрен од Мона Лиза

Регистриран: 02.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 290
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tonchie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2008 во 01:27
Слајд, мислам дека е без врска во време кога и најзабеганите оперативни системи имаат кирлична поддршка, и при толку кампањи за зачувување на Македонскиот идентитет (еден од елементите е и Македонската азбука, нели) да се пишува на латиница.
А токму Идивиди, еден од трите најпосетувани македонски сајтови би требало да обрне внимание, на форумот колку толку да се почитува Македонскиот јазик заедно со Македонската азбука.
Но кога ќе видам дека и модераторите тука пишуваат латиница...
доаѓам тука од време на време, да промрчам малку :)

Овие неколку денови, барам дозвола за нешто од Наталија, бидејќи сепак почитувам заштитни знаци и авторски труд.

Покрај тоа, сега не знам што ти работиш за да заработиш за леб, сметки, нормален живот, меѓутоа јас работам во сервис за информации и брзо пишување на кирилична тастатура е една од карактеристиките кои мораат да ја поседуваат сите во фирмава каде што работам.

И избегнувам да читам долги постови на латиница.

Збунет, со 18,5 постови дневно на форум тешко дека ќе омрсиш мустаќ. плазење
Уште и ако си член на уште некој форум, батали сексот, дај да ти препорачам некој порнич да симнеш смеење

А во врска со фалењето форуми, ќе ги пофалам и форумот на Macedonian Junglist Movement и PSY форумот, само се сомневам дека би ви се допаднале.

Од едитов малку испревртен дојде мојот пост, се надевам нема да ви биде премногу конфузен.


Изменето од Tonchie - 12.Август.2008 во 01:32
Немам потпис, ама имам профил на YouTube
Кон врв
slide Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Original Honey

Регистриран: 29.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај slide Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2008 во 03:04
vii sea ima dva tipa na forumdzii, edni koi se sluzat podednakvo so angliskiot i makedonskiot i drugi koi se sluzat so makedonskiot samo, posho i neznaat da pishuvaat dobro angliski, sho e sekako golem hendikep za niv, never mind toa, e sea pravoto za slobodno izrazuvanje pismeno e narusheno na takvite forumi, posho nekoi da mi kazuem mene kako da pishuem ne drzi od prosta prichina sho se pishue po forumive na latinichna osnova - kirilichno pismo( nek izmilsat kiilichna osnova na forum kao sho imaat Rusite ili pokushavaat Francuzite-i ke pishueme so keif kirilica), za mene e toa smeshno, posho jas znam deka kirilicata nema da ja zaboraat lugeto so pishuvanje na latinica, samo nema da se zaebavaat koa se prefrlaat od makedonski na stranski forumi so toa, druga stvar sho sakam da ja spomnam e deka tie istite forumdzii pishuvaat i latinica po drugi forumi, apa od tuka ne im zameram nivno pravo si e, ali treba da se poshtue i pravoto na drugite


od kaj pa sea izleze, ova pishujte kirilica, forumot e samo zabava i od nego moze da se nauchi-nisho

ps.MNOOOOGU daleku si od zbunet, po stil sharm i humor...chitaj tuka i uchi se

ako si strelec-peki-ima vreme ke nauchish sho e zaveduenje i pichinja pleva, ako ne pokloni se pred masterite na forumive i uchi sine:)


inache, jas rabotev 14 godini so staz, sea sum student povtorno po vtor put, ali na pravo mesto i u prava drzava, a i neam golema zelba i potreba da rmbam pak za 600 EURA mesechno, nedaj boze vishe

prvata struka mi e carinski referent, vtorava ke bide reziser-hopefully, so pichinja manekenki pevachici i glumici od North America

Изменето од slide - 12.Август.2008 во 03:13
Кон врв
Tonchie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Поискрен од Мона Лиза

Регистриран: 02.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 290
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tonchie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2008 во 18:51
За КИРИЛИЦАТА.


zbunet си ја најде мувата на капата :)
Само немој да ме тепаш на улица коа ќе ме видиш :)


Слајд, штом си богаташ, блазесити, се надевам дека покрај кеш имаш и квалитети за да успееш како режисер во суровиот холивудски свет.

п.с. Кој ми го избриша постот во којшто кажувам дека Хелена Роза е неквалитетна личност според некои пуритански гледишта?!

Туку, за да дознаам кој од вас каков е како личност одам кај Лу на гости :) само да залади ова летово, по ова жештиниве не  е лесно да се патува со ЈСП по селата во Општина Илинден.



Изменето од Dogi - 18.Август.2008 во 15:58
Немам потпис, ама имам профил на YouTube
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1718192021 29>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.